Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speederer

    senior tag

    válasz Gyöször #21222 üzenetére

    Oké, én sem direkt dugtam rá. Csak amelyik hosszabbítón kapja az áramot a modem és az egyik switch, abba volt bedugva ez is. Nem is foglalkoztam a hosszabbítónak ezzel a végével, csak átdugtam egy az egyben az UPS-re. Tudom, jobban is megnézhettem volna miket aggatok rá...
    A gázkazánt végül rákötöttem az UPS-re, de ha megjön az SNMP kártya (várható a napokban), akkor egy áramszünet esetén lekapcsolható a kazán, pontosabban a kívánt hőfok átállítható alacsonyra, amitől kikapcsol. Ugyanez igaz a 2 keringető szivattyúra. És igen, a szellőztető is rá van most dugva, de ezek igazából inkább a plusz védelem miatt, nem azért, mert egy áramszünet esetén fontos lenne ezeket járatni, sőt kb 1 perc után le is állítom majd ezeket, ha szünetmentesre kapcsol. (Ugye egy kazán meg egy ilyen szellőztető sem 2 Ft manapság...) A kazánt még esetleg a melegvíz miatt előfordulhat, hogy pont el kellene indítani egy hosszabb kimaradás (~1 óra) esetén, de persze ez sem olyan nagy prioritás.
    Mindenesetre örülök, hogy rendben működik.

    Most még azt nézem, hogy elfért volna kicsit nagyobb UPS is, főleg magasságra, de mélységre is... Na majd talán egyszer, ha megint ilyenre költenék, akkor valami nagyobb lesz. :D

    A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

Új hozzászólás Aktív témák