Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • duvi

    nagyúr

    válasz Dr. Akula #9 üzenetére

    Solo játékmódban nincs multi. Ott csak single játéklehetőség van.

  • duvi

    nagyúr

    válasz Dr. Akula #11 üzenetére

    Ja ok. Te az állandó online kapcsolatra gondoltál. Ez így van. Offline nem lehet játszani :( Miért gond az online megoldás?

    [ Szerkesztve ]

  • duvi

    nagyúr

    válasz Dr. Akula #13 üzenetére

    Értem. A játékiparban is ez a tendencia. Sokan ezzel oldják meg a másolásvédelmet. A Blizzardnak bejött és a többiek követik... A regisztráció itt is kb. annyi mint a PH-n, tehát gyorsan megvan, de nem akarlak győzködni.

  • Szpisti

    addikt

    válasz Dr. Akula #13 üzenetére

    Hát, ha elmegy az áram, játszani sem nagyon tud az ember a gépén... :DDD (Talán egy csurra töltött laptopon egy fél órát...)

    [ Szerkesztve ]

  • ooooobi

    senior tag

    válasz Dr. Akula #13 üzenetére

    Ezelött 10 évvel még megértettem volna ezt a hozzáállást de 2018-ban ez már nonszensz. Ha kimegy az áram akkor meg nem csak a netkapcsolat miatt nem tudsz játszani, hanem a gépet se tudod benyomni. Ok ha van laptopod akkor játszhatnál, da akkor mondhatjuk, hogy max megosztod telórol a mobilneted :) Ez már nem a régi cd-s dvd-s korszak.

    Egyébként igaz, hogy egy nagy grind a játék, de istenem, ha minden hajót rögtön meg lehetne venni akkor2 hét múlva otthagynám az egészet. Én még a legelején vettem meg elég sokat is toltam, kereskedelem, aztán harc végül pedig a felfedezés le tudott kötni hónapok óta nem vettem elö, már az engienereket se tudom, hogy mik. Valahol felfedezés közben hagytam abba, mármikor folytathatom onnan, mondjuk ezek a nagyobb frissitések ilyenkor lehet sok bosszúságot okoznak, mert azt mondják elvesznek a le nem adott küldetések, felfedezett rendszerek. Ez tényleg nagyon rosz emiatt hatalmas negatív pont nekik, mivel van hogy több órányi játékidöre van az ember a legközelebbi lakott bolygóhoz. De ennek ellenére is ajánlom a játékot, egy akcióban érdemes lehet rá beruházni.

    [ Szerkesztve ]

    https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz Dr. Akula #19 üzenetére

    Ez egy MMO, amit mellékesen lehet solo-ban is játszani. Az MMO nevéhez méltóan igényel internetet. Nem csak a “fake igényt” elégíti ki, hanem a galaxis folyamatosan változik, befolyásolják a helyi frakciókat és nagyhatalmakat a cselekedeteik (Background Simulation és Power Play. Minden játékos ugyan abban a galaxisban van.

    Persze lehet verni az asztalt, hogy “oflájn játék nekem ne akarja a zinternetet”, ez van, akkor ne vedd meg, de akkor ne írd le ötször egymás után. Játszd a Star Citizent offline.

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

  • Vesa

    veterán

    válasz Dr. Akula #19 üzenetére

    Én pont úgy vagyok ezzel ahogy te, soha, egyetlen multi játékkal nem vagyok hajlandó játszani mert idegesít az egész úgy ahogy van. Ennek ellenére az Elite-be én is beletettem több mint ezer órát. Sajnos a játék koránt sem izgalmas annyira, hogy a falat kapard idegességedben, ha netán egy évben egyszer pont akkor van valami gebasz a nettel, amikor játszanál. Legkevésbé ez tartson vissza a vásárlástól, hidd el, ez nem gáz!
    Az már sokkal inkább probléma, amit a 2-es hsz.-ben írtam. A játék egyszerűen kevés. Talán csak én látom így, mert korábban az egyébként Elite klón X3 szériával még ennél is jóval többet játszottam (ott közeledek a 4000 órához).

    Azért favorizálom az egyébként sokkal rondább X szriát, mert az X3-ban -az Elite-el ellentétben- lehetőségünk van:
    - Saját flottákat birtokolni és irányítani, számos hajóosztályban
    - Saját főhadiszállást -űrállomást- építeni, ahol visszafejthetjük idegen civilizációk technológiáját így akár szert is tehetünk rájuk
    - Saját gyárakat, bányákat, katonai kiképzőközpontokat és kereskedelmi állomásokat építeni, ennél fogva, nem egy táblázatban lökdösünk értékeket, hanem látjuk ahogyan épül a saját kis birodalmunk, flottánk stb.
    - Műholdakat lehet telepíteni, amiket számos célra lehet használni
    - Az állomások védelmére fegyver platformokat lehet építeni, vagy be lehet programozni koordináta szinten, hogy milyen hajó és pontosan merre járőrözzön!
    - Fegyverek garmadája, csak rakétából közel 40 féle van!
    - 8 különböző idegen fajjal találkozni, harcolni, kereskedni, vagy akár csak békében élni velük
    - Az idegen fajok eltérő technológiával rendelkeznek, melyekhez megfelelő reputációval hozzájuthatunk
    - Több mint 100 repülhető hajó az egészen kicsi és gyors felderítőktől kezdve, a komplett flottákat a gyomrukban cipelni képes csatahajókig, vagy a gyárakat is szállítani képes hatalmas teherhajókig.
    - Bármelyik hajó elfoglalható, megszerezhető, repülhető!
    - Brutális mennyiségű, a hajókra installálható szoftver, melyek modokkal tovább bővíthetők. Ezek a kereskedeéstől kezdve, a navigáción át, a flották menedzselésén és a fegyverrendszerek vezérlésén át, a felfedezést segítő rendszerekig szinte bármire megoldást kínálnak.
    - Minden rendszer tartogat valami meglepetést, érdekességet!
    - A rengeteg kiváló mod mellett legalább 3 olyan nagy overhaul mod van, ami újabb több száz óra játékot jelent önmagában
    - És Single Player ONLY! :K

    Fentieket az Elite sajnos nem tudja és még fel sem soroltam mindent. Ezek után nekem iszonyú kevés az Elite, pedig ezt a 10+ éves játékot mindössze 15 ember fejlesztette.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • orientcx

    őstag

    válasz Dr. Akula #19 üzenetére

    Bocs, nem akarok bele vau-vau, de a net követelmény nem igazi kifogás. Egyrészt gondolom napi rendszerességgel nálad sem halálozik el a net, de ha már itt tartunk, nekem pl van egy usb mobilnet-em is. Nem a játék miatt, hanem hogy bárhol tudjam használni a laptopon a netet, azonkívül néha nálunk is van hiba, vagy karbantartás, és olyankor arról megy az asztali gép. Az egész pár ezer Ft. Az ED adatforgalma meg elég csekélynek mondható, bőven belefér a normál keretbe a rendes hálózat pótlása.
    Én sokkal inkább úgy látom, hogy te valamiért eldöntötted, hogy "Ez már nem a régi cd-s dvd-s korszak -
    Épp ez a probléma. Anno nem kényszerítették ilyesmire az embert."

    Ez esetben rossz hírem van. Te gyak minden új játékról le fogsz maradni, és az internet "retro bazárjában" vadászgathatsz magadnak 386DX40-es gépet, és tolhatod a System Shock 2-t(hogy én azt hogy imádtam :K)
    Én sem játszottam soha on-line játékot(a Call of Juarez-t leszámítva), és ha választhattam volna, én is az off-line verziót választottam volna, de hamar beleszoktam, és ma már akkor sem mennék vissza, ha lehetne.
    Persze ha te eldöntötted, hogy nem, akkor te tudod(azt viszont nem, hogy miről maradsz le) :)

    Vesa - Látom, te itt is hozod a formád ;)
    Csak egy rövidke megjegyzés, a kötekedés szándékától mentesen: Olyan dolgokat hiányolsz az ED-ből, amik nem azért nincsennek benne, mert tohonyák a fejlesztők, hanem mert ez nem az X széria. Az ED nem hiányos, hanem más. De ha már itt tartunk, egy erős FPS részt, vagy a légkörös leszállást pl joggal hiányolhatnád(mert én nagyon).
    De mindenesetre téged sem áll szándékomban meggyőzni, az hogy neked mi tetszik, vagy mi nem, azt te tudod, de az egy egyszerű tény, vastagon játszottál annyit, hogy bőven megérje az árát(még ha le is vonjuk belőle azt az időt, amit bosszankodással töltöttél :K)

    u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz Dr. Akula #23 üzenetére

    Legalább a múlt időt helyesen használod. Igen, az Elite egy single player játék volt. A nyolcvanas években - nem tudom, hogy az utolsó Frontier mikor jött ki, de az és az Elite: Dangerous között is van 20, azaz húsz év. Az első Elite meg 1984-ben jelent meg! Breaking News! Az ED nem olyan, mint a harminc évvel ezelőtti Elite!! Most komolyan az a kurva nagy probléma, hogy húsz év alatt fejlődött a széria és szükségessé tették az internetetelérést, mert egy MMO?

    [ Szerkesztve ]

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

  • orientcx

    őstag

    válasz Dr. Akula #24 üzenetére

    Ne haragudj, de az érvelésed számomra kicsit sem meggyőző. Saját, igen alapos tapasztalatból állíthatom(a kezdetektől fogva játszom), hogy az ED összességében stabilan fut, nálam kifejezetten ritkán van connection error. Persze időnként van karbantartás, és egy-egy új tartalom feltelepítése a szerverre valóban kényszerű szünetet eredményez(bár ez utóbbi sajnos ritkán van). Mégis összességében folyamatosan, és stabilan lehet játszani, az erre való hivatkozás egyszerűen nem állja meg a helyét.
    Ami pedig az on-line panaszodat illeti, tetszik, nem tetszik(nekem speciel tetszik), de a netnek alapvető szerepe van majd mindenben, és ez egyre csak fokozódni fog(akár a nemzetközi helyzet :) ), de a számítástechnikai területen meg aztán végképp. Ez egyszerűen nem a te döntésed, ez van.
    De nem akarlak meggyőzni, te tudod.

    cskamacska - Már megbocsáss, de a kommented egyszerűen komolytalan. Azért nem játszol valamivel, mert lehet hogy X év múlva lekapcsolják a szervert? Hát ez vicces(már most vesztettél több mint 3 évet :K). Ráadásul ki tudja, hogy akkor majd nem adnak-e ki hozzá valami patch-t, hogy azzal végre az általad vágyott otthoni magányodban folytathasd?
    És ahogy azzal a szomorú képpel próbálod azt sugallni, hogy aki megveszi az ED-t, az az év 364 napjában, plusz 23 órájában és 14 percében ezzel a képpel szembesül, na erre már nem is mondanék semmit...
    Ahogy fentebb, itt is bátran jelentem ki, hogy az ED összességében stabilan fut. Ami pedig a linkelt videót illeti, az ED hivatalos trailere valóban nem tükrözi a valódi játékmenetet, de az az "őszinte" kiegészítés kb 4x olyan megtévesztő, mint az általa kritizált hivatalos verzió. Amúgy mégis mit vártok egy trailertől??? Melyik játék beharangozójába nincs belezsúfolva minden, 238%-os töménységgel, miért pont az ED-n kéritek ezt számon? De ilyen erővel nincs az a láb és hüvelygomba reklám, ami ne azt sugallná, hogy ha egyáltalán csak kinyitod a tubust, már el is múlt, sőt, még a hajad is kinő tőle, és a bőröd is bársonyosabb lesz.
    Annyi jártasságunk legyen már ebben a világban, hogy a helyén kezeljünk egy-egy hirdetést(én pl soha nem szoktam rákattintani arra a bannerre, amelyik azt ígéri, hogy két hét múlva magamtól megtanulok bergengócul)

    Vesa - "szimplán leírtam a véleményemet! A fórum egy ilyen műfaj, nem csak rajongóknak szabad kommentelni!"

    Maximálisan egyetértek :K

    "Azt soha nem vontam kétségbe, hogy az Elite D. megéri az árát! A hibáival együtt is bőven megéri! Ezt pont úgy le szoktam írni, mint azt ami nem tetszik."

    Hát lehet, hogy csak az én figyelmemet kerülte el, de a hozzászólásodban(#21) arra a pozitív részre valahogy nem bukkantam rá.
    Amúgy kétségtelen, hogy a játék mutat súlyos hiányosságokat, és vannak kiaknázatlan lehetőségei is, de azt a kritikához érdemes lenne hozzátenni, hogy mindent egybevéve egy nagyon összetett, és nagyon szórakoztató játékról van szó, hihetetlen szabadsággal.
    (de nem gonoszkodom tovább, tudom hogy szereted az ED-t ;))

    "Ennek némileg ellent mond, hogy maga a Frontier ígérte meg a Kickstarteren, hogy lesz OFFLINE verzió is."

    Ez kétségtelenül nem volt illendő, és még akkor is ez a véleményem, hogy ha így utólag már megszerettem az on-line verziót, és akkor sem mennék vissza, ha lenne rá lehetőségem.

    [ Szerkesztve ]

    u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz Dr. Akula #35 üzenetére

    BGS, Power Play, Community Goals. De már leírtam. Ez mind nagyon sokat hozzátesz az Elite: Dangeroushoz és akkor még nem is kellett átlépned solo mode-ból.

    Community Goals: Most kb. heti rendszerességgel támadnak meg állomásokat a thargoidok, ami annyit tesz, hogy az állomásról ki kell menekíteni embereket (megjelenik mellettük egy rescue ship) és szállítani kell bizonyos nyersanyagokat, hogy újra üzemelni tudjon az állomás. Nem mellékesen a rendszerben megjelennek a thargoidok és rosszabbik esetben hiperugrásból is kiszednek téged (hyperdiction).

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz Dr. Akula #38 üzenetére

    Fogalmazok másképp: az Elite: Dangerous nem single player.

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

  • duvi

    nagyúr

    válasz Dr. Akula #40 üzenetére

    Részben benne van a másolásvédelem is, de az online kapcsolat miatt sokkal több lett/lesz az ED, mint a nagy elődje volt. Ha csak egy offline játék lenne, akkor jóval kevesebb tartalom és dinamikusan változó esemény kerülhetne bele. A játékosok többsége már rég megunta volna, ha most is a 2014-es kiadással kéne játszania. Másrészt a multiplayer tartalmak, tényleg sokat dobnak a játékélményen :K Ezekről írt (#37) Mister_X kolléga. Ettől függetlenül nem akarjuk rád erőltetni a véleményünket, csak az online ED plusz lehetőségeit próbáljuk elmagyarázni.

  • duvi

    nagyúr

    válasz Dr. Akula #42 üzenetére

    A realtime BGS-t (háttér szimuláció), vagy pl. a hetente érkező bázistámadásokat nem lehet DLC csomagokban letölteni. Ha meg hetente online frissítenéd (ebből tuti háborgás lenne), akkor már majdnem ugyanott tartanál, mintha online játszanál ;) Valóban lehetne offline single játék az ED, csak jóval kevesebb tartalommal. De befejeztem. Neked nem tetszenek az online játékok és ennyi. Nincs ezzel baj :R

    [ Szerkesztve ]

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz Dr. Akula #40 üzenetére

    Azért volt meg a sorozat muktikényszer nélkül, mert a nyolcvanas években nem volt internet.

    De tudod mit, én itt feladom a veled folytatott kommunikációt, mert te már eldöntötted, hogy durvaanyját a Frontiernek, mert kell internet az ED-hez.

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

  • orientcx

    őstag

    válasz Dr. Akula #45 üzenetére

    Tudom hogy én vagyok az ostoba, hogy megint megpróbálom észérvekkel megtörni a te zsigeri ellenállásod, amely küzdelem kilátásaihoz képest Don Quijote barátunk harca azzal a szélmalommal egy igazi sikertörténetnek minősül, de csak nem bírok magammal.
    1 - Ha egyszer megígérték, akkor valóban illett is volna kiadni a solo módot, ez nem képezi vita tárgyát.
    2 - Ennek ellenére az online verzió igenis minimum megduplázza a játékélményt, mert az ilyen-olyan fórumokon egymással kommunikáló játékosok(akik ezen kapcsolatokat szintén online teremtik, és nem palack postával, se nem futárokkal, vagy postagalambokkal, de még csak nem is füstjelekkel), szóval ezek az elvetemült userek az ED-ben ugyanabban az időben ugyanazokkal az eseményekkel, főbb történésekkel, újdonságokkal, és érdekességekkel találkoznak, mivel ugyanabban a világban tartózkodnak, méghozzá annak a világnak ugyanazon pillanatában. Mert ez egy olyan világ, amiben NEM VAGY EGYEDÜL, és ez még akkor is jó érzés, ha soloban megy a móka.
    Mindazonáltal sokadjára is hangsúlyozom: Te tudod.
    DE! az viszont egyszerűen nem a te választásod, hogy net vagy nem. Ez van, ha tetszik, ha nem.

    u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz Dr. Akula #45 üzenetére

    “Mert a multi leginkább erről szól. Aki szerint nem, az még nem játszott eleget.”

    Az előbb még meg se volt a játék, most meg “tudod”, hogy mi a multiplayer lényege. Oké.

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

  • orientcx

    őstag

    válasz Dr. Akula #48 üzenetére

    "jól láthatóan egyesek nem tudnak értelmezni (pedig nem olyan bonyolultak a magyar mondatok), "

    Na látod, pont ezt gondolom én is...
    :K

    u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz Dr. Akula #53 üzenetére

    Figyelj, érdemben már nem teszel hozzá a témához (harminc éves játékhoz viszonyítod az ED-t és vered az asztalt a multiplayer miatt), akkor én minek tegyek?

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

  • Vesa

    veterán

    válasz Dr. Akula #55 üzenetére

    véleményem szerint, van igazság abban amit mondasz, de vélhetően üzleti megfontolásokból nincs teljes offline mód a játékban. Nem csak a DRM miatt, hanem mert ebben az esetben két játékot kellett volna készíteni. Jelenleg a solo módban végzett játék is hatással van a galaxis történéseire, annak ellenére, hogy nem találkozol másik játékossal. Ha lenne offline mód, akkor ez nyilván nem így lenne. Így tehát két játékot kéne külön patch-elgetni és fejleszteni, ami gondolom nem kifizetődő. Az X3 pl. azért single player only, mert számos tartalmat nem lehet benne megoldani multiban, de ez fordítva is így van sajnos.

    Nem véletlen, hogy a készülő Star Citizen is csak úgy tud egy offline verziót is letenni az asztalra, hogy két külön játék lesz, és a single része nem lesz azonos a multival, tehát nem csak abban fog különbözni, hogy a single-ben nem találkozunk majd más játékosokkal.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • dreampage

    HÁZIGAZDA

    válasz Dr. Akula #42 üzenetére

    Az Elite-hez azért kell mindeképp a netkapcsolat, mert az egész galaxis, a háttérszimuláció, a gazdaság, a frakciók befolyása az egyes csillagrendszerekben, mind-mind a Frontier szervereken él, és minden játékos (azok is, akik szólóban játszanak) hatással van ezekre.

    Például ha kereskedsz, akkor minden árunak valós időben változik az aktuális ára, és ha te, illetve mások befolyásolják a kereslet-kínálat viszonyokat, akkor látszik is, ahogy például egy jól profitáló út a sokadik kör megtétele után is veszít a nyereségességéből. Konkrét frakciók veszíthetik el a befolyásukat egy-egy rendszerben vagy állomáson, ha a játékosok úgy befolyásolják a háttérben futó folyamatokat. És erre minden kihat, a fejvadászkodás, a kereskedés, de még a felfedezési adatok eladása is. És ez csak úgy működhet, ha mindenki részt vesz benne, és mindig szinkronizálódik, ergo szükség van az online kapcsolatra.

    Az Elite három játékmódja tulajdonképpen csak a többi játékossal való interakciót korlátozza (például ha nem akarod, hogy idióták támadjanak meg játék közben), de a galaxis mindenki számára ugyanaz, és ugyanúgy változik. Mindenki minden pillanatban és minden tevékenységével hatással van rá, részben ettől is izgalmas ez az egész.

    A játéknak soha nincs vége.

Új hozzászólás Aktív témák