Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BB9000

    senior tag

    válasz edeleny #54576 üzenetére

    Nálam is hasonló a helyzet. Klímafűtés + normál (intenzív) háztartási felhasználás. 20-30 KWh közti napi vételezés, 2-6 KWh napi betermelés mellett szépen csökken a szaldós egyenlegem. 2 400 KWh körül plussz volt a tetőzés, ott oldalazott szeptemberben majd október közepén elindult a csökkenés. Most épp 1 900 KWh plusszon állok.
    Idén áprilisban indultam. Kb 5 100 KWh megtermelt áram mellett 3 900 KWh az órán mért betermelés (1.2.8.0) A fennmaradó 1 200 KWh-ot helyben fogyasztottam el. Az órán a fogyasztás (1.1.8.0) már nagyon közel van a 2 000 KWh-hoz (április óta). Ha hidegebb napok jönnek, akkor átkapcsolok gázra, mivel a klíma nulla fok alatt már nem olyan jó buli, és van a házban gázfűtés is.
    A fenti számokból jól látszik, hogy teljesen jó vagyok az éves szaldóval. A megtermelt áram mennyiséget el fogom tudni fogyasztani és nulla közeli egyenleget tudok majd hozni.
    Nade ha megszüntetik az éves szaldót, akkor valamit ki kell majd találnom. Most van egy ígéret a 10 évre, ami sok idő. OK, de sosem árt előre gondolkodni! :)

Új hozzászólás Aktív témák