Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Dalai Láma #1998 üzenetére

    A gyermekeim különbözőek. És ez így jó, mert unalmas lenne ha minden testvér egyforma lenne... Én bár egyáltalán nem vagyok tökéletes apa, mégis tudom, hogyan juttasam el ''üzeneteimet'' a gyermekeimhez... Más a módszer, más a közvetítő közeg, de az üzenet következetesen konzekvens...
    Ezért sem tudom elfogadni, hogy minden istenről szóló vallás egy Istenhez, egy Istenről szólna, mert ezek szinte minden esetben egymást kizáró nézeteket, tanításokat vallanak. Itt nem arról van szó, hogy izlik-e a spenót, mert a spenót nem a Teremtőm. Ha elfogadom, hogy egysze az Isten azt mondja, hogy nincs más, mi üdvözítene, mint Jézus, és ez a kegyelem, az ember nem tud semmit tenni a váltságáért, más helyen, meg azt mondja, hogy alapvetően az számít, hogy mit teszel az életedben, ez lesz mérlegelve, megint más helyen az érzések babságából való szabadulás, a teljes megsemmisülés a cél.... stb.... akkor Isten valamit nagyon elrontott...
    Szerintem meg nem, mert ő teremtette a mi érzékszerveinek, és amit te tisztán neurobiológia, az is az Ő műve.... Ha van üzenete felénk, azt személyre szabottan megkapjuk tőle.... és ez tuti, hogy nem ellentmondásokkal teli, egymást kizáró üzenetek sora....
    Nem az a fontos, hogy a teljes igazságot ismerjem (mert ez is rész szerint adatott), egy a fontos, hogy tudjam, ki az igazság....Jézus Krisztus..

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák