Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rbalint88

    addikt

    válasz #31733248 #78752 üzenetére


    ”hivjal mar ki randomra neten talalt vizvezetek szerelot/futesszerelot/ontozo rendszer/komuvest/muanyag heggesztot fovaros kornyeken. "
    Nem ti beszélgettek a szakmai topicokban arról, hogy mennyire baj, amikor a fotósok között ilyen random módon, ár alapján válogatnak? :) Nőt, használt autót és mesterembert sem random választunk. :N
    "ahh 1 oras melo, nem vallalja semelyik, jovo evig be van tablazva jobb melokkal.+
    Azért ezt ebben az esetben talán Te is meg tudod érteni. Mint ahogyan azt is, hogy egy 20ezer forintos munkáért nem megy ki, ha van ennél jobb. Márpedig van.”
    csak az a baj, hogy ha tfh tarsashazi lakasban elsz, mint az emberek jelentos resze es elromlik a bojlered/kazanod, csotoresed van stb, arra sem talalsz szakembert, aki kijon es megcsinalja. Vagy kijon es megcsinalja annyibol a bojlert egy 5k-s alkatresszel, amennyibol vehetsz egy ujat. Nem sajnalom a mesterektol a penzt en se, de azert az nincs rendjen, hogy egy ketkezi melos duplaanyit tud keresni, mint egy nem olyan rosszul megfizetett ertelmisegi... utobbi kategoriaba tartozokent en is az aprobb dolgokat inkabb megcsinalom magam, mert mire eltelefonalgatom az idot, hogy egyaltalan talaljak egy olyan embert, aki elvallalja es kijon, addigra aprobb dolgokat megcsinalok magam - gazhalozathoz nem nyulok, villanyhoz mertekkel (van fi rele, az ad nemi batorsagot), de pl a bojler tisztitasahoz mar nem
    hivok gazost, amikor elalszik az orlang, mert csak elkoszolodik a fuvokaja es megmutatta hogy kell megcsinalni.
    Arrol nem beszelve, hogy a tiz eve felujitott lakasban a nem olcso eszkozok is mennek tonkre. Iden mar szethullott egy csap (mofem), ugyanott elporladt a lefolyo (draga, kromozott, markara nem emlekszem) es elvasott a wc toltoszelepe. Jovore akarunk lakast felujitani, szerencsere csak futest es klimat kell kivitelezovel csinaltatni, a tobbit meg tudjuk oldani magunknak - es mivel sajat, addig csinaljuk, amig jo nem lesz. Ez sajnos a legtobb iparosrol nem mondhato el, megcsinalja ugy amugy kozepszarul, ami a tobbsegnek megfelel, de akinek van hozza szeme, az latja a kummantasokat. Remelem neked olyan kivitelezoid vannak, akik ugy vagy jobban csinaljak, mintha a sajatjuk lenne :R

  • Mercutio_

    félisten

    válasz #31733248 #78731 üzenetére

    Még bőven a 20-as éveimben jártam, amikor először építkeztem, pontosabban építtettem egy családi házat
    Gondolom, ha a cikkírónak is ilyen családi háttere lenne ő se picsogna ;]

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • Mr.Csizmás

    félisten

    válasz #31733248 #78752 üzenetére

    ebben jelentős része van a rendszerváltás előtti-közbeni felfogásnak, miszerint legyen diplomád há' mer azér', de az már mindegy hogy milyen.... :U aztán csomó tanár van, aki képtelen kezelni a gyerekeket, nem érti meg, ha nem fogja fel a gyerek, stb. aztán csak néznek hogy miért bukik a fél osztály relatíve értelmes purdékkal is. a mai napig megvan a HR-es válogatásokon ennek a lenyomata, legyen diplomád még titkárnői melóhoz is, érettségi szint dettó, vasutas középsuliban 34-en kezdtünk, abból szelektálódtak a gyengébb képességűek (helyi eric cartmen, maffiózó-strici jelölt kölyök stb.), aztán aki eljutott érettségiig, annak legalább a fele elment műkörmösnek fuvarosnak, stb. a szakmai meg hatósági vizsgát talán 9-en csináltuk meg összesen.

    [ Szerkesztve ]

    "Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

  • Jahno

    őstag

    válasz #31733248 #78756 üzenetére

    Minőségi oktatásra viszont kolléganő azt mondja, hogy nem állunk olyan szarul, mint ahogy azt kintről elképzeljük, mert Neki meg sok más tanárnak ez az élete (míg van mögöttük valaki a családban aki eltartja és nem megy el inkább villamos sofőrnek) és körülmények ellenére míg nem a pénzért csinálják, mint sok magániskolában és itt-ott, addig jó a szitu. Tudja a fene.

    Főleg mert most pár naponta belefutok oktatással kapcsolatos konferenciába meg kicsit belülről is látom a dolgokat, az a másik nagy kreténséges érdekesség.

  • Jahno

    őstag

    válasz #31733248 #78756 üzenetére

    Ja és vannak nyilvános adatok, prezentációk is. Ebbe pld. pont belefutottam itt a vágóhídon, oszt nézzétek meg a rizsát és a számokat:

    https://www.oktatas.hu/kozneveles/projektek/efop315

    Aztán mikor ott álltam egy konferencia anyaga mellett (az is nyilvános ám), amiről havercsaj beszélt, hogy a tanárok nagy része el sem kezd ebben melózni, többi X év után elhagyja a pályát és Lidlbe megy pénztárosnak vagy metróhoz diszpécsernek, akkor ez meg ez.

    És ott legszívesebben bekérdeztem volna, hogy ok, van száp nagy szám, EUs támogatás, valakik komolyan veszik, valakik csak majomkodnak az asztal mellett, születik róla prezi és elmélkedünk, eddig okés. DE! Mi lenne a megoldás? Mert ugye az sehol nem merül fel, hogy kapjanaklóvét, fegyvert, lovat és megbecsülést... Lásd amit írt fent a félig omladozó könyvtárról és egyéb bajokról. Én adom a számítógépeket, szülők festenek, összedobnak nyomtatóra, mindennel a sor végén a tanár szopolik, de ha suli csinálna egy privát rendezvényt vagy hétvégén kiadná a termeket mindenféle civil célra jó pénzért, akkor azt az összeget sem rakhatja el magának, ami bevétele esetleg onnan lenne és be tudnák forgatni valami értelmesre. Leadod hibára, hogy szikrázik az elektromos elosztó szekrény, oszt valami majd lesz... Ha csak nincs a sulis csoportban egy villanyszerelő apuka. És mikor ott szopsz az elosztószekrénnyel, akkor hozzád vágnak 2 jó drága digitális táblát a szükséges tartozékok nélkül, de max. majd lefóliázva szétrohad a raktárban.

  • Mercutio_

    félisten

    válasz #31733248 #78756 üzenetére

    Récsölék is saját erőből boldogultak, mint egy átlagpolgár:DDD

    Oktatás: Az alapvető reformokhoz első körben partnerként kellene kezelni a szakmát, nem ellenségként :N a jelenlegi NAT az elavult/múltba révedő/hagymázas sziruppal leöntött csodaszarvasos baromságaival és a senkivel* nem egyeztetett kötelező adminisztráció mennyiséggel szerinted előremutató?

    de OFF vége

    * kormánybarát álcivil szervezeteket ne keverjük ide :N

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • Mr.Csizmás

    félisten

    válasz #31733248 #78756 üzenetére

    Lasd nagyobbik unokanoverem, 40 evesen a szuleivel el, most csinalta meg a negyedik diplomajat a jarvanyos nyelvvizsga eltorlessel behuzva, az elozo harom is olyan volt, hogy nyelvvizsga nem kellett, nem beszel idegen nyelvet, es szerinte hulye aki okostelefont hasznal :U es elmagyarazza, hogy igy mar majdnem negyedmillio a nettoja, pont mint nekem ~6 evvel fiatalabban, es egy erettsegivel + skillekkel hoztam ossze.
    gondolom a gyerekekkel foglalkozni van skillje, mert jo ember, csak a felfogas, na :O

    "Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

  • Mercutio_

    félisten

    válasz #31733248 #78761 üzenetére

    Tök jó, hogy te mindenhez IS értel, de tényleg ;)

    Btw a NAT fasságait, kormányoldali inkompetenciát valahogy nem domborítod ki. Egyébként van rengeteg best practice, csak meg kellene nézni a skandináv oktatást, de akár a máltait is mondhatnám, ott is sokkal nyitottabb, gondolkodni és együttműködni képessé tevő módszereket alkalmaznak.

    Na jó, ugorjunk, ha már zene nincs mostanában, legalább legyen jó csaj

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • Mercutio_

    félisten

    válasz #31733248 #78763 üzenetére

    "A probléma lényege nem a Wass Albert kontra Kertész Imre vita." :N

    Tényleg lapozzunk, ott hibáztam, hogy feltételeztem érdekel a valódi probléma:R

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • Jahno

    őstag

    válasz #31733248 #78763 üzenetére

    Sok helyen most is színvonalas az oktatás, de hát jöttél itt ezekkel a Pisa tesztekkel, úgy kicsit nehéz megfejteni. Ha azt nem ismered, akkor a NATra meg többire miképpen mondod, hogy rendben van? Csomó minden tök eccerű, néha azt hisszük működik, utána meg jön ez az iskolaőrös marhaság. Tudjuk, jót akarnak, csak mégis szarul adta ki.

    És mindenfelől ebbe futunk bele, ha a végét nem olvastad volna

    "Van ami megy, szóval kapunk pénzt... mert nyáron festettek, felújították a fürdőt, az alsó szinten kicserélték a régi fa ablakokat. Olyan, mintha lenne egy félhülye házastársad, aki csukott szemmel bök rá arra, mit vehetsz meg otthonra."

    Én kiegészíteném azzal, hogy néha nem is opció. Nem megveheted, hanem odarakják, hogy KELL és kész. És akkor csak ott állsz és nem érted.

  • Mr.Csizmás

    félisten

    válasz #31733248 #78761 üzenetére

    "allami" munkahely, nem vagyok tulfizetve, cserebe melo se megszakadas. Viszont a Merci fele oktatas tema jogos, egyre tobb teruleten jon elo a hozzaadott valos teljesitmeny nelkuli szamok.

    Ui. egs, epp egy szuretlen buzat iszok, fiatalabb ocsemet osszeadta az anyakonyvvezeto :C

    "Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

  • Jahno

    őstag

    válasz #31733248 #78775 üzenetére

    Hardverrel azért a legtöbb civil cégem is így gondolkozott. Évekig szoptunk olyanokkal, hogy ha X alkalmazot tvan, akkor X darab PC és kész. Nem, nem visz ki laptopot ügyfélhez, nincs prezentáció, belső oktatás amire "jajj kellene gyorsan valami laptop", nincs csere darab, nem utaznak, nem bérlünk nyárra diákmelót, külsőst, nem veszünk fel projekre pár hónapkra arcokat. Évekig csak a picsogás ment belőle, mert "meg kell oldani" és nem értik lent, hogy fent mit nem értenek, mert nincs.

    Tavaly nézegettem, akad olyan felhasználó akinek egy év alatt több, mint harmincszor cseréltünk a gépét, vagy telepítgettük újra pár naponta.

  • Lassú Víz

    őstag

    válasz #31733248 #78756 üzenetére

    "Milyen családi háttér?"

    Amelyiktől szemléletmódot, oktatást és esetleg induló tőkét vagy az ide bármikor visszajöhetsz hátteret kaptad. Magyarázd meg a cigánysorra csak a segélyért megszülető, majd tizenévesen megerőszakolt lánynak, hogy nem számít a családi háttér és önerőből bármit elérhet. Ami szerinted semmi vagy alapból jár neked, az másnak a mennyország.

    A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

  • Mercutio_

    félisten

    válasz #31733248 #78778 üzenetére

    Tök jó, hogy már gondolatolvasó is vagy :K
    A feltételezés amit nekem tulajdonítasz hülyeség, több ismerősöm is a saját erejéből lett sikeres*, az irónikus célzás pedig amire utalsz egy adott körre vonatkozott, aztán, hogy te bele tartozol-e/haszonélvezője vagy-e azt csak te tudhatod....
    Az pedig, hogy kinek mi a "tök átlagos" nagyon széles skálán mozog még azonos gazdasági-társadalmi háttér esetén is.

    * igaz egyik sem ingatlan vonalon érte el vagy alapozta meg, és egyet kivéve aki elég szépet bukott és azóta kevésbé harsány mind meglepően szerény

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • gorgo

    őstag

    válasz #31733248 #78783 üzenetére

    Igen, sajnos igaz. Ostoroztam már az ellenzéket is. Ami kb nem létezik, annyira gyenge, fogalmatlan, alkalmatlan, stb. Most már elmenni sem lehet/érdemes, maradni se jó, hát bontok egy rosét! Abból baj nem lesz.

    "Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

  • Mercutio_

    félisten

    válasz #31733248 #78789 üzenetére

    Hagyjuk már ezt a lejáratás dumát.
    Nem tudom feltűnt-e, de a karikatúra egy jobboldali (netes) trollt ábrázol, ott pedig elég tipikus ez a koktél :D

    Egyébként a magukat kereszténynek valló ismerőseim tetemes része alig ismeri vagy erősen szelektíven olvassa a bibliát, tetteikkel pedig lejáratják ők magukat nem kell külső segítség. Értelemszerűen vannak művelt, tájékozott, a krisztusi értékeket követő barátaink, de náluk valahogy nem a kirekesztés/rosszindulat/gyűlölködés a vezérfonal :N
    Btw a többségnél a vallásgyakorlás annyiban kimerül, hogy hetente templomba mennek vasárnap. (Aztán hazafelé a kocsmában vagy még a templomkertben egy feles után megváltják a világot ;] ) Eleve a keresztény/vallásos mint olyan nem minőségi kategória, azt ugyanúgy értékkel kell megtölteni, különben csak egy toposz.
    És akkor a "keresztény" kormánytagokról vagy egyes egyházak prominens - vagy épp hétköznapi - képviselőiről még szó sem volt akiknél a 10 parancsolat VI-X. szakasz se nagyon megy;]

    Továbbra is javaslom Moldova 40 prédikátorát....

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz #31733248 #79555 üzenetére

    Hát értem én, csak nehéz anyát a robogó mögé kötni... Túl hangosan sikít... :D

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • spanyoll

    addikt

    válasz #31733248 #79571 üzenetére

    De azokhoz már kell vagy A-s jogsi vagy ilyen fura A125ös, ami pont arra jó, hogy rákapj az ízére, akarj nagyobbat aztán mehess megint rendes A-sat csinálni, mert kell a minimum 250es gép.
    Vagy van robogóból még B-sen vezethető két üléses itthon?

    "Super perfundo on the early eve of your day."

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #31733248 #79678 üzenetére

    Laktam újépítésűben az akkori barátnőmmel (az volt az első albérletünk) aránylag sokáig, aztán onnan költözni kellett és egy teljesen felújított, modern belsőt kapott panellakásba mentünk át (mindkettőt ismerős útján vettük ki). Nem ugyanaz, még úgy sem, hogy vittük magunkkal a saját bútorainkat (fiatalos, modern, minimalista cuccok, csak semmi nagyitól örökölt szoci cucc).

    Több barátom/rokonom is van, akik fújognak az újépítésű társasházakra, mondván azok is csak "panelházak", cserébe sokkal drágábbak és még a energiahatékonyságuk felől közelítve sem térülnek meg belátható időn belül. Ez egyfelől nem igaz, mert a válság előtt úgy elszálltak a panel árak is, hogy a "beláthatatlan idő" már nem is annyira beláthatatlan. Főleg ha egyszer jön egy kormány, amely leveszi a kezét a mesterséges energia árakról és nem jutalmazza többé a szar energiahatékonyságú ingatlanok tulajdonosait/bérlőit azok kárára, akik fektettek abba anyagilag, hogy csökkenjen az ingatlan energiafelhasználása. Apáméknál az akkor ~20 éves (nem kifejezetten öreg) családi ház lett korszerűsítve pár millió forintból a nagy rezsicsökkentési mánia kellős közepén. Lehetett kukába dobni a megtérülési számításokat, de legalább a politikai gerontofília bejött a következő választásokon.

    Viszont azt senki nem tudja számszerűsíteni és ha még nem lakott ilyenben, akkor érteni sem, hogy a szoci panellakásokat hiába újítod fel és rakod tele skandináv bútorokkal, az elrendezésük pocsék, csak az volt a cél ezeknél, hogy minél több helységet zsúfoljanak rá egy adott alapterületre. Az újépítésűeket már élettérnek tervezik, sok napfénnyel és a tereket is próbálják legalább optikailag nagyobbítani, hogy ne a dobozban érezd magad. Nem beszélve arról, ha még egy méretes terasz/erkély/loggia is jár a lakáshoz, az mennyit dob még az életminőségen. Persze az újépítésűekre ez is csak akkor igaz, ha nem valami kókler banda tervezte, akiknek szintén csak az alapterületből kinyerhető helység maximalizálás volt a célja.

    (Ja és akkor még csak nem is az okosotthonokról és/vagy passzív házakról beszélünk, csak olyan építészeti megoldásokról, hogy ne nyúlketrecbe zárva érezd magad).

    [ Szerkesztve ]

  • madgie

    titán

    válasz #31733248 #79688 üzenetére

    Nem luxusról beszéltem, túlzásról. 300 négyzetméterről két emberre, hideg-rideg anyagok túlzó használatáról, giccses, eszméletlenül túlzolt világításról, amit amúgy kivétel nélkül soha nem bír el a rá bízott villamossági rendszer dimmelés nélkül. Folytatnatnam még, nyugatabbra soha, sehol nem láttam ilyen pompára való hajlamot, mint itthon. Nyilván van kivétel, pl. mindenüttjóde Gabi háza, de itthon általában többet szeretnénk kifelé mutatni a világnak (vagy barátoknak, üzlettársaknak).

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz #31733248 #79688 üzenetére

    Igen, ezt is szívjuk mi is.
    Talán már megénekeltem a siralmam itt, ha nincs ingatlanod amit örökölsz akkor ma nagyon nehéz egyről a kettőre jutni.

    Sajnos az ingatlanpiac árszintjének vissza rendeződése mellett a 2008-as válság után, beütött egy pár dolog egyszerre. 1. CSOK, amit a piac egy az egyben beárazott, 2. Budapesten az AirBnB hatás. 3. Alacsony alapkamat, ingatlanba menekülés

    Az AirBnB esetén mindenki a hosszú távú bérlés ellehetetlenítéséről beszél, de a nagyobbik problémát szerintem az évekig alacsonyan tartott alapkamat okozta, ami sok kis- és nagybefektetőt terelt az ingatlanpiacra a pénzpiacokról.

    Az adózás kapcsán még annyit, hogy pont az AirBnB esetén mutatták ki, hogy az a rövid távra kiadott lakások után járó bevétel 70%-a az AirBnB-ző tulajok 10%-nál csapódik le...

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • spanyoll

    addikt

    válasz #31733248 #79692 üzenetére

    Vállalkozásra, befektetésre. Kis kecó a Comoi tó partján, stb, ingatlan inkább hozza a pénzt mint visszi ha okosan csinálod.
    Azon kívül vállalkozásokba beletolni a pénzt, amik szintén tudják hozni a lóvét ha jó helyre rakod (akár csak befektetőként).
    Urambocsá valami hasznosra költöd és filantrópkodsz. Bill Gates is megoldotta, rajta kívül páran megoldják még, hogy a vagyonuk nagy részét hasznosan költik el és maradékból még mindig fényűzően tudnak élni.

    Én legalábbis előbb vennék 20db 80nmes lakást a világ minden pontján, bérelnék fel embereket akik Airbnb-ztetik és lenne hova mennem ha nyaralni akarok plusz hozná a pénzt meg jó helyen állna benne, mint venni egy darab 800nmes hodályt itthon, me' kell.
    De ez én vagyok, mindenki más, lehet nekik van igazuk (de szerintem nem).

    "Super perfundo on the early eve of your day."

  • gorgo

    őstag

    válasz #31733248 #79692 üzenetére

    A gengszterváltás környékétől volt egy barátnőm, akkor kezdték megszedni magukat. Egy idő után annyi lóvéjuk lett hogy nem tudták mennyi (képletesen szólva). A boldogságuk meg ezzel fordítottan arányosan csökkent. Azóta számtalanszor láttam ugyanezt. Már-már összefüggést lehet benne felfedezni...
    Amire sztem Mazsi is meg én is ki akart lyukadni, hogy a túl sok/nagy a baj. Fölöslegesen sok/nagy. Mindegy mire költi a pénzt. Amúgy egy ponton túl mutatkozik meg az 'ember'. Van aki kultúrát, tudományt, oktatást, egyházat szponzorál. Úgy őszintén, nem jobb a hetedik focipálya méretű tv helyett valami emberire költeni, mikor az az illetőnek amúgy is aprópénz?

    Visszatérve: nem mindenki sárga az irigységtől, mert másnak hűdesok a lóvéja. Hamar eljön az a pont ami után csak látszólag javul az életed. Azt sem érdemes összekeverni, ha valakit a Pénztáros Lőrincek zavarnak. A tömény képmutatás mellett a lopással, bűnözéssel szerzett vagyon/hatalom.

    Rákosi: hát egykomám, most kibújt a szög a zsákból. Remélem arról van szó, hogy nem tudod szimplán, hogy mit kívánsz.

    Most olvasom Pokolbéli víg napjaim-at. Pazar, pazar, mindenkinek ajánlom. Kalandos, helyenként izgalmas, nagyon tanulságos, lebilincselő! Van egy fejezet a Rákosi terror időszakának is...

    "Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

  • gorgo

    őstag

    válasz #31733248 #79696 üzenetére

    Van aki érti, van aki nem. Nem magyarázom...

    "Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

  • spanyoll

    addikt

    válasz #31733248 #79695 üzenetére

    De. Világos. Az nem világos, hogy minek egy sokadik hodály vagy egy sokadik kocsi ahelyett, hogy a pénze egy jelentős részét (amit meg se érezne) mások megsegítésére költené mondjuk egy harmadik lambo helyett.

    "Super perfundo on the early eve of your day."

  • madgie

    titán

    válasz #31733248 #79700 üzenetére

    És ha azt mondom, hogy a te apukád kukija nagyobb, akkor jobb lesz? ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Mercutio_

    félisten

    válasz #31733248 #79700 üzenetére

    "sőt, szerintem a milliárdos vállalkozói réteg előrébb jár a mecénási tevékenység felkarolásában, mint a magyar társadalom egésze"

    Itt fejeztem be az olvasást.

    Btw a (vidéki) mecenatúra az esetek többségében meg is kéri az árát a támogatásának, ellenben a támogatás hasznossága sok esetben vitatható.

    Mindenkinek BUÉK!

    Jobb 2021-et mint 2020 volt.

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • Freddy76

    addikt

    válasz #31733248 #79700 üzenetére

    Éppen írni akartam, hogy egyetértsek veled, de a NER-es mondatodnál annyira felröhögtem, hogy előbb le kell törölnöm a francia salátát a kanapéról.

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

  • madgie

    titán

    válasz #31733248 #79707 üzenetére

    Nézd, az utóbbi időkben sok helyen jártam ausztriában több helyen, svájc, franciák, spanyoloknak folyamatosan vágok, még talán ők vannak kicsit elszállva, de ők is inkább csak úgy, hogy akár a telken való közlekedés kárára menjen a minél nagyobb medence. Ellenben itthon, főleg a budai hegyek felé olyan mértékű balkán/orosz cicoma van, ami soha nem volt és nem is jellemző a tőlünk nyugatabbi kultúrára. Nyilván nem mindenkinél, de nagyon sok helyen.

    Ha ez neked az oroszlános kerítést meg a győzikés tapétát jelenti, akkor bocs, hogy kiröhöglek, de vagy baromira nem ismered ezt a közeget, vagy direkt leegyszerűsíted. Én arról beszélek, amikor annyira az ára számít valaminek, hogy az az otthon otthonosságának a kárára megy, legyen mondjuk ez egy 200 kilós márvány dohányzóasztal a nappali közepén, amihez épp hogy csak odavered a lábad és már akkora sebet vág rá, mint az állat. Sok ilyen példám van még, de szerintem te alapvetően nem érted, miről karattyolok.

  • Lassú Víz

    őstag

    válasz #31733248 #79709 üzenetére

    Korszellem... Egy frászt. Csak a technológia meg a stílus változik. A korábbi koroknak is voltak luxus építményei. Egy szeletük manapság belépődíjért megnézhető.

    A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #31733248 #79700 üzenetére

    Azért amikor megrakott kamionok indulnak neki a vidéknek, hogy a "Mészáros Csoport" feliratú, karácsonyi ajándéknak nevezett segélycsomagot osztogassák azokban a régiókban, ahol ezzel remekül lehet szavazókat gyűjteni a helyi NER politikusoknak, akkor én mondjuk inkább hányok egy nagyot. Nem azért, mert sajnálom bárkitől a vagyont, de a gázszerelőből közpénzen kitömött oligarcha ajándékosztogatása a legnyomorultabb időszakát idézi a világnak, amikor a feudalizmus és a kapitalizmus még összeért és ebből Magyarország azóta sem képes kimászni. Köszönjük, hogy visszaoszt egy kicsit a közösségnek a közpénzvagyonból. De tényleg.

    Én ebben még annál is sokkal aljasabb cinizmust látok, mint amikor a kokakóla pusztán marketing-PR okokból áll oda társadalmi ügyek mellé, mondjuk szélesre dagasztott mellel áll bele a környezetvédelembe az éves eredmény töredéknél is apróbb hányadát ráfordítva, miközben a világ legnagyobb műanyaghulladék termelői közé tartozik. Bár azon kaszál vagyonokat, hogy szétkúrja a Föld ökoszisztémáját, nagyon jófej tőle, hogy kifizeti minden évben néhány tehetséges hátrányos helyzetű fiatal környezetvédelmi mérnök képzését egy elit egyetemen.

    Az pedig a kedvenc neoliberális érvelésem, hogy aki szerint a vagyoni egyenlőtlenségek egyre gyorsuló növekedése nincs rendben, az rögtön komcsi, de minimum velük össze kell mosni. Imádom ezt az önjobbágyosító attitűdöt, hogy a faroknak a rossz végén állva is megpróbáljuk élvezni az aktust. Világosan látszik, hogy a neoliberalizmus térnyerése óta a reálbérek növekedése egyre jobban leszakad a vállalati szféra által megtermelt profittól és a GDP-től, valamint a magánvagyonok is egyre kevesebb kézben koncentrálódnak a milliárdos rétegen belül is. Aztán persze az egyre rosszabb alkupozícióba kerülő társadalmi rétegekre van kenve, hogy az elszegényedésük maguknak köszönhető, mert nem akarnak elég keményen megdolgozni a gazdagodásért. Az Y és Z-generáció az, amely már egészen biztosan rosszabb vagyoni kilátásokkal indul neki az életének, mint a szülei, leszakadóban van a középosztály és a munkásosztály munkajogai is folyamatosan csorbulnak (nem csak a sztrájktörvények, szakszervezeti törvények felpuhításával, de a munkaerő kölcsönzés térnyerésével is). Aztán valaki cinikusan megszólal, hogy amit ez a tömeg érez és fröcsögésben ölt testet az igazából csak arról szól, hogy képtelenek megemészteni, hogy vagyoni különbségek márpedig vannak. Én pedig azt vagyok képtelen megemészteni, hogy test-szenzorokkal figyelnek biorobotként kezelt munkásokat, nehogy beszélgessenek munkaidőben vagy engedély nélkül mosdóba menjenek, mert az árt a termelékenységnek, eközben a főnökük a világ leggazdagabb embere.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #31733248 #79712 üzenetére

    "Az alacsonyabb jövedelmű társadalmi csoportok felzárkóztatása szerintem egy érthető és kívánt törekvés"

    Teljesen elmész a lényeg mellett, nem felzárkóztatásról van szó, hanem arról, hogy a munkásmozgalmak megjelenésétől a neoliberalizmus térnyeréséig a munkával megkereshető jövedelem együtt mozgott a növekvő produktivitással. A befektető és cégtulajdonos régen is kacsalábon forgó villában lakott és ott parkolt a garázsban a Rolls és a Bentley, meg most is így van, csak ma már a munkásai (és tágabb értelemben a társadalom) kárára növeli tovább a magánvagyonát messze túl azon a szinten, ami még fényűző élet mellett sem tapsolható el már egy emberöltő alatt sem, ez a folyamat pedig egyre szélsőségesebb vagyoni különbségeket hoz létre. Aki a leggazdagabbak számára előnyös, de a szegényebbeket jobban sújtó egykulcsos adórendszer igazságtalanságát pedzegeti, azt általában a magántulajdon tiszteletben nem tartásával vádolják és hát innen már csak egy lépés a komcsizás. Én például nem sajnálom senkitől, hogy kacsalábon forgó villában éljen, egy Rolls és Bentley társaságában (sőt akár lehet egész autógyűjteménye), vagy emberöltő alatt el nem költhető vagyona legyen.... na de a száz emberöltő alatt sem elkölthető vagyon már valami olyasmi, amit igenis csak széles társadalmi rétegek kárára lehet művelni és nem gondolom, hogy egy progresszív adórendszer és az adóparadicsomokba menekített vagyonok elleni törvényes fellépés ne tudná tiszteletben tartani a kacsalábon forgó villához (és a többi már felsorolt dologhoz) való jogot.

    "De ehhez nem kell osztályharcot hirdetni"

    Igazából a neoliberálisok tolják bele a frusztrált tömegeket az osztályharcba az arrogáns cinizmussal. Az USA-ban már azt is lekomcsizzák, aki ott a jobboldal bal szélén foglal helyet (európai értelemben vett baloldaliság nem is létezik náluk). Ma már ott tartunk, hogy az újbalos, occupy wallstreet nézetek egyre jobban terjednek és a mozgalmi világból szivárognak be a mainstream politikába és ezt főleg az a fiatalabb generáció hajtja, akik úgy érzik nem találnak más kiutat abból az állapotból, hogy a társadalmi olló szétnyílása közben egyre lejjebb csúsznak.

    "a mostaniak jelentős része akár 30+ évesen is szívesen élvezi a mamahotel szolgáltatásait és a teljes jövedelmét magára költi"

    Ha lenne akkora jövedelme, amiből önálló életet lehet élni, akkor ott a szülő a hibás, hogy ágyba viszi a 30 éves csemetének a reggelit. Bocs, nembocs, de így látom. Budapesten a medián éppen csak átlépte az elmúlt 2-3 évben a nettó 200 ezer forintot, még egy friss diplomás, szellemi foglalkoztatású fiatal is inkább a 200-hoz, mint a 300-hoz közeli nettó keresettel kalkulálhat (talán csak az IT és pénzügyi területeken kezdők vannak kicsit jobb alkupozícióban, de nem mindenki akar ilyen munkát), ehhez képest albérletet nem találsz 130 ezer + rezsi + közös ktg alatt (170-180e / hó) és akkor még egyél, igyál, fizesd be a telefonszámlád, diákhiteled, netalántán szórakozz is, utazni is szeretnél néha napján és ha még egy autó is van a háztartásnál, az végképp megterhelő két mediánból is. A mai 20-30 éves generáció is tud osztani-szorozni és azt dobja ki a gép, hogy mindenről le kell mondania az önálló élet kedvéért és bele fog dögleni annak érdekében, hogy valaki másnak a tulajdonában lakhasson és még egy lakáshitel önerőt is nehéz összelapátolni mellette (hacsak nem egyenesen lehetetlen). Ez a generáció szorong és ha a te gyerekeid 20+ évesen, jó jövedelmi viszonyok mellett kényelemből vannak még otthon, akkor lehet itt az idő egy újévi ajándékkal előállnod nekik menetlevél formájában, de legalábbis ne ezt a példát feleltesd meg a nagy átlagnak.

    Kiragadott példa: Én 21 évesen költöztem el otthonról és a barátnőmmel két budapesti medián átlagbérből majd beledöglöttünk az önálló életbe. De vállaltuk, nekünk ez volt a prioritás, de nem hibáztattam azt sem, aki nem vállalta fel ennek a nehézségeit, hanem amíg el nem ért egy jobb jövedelmi szintet, inkább maradt a mamahotelben. Azt pedig látom jól, hogy a gyerekkori barátaim többsége sosem fog kitörni abból az anyagi helyzetből, amiben vannak, mert tanárok, egészségügyi dolgozók, patikusok, eladók, tűzoltók, gyári munkások lettek. Örökölt ingatlan nélkül sosem lesz saját tulajdonuk.

    "Műköröm, ájfoncsi, elektromos autó"

    A saját megítélésem szerint a műköröm az alsóbb jövedelmi hányadban népszerű. :) Az ájfón tipikusan olyan egy medián vagy annál kicsit jobban kereső fiatalnak, mint a legszegényebbeknek a tablettás bor cigivel ("úgysem lesz jobb az életem, legalább érezzem jól magam"). Egy iPhone nem olcsó, de akinek 30 évesen ennyi a vagyona, az nagyon más, mint egy generációval korábban, amikor már (akár hitellel terhelt) saját ingatlanja volt valakinek ennyi évesen. Az elektromos autó meg nem tudom, hogyan jön ide. Pontosan tudjuk az összes marketing grafikonról, hogy a fiatalok körében lefelé áldozik az autózás népszerűsége és egyre kevesebben vesznek saját gépjárművet, egyre kevesebben szereznek akár jogosítványt is, eközben a globális piacon 1%-ot kitevő elektromos autót meg pláne nem vásárolnak tömegével. Én még nem láttam olyat, hogy a 30 éves kölyök hazagurul a szalonból a 12 milliós Volkswagen iD3-mal, majd felmegy a gyerekszobájába. Remélem ezt te is csak valami groteszk szarkazmusnak szántad.

  • Byk01

    senior tag

    válasz #31733248 #79712 üzenetére

    "Ez már-már toposszá vált, de két Z generációs gyerek édesapjaként vitatom. "

    Ez csak annyit mutat, hogy te az olló felfelé nyíló szárán vagy. A tömegek meg nem azt tapasztalják, amit te. Elköveted azt az érvelési hibát, hogy az általánosságra vonatkozó kijelentést a saját szűk tapasztalatoddal próbálod cáfolni (mint ha én mondanám az balkezesként és két balkezes gyerek apjaként, hogy a világon több a balkezes, mint a jobbkezes ember)

    "Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #31733248 #79728 üzenetére

    Én az eggyel idősebb Y-generációba (millennials) tartozom és amiket leírsz a Z-generációról az pont a miénkre jellemző (a Z-generáció jellemzően még túl fiatal ahhoz, hogy munkaerőpiaci tapasztalatai legyenek vagy a tényleges kiköltözéshez, talán csak a legidősebbek értek meg rá, de ez túl kicsi merítés még). A boomerek nagyon sok millennial poént tudnak a nyakunkba tenni: Munkakerülők vagyunk, mamahotelben élünk, mindent a könnyebbik végén akarunk megfogni és anélkül akarunk célba érni, hogy lefutnánk hozzá a versenyt, ismerjük az összes boomer károgást.

    Boomerek = Szüleink

    Viszont nagyon sok szociológiai és pszichológiai tanulmány foglalkozott már azzal, miért lett ilyen ez a generáció. A szüleink jellemzően korán megházasodtak, azonnal karrierépítésbe kezdtek és nem is nagyon változtattak gyakran munkahelyet, hanem ott tartottak ki a végsőkig, ahol éppen voltak. Csak a mi generációnk meg azt látta, hogy a korai esküvő gyakran vezetett boldogtalan házassághoz és váláshoz, míg a munkához való hozzáállás pedig fokozott stresszhez, kiégéshez és megrokkanáshoz. A preferenciáink nem különböznek a szüleinkétől, csak nem akarjuk ugyanúgy elkúrni, mint ők és a generációnk inkább a tapasztalatszerzésre épít (munkában, párkapcsolatban egyaránt), hogy tudatosabban választhasson hosszútávú elköteleződést.

    A millennial generáció fluktuál a munkahelyek között és nem azért, mert büdös a munka (nyilván van akinek igen), hanem mert megteheti és azt a munkahelyet keresi, ahol megkapja a megfelelő motivációt, impulzusokat, megbecsülést, amitől nem érzi úgy magát, mint Al Bundy a cipőboltban, sőt ezt a generációt nehezebb fizetésemeléssel motiválni, mint mondjuk egy olyan munkahelyi környezettel, ahova öröm bejárni. De én azt látom a korosztályomon, hogy mi most találkozunk először válsággal, most tapasztaljuk meg milyen egy tömeges leépítés és nem ülünk a seggünkön, sok barátomon és azok barátain látom, hogy akár 2 diplomával is elmegy kerékpáros ételfutárnak és teker hóban-fagyban, közben beadja annyi helyre a CV-t, amennyire csak tudja.

    A mamahotel jelenségre is az a válasza a szociológiai kutatásoknak, hogy ez a generáció egyszerűen szarabb egzisztenciális lehetőségekkel rendelkezik, mint a szülei. Ez a generáció már a technológiai ipari forradalom vívmányaival nőtt fel, ingergazdag, impulzív élethez van szokva és tudja jól, hogy a kiköltözéssel egy ingerszegény életet kellene élnie, mert az anyagi lehetőségeit a végletekig kimerítené a lakhatás fedezése (és még egy fontos tényező, hogy egyre többen szorulnak ki az államilag finanszírozott és/vagy ösztöndíjas képzésekből, mert egyre inkább az önköltséges oktatási modell felé megy a világ, az USA-ban nem nehéz egy 100 ezer dolláros diákhitellel kezdeni az életet). Hiába mondod azt a saját példáddal nyomatékosítva, hogy az Y vagy Z-generációnak jobbak az anyagi lehetőségei, ez egyszerűen nem igaz.

    Az Y-generáció egyébként szorongó és pont azon szorong a legjobban, hogy a szüleihez képest legalább egy évtizeddel lassabban tudja ugyanazt az egzisztenciális környezetet megteremteni. Ha tudja egyáltalán.

    Ez a mém nagyon kedvelt a boomerek körében, jókat röhögnek rajta, valószínűleg sokat éppen ők csinálnak, de van amikor egyszerűen csak tudod, hogy ezt tényleg egy Y-generációs írta:

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #31733248 #79731 üzenetére

    Te nagyon kevered a generációkat.

    Sorrendben amiről beszélünk:

    1. Boomer generáció (1946 - 1964)
    2. X-generáció (1965 - 1980)
    3. Y-generáció (1981 - 1996)
    4. Z-generáció (1997 - 2012)
    6. Alpha generáció (2013-tól)

    Amit most összepanaszkodtál, hogy nektek nem jutott sem állami lakás, sem pedig a rendszerváltáskor nem szedhettétek meg magatokat, az épp annyira a boomer generációhoz méreckedés, amit az Y-generáció is csinál. Te is épp úgy a boomer generációhoz méred azt, hogy mennyire volt nehéz a sorsod és nem vitatom el, bizonyára nehezebb volt, mint az Y-generációnak, de az arrogancia itt is sugárzik, hogy szerinted az Y-generáció csak sajnáltatni tudja magát.

    Az amerikai minták pedig párhuzamosíthatók a magyar, német vagy svéd társadalommal is.

    Az Y-generáció fő problémáját az okozza, hogy hiába keres jobban, mint a szülei kerestek, attól még nehezebben jut lakhatáshoz. Az ok-okozati folyamatok mások egy amerikai, német vagy svéd fiatal esetén, de ez mindenhol így van. A második világháború utáni újjáépítés egy hatalmas gazdasági robbanást okozott, az USA-ban kilőttek a munkabérek és az építőipar is ráöntötte a piacra az ingatlanokat, ezen a boomer generáció nyerte a legnagyobbat. Európában főleg balos szociálpolitikával próbálták orvosolni a lakhatási válságot és a hatvanas évektől fogva ez fokozatosan enyhült, ekkor épültek fel európa-szerte egész városrészek gyorsan és olcsón felhúzható társasházakból, amikből aztán jellemzően önkormányzati bérlakások lettek.

    Hogy miért éppen az Y-generáció szívta meg a legjobban a lakhatáshoz jutás kilátásait, annak meg egyszerű az oka: A boomer generáció robbanásszerűen növelte a populációt, de nekik jókor, jó időben jutott lakhatás sokféle gazdasági és szociálpolitikai együttállás miatt. Az ő gyerekeik (Y-generáció) pedig egy újabb demográfiai hullámot jelentenek, de mire a mi lakhatásunk került szóba, akkor túl voltunk egy 2008-as válságon, a települések ingatlanállományának növekedése pedig lassabb volt, mint amit a demográfiai igények elvártak volna, amitől az árak is kilőttek.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #31733248 #79734 üzenetére

    "Mi volt ennek megfeleltethető az amerikaiaknál, vagy a svédeknél? Reagan és Bush elnöksége alatt boldog békeidők voltak, szárnyalt a gazdaság és szépen megnyerték a hidegháborút."

    USA és Anglia: Megjelenik a neoliberalizmus (odaát neokonzervativizmusnak hívták, de egykutya) és pont linkeltem is a grafikont arról, hogy ebben az időszakban kezdődött elég látványosan a társadalmi olló szétnyílása. A Reagan és a Thatcher kormányzat is arrogánsan lobogtatta a száguldó gazdaság adatait, csak eközben a középosztály elkezdett lecsúszni és a munkásosztály egyre kiszolgáltatottabb helyzetbe került, miközben végig kellett nézniük, hogy évről-évre válik nehezebbé a megélhetés és az az egzisztenciális jólét, amiben a boomer generációnak része volt, az egyre távolodik.

    Svédország: Ez inkább általánosan jellemző a skandináv államokra, hogy nagyon jól jöttek ki a második világháborúból és a vállalataik temérdek megrendelést kaptak Európa újjáépítéséhez, dőlt a pénz a kasszába, amiből elég frankó jóléti államot lehetett építeni, erős szociális háló, olcsó lakhatás mindenkinek, hozzáférhető oktatás és egészségügy, ehhez sok adóbevétel kell, ami meg is volt. De amit te is említettél a globalizáció kapcsán az itt is megtette a hatását, amit az EU-ba belépés rúgott tökön még erősebben. Az addig rengeteg pénzt hazalapátoló vállalataiknak halálosan könnyűvé vált (eufemisztikusan kifejezve) az adóoptimalizálás. Az IKEA is az első adandó lehetőségnél tette át székhelyét Hollandiába és nem ő volt az egyetlen, mely adóparadicsomokba szökött. Ez kihúzta a jóléti modell alól a széket és a 2010-es évek környékére ott is egyre inkább kialakult egy lakhatási probléma, Stockholmban például több évnyi várólistára került az, aki bérlakáshoz akart jutni, ehelyett horror pénzekért béreltek szobákat a fiatalok ha nem akartak otthon lenni az ősökkel (vagy munka miatt költöztek be a városba vidékről). Bár az utóbbi években a svéd állam is elkezdett pénzt pumpálni bérlakás programokba, hogy valahol elférjen a kiköltözésre vágyó Y-generáció.

    Nézd én nem a mamahotel frankósága mellett érvelek, de túl könnyű ráfogni az egészet arra, hogy ez a generáció lusta és elkényelmesedett. Én is elköltöztem, hogy beledögölhessek abba, hogy minden pénzem a lakhatásra menjen el, de ott volt velem a barátnőm és ez fontosabb volt minden másnál. Igaz azokban az években teljesen kilátástalan volt az is, hogy valaha össze tudjuk-e tenni a pénzt legalább egy lakáshitel önerőre, tudtuk azt, hogy egyszer valamikor igen, de terveket képtelenség volt erre gyártani, családalapítást sem lehet így tervezni. És nem, egy CSOK nem oldja meg. Idegörlő évek voltak.

    "Tényleg úgy látod, hogy a mi generációnknak könnyebb volt, mint Nektek?"

    Nem és pont az ellenkezőjét állítottam, olvasd figyelmesebben. Azt próbálom elmagyarázni, hogy amíg nem ásod bele magad a szociológiai és társadalompszichológiai miértekbe, addig könnyű azzal takarózni, hogy nem értesz egy előtted/utánad született generációt, mert nem is akarod érteni, magadnak követeled a sajnálatot a sorsod miatt, mert vélt vagy valós okok miatt erre több érvényességet érzel, majd éppen ezen attitűddel vádolod meg a fiatalabb generációkat. Egy Y-generációsnak nem lesz előbb saját lakása csak azért, mert téged Bokros Lajcsi riogatott álmaidban és nem érzéketlenség vagy az empátia hiánya az, hogy a te hányatott fiatalságoddal nem tud mit kezdeni a jelenben.

    "Azt már el sem merem mondani, hány huszonéves csajszitól hallom évek óta, hogy azért van idősebb pasija/férje (vagy próbál ilyenre szert tenni), mert a korosztálya jelentős részben férfiatlan hímekből áll, akikre egyszerűen nem tudnak a nők felnézni."

    Most kegyetlen geci leszek, de idén 32 évesen azért megszólítva érzem magam és kicsit az élettapasztalatom is benne van. Nem kenyerem a süketelés. Ezek a csajok ugyanúgy mamahotelt (bocs, daddy hotelt) keresnek, csak lehessen dugni is a tulajjal. Azt látják, hogy apunak 25 évesen már családja és valamilyen egzisztenciája volt, de a 25 éves srácnak akivel éppen randizik, két hete lett meg a második diplomája és 230 nettóért Excel táblákat pakolgat junior pozícióban, érdemi megtakarítás nélkül tengődik egy albérletben amit egy egyetemi haverjával bérel (pont mint a csaj, így jól ismeri már ennek a helyzetnek a nehézségeit) és ezt meghallva a csajszi az asztal alatt már pörgeti tovább a Tindert, amíg össze nem akad egy 10 évvel idősebb pasival, aki már (legalább) középvezető egy nagyvállalatnál, jól keres, saját lakása van (hitelre, de kit érdekel), évente háromszor utazik külföldre nyaralni és a 25 éves kiscsajt ez annyira lenyűgözi, hogy előadja ezt a bullshit mesét az elcseszett "kortárs pasikról", akikkel nem lehet semmit kezdeni. Nem érett pasit keresnek ezek, csak egy levágást, rövidítést ahhoz az egzisztenciához, aminek a felépítését nem tudják kivárni türelemmel.

    Egy elég hosszú kapcsolat után 28 évesen kerültem ki a Tinder húspiacra. Amint az életkor számláló átfordult 30-ba és a fotóimról az is lejöhet akár, hogy kifejezetten jól megy a sorom, hirtelen elkezdtem nagyon érdekes lenni a 24-25 éves csajoknál. Valamiért a beszélgetések elég gyorsan a munkára terelődnek, milyen a beosztásom, hol élek, kivel élek, saját-e a lakás. Csak finoman, nem túl tolakodóan, de ott vannak ezek a kérdések.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz #31733248 #79712 üzenetére

    "Másrészről nagyon örültem volna, ha a mi időnkben az átlagbérhez viszonyítva annyiért lehetett volna lakást bérelni, mint manapság. Nálunk egy új társasházi kislakás bérleti díja és rezsiköltsége még elvitt egy átlagfizetést - ma már messze nem."

    Egy-két pontban értem amit mondasz (bár vitatkoznék vele, mert a mai generációknak is ahogy az előtte lévőknek vágya az önálló élet), de ennél kifejezetten tévedsz - mert ma is elvisz. Sőt.
    A nettó átlagkerest 2020 szeptemberében 260 900 Ft volt, míg az átlag albérlet ár esett vissza 160 000 Ft-ra (és ebben még nincs rezsi, ott még alsóhangon dobj rá 40k-t). És ez is csak azért, mert az AirBnb piac bezuhant, így a turisztikailag érdekes, főleg belvárosi, eddig rövidtávra kiadásra berendezkedett ingatlan tulajok dömpingszerűen szórták tele az albérletpiacot, és lenyomták az árakat.
    De meglepő módon a külvárosokban, kertes övezetekben vagy az agglomerációban az albérletek ára nem hogy nem változott, de még növekedett is (főleg a kertes házaké, mert mindenki menekült a zsúfolt belvárosból).

    rbalint88: unod már a wall of text szövegeket? :D Pedig amúgy érdekes amiről vitatkoznak, és alapvetően egyik vélemény sincs elborulva.

    Tailor: A Saturnt én is megvettem, de meglepő módon nem adott annyi élményt, mint pl. a Fat Boy Harley vagy a Londoni busz (amiket vagy kaptam, vagy vettem). Miután a rakéta forma hengeres, ezért rengeteg az ismétlődő folyamat az építésben, és hiába 2000 elem, gyorsan összerakod.

    A Defenderért viszont fáj a fogam, az nekem is kéne... Csak nem vágok rá ki ennyi pénzt... na majd használtan hátha szembe jön.

    Most pedig következzék egy kéretlen Gin ajánló, én a legszívesebben az alábbi palackokból bújok elő - és még dörgölni sem kell hozzá...
    Zseniális skót cucc, a kolléganőmtől kaptam (aki amúgy skót), kétszer elvitte már az év Gine díját a UK-ben, az Isle of Harris Gin. Eszméletlen jó kis Gin, barna tengeri hínárt adnak hozzá a főzethez szárítva (sugar kelp), és a manufaktúra azért jött létre, hogy az elvándorló fiataloknak tudjon munkalehetőséget adni az amúgy kopár, de gyönyörű szigeten.

    Továbbá beszereztem egy üveget a Monkey 47 Sloe-ból, az "eredeti" régi barátom, ezt az alfaját még nem ittam, ma fogom nyakon vágni.

    A nem túl drága, de amúgy nem is szar - sőt kifejezetten jó minőségű, a magyar főzésű Balaton Gin. Miután körbejártam Fonyód környékén az összes Tesco, Spar, Aldi és társai helyet, hogy hátha találok egy üveg Gint a nyaralásunkra (hadd iszogassam miközben a Balatonparti apartman teraszáról csodálom a tanuhegyeket és a naplementét), az Aldi volt az egyetlen hely ahol vállalható Gint találtam, de azt nem szeretem (Bombay Sapphire). Végső elkeseredésemben Szigligeten találtam véletlenül egy delikátot, ahol nem csak ezt lehetett kapni, de Fever Tree tonikot is. Én úgy megörültem ennek, hogy be is vásároltam, és boldogan szopogattam a G&T-t esténként.

    Egy portugál utamon, Lisszabonban sikerült nyakoncsípni a Sharis gint, és egyből beleszerettem. Fever Tree Mediterran tonickal, és Zöld alma szeletekkel mennyei.

    Ezt pluszba még ideteszem, bár sajnos itthon nem nagyon beszerezhető... Rocha Negra, azaz Fekete szikla Gin. Az azori szigeteken jártunk nászúton, és ott futottam bele. Szerintem az egyik legtisztább és legkarakteresebb gin amit valaha ittam, hoztam is haza belőle, sajnos csak egy üveggel... :(

    Aki ezek közül bármelyiket Kinley vagy Schweppes tonikkal meri felönteni, azt remélem a utóléri egy borókabokor és megerőszakolja.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • Mercutio_

    félisten

    válasz #31733248 #79731 üzenetére

    A forint speciel most is gyengült 9%-ot 1 év alatt :U

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • Mr.Csizmás

    félisten

    válasz #31733248 #79752 üzenetére

    lehet mutogatni a győzelmi jelentésekben (az amúgy újra felszökkenő) inflációt, csak éppen a külkereskedelmi mérleg behozatali többlete miatt miatt drágább szinte minden, egy zokni 1-200 ft-okat drágul az összes fashion boltban, mert az anyacég €/$ elszámolású.

    "Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

  • Mercutio_

    félisten

    válasz #31733248 #79752 üzenetére

    Ahogy sok egyéb dologban sem hasonlítható össze a két időszak :N

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • Mr.Csizmás

    félisten

    válasz #31733248 #79783 üzenetére

    Ne rohogtess mar. Usankaban az utolso altright/commie/hippi hajlektalan is indithat mediat, ha lerakja a megfelelo osszegeket, engedelyeket. Lasd a linkem fentebb Freddynek.

    "Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

  • .mf

    veterán

    válasz #31733248 #79783 üzenetére

    "Mondjuk azért megnézném, mit szólnál, ha ugyanolyan médiaarányok sújtanák a magyar ellenzéket, mint az elmúlt években a republikánusokat."

    :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • gorgo

    őstag

    válasz #31733248 #79783 üzenetére

    "Mert a demokraták természetesen mindig csodálatos emberek és kurva jó fejek."
    Pl. megostromolják a parlamentet/Capitoliumot. Ez arrafelé mindennapos...

    Sztem itt rád senki nem kíváncsi, húzzál innen oda, ahol kedvelnek!

    "Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

  • Freddy76

    addikt

    válasz #31733248 #79783 üzenetére

    Nohát, akkor halljuk az érveket, miszerint Trump egy igazi államférfi, nagy ember és elnök, és aszerint is viselkedik. Hadd lőn világosság a mi liberálsorosista fejünkben is!

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz #31733248 #79783 üzenetére

    "Mondjuk azért megnézném, mit szólnál, ha ugyanolyan médiaarányok sújtanák a magyar ellenzéket, mint az elmúlt években a republikánusokat." - úgy en bloc rosszabbak sújtják, az anyagi lehetőségeket, és elérést tekintve. Egy dolog maradt meg egy pár médiumnál, az a hitelesség - ami a kormánnyal szimpatizáló (vagy egyenesen felszopó) médiában már rég kiveszett vagy soha nem is volt).

    A republikánus párti médiabirodalom meg nem kicsi, és nem csak a Fox tartozik oda, vagy a Wall Streat Journal vagy a New York Post, hanem a teljes Sinclair Group minden helyi kábeltévéje is, ami kb. a második legnagyobb broadcast group az amerikai piacon (cca. 180 TV adóval). Szóval nem kell ez az itthon is gennyesre ismételgetett, 10 éve tényszerűen hazug bullshit, hogy jaj mekkora ellenzékéi médiafölény van.

    A probléma nem az Trumppal hogy republikánus jelölt, hanem az hogy egy demagóg populista, aki többszöri újraszámlálás után is a saját hülye narratíváját tolja, és tüzelte az elvakult híveket addig amíg idáig eszkalálódott. Az Ő lelkén szárad négy ember felesleges halála? Igen. Azonnali impeachment jár neki, majd per? Igen.

    A demokratákat nem kellene pofáncsapni a BLM tüntetésekkor, hogy nem álltak ki a békés megoldások mellett, és szólították fel a tüntetőket, hogy hagyjanak fel pl. Seattle blokád alá vonásával? De.

    Lapozzunk a politikáról szvsz.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • Mr.Csizmás

    félisten

    válasz #31733248 #79800 üzenetére

    Minek betiltani, ha torvenyesen hivatali es torvenyhozas (lex xy) utjan is el lehet lehetetleniteni? :C a Harry Potter 5. reszeben volt ilyen a process, amikor az iskolaba kineveztek a miniszteriumi csinovnyikot, aki rendeletekkel akart uralkodni.

    Lasd dab radio, nehogymar valami ellenzeki digit radio legyen, mert nem kell palyazni a frekire, csak ket sajtpapirt kell beadni kb. - oke, kispadra vele.

    [ Szerkesztve ]

    "Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

  • Freddy76

    addikt

    válasz #31733248 #79800 üzenetére

    A Napkelte valóban szörnyen elfogult volt, miként pl. a Heti Hetes is. De legrosszabb pillanataikban sem voltak olyan durván egyoldalúak, mint a mostani ún. köztévé. Amit itt művelnek Híradó címén, az a legrosszabb kádári (vagy Kádár előtti) időket idézi. Azon különösen jót tudok derülni, amikor az ellenzéki médiatúlsúlyt azzal igyekeztek alátámasztani, hogy lám, az Index a legolvasottabb, az RTL a legnézettebb. Ennek véletlenül sem az az oka, hogy az Origo olvashatatlanná, a TV2 nézhetetlenné vált, éppen a bántó egyoldalúsága miatt. (Mintha most az Indexet igyekeznének nem szembetűnően egyoldalúra szerkeszteni) Érdemes megnézni egy RTL és egy TV2 híradót, az utóbbi nyíltan, vállaltan kormánypárti és elfogult, míg az előbbinél azért nehezen tudnád kétséget kizáróan rábizonyítani, hogy az ellenzék szekerét tolja. Olyan szintre pedig sem az RTL, sem az állítólagos ellenzéki online sajtó nem ment le, amit a TV2 vagy az Origo (a 888-at már nem is írom) megengedett magának.

    "Sokáig eladó volt a TV2 a nézettségéhez képest bagóért..." - Nos, nem. Éppen ez volt a lényeg, hogy nem vehette meg bárki. Ha a "nézettségéhez képest bagóért" lett volna eladó, több külföldi vagy hazai médiacsoport megvette volna. Ehhez képest megvette Mészáros Lőrinc régi barátja, aki egyben a frissen , törvényalkotási eszközökkel, mindegy einstandolva mészárosított bank elnök-vezérigazgatója is. A bank pedig gigakölcsönt ad a bankvezér tévéjének. Máshol ezért a jegybank vagy a versenyhivatal már visítana, dehát tudjuk, hogy nálunk a médiavállalkozások egyesülése csak akkor okoz problémát a versenyhivatalnak, ha az érintett vállalkozások nem az elvárt irányvonalat követik. Nálunk ez nem probléma, és gyanítom, te sem látsz benne semmi problémát.

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

  • .mf

    veterán

    válasz #31733248 #79840 üzenetére

    Tudom, el kéne engedni, nem etetni... de nem megy.
    Kedves "ti ezt úgysem értitek"! De jó, hogy legalább te értesz ehhez is! Akkor légy oly kedves magyarázd már el, hogy mitől lesz jobb a helyzet azáltal, hogy a szociáldemokrácia iránya helyett öles léptekben haladunk egy neofeudalizmus felé? Az elmúlt11év a reformkor óta nem látott politikai-gazdasági, hatalmi-vagyoni koncentrációt hozott létre egy hűbérúr-hűbéres rendszer formájában. Uniós támogatásokból és közvagyonból felhúztak egy szűk, lojális nagytőkés réteget, nekik nyilván jobb lett; de másoknak? Most biztos nem fogom megtalálni, de volt valamikor egy cikk egy olyan cég gyári dolgozóinak munkakörülményeiről, ami mocskoskapitalista kizsákmányoló nyugati cég volt, majd a Mészáros cégbirodalomba került - jobbak lettek a munkakörülményeik? Nem. Nem áll érdekükben a változás, jó nekik ez a munka-alapú kizsákmányoló kapitalista rendszer, csak termeljék a dolgozók a pénzt; kivéve a "szabad verseny" rész, az nem kell, jobb előre leosztani a megfelelő embereknek. Az Uniós támogatásokból és közvagyonból már amit, csak tudtak, lecsapoltak - most ugyan a családosoknak az aprót visszaosztják, de az még mindig nem áll arányban azzal, hogy a magas adóteher ellenére milyen mértékben leépítették az állami feladatokat és szolgáltatásokat, oktatást, szociális ellátást, egészségügyet, stb. Egy szűk réteg felé lejt a pálya; rajtuk kívül aki jobban él, az csak saját szorgalmas munkájának (azaz nem kevés önkizsákmányolásnak), valamint a globális konjunktúrának köszönheti. Felemelkedési esélyeik viszont tovább romlottak azzal, hogy tudás, képzettség helyett kapcsolati tőke felé helyeződik a hangsúly. Aki rendesen, becsületesen meg akar élni, és küzd az állami szívatások ezer formájával, az duplán dühös a kapcsolataikkal és korrupcióval üzérkedőkre. Márpedig mindkettő központi eleme ennek a kiépülő rendszernek, a kapcsolatok a hűbéres rendszer alapja; a kormánypárt főideológusa Lánczi pedig nyíltan hirdette: "amit korrupciónak neveznek, az gyakorlatilag a Fidesz legfőbb politikája".

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák