Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz orientcx #75 üzenetére

    "Azt pl mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy örül e az online világ térhódításának, vagy nem, de ez még akkor is így van, ha neki ez esetleg nem tetszik. Ez egy szimpla tény. "

    De ő nem erről beszél! Ő azt kifogásolja, hogy ha számos más játék esetén meg lehet oldani azt, hogy alapvetően offline a játék csak van benne multi feature -ami tényszerűen sok esetben így van-, akkor az Elite-nél miért kötelezik a multira? Tehát ő azzal érvel, hogy a multi más játékokban választás kérdése is lehet, és nem kell kényszer legyen, hiszen a játékos dönti el, hogy felmegy egy szerverre vagy csak játszik a játékkal akár offline. Triviális példa a Minecraft. Játszható offline is egyedül a sötétben, de ha valaki arra vágyik, felmehet szerverre is más emberek közé.
    Én ezt eddig megértem, ezzel az érveléssel szerintem nincsen baj!

    Amit viszont ő nem értett meg az az, hogy az Elite a műfaji sajátosságai miatt nem kezelhető úgy, mint egy GTA vagy egy Minecraft, mert itt a BGS miatt csak 4 út lehetséges:
    1. Tisztán MMO a game, kötelező netkapcsolattal és multival, de akkor nincs SP része (pl. ilyen az EVE)
    2. Tisztán Single Player, de akkor nincs multi egyáltalán (ilyen az X széria)
    3. Alapvetően multi a játék, de játszható solo módban is más emberek kizárásával (ilyen az Elite)
    4. Van egy külön játék SP-re, és egy külön másik multira (ilyen lesz a Star Citizen)

    Egyébként én a játékidőm 99,9%-át solo módban töltöttem el, mert én sem szeretem a multit. Éppen ezért írtam neki már korábban is, hogy 1000+ órás gyakorlati tapasztalatra hivatkozva kijelenthetem, hogy ez kvázi SP módban játszható, mert a kényszeres netkapcsolatból nekem gondom még szinte nem volt.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák