- Ace Combat 7: Skies Unknown - Hatodik évforduló, 6 millió eladott példány
- Final Fantasy VII: Rebirth - Újabb videón a PC-s kiadás
- Hosszabb előzetesen a Bleach: Rebirth of Souls
- Mortal Kombat 1 Khaos Reigns - Középpontban Conan, a barbár
- Free Play Days 2025 - 3. hét: FC 25, College Football 25, Madden NFL 25, F1 24
-
GAMEPOD.hu
Okos Otthon összefoglaló:
Új hozzászólás Aktív témák
-
enesbcs
tag
válasz Nerazim #6046 üzenetére
A kék színű a D1 mini, a kisebb méretű, a fekete lapka, amit linkeltél, egy hosszabb NodeMCU nevű ESP8266. Mind a kettő ugyanazt tudja, kb 5-6 érzékelőnek való csatlakozója van, vagy ha I2C-s eszközt akarsz ráhúzni, akkor többet. De az ESP8266 nem váltja ki az RPI Zerot, az RPI Zero viszont kiválthatja az ESP8266-ot.
Ha megnézted a móricka-rajzomat, akkor középen a Hálózati vezérlőegység (ami összesíti és veszi a távoli érzékelők adatait) mindenképpen egy mikroszámítógép, amit nevezhetünk Gatewaynek is, ha erre van ingerünk, a kisebb önálló feldolgozóegységek lehetnek ESP-k vagy RPI Zerok
Ha elolvasod a Zéróról és az ESP8266-ról szóló írást, akkor valószínűleg rögtön látod, hogy míg az RPI egy mikroszámítógép, amin Linux operációs rendszer fut (és alkalmas akár HA akár Domoticz futtatására), addig az ESP8266 egy beágyazott rendszer, ami kizárólag érzékelő építésére jó (ami az érzékelői jeleit továbbítja a Hálózati vezérlőnek), nincs rajta operációs rendszer. (persze ez kerekítés, mert sokmindent lehet összeügyeskedni rá, pl van aki sqlite-ot is rádob SPIFFS-re, vagy Telegram klienst, de alapvetően nem ez a felállás)Ebayról egyébként 700Ft-ért szoktam venni a D1 Mini-t, így nem igazán fog elszállni a költség.
Új hozzászólás Aktív témák
- Liftor Active - fekete, szövet+háló - ÚJ BONTATLAN
- Vállalom Xiaomi Okoskamerák szoftveres javíttását
- Secretlab TITAN Evo "Soft Weave"- Regular - 5 év garancia Bontatlan, Új, Számlával
- Gorenje Side by side hűtő
- Secretlab TITAN Evo "Neo Hybrid Leatherette"- Regular - 5 év garancia Bontatlan, új Számlával