Hirdetés
-
GAMEPOD
Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!
Új hozzászólás Aktív témák
-
fishdream
csendes tag
helló,
a rend kedvéért először a válaszok:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
– mostanság kicsit rácuppantam a dologra, de tudok várni, nem létszükséglet(2) A gépre szánt összeg forintban?
– százezer a plafon, de az 50-60-as árkategóriát céloztam meg (erről bővebben lenn)(3) Felhasználás?
– office, böngészés, illetve némi munka, VPN-en át, adott esetben külső monitor+billentyűzet beiktatásával(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
– nem játszom egyáltalán(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
– max. 14 coll, de a 12-13-as lenne az ideális.(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
– kimondottan hordozgatós, utazás közben használós gépnek venném. a strapabírás, megbízható működés kimelten fontos.(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
– semmi(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
– SSD muszáj, RAM: 4 gigától fölfelé, optikai meghajtó nem(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
– HDMI kimenet kell, más nem(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
– kizárólag használt gépben gondolkodokbővebben pedig:
hátizsákban hurcolós, menet közben dolgozós másodlaptopnak keresek valami megoldást.
külföldről venném (van kinn dolgozó cimbora, aki elhozza), nagyjából meg is van, hogy honnan és hogy nagyságrendileg mennyiért – valami refurbished ügy lesz, ottani garanciával, amit az emberem tud intézni, ha úgy adódik, bár ne fessük az ördögöt a falra - csak az a kérdés, hogy pontosan melyiket szeressem. nagyjából három verzió van:1) elég régóta hp-ket használok, jól elvagyok velük, szóval először azokat nézegettem. elitebook 820 g1, g2, g-satöbbi, illetve probook 430, esetleg 640, vagy a folio-sorozat ilyen-olyan verziói a megfelelő paraméterekkel. hp-ból melyik a kerülendő, melyik a javasolt? illetve: AMD-vel szerelt hp-t érdemes? (nekem alapvetően tökmindegy, melyik ketyeg benne, amíg kellően megbízható.)
2) más gyártók hasonló paraméterű cuccai, konkrétabban: dell E7240, vagy E6220, fujitsu P701, lenovo thinkpad x-sorozata (X220, X230). melyik javasolt, melyik kerülendő, akár ezek közül, akár általában véve melyik a best buy a fenti kritériumoknak megfelelően, és melyik a sikítva menekülős kategória?
3) ha úgy döntök, hogy a felső határt célzom meg pénzben, akkor akár valami intel m-szériás processzorral szerelt, passzív hűtésű darab is beleférhet. ezeket viszont egyáltalán nem ismerem, túl azon, hogy az egyik emberem munkagépnek használ egy asus ux305-et, és teljesen jól elvan vele. az ilyesfajta gépek közül van ajánlott és/vagy kerülendő?
köszi előre is!
-
fishdream
csendes tag
válasz
Chaser #104936 üzenetére
ez szimpatikus cucc, mert eleve van benne 8g ram és ssd, az elitebook 631-hez meg ugyanezeket meg kéne venni. a régebbi generációs processzor miatt mennyire lehetnek a későbbiekben problémáim? illetve: te miért vennéd inkább azt: prémiumabb, tartósabb, minőségibb cucc?
kösz a türelmet a sok kérdés miatt, de nem értek hozzá, meg a hócipőm tele is van már a milyen-laptopot-vegyek kérdéssel
-
fishdream
csendes tag
ez a féláron szórt hp elitebook 650g1 nagyon keserves, vagy megérős?
-
fishdream
csendes tag
üdv,
ez a lenovo az egyik, amit kinéztem, ez a dell vostro 5470 meg a másik.
szakértést előre is köszi!(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
egy-két héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max. 180 000
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
újságírás, iszonyatos mennyiségő böngészőablak random nyitogatása, filmnézés tv-re kötve, online közvetítések nézése, képszerkesztés (photshop).
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem használnám játékra
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
matt fullhd-nek örülnék, de nem döntő tényező, ahogy a méret sem: 15,6 a maximum
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
igen, használnám utazás közben is.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem szükséges
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
mindenképp cserélném a meghajtót ssd-re, a tárhely mérete irreleváns: 120 gigás ssd épp elég. optikai meghajtó nem szükséges. örülnék, ha az ssd-cserét megúszhatnám.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
hdmi
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
szívesebben vennék új gépet, de nem elsődleges szempont.
Új hozzászólás Aktív témák
● kérdés előtt olvasd el a Topic összefoglalót!
● hirdetni a Hardveraprón lehet, a topicban nem!
- The First Berserker: Khazan
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Samsung Galaxy S21 Ultra - vákuumcsomagolás
- Router gondok
- Milyen notebookot vegyek?
- Premier előzetesen a The Talos Principle: Reawakened
- Milyen routert?
- ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- További aktív témák...
- Használt laptopok kedvező áron itt ( Személyesen és csomagküldéssel is országosan )
- Lenovo Legion 5 (16IRX9) Intel Core i5-13450HX, RTX 4060 (3 év Prémium Lenovo Garancia)
- Apple Magic Keyboard, Mouse, Trackpad, Pencil, Smart Keyboard Folio hibátlan működéssel garanciával
- Hp Elitebook 840 G5 I7-8550U 16GB 512GB NVME SSD FHD
- 5 db HP EliteBook 840 G2 Notebook, i5-5300U processzorral
- Eska E1000 vez.nélküli gamer fejhallgató új 6hó jótállással!
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A12/Samsung Galaxy A22/Samsung Galaxy A32/Samsung Galaxy A52
- Dell latitude, precision, xps, magyar világítós billentyűzetek eladóak
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R7 1700 16GB DDR4 512GB SSD RX 5700 XT Rampage SHIVA Zalman 500W
- Telefon felváráslás!! Xiaomi Redmi Note 11, Xiaomi Redmi Note 11 Pro, Xiaomi 11 Lite
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest