Új hozzászólás Aktív témák

  • wrox

    senior tag

    Sziasztok!
    Kicsit tanácstalan vagyok (mint a kisközség :) )
    A sztori a következő.
    Vettem egy 80 Ah, Zapp munka aksit tavaly decemberben (elektromos csónakmotorhoz). Mikor megvettem akkor szépen világított rajta a zöld visszajelző. Karácsony, illetve egyéb okok miatt nem tudtam használni, ezért félretettem. Nagyon nem foglalkoztam vele, mert valahol olvastam, hogy ezek az aksik kb 80% os töltöttséggel kerülnek eladásra Ezzel egy időben vettem a boltban egy Auto XS töltőt (gondolom Aldiban megvették, most meg dupla áron árulják. :) )
    Ma nézem, nagyon halovány a visszajelző, gondoltam rátöltök.
    Ráteszem a töltőt, 12. valamennyi V-ot mutat, 2 kocka töltöttség (5 kocka max), elkezdi tölteni az Autós módban. kb 2-3 óra feltöltötte, 14.4 Vot mitat, viszont a töltő elég rendesen felmelegedett. Nyomtam a Mode gombot, hogy mik vannak, és mikor ahhoz a részhez értem, hogy csak a kapocsfeszültséget mutassa, akkor elkezdett leesni a feszültség 13 V.-ig kb. A töltöttség pedig vissza eset 2 kockára. Párszor így átnyomogatva a Mode gombal, visszatértem az Auto módhoz, hagytam, látszólag töltötte, viszont visszaesett a töltöttség 1 kockára, fesz. 13.1. Ezt nem tudom, hogy a kapocsfesz, vagy amivel tölti? Most megint 2 órája rajta van, én érzése szerint most megy rendesen a töltés, 3 kocka, 13.6 V. A töltő csak langyos. Most mi a sz*r? A töltő, akksi? Vagy csak én nem rétek hozzá? :)

Új hozzászólás Aktív témák