Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • duvi

    nagyúr

    válasz Vesa #2 üzenetére

    Sok mindenben igazat adok (pl. rajongó oldalak nélkül nagyon nehéz lenne a nyersanyaggyűjtés, rengeteg utazás és grindelés, fejlesztési ütem ...), de ezek közül van ami szubjektív. Vannak akik élvezik a sok utazást/repülést, vagy gyűjtögetést. Az biztos, hogy az ED kimondottan rendhagyó játék és sokaknak gondot okoz a kezdés. Másik része a tartalom. Ha valaki csak egyedül játszik, akkor sok élményből kimarad, de így is bőven megéri az árát, ha 50%-os akcióban vesszük meg. Ilyenkor kb. 7.000 Ft-ért kapjuk meg a CMDR Deluxe Editiont, ami szerintem abszolúte megéri az általad említett 100 óra játékidőt. Ismerek olyan játékosokat, akik már több ezer óránál tartanak (akár egyedül is). Már negyedik éve fut az ED és van egy nagyon jó közösségünk, ahol sok segítséget kaphatnak az új játékosok.

    Az alábbi kijelentés erősen túlzó:
    "megnehezítik a játékos dolgát, pl. a tutorialok teljes hiányával"
    Eleve a játékba van beépített Training funkció, ahol lépésenként megtanítanak a játék alapjaira és kezelésére. Másrészt rengeteg training videósorozat van (és folyamatosan készülnek) a fejlesztők YT csatornáján, amikben elmagyarázzák az aktuális tartalmakat.

    - Elite: Dangerous Pilot Training - Basic Flight Controls
    - Landing - Elite Dangerous: Horizons Pilot Training
    - Powerplay Training Part 1: Overview

    [ Szerkesztve ]

  • duvi

    nagyúr

    válasz Vesa #30 üzenetére

    "De a játékhoz technológiai értelemben alapvetően nem szükséges a kötelező online kapcsolat, ennek semmi köze ahhoz, hogy 2018-at írunk, ez pusztán Braben DRM megoldása a warez ellen."

    Ez csak félig igaz (akiknek csak a single játékrészre van szükségük), mivel online kapcsolat nélkül nem lehetne Wingben és Multicrewben (multiplayer játékmódok) játszani. Márpedig az ED-hez nagyon sok pluszt adhat a közös játék. Akit érdekelnek a részletek, olvasson vissza az EDHU weboldalán...

  • kiskuplung

    őstag

    válasz Vesa #29 üzenetére

    Én se értem, mi baja van. Ez a játék távol áll a tökéletestől, szerintem teljesen jó dolgokat sorolsz fel újra és újra. Az Elite világában 2 éve megállt az idő, ez egy tény. Én is már csak a VR repkedés miatt térek vissza néhány havonta.

    cskamacska: látom, nagyon tetszenek a képek, ezért gyorsan újra ellenőriztem a naptáramat, és én is csináltam egyet Neked.

    Bocsásd meg, de nem vagyok egy grafikonguru.
    Kérlek, ne tetézd ezt az online témát, egy olyan világban, ahol nekiindulok és 3000 km-t kocsikázok le egy huzamban úgy, hogy végig online navigálok, szállást foglalok, stb. egy kis eszközzel a kezemben.

    A videó viszont nagyon jó, és sajnos igaz is. A világ legfélrevezetőbb trailereit az Elite-hez gyártották.

  • duvi

    nagyúr

    válasz Vesa #63 üzenetére

    Csak egyedül játszol az ED-vel, vagy multiban is?
    A játékosfrakciók birodalmakat irányítanak és folyamatosan terjeszkednek. Saját otthonrendszerük van, meg kell védeni a rendszereiket és nagyon komoly BGS tevékenységet folytatnak.

    Azért nem csak az új engineers rendszeren dolgoztak 5 hónapig, de ezt te is jól tudod ;) Teljesen átdolgozták a büntetésrendszert, kaptunk egy Chieftaint, Galnet Audiot, Megaship interakciót, új Guardian fegyvereket és recepteket, átdolgozott küldetésrendszert, ahol a számodra legmegfelelőbb jutalmakat választhatod, bekerültek a wing küldetések, fejlesztették a csillagtérképet, aktiválható Guardians romokat és újfajta Thargoid hajókat ellenségnek. Kb. ezen dolgoztak 5 hónapig ;)

  • orientcx

    őstag

    válasz Vesa #73 üzenetére

    Vele nem az a baj, hogy offline hívő, magam is az voltam, amíg pont az ED-s online kényszer meg nem mutatta annak előnyeit. A probléma az, hogy ő alapvető tényeket nem hajlandó tudomásul venni. Azt pl mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy örül e az online világ térhódításának, vagy nem, de ez még akkor is így van, ha neki ez esetleg nem tetszik. Ez egy szimpla tény. Lehet nem örülni annak, hogy a 2x2=4, de az akkor is 4. Erre ő elkezdi bizonygatni az ellenkezőjét. De nézzünk egy tipikus Dr Akula féle "érv rendszert": Amikor megemlítettem, hogy az ED-t lehet szólóban is tolni, ami majdnemhogy megfelel az offline-nak, akkor az volt a válasz, hogy
    "Mert nem szeretem ha netre vagyok kényszerítve. Ha épp szolgáltatót váltasz, karbantartás van, jön a vihar és elmegy az áram, akkor nincs játék."
    Mintha ez napi rendszerességgel így menne. Mintha mittomén Dél Szudánban lennénk(azt már tényleg csak a margóra pöttyinteném oda, hogy ő persze hetekig is gond nélkül tud laptoppal játszani áram nélkül)
    Én inkább feladtam. Lehet, hogy nem vagyok elég állhatatos, de ha teljesen kilátástalannak ítélek egy helyzetet, akkor inkább más tevékenység felé nézek. Úgyhogy maradnék a kacsáknál, mit lehet tudni, még az is kiderülhet, hogy van tehetségük a rajzhoz. ;)

    u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

  • kiskuplung

    őstag

    válasz Vesa #76 üzenetére

    "Éppen ezért írtam neki már korábban is"

    Teljesen felesleges volt. :)

  • orientcx

    őstag

    válasz Vesa #76 üzenetére

    "De ő nem erről beszél! Ő azt kifogásolja, hogy ha számos más játék esetén meg lehet oldani azt, hogy alapvetően offline a játék csak van benne multi feature, akkor az Elite-nél miért kötelezik a multira?"

    Erre én többször is azt válaszoltam, hogy:

    "Ha egyszer megígérték, akkor valóban illett is volna kiadni a solo módot, ez nem képezi vita tárgyát."

    és magyarázatul hozzátettem, hogy bár azzal nincs semmi baj ha valaki offline hívő, de tetszik, nem tetszik, az online hódít, és a jövő is efelé mutat. Ez egy egyszerű tény, amit azzal sem tud megcáfolni, hogy különböző ellenpéldákat hoz fel az offline módban is futtatható játékokról. Amúgy tényleg lehetne erre az igényre jobban odafigyelni, de mostanában akkor is egyre több kiadó köti az ebet a net karóhoz. Én soha nem állítottam, hogy ez így helyes, pusztán csak annyit mondtam, hogy hiába kifogásolja, ez akkor is így van.
    Ami pedig az ED-s solo módot illeti, gyak pontosan ugyanazt próbáltan neki már többször elmagyarázni, amit te is. Nem ment. Úgyhogy várnak a kacsáim. :K

    u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

  • dreampage

    HÁZIGAZDA

    válasz Vesa #68 üzenetére

    Amiben nekem még többet ad az Elite, hogy a Tejútrendszer van benne, nem egy kitalált univerzum. És bár nyilvánvalóan a nagy része ennek is csak kitalált, rengeteg létező rendszer van benne, és a Stellar Forge-ra jellemző, hogy például létrehozott egy Trappist-1-hez teljesen hasonló csillagrendszert, majdnem ugyanott, ahol felfedezték. És megpróbál a lehető legpontosabb lenni tudományos szempontból is (tudom, tudom, ne kössünk bele abba, hogy mi mindenben nem az, kezdve az 1+c sebességű utazástól). Nekem ezért áll közel a szívemhez, mert úgy érzem, hogy tényleg az emberiség jövőjében játszom, 3304-ben.

    A másik dolog, hogy ezt az összetettséget sikerült nagyon jól megoldani, még egy kontrollerrel is jól kezelhető, "elegáns" játék a kezdetektől fogva. Nekem ezek az alapok tökéletesek, erre építsenek rá minél több dolgot, és örökre ezzel fogok játszani. :)

    A játéknak soha nincs vége.

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz Vesa #80 üzenetére

    GOG esetén mondjuk savanyú az, hogy ... khm... “harmadik fél” által feltelepítve is megjelenik a játék a Galaxy kliensben. Tisztára rosszul éreztem magam, mert csak azt akartam megnézni, hogy egy adott játék kapott-e rendes W10 patchet - egyébként nem és nem voltam hajlandó a netet túrni egy megoldásért, így letöröltem.

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Vesa #83 üzenetére

    Ha nincs a 2018-as menetrendben, akkor meg már mindegy is. 2019-re remélhetőleg játszható lesz a Star Citizen. Szerintem egyébként alapnak kéne lennie már, hogy egy modern űrszimulátorban FPS mód is van. A Freelancer egy 2003-as game, neki még meg tudom megbocsátani, hogy nincs, de a többieknek már nem. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák