Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz orientcx #22 üzenetére

    "a net követelmény nem igazi kifogás. Egyrészt gondolom napi rendszerességgel nálad sem halálozik el a net"
    Nem, de ilyen alapon ha egy játékban a minimum fps 5, a maximum meg 100, akkor ugye ne zavarjon senkit a szaggatás, mert nem mindig van ám 60 alatt, tehát átlagban akár folyamatosnak is tekinthető. :D

    "Ez esetben rossz hírem van. Te gyak minden új játékról le fogsz maradni"
    Nem, csak az ilyen önfejűekről. GTA5-öt pl. tudom warezban is tolni. Fent van a doboz a polcon, de nem azt használom, hanem a problémamentes verziót. Végülis a jogot vettem meg a használatra, nem a másolásvédelmi szopórollert. Találjanak ki olyan másolásvédelmet ami nem az én használati jogomban korlátoz, vagy nem kapnak pénzt. Ez olyan mint a saját lakás vs albérlet. Az albit sosem fogod a sajátodnak érezni, pedig ott is ugyanúgy tartózkodhatsz, ha fizetsz érte (és amíg a főbérlő ki nem dob). Én fizetni csak olyan dolgokért vagyok hajlandó, ami az enyém lesz (tudom, használati jog, de az korlátlanul).

    Az online mánia már lezajlott a dio2-nél, az elején azt hiszi az ember hogy jó móka, aztán rájön hogy igazából senki se akkor ér rá amikor te, ha mégis, max botozni lép fel (mert már ő is unja), idegenekkel játszani meg igazából szabadrablás, elvárják hogy te húzzad őket, ha nem csinálod elég gyorsan, már lépnek is ki. Na ezért nem kell online. Offlineban én döntöm el melyik patchet rakom fel, ha nem tetszik, nem frissítek. Dio2-ben ugye minden patchnél kezdhetted újra, mert mindig szétkúrták ami addig jó volt, offlineban ugye ilyen nincs. Meg olyan se hogy a kiadó úgy dönt már nem kifizetődő, ezért lekapcsolja a szervert, pl. Ultima Online. Az én gépemet max én kapcsolom le.

    Az Elitenél se indokolja semmi hogy online legyen, az 1. rész se kért netet. Igazából azért bosszantó, mert amúgy játszana vele az ember, de nem így.

  • Vesa

    veterán

    válasz orientcx #22 üzenetére

    "Látom, te itt is hozod a formád"

    Nem hozok smmit, csak -most is-, szimplán leírtam a véleményemet! A fórum egy ilyen műfaj, nem csak rajongóknak szabad kommentelni! ;)

    Azt soha nem vontam kétségbe, hogy az Elite D. megéri az árát! A hibáival együtt is bőven megéri! Ezt pont úgy le szoktam írni, mint azt ami nem tetszik.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz orientcx #46 üzenetére

    Te miről beszélsz? Senki nem folytat hadjáratot (ez a te képzelgésed), én leírtam hogy nekem mi nem tetszik (egyszer), amit jól láthatóan egyesek nem tudnak értelmezni (pedig nem olyan bonyolultak a magyar mondatok), és hiába írom le másképp hogy talán úgy fel tudják fogni, csak nem megy (direkt?). Szóval amit én nem mondtam, azt ne próbáld meg a számba adni! Többször leírtam (elolvastad?) hogy semmi bajom a multival, egyszerűen csak totál indokolatlannak látom hogy singlehez is netkapcsolat kell, ami egyesek állításával ellentétben nem tartalmi, hanem pusztán másolásvédelmi okból alakult így. Az MS is mindig csak "segíteni" akar az embereknek felismerni a warezt, sose behajtani a jogos jussát, mert az rosszabbul hangzik, ezért ők ilyen eufemisztikusan fogalmazzák meg hogy antiwarez. Az Elite meg így. De attól a tény az tény marad. Semmi mást nem kell bemagyarázni mögé, semmilyen harc nincs itt, max egyesek részéről, akik mindig megpróbálják ezt félreértelmezni, és értetlenkedni egy sort a saját kitalációjukon.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz orientcx #69 üzenetére

    De minek, mikor arról sose volt szó, csak az offlineről... :W "de mintha nem is azt olvasta volna, amit írtam" - ez igaz, csak épp rád.

    Amúgy jön még valaki aki megint előhúzza ezt a fantáziált online témát, hogy a már lecsengett vita újból kezdődhessen?

    [ Szerkesztve ]

  • orientcx

    őstag

    válasz orientcx #69 üzenetére


    Bocsi, de most dolgom van...
    ;)

    u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

  • Vesa

    veterán

    válasz orientcx #69 üzenetére

    Csak óvatosan kotyognék bele a vitátokba, de én úgy látom, hogy elbeszéltek egymás mellett. Ti az online game előnyeit ecsetelitek, ami sok szempontból jogos, de ezek mellett a multinak vannak hátrányai is amit nem mindenki szeret. Tehát aki mondjuk csak egy kis nyugodt esti kikapcsolódásra vágyik, és nem szeretné az IRL kisebbségi komplexusos hülyegyerek Vér István miatt felidegesíteni magát, azt nem lehet meggyőzni arról, hogy neki a multi kell és jó lesz. Ez az érem egyik oldala. Ugyanakkor Dr. Aukulának pedig azt kéne megérteni, hogy az Elite nem vethető össze ebből a szempontból más játékokkal, ahol valóban működhet így és könnyen megoldható az offline verzió mellé egy multi rész, ahova csak az megy be játszani aki ezt igényli. A miértjét leírtam már korábban is, ahogy Ti is megtettétek, nevezetesen, az Elite esetében ez csak két külön független játékkal lenne megoldható ami nyilván nem kifizetődő a fejlesztőnek. Tehát valójában mindkét fél érvelése sántít egy kicsit, mert azt is meg kell érteni, hogy a multit nem mindenki szereti, de azt is, hogy az Elite a műfaji sajátossága miatt nem úgy működik mint pl. egy GTA ezért itt máshogy nem lehet megoldani. Szerintem ezért nem közeledtek oktányit sem egymáshoz.

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz orientcx #75 üzenetére

    "Azt pl mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy örül e az online világ térhódításának, vagy nem, de ez még akkor is így van, ha neki ez esetleg nem tetszik. Ez egy szimpla tény. "

    De ő nem erről beszél! Ő azt kifogásolja, hogy ha számos más játék esetén meg lehet oldani azt, hogy alapvetően offline a játék csak van benne multi feature -ami tényszerűen sok esetben így van-, akkor az Elite-nél miért kötelezik a multira? Tehát ő azzal érvel, hogy a multi más játékokban választás kérdése is lehet, és nem kell kényszer legyen, hiszen a játékos dönti el, hogy felmegy egy szerverre vagy csak játszik a játékkal akár offline. Triviális példa a Minecraft. Játszható offline is egyedül a sötétben, de ha valaki arra vágyik, felmehet szerverre is más emberek közé.
    Én ezt eddig megértem, ezzel az érveléssel szerintem nincsen baj!

    Amit viszont ő nem értett meg az az, hogy az Elite a műfaji sajátosságai miatt nem kezelhető úgy, mint egy GTA vagy egy Minecraft, mert itt a BGS miatt csak 4 út lehetséges:
    1. Tisztán MMO a game, kötelező netkapcsolattal és multival, de akkor nincs SP része (pl. ilyen az EVE)
    2. Tisztán Single Player, de akkor nincs multi egyáltalán (ilyen az X széria)
    3. Alapvetően multi a játék, de játszható solo módban is más emberek kizárásával (ilyen az Elite)
    4. Van egy külön játék SP-re, és egy külön másik multira (ilyen lesz a Star Citizen)

    Egyébként én a játékidőm 99,9%-át solo módban töltöttem el, mert én sem szeretem a multit. Éppen ezért írtam neki már korábban is, hogy 1000+ órás gyakorlati tapasztalatra hivatkozva kijelenthetem, hogy ez kvázi SP módban játszható, mert a kényszeres netkapcsolatból nekem gondom még szinte nem volt.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz orientcx #78 üzenetére

    "Erre én többször is azt válaszoltam, hogy..."

    Bocs, akkor ezen átsiklottam! :W :)

    "egyre több kiadó köti az ebet a net karóhoz."

    Ez mondjuk azért nincs így szerencsére, leszámítva persze azokat a játékokat melyek direkt online játékmódra épülnek. Irdatlan mennyiségű játék jelenik meg mai napig Single Player only, vagy a már említett, vegyes lehetőséggel. DRM jellegű kötelező online védelemmel pedig alig 1-2 kiadó él, jellemzően utálják is őket érte (UBI például, akiknek a játékait sok esetben ezért pontozzák le és nem magát a játékot minősítik).

    Amit el lehet mondani az maximum az, hogy az online játékok népszerűsége nőtt az elmúlt években, de ez nem jelenti azt, hogy a kötelező online kapcsolat önmagában a játék futtatásához egyre nagyobb mértékben jelen van a játékokban. A több száz játékom közül jóformán alig van ilyen (leszámítva az eleve MMO-kat persze).

    A GOG pl. masszívan annak (is) köszönheti a sikerét, hogy teljesen DRM free minden ott megvehető játékuk, még csak kliens sem kell a futtatásukhoz mint pl. Steam esetén.

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák