Új hozzászólás Aktív témák

  • _seth_

    veterán

    válasz amol #3793 üzenetére

    Ez nagyon állampártin hangzik, gondolj csak bele, hogy van az úgynevezett CD-DVD másolásos dolog is ahol ha én pl heti 10 filmet letöltök (hmm, ennyit simán...) akkor az állam ezt úgy számolja, hogy HA nem tudnám letölteni akkor fognám magam és bemennék a mediamarktba és megvenném 10 ezerért darabját na meg még pár szoftvert és havi szinten 200-at költenék egy kis szatyor lemezre... csak azt akarom mondani, hogy nem ilyen egyszerű, hogy ha nem veheti meg az autót külföldön akkor megveszi itthon... ugyanakkor szép kis pénzt kap az állam már csak az üzemanyag adójából, lehet az autót is nálunk szervizeli, nálunk vásárol, itt vesz igénybe szolgáltatásokat szóval nem kellene azt mondani, hogy az SK (többnyire) rendszámú autó tulajok akik itt élnek nálunk aljas adócsalók és a mi terhünkre élnek itt (tudom nem mondtál ilyet csak továbbviszem a gondolatmenetemet :) ). Ezért szeretem azt amikor azt mondják nekem munkahelyel nem rendelkezőnek, hogy nem adózom... nem? Jól van akkor havi szinten az állam bácsi utalja nekem vissza azt az adót amit befizetek neki és akkor elmondhatják valóban, hogy nem adózom... (SZJA az nincs valóban de már a TB-re sem lehet azt mondani, hogy nem fizetem mert az igaz, hogy nem az én zsebemből megy ki de asszem a szülőknél oda van véve a gyerek is még ha nem is több a TB emiatt... bár ezt nem tudom teljes bizonyossággal kijelenteni). Ma kb 5e forintot költöttem, ebből 1e az áfa... az áfa egy adó :) Jó tudom eltértem már nagyon a témától de azért még kapcsolódik :)

    Ügyeskednek: amíg nem törvényellenes addig mégis mi vele a probléma? Semmi...

    Állam: erre nem válaszolok, ez nem a politika topik mindenesetre röviden ahogy én látom: állami szinten magasról le vagyunk kakilva, mást sem csinálnak csak újabb adókat vetnek ki ugyanakkor az állam által nyújtott szolgáltatások minősége nem, hogy nőne még romlik... ha már autós topik: utak... azért amilyen útjavítási technikákat használnak az már nem gyenge sokszor valamint az nem tetszik, hogy az állam kifizeti az x forintot egy útszakasz vagy akár járda rendbetételére de az 50 alvállalkozó mire megtömi a zsebét csak 2 cigányember marad akik újságot olvasnak a munka pedig nem halad... útépítő kft kellene 1 darab az országba ráadásul állami, pénz maradna és talán a minőség is javulna (azért mondom, hogy 1 mert ha kettő lenne akkor minden 2x annyiba kerülne és felvltva egyeznének meg a munkákon :) ).

    Jah: ti honnan tudjátok, hogy a külföldi rendszámos autó magyar tulajdonosé? Mert lehet én vagyok amatőr de néhány esettől eltekintve csak a rendszámot látom elsuhanni az úton de az, hogy milyen állampolgár nekem nem egyértelmű amíg el ne kezd csicseregni vagy nem látom 5x ugyanannál a lakásnál vagy hónapok óta...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Új hozzászólás Aktív témák