Új hozzászólás Aktív témák

  • BandiHUN

    veterán

    válasz zseko #24937 üzenetére

    Én valami olyasmin gondolkodok,hogy a szolgáltató adjon VOIP csomagot...
    Őőő izé akkora dolog lenne a Telenornak csinálni egy belsős VOIP appot,free hívás hálón belül,üzenet,stb?
    A technológia nem titkos,stb...
    Esetleg kis előfizetési díj.Plusz talán korlátozni,hogy nem üzleti,meg nem éjjel-nappal,hanem x perc/nap,x üzi/nap.
    A Viber ezt most is ingyen megadja,csak rá kell vennem az ellenoldalt,ha van megfelelő telefonja,hogy tegye fel az appot...nem?Még szolgáltató vagy országfüggés sincs...
    Csak a kis drága szolgáltatónk mobilnetje lehet akadály,a többi ingyen van.DE ha a nem viberest hívom,akkoris nyerek.

    Ja,1 dolgot ne felejtsünk el.A VOIP adatigénye kicsi,és a szolgáltatót sem terheli úgy,mint a beszéd.Ezért adják olcsón,rendszeren belül ingyen a netet leszámítva,és ezért tiltják a szolgáltatók.
    Csak hogy viszonyítsak,nézd meg,mibe kerül egy VOIP progival vezetékest vagy mobilt hívni itthon...IGEN,a VOIP szolgáltató hasznával együtt is filléres dolog.Namármost ha ezt megtehetem bármiféle hálón,még mekis freewifi-n is,akkor a szolgáltatóm miért hülye,és adja ezt az ő netével esetleg 1-2 forint pluszért/perc? :U
    És még akkoris az van,hogy ott fizetek többet,ahol tényleg nincs más,csak mobilnet...ami VIDÉKEN SEM elérhetetlen.
    6 ezres kisvárosban lakom,munkahelyen fre wifi,nem rádió szól,hanem youtube,úgy szociálsz,amíg akarsz,ha nem viszed túlzásba,mert megb..sz a főnök.Egymás között Viberen beszélünk,ok,van akinek szükséges,flottás ingyenes butateló.És ez NEM IT-cég,hanem LAKATOSMŰHELY,némi műszaki résszel!
    VIDÉK!
    A kedvenc törzshelyemen free wifi,alap az 55colos TV a falon,stb,és a sör alig több,mint a boltban.
    Mondom,VIDÉK,ami nem jelent sokat,GONDOLOM nagyvárosban mindez sokkal jobb is lehet.
    Vagyis a technológia adott.
    A gyerekes VOIP tiltás kábé már csak nevetséges próbálkozás.
    Én röhögök...otthon van net,wifi.A munkahelyem dettó,SŐT használjuk a technológiát,pl.Teamviewerrel,stb.
    Kedvenc harmadosztályú kocsmám wifi-képes.Igen,rájött a tulaj,hogy zenegép,akinek kell,de Ő nem fizet havonta 50 ezret egy rádiócsatorna hallgatásáért...
    5 ezerért vett kábeles netet."magán" célra.Senkinek semmi köze,hogy a routeren "véletlenül" nincs jelszó. :DDD
    Szóval innentől vicc.Ez csak egy életszerű példa,hogy mennyire kezd sok esetben már a mobilnet is "lejárni",erre jönnek a VOIP korlátozással.
    Annyit érnek el maximum,hogy a "tudatos" user szokásai megváltoznak.Hívni hívhatnak engem is...
    DE én akkor használom a mobilhálót,HA tényleg fontos.
    És a mai világban nem sok minden van,ami ne várhatna 1-2 órát...
    Arról nem is beszélve,hogy a mezei diák is mehet free wifiért a művház elé leülni,stb,vagy 1 kólát meginni.
    Otthoni net pedig szerintem kábé azoknál nincs,akik egy számítógépet se tudnak bekapcsolni,50 alatt elnézést a vulgárisságért,de mostmár ANALFABÉTÁNAK kell lenni ehhez.IGEN,még vidéken is,itt lakom,nem pesti duma Qqtyinról...
    IGEN,egy,5-6ezres városban is elvárt a társasági életet élő személytől a MOBIL FB és hasonló elérhetőség,emailcím.Vagyis nem elvárható,VAN.
    Csak ez valahol elsikkad...
    Na jó,itt jönnek a különféle szolgáltató egységek free wifijei képbe...
    De most erre mondhatnám,hogy lényegében egy 5ezer ft/hó kábeles net,mellé egy ugyanennyis wifis router 1x költség MINDENFÉLE bolt költségében elhanyagolható...
    Még reklám is,mert SSID a bolt,látod,mi van a közeledben.
    ÉS erre jön rá a mostani mobilnet politika,árképzés...
    Mondjuk én pl.elvagyok aktívan is a 100megámmal...tényleg ott használom,ahol nincs más.De más ott sem,ahol más a munkahely,szigorúbb,vagy pont hogy asztali gépen elérheti.Otthon pedig...
    Csak hát ugye senkinek nem érdeke tájékoztatni a népet,aki rájön és átszervezi az életét,örül,aki nem,az vagy megundordik,vagy eleve bele se kezd a mobilnetesdibe.Sok ismerősöm járt pl.így kis csomagokkal,és félrekattintással,youtube,stb...
    Én nem is csodálom.Nézzen meg 10 weboldalt egy ezresért,akinek két anyja van...még szép,hogy nincs túlforgalmazási díj...

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

Új hozzászólás Aktív témák