Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz BBéci #10949 üzenetére

    Másik fórumon szokott ez néha szóba kerülni, csak amit most hirtelen találtam:

    --------------------------------
    K: Rendben. Még egy kérdés. A közszolgálati mux-ban várható az mtv-k felbontásának növelése 1440X1080-ról 1920x1080-ra?

    V: Nem. Sőt, a Duna 2 is 1440-es lesz. Ez az ára, hogy nagyobb eséllyel legyen beltéri vagy ablakantennás vételi lehetőség.

    Továbbra sem értem ezt az 1920 vs. 1440 kérdést. Többször írtam, hogy a HD műsorok egy része eleve ekkora felbontású, tehát nincs benne többlet információ. A tévékészülékeken sem érzékelhető érdemben a nagyobb felbontás, mert a többség szeme nem látja. Viszont az alacsonyabb felbontás esetén alacsonyabb adatsebesség (nagyobb tömörítési mérték) mellett is elérhető az azonos képminőség.

    ------------------------------------

    K: " HD csatornák esetén a felbontás 1440x1080 lesz. "
    Lőttek a valódi HD-nek itt is !

    V: Sok országban csak 1280x720 a HD. Tényleg jobbnak látod az 1440-ben forgatott anyagot 1920-ban kisugarozva? Persze sok valódi 1920-as anyag is adasba került a Dunán, de ott sem lesz érdemben látható a csökkenés.

    ---------------------------------------

    K: 1280x720p szóba sem került?

    V: Érdemben nem. A teljes technológiai lánc 1080i-re épül. A végén egy lekonvertálás majd az egyre több háztartásban (és növekvő arányban) megtalálható Full HD tévékben a felkonvertálás csak elvinné (visszarontaná) a 720p esetén elérhető 10-15% sávszélesség megtakarítás hatását. Ráadásul akkor aztán kapnánk kritikát, hogy miért nem Full HD...

    ----------------------------

    Aki a válaszokat írta:

    VIGH ZOLTÁN
    digitális átállás koordinátor
    MTVA

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák