Új hozzászólás Aktív témák

  • aleister

    veterán

    válasz gyurma01 #143 üzenetére

    Én is próbáltam mindkettőt, és nemigen voltam elájulva a 24-120-tól. igaz csak az N* nap idejéig volt fent, de akkor kétszer is. :)
    Semmiképp sem mondanám rossznak, de a Tamron számomra jobb választásnak tűnik. Egyedül a nagyobb átfogás szól a Nikkor mellett. Viszont egyre inkább igazolni látszom azon elméletem -és állatira ostorozom magam emiatt, hogy nem hallgattam az első megérzésemre-, miszerint, ha valakinek hobbira alapzoom kell FX-re, akkor csakis Tamron 28-75 vagy egy régebbi Nikkor alapzoom jöhet szóba. Mindenképp valami olcsó, használt cucc. Ha meg esküvőzik, akkor az atomdárga Nikkor 24-70. Csakis a két véglet. Nem éri meg jelen esetben a középút egyik célközönségnek sem. A Tami 24-70, N 24-120 drága egy vasárnapi fotósnak, a profi esküvősnek meg kevés lesz, hacsak nem fog ki az előbbiből egy nem kifogástalan, hanem egy átlagon felüli példányt. Mondjuk ez D800-ra igaz. D600, D700, D3, D4 esetén jó lehet.

    (#139) Eperkutyus
    Pedig barátkozhatsz a gondolattal, hogy van olyan jó. Én is szkeptikus voltam ezzel kapcsolatban (keres rá valamelyik előző írásomra a témában), de tesztelték a Nikonnál, és 24MP-ig a Tami lesz a befutó. Aztán elvérzik. Ez az egyetlen szívfájdalmam a D800-zal...eddig egyedül a Nikkor 85 1.8G tudta az elvárásaimhoz mérten kirajzolni ezt a qrva 36MP-s szenzort. Könyörgöm, másfélszer akkora ennek a sz@rnak a felbontása, mint az őt követőké. Tökre nem készült rá senki, hogy az érzékelő után hozzon valami klafa üveget is. Ez az egyetlen, és legfőbb ok, hogy az ember 24MP alatt maradjon FX-en, DX-en meg 16-nál.
    Pl nézegetve a tesztképeket, semmivel sem lágyabb a Tami egyetlen másik üvegnél sem, csak én vártam tőle túl sokat. De rápattintva a D5100-re rájöttem, hogy teljesen f@sza kis obi (ott még csak nincs is fine tune, mégis éles), csak épp a 36MP felemeli neki az ökölbe szorított bal kezét, majd kinyújtja a középső ujját.

    Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Új hozzászólás Aktív témák