Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bandit21

    addikt

    Üdv Mindenkinek,
    2 hete van 1 új kiscicánk, most épp 8 hetes, fóka sziámi (menyasszonyom szerint lehet csokoládé színű lesz na mind1)
    Mivel eddig nekem nem volt sosem kisállatom csak mióta összeköltöztünk ezért nekem ez új dolog.
    A cicával néha nem tudok mit kezdeni és ebben szeretném már régi macskások segítségét kérni:
    A cica nagyrészt 4 dolgot csinál, eszik alszik játszik meg wc-zik...
    Ebből 1el van baj és az amikor játszik mert nem igazán tudja h hol a határ és bizony már úgy néz ki a kezünk itthon mint aki rózsabokorba esett... Harap karmol nekimegy a lábunknak az ajtónak, szinte mindennek és karmol harap stb.
    Ez meddig fog tartani? Meddig csinálja ezt egy kiscica? Most ''méri'' be a környezetét és ha rájön majd h az asztallábat nem tudja levadászni akkor abbahagyja majd? Ha nem vagy addig is mivel lehet egy kiscicát ''fegyelmezni''? Meglehetősen állatbarát fazon vagyok, bántani nem tudom nem is szeretném meg csak az orrára koppintásra gondolok de akkor is Ő fél kg én meg 90 szóval félek h vmi baja lenne, de akkor is meg kellene tanítani h mit szabad mit nem. Leválasztva h hogy mondják 7 hetesen volt aranyos cica csak gyagya néha és az idegeinkre megy...
    Itt egy link, a kép 1,3 mb most nem volt időm szenvedni vele de először kicsibe jön be csak szólok h telefonnal ne kezdje senki letölteni:

    Bővebben: link

    A másik kérdésem lenne hogy most még a hálóban alszik velünk az ágyban és próbáltam már kicsukni de 1 idő után megsajnálom mindig mert nyávog... Amúgy ha elmegyünk itthonról akkor elvan mindig alszik amikor hazajövünk, szóval ki lehet-e csükni éjjelre a hálóból mielőtt megszokja?
    Vettünk neki kosarat is mindig van benne takaró de magától nem igen megy bele, abba hogy lehetne hozzászoktaztni?
    Hát kicsit sok lett a kérdés na mind1 üdv és köszön előre is ha vki visszaír!!!

    regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

  • Bandit21

    addikt

    Üdv mindenkinek!
    A köv kérdésem lenne, tapasztalatokra lennék kiváncsi. Van egy 1,5 éves sziámi nőstény csoki színű cicánk. Nagylány lett, kicsit furcsállottuk, hogy csak most, bár voltak már korábban is ráutaló jelek, de az elmúlt 3 napban az eddigi csöndes macska átváltozott. Szinte ugat, valami borzalom a hangja. Eddig csöndbe volt bár kicsit durva természete van de nem volt komolyabb baj vele. Bár útálom az ilyet de valami olyanon gondolkodunk hogy mitől lehetne ezt a folyamatot legközelebbre csökkenteni megszűntetni. Nem szeretek beleavatkozni az ilyenekbe de szegény nem érzi valami jól magát, alig alszik alig eszik, csak mosdik meg kiabál folyton. Ja amúgy szoba cica, bár kertesház közegnben lakunk, sajnos forgalmas utcán, a hátsó udvarban pedig kutya van így csak néha van kint a cicc, akkor is kötőféken mert megijed a kocsiktól és 1x szaladt el akkor is vetődve kaptam el a főúttól 20 m-re. Szóval:
    Ha jól tudom 3 lehetséges módszer van:
    1 műtét. nem szeretném igazán ha összevagdalnák a hasát, de lehet neki is jobb lenne
    2 vmi bogyó ami teljes fogamzásgátló hatású (végülis a menyasszonyom is szed...)
    3 vmi bogyó szintén ami csökkentené a tüzeléssel járó dolgokat.
    Ki mit ajánl?
    Ja és itt 1 kép Weby-ről:
    [link]
    Kicsit nagy kép modemesek ne szenvedjetek vele... :)
    közbe rájöttem h az index- képet linltem az előbb szóval lehet azt is nézni mert kicsi, és itt a nagy kép:
    [link]
    Köszi a választ ha jön!

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

  • Bandit21

    addikt

    válasz cornfake #1757 üzenetére

    Köszi a választ azt hittem nem ír már senki. Ez a másfél év az az első ''rendes'' tüzelés volt. Volt már olyan amikor máshogy viselkedett kb 1 évesen, nem evett meg ilyenek akkor azt mondta a doki h ez már az csak még nem úgy. Szóval ha lenyugszik akkor műtét? Hmmm sajnálnám, de végülis ha ez a legjobb neki... orvos van jó nem is 1 itt szegeden van 1 állatklinika 3 doki van mind3 eléggé normális nem hentes típus, majd valamelyikkel megbeszéljük a dolgot. A lényeg akkor h bogyó helyett inkább végleges beavatkozás. Köszi még1x! Üdv

    regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

Új hozzászólás Aktív témák