Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz D1Rect #11197 üzenetére

    Szerintem nem kell semmi vallás ahhoz, hogy az ember rájöjjön, hogy szellemi/lelki lény is.
    A szellemi az azt jelenti, hogy van lelke, vagy valami mást takar?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Vladi

    nagyúr

    válasz D1Rect #11197 üzenetére

    Nincs. :)

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • D1Rect

    félisten

    válasz Peethy #11200 üzenetére

    Bármelyik vallás vezetői ellen be van tárazva a média:[link]

    Az indexes cikk eléggé ROFL.
    2011-ben egy 6 éves ügyet próbálnak újra felhozni? Ez csak nekem gyanús? :))

    Majd nekik is le kell közölni egy ilyesmi helyreigazítást:[link]
    Persze ezt már nem verik nagydobra.

    Egyébként Közép-Európa legelső ideális Szcientológia szervezet otthona lesz Budapest, ezért a nyomás a média felől: [link]

    (#11201) Noddy: Igen, "szellemi lény" = "lélek".

    [ Szerkesztve ]

  • Noddy

    senior tag

    válasz D1Rect #11203 üzenetére

    Na csak annyit akartam hozzá fűzni a dologhoz, hogy ha csak az ember egy kicsit elgondolkozik az érzelmeken, érzéseken, erkölcsön, bizonyos fogalmakon (halál, élet, bűn, barátság). Akkor rájön, hogy van lelke. Nem kell ehhez semmi vallás vagy hókuszpókusz.

    De az hogy mihez kezd ezzel a felismeréssel már más kérdés. Nekem egy sziklaszilárd talaj van a lábam alatt. Jézus Krisztus. Hozzá hasonló nincs az egész föld színén se mennyben, se pokolban.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • MageRG

    addikt

    Feltennék pár gondolatébresztő kérdést. Elsősorban a keresztény tanításra van kiélezve, kérem senki ne vegye magára. Csak kíváncsi vagyok, egy értelmes, hívő ember hogy képes elszámol a a következő kérdésekkel.

    * Ha Isten mindenható és jóságos, miért kénytelen az ördöggel osztozni a világon?

    * Hány embert öltek meg Isten, és hányat az ördög nevében? Minősíti-e ez Istent v. az ördögöt?

    * Ha Isten mindent megbocsát, és az ördög minden baj forrása, miért nem inkább vele érdemes jóban lenni?

    * Egy szentéletű ember ugyanúgy a mennybe megy, mint egy őszinte megbánást tanúsító, de bűnös életű. Ha ez így van, igazságos-e?

    * Ha egy ember egész életét Krisztus tanításai szerint éli le, de nem hívő/más vallású, mennybe jut-e? Ha nem, igazságos-e ez?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Brown ügynök

    senior tag

    válasz MageRG #11206 üzenetére

    Igaz, ez Buddha beszéde, de talán segíthet.

    "Ezért, Málunkjáputta, ha valamiről nem beszéltem, vegyétek tudomásul, hogy nem fejtettem ki; ha valamiről beszéltem, vegyétek tudomásul, hogy kifejtettem. És miről nem beszéltem, Málunkjáputta? Nem mondtam azt, hogy a világ örökkévaló. Nem mondtam azt, hogy a világ nem örökkévaló. Nem mondtam azt, hogy a világ véges. Nem mondtam azt, hogy a világ végtelen [… stb.]. Miért nem beszéltem mindezekről, Málunkjáputta? Azért, mert mindebből nem származik haszon, nem tartozik az önmegtartóztatás lényegéhez, nem vezet lemondáshoz, vágytalansághoz, önuralomhoz, megnyugváshoz, felismeréshez, megvilágosodáshoz, kialváshoz (nirvánához); ezért nem beszéltem minderről, Málunkjáputta."

    [ Részlet ]

    Egyszerűbben: vannak kérdések amikkel nem érdemes foglalkozni.

    [ Szerkesztve ]

    "hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

  • kymco

    veterán

    válasz MageRG #11206 üzenetére

    Isten nem osztozkodik az ördöggel. Az ördögnek nincs semmihez sem joga a világon, csak annyi, amennyit az ember megenged neki.

    Ha valaki a te nevedben megöl egy busznyi embert, az minősít téged? (Főleg, ha közöd nincs hozzá...) Az inkvizíció lelkületének nincs köze Isten Lelkéhez.

    Lehet az ördöggel jóban lenni, de ennek a következménye halál... az ördög bibliai elnevezése elég sokféle, az egyik: embergyilkos. Jézus pedig életet ad... Lehet választani.

    Egy magára valamit adó nagy informatikai cég márkás kijelzőit pixel hiba mentesen árulja. Ha egy pixel hiba van, akkor is ugyan az a sorsa a panelnek a kereskedésben, mintha 150 pixel hibája lenne...
    A lényeg, hogy hibátlan legyen.
    Isten képes arra, hogy pixel hiba mentesítsen bárkit, akár egy, akár százötven pixel hibával érkezik, csak kérni kell. Isten esélyt ad az esélytelennek is, csak fogadja el, aki kapná.

    www.refujvaros.hu

  • Vladi

    nagyúr

    válasz MageRG #11206 üzenetére

    * Szerintem nem kénytelen. Az ördög inkább az ember miatt van. Az ember elvileg választotta a tudást, ezzel a kiűzetést. Mellé bónuszban megkapta az ördögöt. :D Van választása. :K

    * Most konkrét számot akarsz? :F Egyiket sem minősíti, csakis az embert.

    * Mármint kivel?

    * Így van, igazságos.

    * Mennybe jut, tehát igazságos. :)

    Még valami? ;]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • MageRG

    addikt

    válasz Vladi #11209 üzenetére

    "* Szerintem nem kénytelen."
    Igen, de ez akkor feltételezi, hogy Isten nem jóindulatú. Legalábbis emberi mértékkel nem, de emberként csak így tudom értelmezni.

    "* Mármint kivel?"

    A reneszánsz Itália városállamai sem a szende grófkisasszonyok jóindulatát keresték, inkább a morcos zsoldosvezéreknek fizettek. Ellenkező esetben kifosztották a várost. Ebben az értelemben.

    Az utolsó két válasz alapján úgy látom, vallásosság nélkül üdvözülhetek.

    Köszi a válaszokat.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Noddy

    senior tag

    válasz MageRG #11206 üzenetére

    Isten nem közösködik az ördöggel. Az ember közösködik a sátánnal. Ennek eredménye a halál is, mert ember gyilkos volt a kezdetek óta. Tehát minden halál az ördögé és őt minősíti. Jézus az áldozata által életet ad, ez őt minősíti.

    Az ember alap felállása, hogy jóban van az ördöggel. Meg lehet nézni az eredményt. Halál.

    Isten igazságos és kegyelmes, de a kegyelme nem megy az igazság rovására. Hogy lehet Krisztus tanítása szerint élni, ha valaki nem hisz Krisztusban?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • kymco

    veterán

    válasz MageRG #11210 üzenetére

    "Vallásosság" nélkül igen, de Isten nélkül nem. A kegyelem nem beváltásra váró lottó cédula, hanem ajándék, amit az Ajándékozó felkínál. Amennyiben ez az ajándék most nem kell, mert ráérek még erre, akkor egy idő után már késő lesz... nem feltétlen a halálra gondolok, sokkal inkább a szellemi kiégésre...

    www.refujvaros.hu

  • D1Rect

    félisten

    Én az után érdeklődnék, hogy a "keresztényeknek" milyen magyarázata van a reinkarnációra?

    Pl. egy ilyen sztorira?

  • kymco

    veterán

    válasz D1Rect #11215 üzenetére

    Az ember könnyen manipulálható, főleg más szellemi hatalmak által. Hipnózissal el lehet hitetni egy emberrel, hogy csirke, akkor bármi lehetséges...

    www.refujvaros.hu

  • D1Rect

    félisten

    válasz kymco #11216 üzenetére

    Ez egy magyarázat, nem az, hogy mit mondanál annak aki emlékszik.
    Szóval mit mondanál annak aki szentül meg van győződve arról, hogy ő korábban is élt?

  • kymco

    veterán

    válasz D1Rect #11217 üzenetére

    Ugyanezt...
    Mert ha ember meg tudja ezt csinálni egy másik emberrel, akkor mennyivel inkább azok a démonok, akiknek nem emberhez mérhető hatalmuk van...

    www.refujvaros.hu

  • Noddy

    senior tag

    Az a furcsa ezzel az egésszel, hogy az emberek mindig érzik a lelkük mélyén, hogy nem ennyi ez a világ és érzik azt is hogy valami elszámolni valójuk van. És persze hogy szép lenne, ha mindent újra lehetne kezdeni tiszta lappal és erre még rá is segítenek. Kb ugyan ez a helyzet a szellem világgal is, amit látnak az nem létezik a visszatérő nagypapa is csak egy bábú ami nagyon úgy viselkedik mintha az igazi lenne. Könnyen manipulálható az ember, ezt már tudjuk régóta.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • D1Rect

    félisten

    válasz kymco #11218 üzenetére

    Aha. Honnan tudod, hogy nem téged befolyásolnak az "emberhez nem mérhető hatalmú démonok"?

    ui.:egyébként nem minden ember hipnotizálható, van akit be kell hozzá drogozni, különben nem hat a hipnózis. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • kymco

    veterán

    válasz D1Rect #11220 üzenetére

    Nos, itt jön elő a bizalom... Isten Lelkének hiszek. És működik...

    www.refujvaros.hu

  • D1Rect

    félisten

    válasz kymco #11221 üzenetére

    Tehát ha jól értem "megbízol" valakiben/valamiben ebből azt a következtetést vonod le, hogy a másik embert hipnotizálták/befolyásolták démonok és ő téved?
    Tényleg jól értem?

  • kymco

    veterán

    válasz D1Rect #11222 üzenetére

    Igen, megbízom Isten szavában. Ez nálam az alap. És ez a bizalom a majd húsz év megtapasztalásaival csak erősödött.

    www.refujvaros.hu

  • D1Rect

    félisten

    válasz kymco #11225 üzenetére

    A Biblia a katolikus, a református, esetleg az ortodox értelmezés szerint?

    Mi van, ha manipuláltak vele az idők során, hogy jobban illeszkedjen az akkori világnézetbe?
    Esetleg elferdítették, hogy nagyobb hatalomhoz jussanak vele?

    Mi van azzal a milliárdnyi emberrel akik nem a Bibliát követik, ők mind tévednek, mi lesz velük?

    Na és a zsidók? Mi van, ha nekik van igazuk?

  • kymco

    veterán

    válasz D1Rect #11226 üzenetére

    Nem tudom, hogy őszintén érdekel-e a kérdés, vagy csak provokálsz.
    Én az elsőre gondolok, ha a második, kérlek jelezd, mert nagyon nem szeretném fárasztani magam.

    A Bibliának nem az értelmezéseit olvasom, hanem magát a Bibliát. A benne lévő igazságokat felvállalom, ha kell a gyülekezetemen belül is.

    A történelem által rárakott szemét nem tapadt meg a Biblián, hála az Úrnak, az előkerült régészeti leletek is ezt támasztják alá. A Bibliai könyvek bizonyíthatóan a Konstantini idők előtt lezárásra kerültek, szövegük nem változott. Ennek utána lehet nézni...
    Lehet a Bibliát félremagyarázni, de ezt előbb-utóbb maga a Biblia cáfolja meg. :)

    Azok az emberek, akik nem ismerik a Biblia Istenét, szintén az Ő kegyelmére vannak utalva...

    A "zsidók" kifejezés nehezen értelmezhető számomra, mert a zsidóság nem fedi le a a zsidó vallást se oda, se vissza.
    Ellenben a Tóra úgy igaz, ahogy le van írva, ezt én is vallom... az Ószövetségi kijelentés örök.

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • D1Rect

    félisten

    válasz kymco #11227 üzenetére

    Őszintén érdekel.
    4 évig jártam katolikus iskolába, de ezekre a kérdésekre soha nem kaptam kielégítő választ.

    Mindig is tiltakoztam az "azért igaz, mert ez jó régi könyv és Istentől való" punktum, ez így van, mert csak. A logikailag egymásba hurkolt érvektől is rosszul vagyok.
    Attól meg pláne hányok, hogy "Nekünk van igazunk, ha szerinted nem akkor leöldösünk a családoddal együtt a szeretet nevében!"

    Pontosan milyen régészeti leletekre gondolsz?
    A konstantin előtti idők-ből származó Biblia hol van?

    "Azok az emberek, akik nem ismerik a Biblia Istenét, szintén az Ő kegyelmére vannak utalva..."
    Ez mit jelent? Mi lesz velük a haláluk után?

    "Zsidók": Azok az emberek akik népszámláláskor azt ikszelték be, hogy ők zsidók.
    Azok akik nem tekintik Jézust a megváltónak.

  • kymco

    veterán

    válasz D1Rect #11228 üzenetére

    Örülök, hogy őszintén érdekel a válasz, mert akkor nem koptatom a billentyűzetet hiába.

    Vannak papirusz töredékek, pergamen másolatok az 1. és a 2. századból. A 2. század közepéről már elég szép számmal találhatók másolatok, és ezek nem igen térnek el egymástól, pedig földrajzilag eléggé elszórtan születtek, és kézzel másolták.

    Eredeti nincs, és ennek számtalan oka van, többek között az, hogy pld Jézus nem írt könyvet, csak lejegyezték egyes tanítványok a szavait, a történéseket.
    De az eredeti hiánya nem ejti kétségbe a történészeket. Az ókori történeti, politikai, irodalmi művekből sincsenek eredeti anyagok, csak koherens másolatok... ettől még nem vonjuk kétségbe őket. De hát ez tudomány. Ha bővebben érdekel a dolog pld a golgota rádión is vannak fenn tudományos alapokra épülő audiofelvételek, ahol részletesen van szó ezekről.
    Most nincs energiám guglizni neked... megtalálsz szinte mindent a neten.

    A Biblia szűkszavú a pogány népekkel kapcsolatban. Akik nem ismerik a Biblia Istenét, azokat a lelkiismeretük szerint ítéli meg... szvsz

    A zsidó kifejezés népcsoportot is, nem csak vallást takar. Számos ateista zsidót ismerek...
    Sőt ismerek Jézusban hívő zsidó gyülekezetet is :)

    www.refujvaros.hu

  • D1Rect

    félisten

    válasz kymco #11229 üzenetére

    Én szívesen kiguglizom, csak mond meg e keresőszavakat. Eddig ennyire jutottam:[link]

    "Vannak papirusz töredékek, pergamen másolatok az 1. és a 2. századból."
    Hol?

    "Eredeti nincs, és ennek számtalan oka van, többek között az, hogy pld Jézus nem írt könyvet, csak lejegyezték egyes tanítványok a szavait, a történéseket."

    El is érkeztünk az egyik sarkalatos ponthoz:
    Jézus mondott valamit a tanítványainak, amit ők továbbadtak, amit megint mások továbbadtak egymásnak, majd lejegyezték, amivel évszázadokon keresztül politikai befolyást gyakoroltak a világra, ezreket-százezreket öldöstek le a nevében.
    Én hiszem, hogy Jézus Isten fia, viszont az emberekben nem bízom ennyire.
    Megtalálható az igazság még így is, csak nagyon kell keresni és nem szabad mindent gondolkodás nélkül elfogadni.

    A Golgota rádió-nak melyik ez a műsora? Az archívum nekem kicsit összefolyik.
    A "hitvédelmi magazin" érdekesnek tűnik, meghallgatom.

    Mivel vallások topikban vagyunk egyértelműen a zsidók mint vallási csoport.

    "A Biblia szűkszavú a pogány népekkel kapcsolatban. Akik nem ismerik a Biblia Istenét, azokat a lelkiismeretük szerint ítéli meg... szvsz"
    Tehát, ha én a Biblia eszménye szerint megfelelek akkor nincs mitől "tartanom"?

  • kymco

    veterán

    válasz D1Rect #11230 üzenetére

    [link] Például...

    Az ókorban az írásbeliség nem terjedt el annyira, mint ahogy most természetesnek vesszük. Szó szerint jegyeztek meg hihetetlen hosszú szövegeket az emberek, mert ez volt elérhető...
    Persze voltak hibák a tanulásában, és igen létező fogalom a szövegromlás (rokonértelmű szó, felcserélt mondatok, stb..) de mivel sokan tanulták meg és jól, sok helyre vihették el, és a különböző országrészekben az emberek megtanulták, majd lejegyezték. Érdekes módon a különböző helyeken lejegyzett másolatok alig-alig tértek el...
    Ez az ókori ember egy igen jó képessége volt, amiért hálásak lehetünk.

    A Biblia nevében ölni gondolatra most nem térnék ki, korábban számos esetben írtam ezzel kapcsolatban ide is...

    A lelkiismeret szava Isten beépített vészjelzőrendszere, ami a bűn miatt már közel sem tökéletes, de működik. Ha nem ismered a Biblia kijelentését, ez fog megítélni, ha hallottál a kegyelemről, akkor a kegyelemhez való viszonyod lesz a meghatározó. Nekem ez jön le a Bibliából.

    www.refujvaros.hu

  • D1Rect

    félisten

    válasz D1Rect #11230 üzenetére

    A hitvédelmi magazin számomra nem túl meggyőző...
    2 keresztény beszélget arról, hogy mit gondolnak a buddhisták.
    Tripiṭaka-t konkrétan kiröhögte a műsorvezető első említésnél... úgy 28 perc környékén.
    Biztos viccesen hangzik első hallásra, de na... :U

    (#11231) kymco:
    No offense, de a topiknak több mint 10%-át te írtad. ~1800hsz.
    Kitérhetnél egy kicsit a szeretet nevében ölni dologra.
    "Érdekes módon a különböző helyeken lejegyzett másolatok alig-alig tértek el..."
    De eltértek és ez a lényeg.

    De térjünk vissza a konstantin előtti időkben elzárt Bibliához.
    Ez hol van?

    [ Szerkesztve ]

  • kymco

    veterán

    válasz D1Rect #11232 üzenetére

    Később, most fáradt vagyok :), de majd kipihenve magam, válaszolok...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz D1Rect #11232 üzenetére

    Szeretet nevében szvsz nem lehet ölni. Azok a magukat kereszténynek tartó inkvizítorok, rabló keresztes katonák, politikai okokból fegyvereket megáldó papok, hit nevében robbantók nem voltak Jézussal közösségben. Indulataikat nem a szeretet vezérelte, hanem a hatalom és kincsek után vágy, a harag, a bosszú szellemisége, kicsinyesség stb...
    Most az, hogy ki milyen címkét tesz rá, az a maga felelőssége, de nem azé, akit a címkére ráírt. Nevezheted Krisztus követőknek őket, és el is ítélheted ezért Krisztust, de attól még nem lesz igazad. Rossz nevet írtál a címkédre.

    De van egy másik oldala is a dolgoknak, az az ítélet. Igen van olyan bűn, aminek a következménye halál. Sok fejlett kultúrájú országban a mai napig ítélnek halálra embereket és végzik is ki őket... És ez szvsz rendjén is van. Van olyan bűn szerintem, aminek a büntetése halál kellene, hogy legyen. Börtönben közelében dolgozom, számos rabokkal közvetlenül foglalkozó ismerősöm van, tudom miről beszélek.
    Ez az ítélet nem mond ellent Isten szeretet parancsának szvsz.

    A Konstantin előtti Bibliára ne úgy gondolj, hogy találtak a romok alatt egy komplett Bibliát, amire rá volt írva a dátum, hogy isz. 200. :)
    Jelenleg az Újszövetségnek kb 5500 olyan másolata létezik, ami részben vagy egészben tartalmazza az Újszövetséget.
    Az Újszövetséget kb isz. 50-90 között írták. És kézirat töredékein már a második század elejéből vannak és még kb 50 olyan töredék létezik, aminek 150-200 között keletkezett.
    Ezen kívül nagyszámú levélben, lejegyzett magyarázatban maradt fenn az Újszövetség, ha elveszne minden újszövetségi kézirat, gyakorlatilag 100%-ig helyre lehetne állítani ezeket az idézetekből, hivatkozásokból.
    És az az izgalmas, hogy ezek a másolatok térben teljesen elszórva, és nagyon sok nyelvre lettek lefordítva.
    A talált kb 5500 másolat és az eredeti születése között nagyon kevés idő telt el. A történelem tudomány ezt bár lehet érzelmi alapon vitatni, hitelesség két fontos feltételének tekinti, és ezen korrekten át is megy az Újszövetség.
    Caesar "A gall háború" című művének legkorábbi másolata 1000 évvel az eredeti lejegyzése utánra datáljuk, mégsem kételkedünk a másolat hitelességében.
    Catullus egyik műve 3 másolatban létezik, a legkorábbi másolata 1600 évvel a mű születése után íródott. Hérodotosz - 8 másolat 1300 év....

    Az Újszövetség összes fellelt másolatainak, fordításainak száma 18-25000 között van. Számos olyan másolat létezik, ahova nem ért el soha Konstantin hatalma, mégis azonos a mai szövegekkel.

    Szövegromlásról. Az Újszövetséget általában úgy másolták, hogy vagy egy ember diktálta, többen írták, ilyenkor elhallások szó kihagyások, ismétlések lehettek, amit a margókon javítottak sokszor. Így eltérő szövegvariánsok keletkeztek.

    Ezeknek a szövegvariánsoknak a nagy része tartalmilag teljesen azonos, és mindösszesen 0.005%-nál vannak bizonytalanságok. Én azt gondolom, ez elég nagy pontosság. Ez az Újszövetség kb 200.000 szavából mindösszesen 9 szót érint.

    www.refujvaros.hu

  • D1Rect

    félisten

    válasz kymco #11234 üzenetére

    Röviden:
    Ha embereket rá lehet venni arra, hogy keresztesháborúba menjenek egy felsőbb hatalom parancsára akkor ott baj van. Kevés veszélyesebb dolgot tudnék mondani a vallási fanatizmusnál.

    "Rossz nevet írtál a címkédre."
    Én aztán nem. Ők tették magukra ezt a címkét. :U

    "Van olyan bűn szerintem, aminek a büntetése halál kellene, hogy legyen."
    Szerintem meg nincs. :N
    A bűnelkövetőket rehabilitálni kellene és visszahelyezni a társadalomba nem leölni.

    Egyébként hol húzod meg a határt? Gyilkosság? Pedofília? Nemi erőszak? Súlyos testi sértés? Könnyű testi sértés?... Adócsalás? ... Tilosban parkolás?

    Halálra ítélnél-e valaki aki megerőszakolt és megölt több mint 800 4-8 éves gyereket?
    Bevallotta, megmutatott még több olyan helyet ahova a tetemeket elrejtette, amiről addig senki sem tudott.
    100%, hogy ő tette.
    Na? Megérdemli a halált?

    "Ez az Újszövetség kb 200.000 szavából mindösszesen 9 szót érint."
    Tekintve, hogy Jézus soha nem írt könyvet... úgy 200.000 szót érint. :)

  • kymco

    veterán

    válasz D1Rect #11235 üzenetére

    Biztos voltak a keresztes hadakban vallási fanatikusok, de nem ez volt a jellemző. A seregeket egy elkent ideologizálás mentén, de valójában a közel-keleti kereskedelmi útvonalak ellenőrzése miatt kezdték el. Mint ahogy Irakot lerohanták a szabadságjogok és a világbéke érdekében, de valójában az olaj miatt.... Akkor most hibásak a világbéke és az emberi szabadságjogok elvei? Ugye te sem gondolod ezt komolyan.
    A címkét bárki bármire rárakhatja, igazán pusztító akkor lesz, ha beveszed a hazugságot. Tehát a címkét magukra ragasztották, mert hát nem lett volna szép azt kitenni, hogy a pénz miatt és hatalom miatt ölünk embereket... te pedig megetted... Valóban megetted? Szvsz nem. Csak át kellene neked is gondolnod.

    A bűnelkövetőket rehabilitálni kellene és visszahelyezni a társadalomba nem leölni.
    Tanácsolnám neked, hogy tölts el egy órát négyszemközt olyan emberrel, aki széklábbal verte szét a fejét a cellatársának miközben töltötte ítéletét korábbi bűncselekménye miatt...
    Ez idei eset...
    Ebben nem értünk egyet... no de még számos ilyen van.... nem vagyunk egyformák. Korábban én is azt vallottam, amit te... de változott az álláspontom.

    A határt nem én nekem kell meghúznom, hanem a társadalomnak. Jelenleg a társadalom a visszaeső, szándékos, brutális, életellenes bűncselekményeknél tartja ezt szükségesnek.

    Az utolsó mondatoddal nem tudok mit kezdeni, mert számos ember nem írt könyvet, ennek ellenére ismerjük az életét, és el is hisszük, amit róla mások, a kortársak írtak... Ezt csak kötözködésnek tekintem, bocs....

    És a lényegét nem értetted a válaszomnak, sajnálom. Én a szövegromlásról beszéltem, ami tudományos, te pedig hoztad a Blikk színvonalát... kár, hogy ilyen irányba haladunk....

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • D1Rect

    félisten

    válasz kymco #11236 üzenetére

    "Biztos voltak a keresztes hadakban vallási fanatikusok, de nem ez volt a jellemző. A seregeket egy elkent ideologizálás mentén, de valójában a közel-keleti kereskedelmi útvonalak ellenőrzése miatt kezdték el. "
    Akik ilyenre vetemednek azok nem manipulálhattak a Bibliával?

    "Akkor most hibásak a világbéke és az emberi szabadságjogok elvei? Ugye te sem gondolod ezt komolyan."
    Na ácsi. A "világbékén keresztül" globális hatalomra törni igenis hibás.
    Ugyanúgy hibás volt a keresztesháború idején, mint most.
    A béke nevében megnyirbálni a szabdságjogokat meg pláne hibás!
    De ez lehet inkább már politika...

    Igen, tisztában vagyok azzal, hogy ilyen emberek irányították a teljes egyházat és rendelkeztek a Biblia fölött is.

    Ne felejtsük el, hogy honnan indult a kérdés:
    Szerinted nincs reinkarnáció, mert a Biblia úgy írja és az igaz, mert Istentől való.
    Ha valaki mégis így gondolja azokat démonok hipnotizálták vagy ilyesmi.
    De:
    - Jézus nem írt könyvet.
    - Kereszthalála után(azaz sok-sok évvel a valódi tettei és tanításai) után jegyezték le, de szerinted pontos.
    - Állítólag találtak olyan régészeti leleteket amiket egyszerűen kihagytak a Bibliából, mert politikailag nem szolgálták az egyház érdekeit.
    De benned fel sem merül a kétség, hogy esetleg, talán nem pontosan közvetítik Jézus üzenetét. Miért?

    "Tanácsolnám neked, hogy tölts el egy órát négyszemközt olyan emberrel, aki széklábbal verte szét a fejét a cellatársának miközben töltötte ítéletét korábbi bűncselekménye miatt..."
    Erről nem szeretnék nyilatkozni, maradjunk annyiban, hogy nem az én szakterületem.
    Meg kéne neki mutatni a keresztényi utat. Nem? Ő miért nem találhatja meg Istent?

    "A határt nem én nekem kell meghúznom, hanem a társadalomnak."
    Lehet ez új számodra, de nincs olyan, hogy "különálló társadalom". Egyének vannak, akiknek egy nagy csoportját nevezzük társadalomnak.
    Ezt mégis hogy képzeled el? Kinek vagy kiknek adjunk ilyen hatalmat a kezébe?
    Tudtad, hogy az eljárásban vannak hibák?
    Hány tényleges bűnöző halála ér fel egy ártatlanéval?

    "És a lényegét nem értetted a válaszomnak, sajnálom. Én a szövegromlásról beszéltem, ami tudományos, te pedig hoztad a Blikk színvonalát... kár, hogy ilyen irányba haladunk...."
    Én az alapvető feljegyzési módot, majd a sok-sok évszázados hatalomgyakorlást hoztam fel, te pedig hoztad a szemellenzős lovacska színvonalát... kár, hogy ilyen irányba haladunk...

    Lehet engem azzal vádolni, hogy nem értem a lényeget és lezártnak tekinteni azzal, hogy "hülyevagyhozzá" meg átmehetünk burkolt személyeskedésbe, de az sok jóra nem vezet.

    Visszatérve Irakra és a keresztesháborúkra: én simán megtagadnám a katonai szolgálatot egy ilyen helyzetben.

  • Peethy

    őstag

    válasz D1Rect #11237 üzenetére

    Akik ilyenre vetemednek azok nem manipulálhattak a Bibliával?

    Az emberek 99,99%-nak a kezébe sem került Biblia (el se tudta volna olvasni), szóval a Bibliát ne keverd ide. Azt mondtak a Bibliáról, amit csak akartak. Egyébként pedig a Bibliából elég könnyen le tudsz vezetni egy érvet, csakúgy, mint az ellentétjét. Csakhogy a Biblia kiteljesedését Jézus Krisztus, a hit szerzője és beteljesítője teszi lehetővé, őbenne vált az Isteni kinyilatkoztatás teljessé a világtörténelem folyamán. Bármi, amit a Bibliában olvasol, mind Jézusra mutat. A hegyi beszédet érdemes elolvasni (Máté 5. rész), mert lényegében az Isten Királyságának Alkotmánya.

    Szerinted nincs reinkarnáció, mert a Biblia úgy írja és az igaz, mert Istentől való.
    Ha valaki mégis így gondolja azokat démonok hipnotizálták vagy ilyesmi.

    Szerintem meg azt mondta, hogy aki emlékszik az előző életére, arra lehet igaz. Egyébként pedig lehetnek egy Krisnásnak is természetfeletti megtapasztalásai, ahogy az asztaltáncoltatás is létező dolog. Attól, hogy van, még nem az lesz az Út.

    Állítólag találtak olyan régészeti leleteket amiket egyszerűen kihagytak a Bibliából, mert politikailag nem szolgálták az egyház érdekeit.

    "Állítólag", ez a legjobb mondatkezdés. Én meg arról tudok, hogy egyes leleteket azért hagytak ki, mert nem volt konszenzus azzal kapcsolatban, hogy azoknak bele kell-e kerülnie a kánonba. Te egyébként úgy képzeled el a kanonizálást, hogy találtak egy tekercset, amit már évszázadok óta nem látott senki és belerakták egy könyvbe, holott ez úgy történt, hogy az amúgy is közszájon forgó, a gyülekezetekben leggyakrabban használt és olvasott iratok közül válogattak.

    De benned fel sem merül a kétség, hogy esetleg, talán nem pontosan közvetítik Jézus üzenetét.

    Amikor a Bibliát olvassuk, akkor nem egy történelemkönyvet olvasunk. Ennek ellenére az akkori idők legpontosabb történelmi lelete (a független történelemtudósok szerint) a Biblia. Mindössze 15-16 elírás van benne, amelyek általában nevek összecseréléséből/félrefordításokból/másolási hibákból adódtak. Ezeknek azonban semmi köze a hitelességhez. Egyébként pedig igen, keresztényként mi magunk is rácsodálkozunk, hogy a Világtörténelem Ura egyszerű halandó emberekre hagyta, hogy feljegyezzék az Isteni Üzenetet.

    Meg kéne neki mutatni a keresztényi utat. Nem? Ő miért nem találhatja meg Istent?

    Az imént az ellen voltál, hogy az állami és vallási dolgokat összekeverték és emiatt keresztes háborúkat indítottak. Akkor ezzel magyarázva: megtalálhatja a kegyelmet Jézus Krisztusban, de az emberek által rá kirótt büntetést le kell töltenie. A kettőnek legfeljebb annyi köze van egymáshoz, hogy a büntetést később enyhíteni lehet (azaz kedvezményesen szabadlábra helyezni), ha úgy látják, hogy tartós életváltozáson ment át. Amivel a megtérés járni szokott.

    Ezt mégis hogy képzeled el? Kinek vagy kiknek adjunk ilyen hatalmat a kezébe?

    "Adjátok meg a Császárnak, ami a Császáré, és Istennek, ami az Istené." 2000 éve pár zsidó vezető megpróbálkozott ezzel a kérdéssel, ajánlom a Márk 12. részét elolvasni. Nem teljesen korrekt a párhuzam, mert ott és akkor ennek más jelentése is megvolt, de Jézus válasza erre a dologra tökéletesen megadja a keresztény élet válaszát a hasonló kérdésekre.

    Tudtad, hogy az eljárásban vannak hibák?

    Ennek semmi köze a kereszténységhez és a hithez.

    Én az alapvető feljegyzési módot, majd a sok-sok évszázados hatalomgyakorlást hoztam fel, te pedig hoztad a szemellenzős lovacska színvonalát... kár, hogy ilyen irányba haladunk...

    Ő pedig válaszolt. Az meg, hogy demagógan válaszoltál, tökéletesen jogossá tette a "Blikkes színvonal" kifejezést. Tárgyilagos választ kértél, megkaptad, erre egy abszolút tudománytalan reakcióval jössz.

    [ Szerkesztve ]

  • D1Rect

    félisten

    válasz Peethy #11238 üzenetére

    "Egyébként pedig lehetnek egy Krisnásnak is természetfeletti megtapasztalásai, ahogy az asztaltáncoltatás is létező dolog. Attól, hogy van, még nem az lesz az Út."
    Honnan tudod melyik a helyes út a sok közül?

    ""Állítólag", ez a legjobb mondatkezdés. Én meg arról tudok, hogy egyes leleteket azért hagytak ki, mert nem volt konszenzus azzal kapcsolatban, hogy azoknak bele kell-e kerülnie a kánonba."
    1. Nem állítok olyan dolgokat amit nem tudok bizonyítani.
    Ezért kezdtem a mondatot "állítólag"-gal.
    Eléggé kétkedve fogadom azokat a dolgokat amit a TV-ben látok ezt meg 5+ éve láttam, nem tudom pontosan visszaadni.
    2. Te viszont állítasz tényként valamit biztosra. Értem én.
    3. Igen, nem volt konszenzus. Azaz megint emberek döntöttek.

    "Te egyébként úgy képzeled el a kanonizálást, hogy találtak egy tekercset, amit már évszázadok óta nem látott senki és belerakták egy könyvbe, holott ez úgy történt, hogy az amúgy is közszájon forgó, a gyülekezetekben leggyakrabban használt és olvasott iratok közül válogattak."
    Nincs több kérdésem a témával kapcsolatban.

    "Egyébként pedig igen, keresztényként mi magunk is rácsodálkozunk, hogy a Világtörténelem Ura egyszerű halandó emberekre hagyta, hogy feljegyezzék az Isteni Üzenetet."
    Hány "szentírást" olvastál?

    "Az imént az ellen voltál,hogy az állami és vallási dolgokat összekeverték és emiatt keresztes háborúkat indítottak."
    Ez így netto hazugság. Ilyet soha nem írtam. Ha fájlalod a hazug jelzőt linkeld azt ahol ezt írtam.

    "Ennek semmi köze a kereszténységhez és a hithez."
    Hogy a viharba ne lenne, most írta egy magát hithű kereszténynek valló fórumtárs, hogy szerinte elvehető az élet ember által.

    "Ő pedig válaszolt. Az meg, hogy demagógan válaszoltál, tökéletesen jogossá tette a "Blikkes színvonal" kifejezést. Tárgyilagos választ kértél, megkaptad, erre egy abszolút tudománytalan reakcióval jössz."
    1. Nem tette jogossá.
    2. Akkor mondja, hogy demagóg a stílusom./tudod egyáltalán mit jelent a demagóg?/ :U
    3. Ő maga írta, hogy Jézus soha nem írt könyvet.
    4. Mi abban a "tudománytalan", hogy azt idézem amit ő maga állított?
    /ő írta, én elfogadtam igaznak, sztem felhasználható a vita további részében mint tény/

    (#11239) kymco: Megértem.

    [ Szerkesztve ]

  • Peethy

    őstag

    válasz D1Rect #11240 üzenetére

    Honnan tudod melyik a helyes út a sok közül?
    Hit és megtapasztalás.

    1. Nem állítok olyan dolgokat amit nem tudok bizonyítani.
    De igen, pont ezt tetted.
    2. Te viszont állítasz tényként valamit biztosra. Értem én.
    Csak olyan dolgot állítok, amit nem hinni kell, hanem tudjuk.
    3. Igen, nem volt konszenzus. Azaz megint emberek döntöttek.
    Konszenzus volt.

    Nincs több kérdésem a témával kapcsolatban.
    Értem, tehát kiemelted a válogattak szót, és ezalatt te világméretű összeesküvést sejtesz. Jól van :)

    Ez így netto hazugság. Ilyet soha nem írtam. Ha fájlalod a hazug jelzőt linkeld azt ahol ezt írtam.

    "Ha embereket rá lehet venni arra, hogy keresztesháborúba menjenek egy felsőbb hatalom parancsára akkor ott baj van. Kevés veszélyesebb dolgot tudnék mondani a vallási fanatizmusnál."

    Hogy a viharba ne lenne, most írta egy magát hithű kereszténynek valló fórumtárs, hogy szerinte elvehető az élet ember által.
    Én pedig most írtam az előbb, hogy az emberi ítélkezésnek semmi köze ahhoz, hogy az illető elfogadja-e Jézust vagy sem. Igen, elvehető az emberélet ember által.

    1. Nem tette jogossá.
    Ezen azt hiszem, kár vitatkoznunk.
    2. Akkor mondja, hogy demagóg a stílusom./tudod egyáltalán mit jelent a demagóg?/
    Ezzel a mondattal ismét magadat minősíted.
    3. Ő maga írta, hogy Jézus soha nem írt könyvet.
    És? Szerinted mi a történetírás lényege?
    4. Mi abban a "tudománytalan", hogy azt idézem amit ő maga állított?
    /ő írta, én elfogadtam igaznak, sztem felhasználható a vita további részében mint tény/

    Forráskritikát kértél, ő adott, te pedig utána benyögsz egy olyat, hogy "nem írt könyvet, ergo nem lehet igaz". Na ezt nevezd tudományos állításnak.

    Egyébként ez az agresszív stílus igencsak taszító, főleg a sok szarkazmussal keverve, mindenesetre inkább csak kötekedsz, mint érvelsz. Mindaz, ami hibát találsz a keresztényekben, és kereszténységben, vagy esetlegesen magában a Bibliában, nem ment fel az a tény alól, hogy egyszer neked is meg kell állnod számot adni az életedről Isten előtt. Én inkább ezzel foglalkoznék, és utána nézném meg, hogy tévedek-e.
    Részemről ennyi :)

  • kymco

    veterán

    Tegnap volt egy nagyon érdekes és nyomasztó, német játékfilm a szcientológiáról. Titokban forgatták, és a tavalyi német bemutató elég botrányos körülmények között zajlott. A film kiugrott szcientológusok történetei alapján készült.
    Brutális társadalmat épít ez alapján a szcientológia. A szórványosan olvasott tanúbizonyságokkal teljesen egybevág, hogy ami személyiségfejlesztésnek indul, mivé válik. A független, nyereséget akaró emberből hogyan válik kiszolgáltatott, egymást figyelő és beáruló emberek közösségévé, ahol egyetlen cél már nem a személyiség fejlesztése, hanem a thetánok kiszabadítása a xenu fogságából mindenáron. Teljesen orwelli állapotokat lehetett látni a szervezetben, ahol a főhős felesége idézi Hubbardot, hogy a teljes szabadsághoz a teljes engedelmességen keresztül vezet az út. És ez felülírhatja az anya-gyerek kapcsolatot, a feleség-férj kapcsolatot, és minden korábbi emberi kapcsolatot...

    A döbbenetes világ, ami így kirajzolódott előttem nagyon ördögi volt. Egymást figyelő, beáruló, egymásból hasznot húzó, emberek közössége, akik mint egy kábítószeres nem tudnak szabadulni a függésből.

    Végül belinkelem egy kiugrott magyar szcientológus vallomását: [link]
    És még egyet a film készítéséről: [link]

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • degu

    senior tag

    A vallas,es a hit,tk. nem egy rossz dolog!
    Mindenert mas felel /pl. Isten/ minden esetben/bajban kapok segitseget,ha meg nem,akkor biztosan raszolgaltam,megerdemeltem a buntetest.Soha nem vagy egyedul!? Valaki mindig figyel/vigyaz rad. Tetszes szerint/kedvem szerint/ ertelmezheto! /L. inkvizicio,keresztes haboruk,vallashaboruk,indianirtas,boszorkanyuldozes,stb.
    Hat van ennel klasszabb dolog? Minden tettunket meg lehet magyarazni/indokolni vele.
    /Es meg kozben mi lehetunk a jofiuk,a tisztak,a rendesek,stb./
    Olyan,mint a kabszer,csak a vallas nem teszi tonkre a szevezetet...

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • kymco

    veterán

    válasz degu #11243 üzenetére

    Krisztus követése felelősségtudatra nevel. Felelős vagy tetteidért, Isten nem a "Nagy testvér", aki figyel téged, sokkal inkább társ és barát, aki veled éli az életed. Nem automata, aki imára, adományra áldással, egészséggel, problémák elrendezésével fizet, hanem barát, akivel szeretetkapcsolatod lehet, aki által megismerheted magad, és élhetsz úgy, amilyennek megteremtettél. Nem kell másnak látszanod, ami vagy, mint ahogy a gyereket elfogadja jó esetben az anya/apa feltétel nélkül, és ez kiteljesítheti az életét...

    www.refujvaros.hu

  • D1Rect

    félisten

    válasz Peethy #11241 üzenetére

    Nekem csak annyi bajom van, hogy "nekünk van igazunk", mert itt a tévedhetetlen könyv amit meg sem kérdőjelezünk, pedig lenne rá okunk, és tudunk is róla. :U

    Ne érts félre, a Bibliában rengeteg igazság van, de gondolkodás nélkül elfogadni dolgokat baromi veszélyes.

    ""Ha embereket rá lehet venni arra, hogy keresztesháborúba menjenek egy felsőbb hatalom parancsára akkor ott baj van. Kevés veszélyesebb dolgot tudnék mondani a vallási fanatizmusnál.""
    Ha ez neked azt jelenti, hogy kritizálom az állam és vallás összefonódását súlyos szövegértelmezési problémáid vannak.

    Mindaz az igazság amit találsz a Bibliában nem ment fel a tény alól, hogy kérdéseket tegyél fel vele kapcsolatban.
    Tényként elfogadni valamit amit nem tudsz biztosra, szintén. Khm. Nem túl bölcs dolog.

    Elhiszem, hogy nem teszik a stílusom, baromi kellemetlen kérdések és nincs rá logikus magyarázatotok, csak annyi, hogy inkább kiszálltok a vitából vagy "majd Isten ítélkezik".

  • Peethy

    őstag

    válasz D1Rect #11245 üzenetére

    Vannak dolgok, amin hiába gondolkozok egész életem folyamán, soha nem találom meg a választ: mivégre vagyok e világon, mi az a szeretet, és mi lesz velem, ha elmúlik az itteni élet? Ezekre racionális választ nem lehet adni. Illetve lehet, mert számomra racionális választ ad az, amiben hiszek.

    Nem kívánok veled hitbéli kérdéseken vitatkozni, valamint azon, hogy Isten van-e vagy nincs, vagy ha van, olyan formában létezik-e, mint ahogy a Bibliában le van írva. Megérteni nem fogod, mert nincs meg benned a keresés ez iránt, márpedig az Evangélium azok számára nyitott, akikben Isten kimunkálta a keresést. (ezt épp most beszéltem valakivel)

    Ha történelmi tények érdekelnek, vagy szakmai dolgokat keresel, akkor arra szívesen válaszol neked bárki.

    Tényként elfogadni valamit amit nem tudsz biztosra, szintén. Khm. Nem túl bölcs dolog.
    Szcientológusként kicsit nehezen tudom megérteni ezt a mondatod :)

  • Dorien

    veterán

    válasz D1Rect #11245 üzenetére

    Akkor halljuk, mire jó a szcientológia? :)
    Mit lehet elérni vele, amit más úton nem vagy csak nehezen?
    Milyen pozitív változások következtek be az életedben a hatására?
    Boldogabb lettél tőle?
    Mióta vagy tag? Mennyire vagy benne a szervezetben?
    Mi a célja? Mi a te célod vele?

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • D1Rect

    félisten

    válasz kymco #11242 üzenetére

    Hozzátenném:
    A film nem a szcientológusok szerint mutatja be a Szcientológiát, hanem azok szerint akik el akarják pusztítani az egyházat.

    "nyomasztó"
    "történetei alapján készült." Azaz igaz történet alapján, tehát nem a valóság.
    "hanem a thetánok kiszabadítása a xenu fogságából mindenáron."
    1. Még a szót is rosszul használod(nem véletlenül). A thetán jelentése valójában "lélek" "szellem".
    2. Az sem véletlen, hogy miért jönnek a támadó jellegű műsorok mindig ezzel az ufós f@szsággal. A magyarázatért itt van 3 perc ebből az interjúból(4:00-7:00-ig):[link]

    "Végül belinkelem egy kiugrott magyar szcientológus vallomását: [link]"
    ÜberLOL!
    Ezzel az emberrel beszéltem még mielőtt mélyebben belenéztem volna a Szcienológiában.
    A testvére György személyes ismerősöm volt.(már meghalt)
    Fogalmam sincs Józseffel mi történt, de az biztos, hogy a telefonbeszélgetés végére sikerült elültetnie a kételyt. Igaziból akkor eléggé meg voltam győzve, hogy a Szcientológia biztos valami grandiózus átverés. De hála neki és egy blogger fiatalembernek megnéztem miről is van szó. :))

    "A döbbenetes világ, ami így kirajzolódott előttem nagyon ördögi volt. Egymást figyelő, beáruló, egymásból hasznot húzó, emberek közössége, akik mint egy kábítószeres nem tudnak szabadulni a függésből."

    A kollégádat így ismered? :)

  • Peethy

    őstag

    válasz D1Rect #11248 üzenetére

    Igazából a gond az, hogy nem tudjuk, egyáltalán miben hiszel. Értem én ezt a New Age maszlagot, amibe gyakorlatilag minden belefér és ultramodern, és hiperszuper, igazából csak azt nem tudom, hogy ilyenkor még miért a kedves fórumtársat nevezed szemellenzősnek... :K

  • D1Rect

    félisten

    válasz Dorien #11247 üzenetére

    "Akkor halljuk, mire jó a szcientológia?"
    [link]
    "Mit lehet elérni vele, amit más úton nem vagy csak nehezen?"
    Könnyedén élni az életet.
    "Milyen pozitív változások következtek be az életedben a hatására?"
    1. Felépítettem egy vállalkozást, ami stabil megélhetést biztosított.
    2. Rendbe hoztam a párkapcsolatomat
    3. Kiutat mutattam egy munkanélküli kábítószerfüggőnek, már szerzett munkát. :)

    "Boldogabb lettél tőle?"
    Mitől? Hogy találtam egy vallást, ahol végre nem 10-100-1000 sor babonára jut 1 sor igazság?

    "Mióta vagy tag? Mennyire vagy benne a szervezetben?"
    2005 óta foglalkozom a Szcientológiával, nem vagyok "tagja az egyháznak".
    Tudom, ez furcsa, mert azt szokták meg az emberek, hogy ha egy egyházhoz tartozol akkor tagja kell, hogy legyél, fizess tizedet meg ilyenek.

    "Mi a célja?"
    [link]
    "Mi a te célod vele?"
    Rengeteg célom van az életben, most a prioritás az anyagi függetlenségen van.
    Az annyit sacc/kb. jelent, hogy az ember már nem azért dolgozik, hogy megéljen, hanem mert szórakoztatja az amit csinál.

Új hozzászólás Aktív témák