Új hozzászólás Aktív témák

  • diablo1984

    veterán

    válasz Mágus2 #150570 üzenetére

    Igen, a 102 lovas 8 szelepesre!Néztem ma egy tourant, benzin+gázos(na a pótkerék tartályos 7 személyes autó kialakítását ecsetelhetném, de fogalmazzunk úgy, hogy touranban ez nem működik, gáz nélkül ok a 7 személy, de ezzel a fajta gázzal csak 5 üléses.....
    2004-es autó, 12 éve gázos, 166e km-es, szerintem reális a km futása, kívül-belül kapott az élet sötét oldaláról rendesen, első-hátsó lökös is meghúzva, meggyűrve, jobb hátsó sárvédő csúnyán javítva(valami lehetett ott, de nem durván, lehet egy húzás a benzintöltő nyílás alatt, de egy szobrász nem tudta megcsinálni, még koszosan is látszott a tákolt kitt+megtüsszentés nyoma,összes lámpája bepárásodva, még a ködlámpák is, belseje lelakott, minden gomb kopott, ajtón a kárpit szövete a könyöklőnél a zsírtól már a hordozó anyaghoz tapadt, gumiszőnyeg fél talpnyi helyen átkopott. A km óra és fordulatszám plexije belülről párás(WTF?). Motorja benzinnel és gázzal is csendes volt, nem csattogott benne a szelep, szinte hangtalan volt alapjáraton, nem egy rakéta, de ment(persze sz@rabbul mint az 1,6tdi octavia, de nem is számítottam ilyen dinamizmusra sem), check engine világított, azt mondta a tulaj, hogy a lamda szonda a gáztól megkergül és azt jelzi(hogy kap így műszakit??).A gazda azt mondta, hogy olajcserétől olajcseréig 1 kg(??) olajat tölt bele, csipegeti a motor, füstje nem volt, azon nem látszott, a blokk olajos volt, de nem csepegtette, nívót kihúzva az octavia olajára gondoltam, hogy az dízel, de ebben feketébb az olaj...)Kipuff hátsó dobja szerintem kirohadt már, mert kongó üres hangja volt a gáznak, mikor távozott belőle, termosztát 70 fokon beállt és ez fölé nem engedte a cuccost!
    Tehát fantázia lenne benne, de a mondhatni jó állapothoz(amitől a szemem nem hányja el magát azonnal) is sokat kellene rákölteni, a kasztni 3-4 elem festésével a kicsit karcos, de szép állapotra hozható(persze, lámpák ki, kiszárít, elsők megpolíroz), a belsejében a kapaszkodókról a gumitakony letakarítása és a komplett gombszett csere segítene, valamit 1-2 belső műanyag elem(miért kell a műszarfal közepére a tároló tetejére csavarozni valamit) és bal első ajtókárpit csere(hangszóró rács meg volt fúrva-vagy szeggel olvasztva- több ponton, meg annak volt a kárpitja "emberzsírozva").
    Na szóval ebben az autóban az olajfogyasztás mennyire lehet természetes, meg úgy általában ezzel a motorral?

Új hozzászólás Aktív témák