Hirdetés
-
GAMEPOD.hu
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
ZCoyote
őstag
Én már az atom-ion2-es lapokat várom. Meglátom milyenek aztán egy olyanba fogok beruházni.
Romani ite domum.
-
-
neduddki
nagyúr
HI!
mikor meglatom eszt a toyikot mindig ramgyun hogy ossze kene mar rakni a dg41mj+e3300as parost, de mikor beerek minodg megtalalnak vmivel ami fontosabb es en meg nem merhetek szep kis fogaysztasokat:- (((
udv
neduddki
https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni
-
adorjant
őstag
válasz Mattanyahu #1793 üzenetére
ezt cáfolnám,semmi extra nincs az mx-31ben,egy befúvó 8 centis venti,és a táp ventije remek huzatot csinál.
-
Mattanyahu
tag
deszka innen, kb. 35k volt
nézegettem teszteket, 240e bőven elég nekem (főleg munka, net meg filmnézés; legkomolyabb játék talán a world in conflict)
hűtést meg egy zalman cnps7000 cu-val és egy házventivel szeretném megoldani, ahogy olvastam a melegedés az mx-31 legnagyobb problémája
ha minden rendben megy jövő hétvégén összerakom és akkor kaptok képeket isThe right man in the wrong place can make all the difference in the world
-
user137
őstag
nu, lassan összeáll az én elképzelésem is az új gépre, ha mégse Shuttle lesz. A shuttle a "silentX" tápok miatt van büntiben, mert ez a 4 centis ventiméret nem az igazi hangra, még scythe mini kaze ultrákkal sem.
szóval:
- Silverstone Sugo SG06 (35 pénz)
- Zotax H55 ITX (35 pénz)
- Corei3-530 + Scythe big shuriken (~30 pénz)
- 1x2Gb RAM (12 pénz)
- slim DVD író (7 pénz)
- majd valamikor egy dual slot nagyon halk VGA (Ati 5570? 20 pénz), lehetőleg valami nagy halk coolerrel, mert a passzív megoldások bennhagyják a meleget a házban.láttok ezen valami hibát? Szumma megvan 150k alatt VGA-val és játszani is lehet vele, csendes is, pici is, HTPC is. Majd még egy USB-s TV tuner kell a bódogsághoz, mert a mostani PCI-os, az nem megy át az új gépbe hely híjján.
itt magyarhonban leginkább a "hol kapni ezeket" aggaszt jobban, különös tekintettel az első 2 játékosra. ha valaki tudja a megoldást, kérem ne habozzon
[ Szerkesztve ]
-
toldy
őstag
Solicidium: Sajnálom hogy ilyen gond van a Be Quiet táppal, ha megfordítottad a tápot vagy a proci ventit ( csak próba kép) akkor is olyan hangos?
user137: gratula géphez, az a kicsi lap akkora házban nem fél?
Mattanyahu: Kívancsian várjuk a fejleményeket, majd mesélj arról a lapról hogy milyen, szabad tudni hol rendelted és milyen árban? Alacsony fogyasztású amd procik szerintem nem rosszak, de utána kéne nézni tesztekben hogy szerepelnek, nem tudom mire szeretnéd használni a gépet. Egyébként az Athlon II X4 600e proci egész jónak tűnik, 45w tdp-4mag és 22-25e ft.
Nálam is sor kerül egy kis frissítésre, le van adva a rendelés egy Big Shuriken-re illetve szeretnék egy hónapon belül egy Msi 5770 Hawk-ot is bevarázsolni a gépbe, egy ideig megint elleszek vele.
[ Szerkesztve ]
Az élet nem habostorta.
-
user137
őstag
X-Bit lab s Mini-ITX case roundup, 2010. Jan 14.
én most láttam csak, hátha másnak is hasznos lehet.
-
ZCoyote
őstag
Romani ite domum.
-
Mattanyahu
tag
nu, eddig sajna mindenféle problémák miatt jegelnem kellett a mini-itx prodzsektet...
viszont ma rendeltem egy Sapphire IPC-AM3DD785G-t, egy XFX 4830-ast (egyslotos!) és egy MX-31-et. ezek valszeg a jövő héten jönnek meg, win7 a polcon pihen, már csak a procin gondolkozom. mit gondoltok az alacsony fogyasztású amd-kről, megéri vagy vegyek inkább egy jó öreg x2 250-est?The right man in the wrong place can make all the difference in the world
-
wassermann
addikt
Nemrég cseréltem le az Intel GCLF2-met egy ASROCK A330GC-re, ami ugyanúgy duplamagos Atom330-at tartalmaz, de két DDR2-es memóriahellyel és tunning lehetőséggel. A kicsike néhány % feszemeléssel elszaladgál 1,6GHz helyett 2GHz-el:
-
user137
őstag
Nos urak, egy kis beszámoló.
Gép:
- D510MO 1.66Ghz dual core Atom, passzív gyári borda
- 2GB Kingston RAM
- 30GB Kingston SSDNow-V+
- Enermax 385W Bronz82+-os táp
- codegen 9011 szerver ház
- még érkezik egy 4x SATA PCI kártya meg 4x1.5T Samsung EcoGreenA build része kb 20 perc ha lehetett, a házban táncolni lehet (nagyon viccesen néz ki egyébként :-)), egyedüli hiba a 3.5-2.5" átalakítóval van, talán egy fél mm-rel rövidebb oldalirányban, és a műanyag nem bírja összehúzni a fém tartórudat a vinyóknak => csak egy oldalon van az SSD megfogatva.
Az Enermaxhoz adtak egy plusz 12-es (kékledes! ) ventit, azt beraktuk a házba, biztos ami sicher. A gép valami brutálisan csendben van, a tápban van egy 12centis venti, ami ugye köszöni szépen (10%-on sincs sztm a táp terhelése), a másik 12-es csak azért kellett bele, h a bekerülő vinyók által generált hőt kihúzza.
Fogyimérő nincs nálam, de próbálok szerezni holnapra. 20 perc 4-szálas CPUBurn után az alaplapi szenzor 42C fokot mondott a korábbi 34C helyett, a másik 2 szenzor gyakorlatilag fixen 70C-ot mutat BIOSban is, ezeket nem tudom mire vélni (bekapcs után 30 mp-cel 70C?? micsoda?). A terhelésteszt után megfogtam a bordát, kézmeleg se volt még, olyan 30C körül lehetett.
Win7 nem ismeri a GMA3150-et alapból, úgyhogy ez még egy plusz kör volt a W7 install+ updates után Inteléknél.
Teljesítmény:
YouTube HD (crysis2 trailer) fullscreen röcc nélkül megy, gyengébb kódolású 720p videók is elmennek, a vadabb HD filmeken akad a hang (MPCHC) vagy a kép (VLC). 8-10 full flash-es reklámos böngészőtabot még elbírt, de már látszott rajta a nyögés. Mindegy, nem erre lesz, hanem tárolónak.Kapott egy Win7-et pendrive-ról (ugyanitt: Windows Home Server minimum primary partícióigénye 65GB, úgyhogy egy 64-as SSD-re sem lehet felrimánkodni ), egy uTorrentet WebUI-val, egy dropboxot, LogMeIn-t és azzal le is került róla a monitorkábel. Még a vinyókat várom, és mehet a gazdájához a sufniba töltögetni. :Đ
[ Szerkesztve ]
-
Solicidium
aktív tag
válasz user137 #1779 üzenetére
Egyetértek veled, szerintem is ez a probléma, ahogy írtam is. A probléma csak ott van, hogy akkor is miért hangosabb a be quiet!, ez, ami elég nagy csalódás. És még drága is. Másrészt, ha nem jár a procihűtő, akkor is ugyanez a hang fogad. Ennyit a tesztoldalakon lévő "perfectly silentről in idle"...
-
user137
őstag
válasz Solicidium #1778 üzenetére
hát ez szomorú. A gond sztm egyébként ott van, h a 2 venti ellenirányba húzza a levegőt a házban (a CPU venti lefelé nyomja, a tápventi meg felfelé húzza), és az ellendolgozásban kialakult turbulenciák nem tesznek jót a csendnek..... hm?
-
Solicidium
aktív tag
Akkor megosztanám a tapasztalataimat a be quiet! 350w sfx fantázianevű számítógépes tápegységről. Aki nem akar sokat olvasni, annak: a táp halk üzemhez nem ajánlott, a Silverstone Sugo házakhoz adott 300-as fsp-t felesleges lecserélni erre.
A teljesebb kép kedvéért leírom a történetet: Került egy Coolink swif2 120p 800-on pörögve a Shurikenre a gyári slim 10 centis helyére (meg a sz előlapba is a golflabda mintázatú gyári helyére) és velük együtt raktam be a be quiet! tápot is. bekapcsolva a gépet hamar búgás fogadott, miután pár perc alatt üzemi hőmérsékletre emelkedett a táp és terhelés alatt ez csak romlott. Aztán csalódottan visszacseréltem az fsp-re és üzemi hőmérsékleten ez is búg msotmár kicsit. Ha a prociventit állítom meg alatta, akkor sem javul a helyzet, viszont ha a tápventit állítom le, akkor megszűnik a jelenség. Gondolom amiatt ez a jelenség, mert nagyon közel van egymáshoz a 120-as coolink és a tápventi (kb. 1 cm). Viszont mintha a stock fsp nyugalmi állapotban is és terhelve is kissé kevésbé zavaró hangot adna ki, így marad az, kár volt pénzt költenem. Gyanítom, hogy másnál sem lenne jobb a helyzete az fsp-vel szemben. Szinte biztos vagyok benne, hogy a kábelezést és a dizájnt leszámítva semmi különbség nincs a két táp között. Szétbontani nem akartam egyiket sem, de kívülrő beléjük nézve teljesen ugyanolyannak tűnik a venti matricázása, a többi alkatrész is mind megegyezik.Ha valaki igényt tart egy most még nem egészen egy napos, összvissz két órát használt be quiet!-ra, jelezzen nyugodtan, megegyezünk. Esetleg silenx vagy seasonic sfx-re cserélném
-
user137
őstag
urak, megjött a gép (D510MO, 30G Kingston SSD, enermax 82+ táp és egy ocsmány codegen ház) - NAS lenne belőle egy halom OSX számára.
a kérdés, h ha a szerencsétlen WHS nem megy fel a gépre (65GB minimum HDD ), akkor Ubuntu, FreeNAS, vagy Win7? Vagy esetleg valami más, amit még nem láttam?
tárolónak kell a gép, meg torrentezni, meg keveset fogyasztani, esetleg xbox360-ra, OSX-re streamelni.
-
vtechun
veterán
Nekem asus van, viszont később jött ki az asrock, ma már azt venném, több rajta a sata, meg esata is 2 van asszem Szóval mindenképpen Asrockot ajánlom. Asus kis ventije hangos, szert sem ér. Leszereltem és egy 8 centis ventit a házfal és a borda közé passzírozva, 5V-on hajtom.
-
DEx-
tag
válasz urbanjozsi #1773 üzenetére
Sziasztok,
szeretnék egy itx lapot venni és a
ASRock A330ION
ASUS AT3N7A-Iközt vacillálok.
Az asrock olcsóbb PCI-Ex is van rajta PCI helyett. Szól valami érv az asus mellett a nagy hűtőbordán kívül?Mi a lényeges különség a két lap közt?
D3xt3r-
-
kocfika
csendes tag
válasz urbanjozsi #1766 üzenetére
Nem értem, mitől olyan magasak a hőmérséklet értékeid?
Én egy ASROCK lapon Kép 1db 8cm -es házventi/800RPM mellett ezeket mértem:
Bekapcsolt állapot, csak az EVEREST+uTorrent fut
Fogyasztás: 24W; Hõmérséklet: CPU 50C, GPU 32C, HDD 30CBöngészés+EVEREST+uTorrent
Fogyasztás: 26-28W; Hõmérséklet: CPU 52C, GPU 33C, HDD 30CHD film lejátszás WMC-n+EVEREST+uTorrent
Fogyasztás: 29-31W; Hõmérséklet: CPU 53C, GPU 34C, HDD 30CEVEREST full proci terhelés+1080HD film lejátszás+uTorrent
Fogyasztás: 35-37W; Hõmérséklet: CPU 60C, GPU 36C, HDD 30CEzek az értékek 22C -os szobahõmérséklet mellet lettek mérve!
-
urbanjozsi
senior tag
válasz szabi__memo #1770 üzenetére
-
szabi__memo
nagyúr
válasz urbanjozsi #1769 üzenetére
Tény, de én nem vagyok sziliciumból...
-
urbanjozsi
senior tag
válasz szabi__memo #1768 üzenetére
Te hol érzed jobban magad? Egy 25 vagy egy 40 fokos szobában???
Végül is mindkettőt kibírod, de........................ -
szabi__memo
nagyúr
Srácok, számit ez mosthogy most 76 vagy 50 fokos? De most tényleg.
-
.mf
veterán
válasz urbanjozsi #1762 üzenetére
Szép
Én is hasonlót tervezek, csak én gumi távtartókkal közvetlenül a bordákra fogatnék fel egy 5V-ról üzemelő 8-as ventit. Csak találnék már valahol SPM210B házat, nincs kedvem a 2-3 hetet kivárni, amíg érkezik (már ahol, néhány helyen azt mondták, hogy már nem is érkezik)...Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/
-
toldy
őstag
És igen, szép lassan kezd befutni, itt már kapható. Az ára nem rossz de kicsit kevesbbre számítottam.
Az élet nem habostorta.
-
toldy
őstag
válasz urbanjozsi #1762 üzenetére
Wow, jól sikerült
Egyébként eddig hogy vált be? ( a lap is és a hűtés is)
[ Szerkesztve ]
Az élet nem habostorta.
-
CséZé
őstag
válasz urbanjozsi #1762 üzenetére
jó megoldás!
-
urbanjozsi
senior tag
Összedobtam egy kis hűtést az ASUS ION-ra.
Képek -
Geree
senior tag
válasz user137 #1760 üzenetére
J&W Minix 780G
AMD AthlonII x2 240 (65W) fix 1,1V-on
2x2GB SO-DIMM
Samsung HD103SI 1TB F2 EcoGreen 5200RPM
+1 USB kártyaolvasó
InWin BM-648-as házikóban (-táp )de tervben van egy LP leadtek tv tuner + egy 500GB-os WD 2,5-ös HDD, de így is simán elbírja szerintem.
a friend in need is a friend indeed
-
Geree
senior tag
hát igen, csak tápból ez a legolcsóbb... 8k körül jön ki...
de hasonlításképp pl. egy Spire táp kb. olyan hangos volt viszonylag kis terhelésen (45w TDP proci, Minix 780g lap videókártya nélkül), mint a gyári amd hűtő ~3000-es fordulaton...user137: én is csak a számokra tudok hagyatkozni, mivel az én konfigom bőven 150 alatt van... a 120-as is elég lett volna, csak ahhoz meg valami idióta mini ventis külső tápod adtak, úgyhogy ezért lett a nagyobb..
a friend in need is a friend indeed
-
.mf
veterán
válasz user137 #1757 üzenetére
Egy nagyon rövid ideig én is gondolkoztam ilyenen, de amint jobban belegondoltam, gyorsan letettem róla Szép dolog a 4-winyós RAID5, de költséges, maradok 2-lemezes RAID1-nél, vagy csak a fontosabb fájlok több gépen tartott másolatánál. Meg evvel a géppel inkább egy multifunkciós eszköz a cél, tehát egy netezős-filmezős-fájlszerver gép.
Komoly, amit felsoroltál, bár lehet, hogy egy kissé overkill is Én egy mATX házat használtam volna olcsóbb de jó hatásfokú újabb OEM FSP táppal.
Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/
-
.mf
veterán
válasz user137 #1753 üzenetére
Na akkor már megérte beírnom
Geree: gondolkoztam rajta, sőt azon is, hogy előző oldalon linkeltem, hogy találtam egy paneltáp kapcsolási rajzát, leírását és építési tapasztalatait, itthon meg van elfekvőben egy állítható feszültségű 120W-os notitáp, és akkor ezekből készíteni valamit és a pofátlanul túlárazott picopsu-t kiváltani. Körbenéztem házat német ebayen, de nagyrészük nem felel meg a feltételeknek, maradék vagy nem szállít külföldre, vagy szállítással együtt már olyan drága, hogy a fentebb felsorolt ház+táp kombinációk olcsóbbak, és ehhez a táp ára (ami benne van, az cserés, mert többségükben régi elavult kérdéses minőségű táp van) még hozzájön.
A másik pedig s.k. készíteni házat -- ami mondjuk annyira nem is áll messze tőlem, barkácsoltunk már sokmindent, szebb is lenne és jobb is, viszont az megintcsak idő és kicsit pepecs, és táp is kell hozzá.
Viszont most nincs kedvem sokat tökölni vele, pár napon belül kapok lapot, a kis fájlszerverem pedig pár napja szétesett (ext3 fájlrendszer-hiba), ezzel raknám újra össze (csak kellemesebb gui-s és erősebb gépen csinálni) és ez helyettesítené.Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/
-
Geree
senior tag
szerintem fontold meg egy olcsó (használt, táp nélküli?) ház vásárlását meg ebay-ről egy 150-es picopsu-t 15k+ 5k postáért van.. ha többet rendelsz valakivel, olcsóbb a posta. és megéri
több lesz a hely a házban és garantáltan kussol.
(igaz lesz egy batár nagy tégla az asztal alatt de az nem zavar )az ilyen olcsó házaknál a beépített táp az én tapasztalataim alapján sose halk.
a friend in need is a friend indeed
-
.mf
veterán
Á, ez a hülye ház-táp dilemma
Már azért félig-meddig eldöntöttem, csak gondoltam megosztom kutatásom eredményét.cél: 1×normál 5.25", 2×3.5" meghajtót egy SFX táp társaságában fogadó (vagy tartalmazó), jó árú házat találni. Illetve a találás már megoldva, van pár, no de a táp ügye már ingoványosabb.
Táp-dilemma
A tápoknak alacsony terhelés mellett elég meredeken esik a hatásfokuk, tehát egy kis fogyasztású géphez egy magas hatásfokú, kis teljesítményű táp lenne az ideális; igen ám, de csak a kis, egy-HDD-s gépeknél szokott csak jobb hatékonyságú, alacsony teljesítményű külső AC-DC + belső paneltáp előfordulni.
Pl. nézzük a Spire 300W-os tápját, mert ehhez van legalább valami kiindulási alap.
- Gyártó állítása szerint magas, akár 82% a hatékonysága. Viszont 80+ minősítést nem kapta meg, nagy valószínűséggel 20% terheléses tesztnél nem érte el a 80%-ot. Legyen mondjuk 75% hatásfok a 20%, azaz 60W terhelésnél, tehát ekkor 80W-ot vesz fel, és 20W-ot elfűt.
- Igen ám, de egy Atom-Ion lapos konfig max 30-35W-ot eszik a tápból, azaz 10% körüli terhelés; 10% (30W) legyen mondjuk 60-65% hatásfok, ekkor 50-46W-ot vesz fel, megintcsak 20W-ot feleslegesen elfűtve. Móricka-számításom Ironskin mérése (meg pl. spcr táp-picopsu összehasonlító mérései) alapján túlzottan nem esik messze a valóságtól.
- Ha pedig üresjáratban mondjuk 15W, ahol talán 50-55% a hatásfok, kb. ugyanannyit fűt el a táp, mint a gép többi része együtt...Ehhez képest kis terhelés mellett hatékonyabb-e a kisebb teljesítményű, de alacsonyabb hatékonyságú táp? Itt az alacsonyabb teljesítmény miatt a megcélzott fogyasztási intervalum magasabb terheltséget, jobb kihasználtságot, ceteris paribus magasabb hatékonyságot jelenthetne; de ha alapból nem hatékony a táp, akkor mi van?
Nézzük a PoV 180W-os tápját, amiről nincs adat, csak sejteni lehet, hogy nem egy magas hatásfokú darab (a gyártó sem hirdeti róla, hogy magas hatásfokú lenne, sőt, a feltételezett gyártó egyik tápja sem az).
- Legyen kb ~75% a legmagasabb hatékonysága; 20%-on (36W) pedig 65<=x<70% -- ekkor 55-52W-ot fűt el.
- 10% terhelés, 18W, ami Atom-Ionos gépnek enyhe terhelés: tfh 20%-ról 10%-ra megint 10%-ot eshet a hatékonyság, tehát 55%. Ezesetben 10% (18W) mellett 33W-ot vesz fel.Tehát kb ugyanott vagyunk, mint a 300W-os Spire-nál, a kisebb teljesítmény miatti hatékonyabb tartományt kiüti az alacsonyabb hatékonyság.
... és akkor most keverjük bele a házakat is:
Spire SPM210B
- ház: külsőre okés, belsőre viszonylag tágas, bár a külső 3.5"-hez tartozó helyre rakva HDD-t ütközhet az alaplap RAMjával; táp és ODD is összetűzésbe kerülhet, rövidebb (kisebb, mint a normál 170mm) ODD és 90°-os SATA csatlakozó nem rossz ötlet.
- táp: 300W SFX PSU, passzív PFC-vel; eszmefuttatás ld. fenn. Egyéb: Ironskin kerregésre panaszkodott
- elérhetőség: egyre nehezebben beszerezhető, több helyen is kérdeztem, heteket kell rá várni. De még mindig viszonylag olcsó 12k környékén.Point of View Tokyo
- ház: nem valami szép az az ezüst betét benne, viszont legalább nincsen rajta fordított CD felirat; még előzőnél is tágasabb (kevésbé széles, viszont jóval magasabb), elvileg jobban elférne benne minden, sőt, talán harmadik 3.5"-es is beférne; háza mindkét oldalon lyuggatott, sőt, elöl-alul a HDD-k alatt, és hátul a táp és az alaplapi hátlapnál is, tehát nem fog levegőért kapkodni.
- táp: nincs róla konkrét adat azon kívül, hogy 180W és a kész gépben 2 SATA eszköz van, tehát talán van annyi SATA csatija; csak annyit lehet belőle látni, hogy a kidudorodó ventis fajta SFX (125*100*75mm). PoV egy másik házánál Allied tápot használtak, ami nem sok jóval kecsegtet: elavult kapcsolás, nem hatásos védelem, alacsony hatásfok -- ilyeneket írtak a régi Allied (másnéven Deer vagy Apex vagy LC-Power) tápokról. Ez viszont úgy tűnik újabb, legalábbis már nincs rajta 110/230V kapcsoló, ami már legalább passzív PFC-t feltételez. De még mindig kicsit fázós téma. Hang: legalább halknak szokták mondani az Allied tápok, ha már mást nem is tud
- elérhetőség: néhány boltban kapni, 11-12kThermaltake Element Q
- ház: elmegy, bár az a piros betét nekem annyira nem bejövős. Belső elrendezése ugyanaz, mint a Spire -- lehet, hogy csak az előlap különbözik, meg a ház "oldallemezében", ami itt mindkét oldalán lyuggatott. ODD itt is ütközhet táppal, alatta lévő HDD pedig RAMmal.
- táp: Tt matricás 220W, gyártója Aywun -- nem valami nagy név, erről a konkrét típusról nincs sok infó, nem írnak rá magas hatékonyságot sem. Egyik review szerint zajos a venti, másik nem panaszkodott rá.
- elérhetőség: több boltban, 15-16kDTK CAS-A9849CC-P (CFI valami)
- ház: normál 5.25" és alatta 2×3.5" hot-swap fiókban, amiket elölről egy venti hűt Bent még egy lemeznek hely.
- táp: hanyag ránézésre kilógó-ventis SFX, de ha 0.1s-nál tovább nézi az ember, gyorsan leesik, hogy ez mégse szabvány táp: a venti kifelé fúj, és a venti mellett van a tápcsati. CFI gyártmány, homályfolt
- elérhetőség: DTK-s nevén már csak frissítetlen oldalakon és böngésző-cache-ben. Sehol sincs már készleten. CFI még lehet, hogy gyártja, de jobban belegondolva inkább megvagyok hot-swap fiók nélkül, mint szívjak beszerzésével és potenciálisan szívjak tápjával.Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/
-
Nferi1
csendes tag
Sziasztok!
Kellene egy kis segítség.
Van 1 Minix 785G-s konfigom ami szerverként üzemel. 2 notebook winchestert raid1 be kötöttem. Minden jól működött, de tegnap szerelés után az 1 winyót elfelejtettem visszadugni. Azóta a raid állapotára bootoláskor írja hogy kritikus.
Hogy lehet újra szinkronizálni a 2 winyót? A raid menüjében nem találtam ilyen opciót.
Maximum törölni tudnám, majd újra létrehozni a tömböt, de az adatok is elvesznének.
Esetleg szofveresen kellene elindítani? Nem találtam semilyen drivert/softvert az alaplaphoz. Windows 2008 servert használom. -
zodo
nagyúr
válasz canniball #1742 üzenetére
Hűha, ez gyorsan ment csak nem megtetszett!
Anno priviben említettem már neked, hogy ezek közt kellene keresgélned!
Azon a linken épp nincs 20x20x15 centis, de itt találtam neked.Szerk:
Szerintem, nem annyira csúf. Jó kis kuckót lehetne belőle varázsolni![ Szerkesztve ]
-
Solicidium
aktív tag
válasz Solicidium #1732 üzenetére
Jut eszembe közben, hogy intelnél átlag tdp van megadva, ha jól tudom, de ez nem változtat semmin szerintem.
-
Solicidium
aktív tag
válasz user137 #1731 üzenetére
A legszélsőségesebb eset a 73w, ráadásul csak abba a fogyasztási osztályba került, gyanítom valahol 65-73w között van a fogyasztás. A hétköznapokban nehéz lesz vele annyit elérni. Egyáltalán nem probléma. Nézed néha a hőfokot huzamosabb használat után és ha nagyon melegnek találod, akkor gyrsítasz a ventin kicsit.
-
user137
őstag
urak, az i3-530 73W TDP ha jól látom. a legtöbb htpc-s CPU hűtő meg 65W TDP-ig van ajánlva.
nem lesz ebből gubanc? van valaki, aki a tervezésen túljutva használ is i3-at egy pici ITX dobozban?
-
zodo
nagyúr
válasz Solicidium #1729 üzenetére
Ezt írtad " a teljes terhelés sem érint "
Nem lenne jó valamelyik, ezek közül?
Tuti csendes.canniball
Sejtettem!
Szerintem maradj az M350-es háznál + rákötözöl a tetejére egy 12-es ventit és kész.[ Szerkesztve ]
-
Solicidium
aktív tag
Köszi Neked is és zodo-nak is a segítséget.
Hát most igazán nem tudom, mit csináljak. 16k-ért megvegyem-e a be quiet-et.A delta tuti nem halkabb, bár ezt az fsp-t is állítólag halkította a silverstone, de így is a leghangosabb a gépben. A legegyszerűbb az lenne, ha kókányolnám a meglévő fsp-t és kicserélném a ventit benne, csak el kéne vágni a venti kábelét, mert le van trutyizva a forrszem, ahol a ventivezérlőbe fut a két ér, nehogy hozzáférjen az ember. Meg kéne találni valami megfelelő darabot is bele ugye. Nem tudom...[ Szerkesztve ]
-
toldy
őstag
válasz Solicidium #1725 üzenetére
Egyenlőre még nem cseréltem le, megrekedtem. Szerintem nem hangos bár kécségtelen hogy a gyári intel venti mindent elnyom, illetve nincs is nagyon terhelve. Mostmár pár héten belül én is veszek egy 5770-t mert már unom az alaplapi gyengeségeit. Így majd biztos megjön a hangja is. Egyébként a tesztben azt írták hogy full load-on nagyon hangos a 350w, de idle ill normál terhelésen rendben van. ( Most meglátjuk hogy jövök ki, ha sikerül akkor a cpu hűtőt is cserélek akkor még visszatérek rá. )
Az élet nem habostorta.
-
zodo
nagyúr
válasz Solicidium #1725 üzenetére
Az én DPS-300AB-9C-nek nincs nagy hangja, de nincs terhelésnek kitéve!
Nem is volt, így csak a Ph-s tesztet tudom linkelni, segítség képen. -
Solicidium
aktív tag
-
toldy
őstag
válasz Solicidium #1722 üzenetére
Ahogy zodo is írta sok különbség nincs, csak annyi hogy a 350w-on van 6 tűs pcie csati míg a 300w-on nincs ( illetve a venti), de a 350w elvileg 420w ig lehet terhelni ( az tényleg a nagyon max) a 380w al még elbírkózik. Itt egy teszt a 350w-ról.
Elvileg mostmár van a silverstonenak is 450w sfx tápja.
[ Szerkesztve ]
Az élet nem habostorta.
-
zodo
nagyúr
válasz Solicidium #1722 üzenetére
Első kérdésben, kb én is erre jutottam a képek alapján. Csak a venti típus száma más.
FSP FSP300-60GHS vagy pl. be quiet! 350w SFX
Talán a 350W-os "modernebb", szvsz." mi lehet a különbség a 300-as és a 350-es modell közt ? "
Hirtelen a 300W-ról nem találtam belsőt is mutató képet, de ebből az összegző írásból, sem igazán derül ki sok különbség. ( Bocs a fordításért )
350W-os javára a 6-tűs Pci-Express csati. -
Solicidium
aktív tag
Rég jártam erre, de lenne egy kérdésem.
Arra lennék kíváncsi, hogy a be quiet! 300w vagy 350w sfx tápegység mennyivel halkabb a Silverstone Sugo-khoz adott FSP-nél (fsp300-60ghs), mert belülről a képek alapján egy az egyben ugyanaz, gondolom csak a venti más bennük ( a külcsíntől is eltekintve). Valakinek van valami konkrét tapasztalata ezzel?
Arra is kíváncsi lennék, hogy mi lehet a különbség a 300-as és a 350-es modell közt. Gyanítom egyébként, hogy semmi. Annyi, hogy az fsp bél elbírja a névleges 350w-t is és így két fajtát árul belőle a be quiet!. Hangban is (ami fontos lenne) gondolom ugyanaz a kettő. Sajnos a dB értékek nem sokat mondanak, a tesztben, amit találtam róla, ott az van csak, amit hito is írt anno a topicban, hogy teljes terhelésen hangos... Sokra nem megyek ezzel az infoval, meg a teljes terhelés sem érint.[ Szerkesztve ]
-
zodo
nagyúr
válasz user137 #1719 üzenetére
Azt hiszem ez ez a lap, ha nem akkor bocs. Itt kapható.
-
zodo
nagyúr
válasz urbanjozsi #1717 üzenetére
Jó lesz az ventivel! Gartula a géphez!
-
urbanjozsi
senior tag
válasz urbanjozsi #1684 üzenetére
A lap max31W-ot fogyasztott, a hőmérséklet viszont kicsit magas a CPU-nál(76 fok), a GPU-nál viszont 58 fok. mindez full passzívan
1080-as HD demo sima-liba
Képek itt
Na majd még jelentkezem. -
.mf
veterán
"Érdekes, hogy körülbelül 10 000 Ft-tal olcsóbb, mint a GSEJT, de valóban ennyivel kevesebbet is tud, mint az ára mutatja...?"
A D510 pedig még kétmagos is, a GSEJT pedig egymagos, tehát a D510 a több magot használó programoknál közel kétszer akkora teljesítményű A D410 az egymagos verzió, de ott a Gb eth. helyett is csak 10/100 van és még mintha lenne valami más korlátozás is az 510-hez képest. Viszont a D510MO-n csak analóg D-sub van (2048*1536px max felbontással, az LVDS headeren keresztül viszont csak 1366*768px-t tud), és asztali komponenseket használ notebookos alkatrészek helyett, amik drágábbak (és ettől drágább a GSEJT).
Bármely Atomos verziót is választod, a gép fogyasztása kb felére csökken, de sajnos teljesítményben nem lesz előrelépés az egymagosaknál, és a kétmagosnál se biztos.
Nézz még teszteket, ha gondolod, pár jó oldal:
silentpcreview, anandtech, meg persze itt ph-n is volt már sok teszt.Ha a régi géped tápját használod, remélem tudod, hogy ATX tápok alacsony terhelésen rossz hatásfokkal dolgoznak. Az 80+ szerint 20, 50 és 100% terhelésnél kell legalább 80%-os hatásfokot elérnie a tápnak, hogy megkapja az 80+ minősítést, ezért a tápgyártók 20%-nál nagynehezen felhúzzák 80%-ra a hatásfokot, de alatta zuhan, mint a kő. Atomos gép pedig pont a tápod kb 5-8%-os terhelési tartományában mozogna, ahol saccperkb 40-60% között lehet a hatásfoka, tehát a táp akár többet is fűthet el, mint az egész gép. Ez a külső kisebb teljesítményű AC-DC + belső DC-DC tápos megoldások -- köztük a 945GSEJT -- egyik nagy előnye, hogy kis teljesítményű tápot a magasabb hatékonysági tartományában terheli, 80-85% körül, ahol csak a felvett teljesítmény egyötöde vész el a tápon. (A másik előnyük pedig az, hogy általában passzívak és sokkal kisebb helyet foglalnak el a házon belül).
Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/
-
zodo
nagyúr
válasz vviktor1 #1714 üzenetére
Nem. Valahogy nem tetszenek a rácsos megoldások.
Fekete hangfal szöveten gondolkoztam, ami egyben a porszűrő szerepét is ellátta volna, de az oldallap domborúsága miatt letettem róla.
Szerintem így vagányabb ( nekem tetszik ), hogy látszik a venti lapátja.
Köszönöm!Mondjuk azóta sem használom igazán és csak áll benne a pénzem. talán, mert nem úgy sikerült ahogy szerettem volna. Ebből a házból ennyire futotta ez így jó is, ahogy van.
Ugye mindig a "nagy" gép fut a játék miatt.
Viszont jó lenne végre egy megfelelő házat találni, amiben a vga-m is elfér ill. az elképzelt modding is kivitelezhető lenne. -
Iga007
tag
Senki nem beszélt le a GSEJT-röl, nagyon jó kis lap az!
Igaz kicsit drága. Nagy előnye, h beépítve tartalmazza a táp áramköröket, így csak egy 12V 5A-es noti töltő csatlakoztatása után már indulhat is a rendszer - ez nem elhanyagolható költség tud lenni!
Ha nem kell, h ventilátor mentes és nagyon lapos legyen akkor tényleg érdemes megnézni az 510-essel szerelt többi lapot is (Asus, Giga stb), a DDR3 kicsit kevesebet fogyaszt... -
Stofy
csendes tag
Jelenleg van egy P4i65GV alaplapom integrált VGA-val, Maxtor 500Gb 3.5" 7200-as winchesterem, egy ősrégi dvdíróm (mondjuk ez nem muszáj, ha van jó alaplap kizárólag SATA csatlakozóval), a processzor egy Intel Prescott Pentium 4-es 2.8 GHz,és egy Gigabyte Superb 460W-os tápom. A gép így fogyaszt idle (cpu ~0-3% között) 86 Wattot monitor nélkül, a vicces az, hogy készenléti üzemmódban pedig 77 Wattot eszik, szóval a készenlétinek kb. semmi értelme ennél. A HDD-nek utánaolvastam, olyan 7-8 Watt körül ehet használat közben, szóval az annyira nem vészes. Tehát, ha a fenti 86 Watt idle-nek a felét lehetne hozni max cpu-nál, akkor már jó (hiszen akkor normál használatnál mégkevesebb lesz). Kinéztem egy másikat, ha már ennyire "lebeszéltetek" a GSEJT-ről, mégpedig az Intel D510MO-t, erről van valakinek valami tapasztalata? Ez az említett D510+NM10-es párosítás. Érdekes, hogy körülbelül 10 000 Ft-tal olcsóbb, mint a GSEJT, de valóban ennyivel kevesebbet is tud, mint az ára mutatja...?
[ Szerkesztve ]
-
.mf
veterán
Egy nagyon kicsivel még továbbra is a D945GSEJT vezet: D410+NM10 max TDP 12.1W, N270+945GSE+ICH7M max TDP pedig 11.8W (ehhez képest régi asztali atom 230+945GC+ICH7 max TDP 29.5W). Persze ezek csak nyers gyártói adatok csak a chipek maximális hőleadására vonatkozóan, no meg az átlagfogyasztás is máshogy alakul, a chipek száma és emiatt a fesszabályzó részleg és a nyák kialakítása is más, meg egyebek. De szerintem ez már olyan kicsi különbség, hogy az alacsonyabb fogyasztás megtakarítása évek alatt sem hozza be a magasabb árat. Ennél sokkal többet jelent az, hogy a HDD, amit használni fogsz vele, 3.5" 7200 vagy 5400RPM vagy 2.5" 7200 vagy 5400RPM. Egy normál 3.5" 7200-as HDD ugyanis többszörannyit fogyaszt, mint egy 2.5" 5400RM noti-winyó.
Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/
-
zodo
nagyúr
Talán ez is jó lehet neked: Intel D945GCLF2
Itt a topikja, bár nincs nagy élet, de infó gyűjtésre jó.
Tápos kérdésedre is válasz egy tulajtól a 855.hsz-ben.
Piactéren van egy " Intel Mini ITX Alaplap + Memória " 9k-t hirdetve, ha érdekel.[ Szerkesztve ]
-
.mf
veterán
Barkácsolós kedvűeknek: DC-DC paneltáp (sok extra dologgal, amire asztali gépnél nem sok szükségünk). Mivel alapvetően közgazdász volnék, annyira nem értek hozzá, ez inkább csak örökölt (szülők mindketten elektroműszerészek), de utánanézve az itt használt kapcsolóüzemű feszültségszabályzó LM2678-as IC 8 és 40V között bármekkora (magasabb) feszültségből képes 3.3V, 5V vagy 12V-ot előállítani (LM2678-3.3, LM2678-5.0, LM2678-12.0 verziók), és még szebb, hogy egy-egy IC 5A-ig terhelhető (azaz 16.5W + 25W + 60W teljesítmény az egyes feszültség-ágakon). Tehát gyakorlatilag bármely >~14V noti-töltőt lehet evvel az IC-vel használni a picopsu bekaphatja
Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/
-
.mf
veterán
Tartom és emelem: nem csak a normál asztali 945GC helyett mobil 945GSE chipset alacsonyabb fogyasztású, hanem a proci is: az asztalinak ugyanis magasabb a feszültsége és nincs benne EIST (köszönjük Intel ).
Viszont D945GSEJT lapokkal akadtak megbízhatósági gondok, ha jól emlékszem, nyunyu-nak volt pár ilyen, amin csatlakozók lettek kontakthibások.Azonban a legtöbb Atomos lap még 945GC-vel is nagyjából belefér a 30-40W-ba (feltéve, hogy 2.5" 5400RPM HDD és jó hatásfokú DC-DC táp van mellette). Az újabb D410/510 + NM10 Atomos lapoknak még alacsonyabb a fogyasztása.
Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/
Új hozzászólás Aktív témák
- Robotporszívók
- MIUI / HyperOS topik
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Elektromos (hálózati és akkus) kéziszerszámok, tapasztalatok/vásárlás
- Videós, mozgóképes topik
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Asszociációs játék. :)
- Eredeti játékok OFF topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest