Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #31733248

    törölt tag

    válasz .mf #79849 üzenetére

    "De jó, hogy legalább te értesz ehhez is!"

    Nem, egy informálatlan hülye vagyok, hiszen ellenvéleményem van. De azért tudom, hogy mi az a "pénzpiac", amit crey továbbra is tévesen használ és azzal is tisztában vagyok, hogy mi a különbség a szociáldemokrácia és aközött, amire Te gondolhatsz. Szóval teljesen reménytelen talán mégsem vagyok. De ettől még nézz hülyének nyugodtan, a véleménybuborékokban éppen az a "jó", hogy biztonságot ad az olyan ellenvéleményekkel szemben, amelyek belezavarhatnának a világképedbe.

    Mondok valami meglepőt: igen, 2010-hez képest jobban élünk. Akkor egy rakás diplomás állt sorba bármilyen munkáért, ma már szerencsére nincs így. Emögött viszont tényleg nem a NER, hanem a nemzetközi konjunktúra áll. Nyugati cég alkalmazottja vs. NER foglalkoztatott: senki, még a NER sem mondta soha, hogy a dolgozónak ettől több pénze lesz. Létezik egy dolog ugyanis, amit úgy hívnak, hogy munkaerőpiac, amely ugyanúgy a kereslet-kínálat viszonyrendszerben működik, mint ahogy általában véve a piacgazdaság.

    Más kérdés teljesen, hogy jó-e - és ezt már szigorúan a NER-től elvonatkoztatva mondom - ha a versenyszféra foglalkoztatóinak többsége hazai szereplő: igen, jó. Gondolom, ezt sem nehéz belátni. Megélni viszont sokaknak már igen, mert ha egy arctalan tulajdonosokkal rendelkező német cég viszi el a milliárdos profitot, az a proli mentalitással élőket nem irritálja, ellentétben azzal, amikor egy hazai vállalkozó keresi meg ugyanezt a pénzt. Mert akkor a kurva anyját... Magyarország, így szeretlek... :)

Új hozzászólás Aktív témák