Új hozzászólás Aktív témák

  • cs-robert

    csendes tag

    Nekem egy Panasonic S10-es plazmám van, szerencsére nem hajlamos a ghostra. Egyszer szedtem össze egy komolyabbat, amikor elaludtam a TV előtt és véletlenül hozzáértem a távirányítóhoz, és behívtam az EPG-t. Amikor felébredtem, és kikapcsoltam az EPG-t, akkor látszott halványan a körvonala. De 5-10 perc alatt nyomtalanul eltünt.

    Anyukámnak egy Panasonic C2-ese van, az jobban hajlamos a ghostra. Ráadásul elég sokat nézi az RTL Klubot. Nagyjából két hét nézés után világos háttérnél nagyon halványan látszik nála az RTL logó. Azt találtam ki, hogy ilyenkor a túlpásztázást bekapcsolom. Így pont annyival kerül feljebb az RTL felirat, hogy éppen nem lóg bele az előző ghostba. Két nap múlva a ghostnak már nyoma sincs a TV-jén. Majd egy-két hét múlva újból kikapcsolom a túlpásztázást. Így mindig ha összeszed egy kis ghostot, akkor az egy-két nap alatt eltünik nála. Így nem kell zoomolgatnia, amit nem szeret. Én csak néha állítok a túlpásztázáson, ha már éppen kezdene megjelenni a ghost, és utána egy darabig megint nem jelenik meg. Az ő TV-jénél ez bevált. Az én TV-mnél meg szerencsére ilyenekre semmi szükség, mert nekem sikerült egy olyat kifognom, ami kevésbé hajlamos a ghostra. De az övég is kordában lehet tartani ezzel a módszerrel.

Új hozzászólás Aktív témák