Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _seth_

    veterán

    válasz dragonfx #34 üzenetére

    Ehh... és mi lenne ha időben elindulnál? Tudom nagyon égő korán indulni de akkor nem kellene tövig nyomni a gázt és a piros karikában lévő 70-es nem a min megengedett sebességet jelentené... na de már megszoktuk, hogy rád a szabályok nem úgy vonatkoznak mint másra valamint F1-es pilóta képességeid vannak így akár 400-al is mehetnél még akkor sem okoznál balesetet és még a repkedő bogarakat is kikerülnéd... jah bocs ez is csak egy sarkított példa volt :(((

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz tbs #228 üzenetére

    Tegnap láttam egy kb 25 éves bmw-t (524 td volt ráírva), 4 ültek benne és hiába volt egyenes utún 20 centire az alja az úttól néha majdnem hozzáért annyira jó volt a felfüggesztése úgy egészben de nem is ez az érdekes hanem, hogy azon pl az index szerepét a féklámpa töltötte be, a féklámpa fehér volt a sárga index viszont egyszer sem villant fel... nem értettem eleinte, hogy miért nyomja szaggatottan a féket... majd azt sem értettem, hogy amikor lassít, hogy a fenébe tudja berakni hátramenetbe :F (jah: román rendszám... megpakolták rendesen a kocsit mert hátul 2 fő + sok szatyor volt benne... (jönnek a teckóba vásárolni általában és telepekolják a kocsit...) Én sajátkezőleg kötöttem be pl a pótféklámpát és a többit is átnéztem (javítottam) mert a kasznis meló után nem működött rendesen a féklámpa pl (az egyik ment de a másik nem...) persze most minden működik tökéletesen :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz szatocs #230 üzenetére

    Én sokszor akkor sem fordulok ki egy útra ha látom, hogy szabad az utam mert le fog kanyarodni a felém érkező mert már jártam úgy, hogy indexelt ugyan de 110-el ment tovább egyenesen :O A rekorder eddig 8 kilométeren keresztül indexelt főúton egyenes szakaszon jah és jobbra mintha le akarni állni az út szélén igaz stabilan tartotta a 100-as tempót.

    Viszont a no1 az a suzuki switf II-es aki főúton azt hitte, hogy hirtelen kétsávos az út, fogta magát és indexelt balra majd bement a szembejeővő sávba, index ki és haladt tovább... 1-2 kilométert megtett így majd jöttek szemből mire gyorsan visszament a saját sávjába :D (35-ös miskolc fel vagy az már 4-es néven fut lehet). Mi csak nevettük :D

    Ui.: Szerdán összesen 5 autó tört össze előttem két baleset során az ok: követési távolság be nem tartása, egyik sem volt komoly de ahhoz éppen elég, hogy rendőrt kelljen hívni és apró dugót okozzon... nem figyelnek az emberek de nem is csodálkozom... tegnap jövök hazafelé főúton (mint mindig :) )

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Debrecen: böszörményi-füredi kereszteződés: 33-as irányából a fürderiről kanyarodtam be a böszörményire balra, autók álltak a böszörményin végig, nem is láttam a végét és mit csinálnak a barmok? ahol bekanyarodok ott ugye összesen 5 sáv van, középen a balra kanyarodónak ahol álltak is páran nem is ez a lényeg hanem ahogy haladok a szemközit sávból átjön egy autó a záróvonalon keresztül az én sávomba ugye menne a balra lekanyarodóba és nem bírja kivárni, hogy eljosson odáig, ok egy kikanyarodott elém ilyet már láttunk és csak kb 60 centire jött át a sávomba de nem telik el 3 másodperc egy ökör már kb 1,5 méterre belóg a sávomba azaz majdnem teljesen, dudálok rá kb 2 másodpercig, hogy eljusson a tudatáig persze az ilyennek nincs értelme de, hogy ezután még egy harmadik is átjön a sávomba... ekkora hülye balf.szokat még nem láttott a világ, hova a p.csába kell ennyire sietni...

    A kerékpárosokat is kezdem unni akik abból a hülye fajtából valóak: ugye áll a sor és a sor mellett eljön elém, motorosnál sem szeretem de velük nincs gond mert gyors és mire akadályozhatna már alig látom... de a kerékpáros nem és ha ő egyenesen menne én pedig jobbra kanyarodnék akkor várhatom míg elhúzza a b.lét előlem, ha nő akkor szökdécsel is mint egy veréb ha öreg akkor várjam meg míg kézzel beigazítja a pedált és felszáll... ha én AUTÓ-val képes vagyok kibírni a sorbanállást akkor egy hülye kerékpáros is bírja már ki... ha pedig eljutnának addig, hogy az esetek 90%-ban jobban jár ha felmegy a járdára akkor egészen jó lenne a közlekedés :)

    Buszos is úgy volt vele, hogy ha már két sáv van akkor kihasználja teljes szélességében kanyarban igaz, hogy én ott voltam a belsőben da azt néztem, hogy már a szemköztiben vagyok 30 centire mert lezúzza a kocsim oldalát...

    Suzuki swift 1: főúton.. miért is a városban nyitna az ilyen üzletet neeem neki a főút mellett kell nah: 35-ös böszörmény előtt kb 1,5 kilométerrel van egy zöldséges persze parkoló vagy valami megálló hely nincs csak az út szélén parkolnak ahol éppen elférnek... szal suzuki már 2 kilométerrel korábban kiteszi az indexet és lassít... lassít... lassít... mint akinek nincs is fékje és azért nem nyomja a gázt, hogy addigra teljesen megáll magától... persze az ilyet meg kell előzni HA nem jönnek szemből folyamatosan... már 50 alatt jártunk amikor végre lehúzódott és benyomta az elakadásjelzőt mintha lenne értelme na mind1...

    Kamion: kb 3x kezdett el indexelni, hogy ő bizony bejönne abba a bizonyos belső sávba és én rendes fiúként villantottam, lassítottam, hogy na haver gyere nyugodtan majd fogta magát és ment tovább... ezt 3x játszotta el utána a külső sáv belassult én meg haladtam tovább.

    Parkoló+daewoo tico+60-as úriember: áll előttem és kanyarodna ki jobbra a parkolóból akarom mondani balra vagyis mégsem mert ő mégis jobbra menne... na ezt játszotta az indexel majd a végén kanyarodott is balra... mit látok? már megint a parkolóban van ahol megtette egy kört (tico... van vagy 2 méter a kocsi az első és hátsó tengely majdnem összeér szal megfordul egyhelyben) utána már határozottan jobbra villogott.

    Hirtelen ennyi jutott eszembe és ez a gondolat még végül:

    ''Ma mindenkinek elgurult a gyógyszere?''

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Dumb #289 üzenetére

    Azért nem árt vigyázni... engem csak egyszer ütöttek el olyan emberesen de akkor éppen kerékpárúton mentem és az autósnak volt kirakva a STOP tábla de nem érdekelte... egy kis mocitető majd szélvédő utána az volt a szerencsém, hogy puha fűre estem és még a föld is puha volt mert eső útán történt... annyit csinált az autós, hogy kiszállt és segített felállni majd már el is tűnt... én meg visszaültem :D A bukómnak volt haszna... kb 3x koppant :Y Igaz utána még hónapokig fájt mindenem de komolyabb sérülésem nem volt... városban volt már, hogy wartbourgos bácsi nyitotta ki rám az ajtót ott ahol még csak meg sem lenne szabad állnia persze ő kiabált rám... stb stb...
    ----
    Az autósok nem számítanak arra, hogy egy biciklis 15-20km/h-nál gyorsabban közlekedik, arra sem számítanak, hogy esetleg jó féke van és pillanatok alatt meg tud állni...

    Amit pl nem szeretek: állok bringával az út jobb oldalán majdnem a padkán, hogy mellém elférjen egy autó mert úgyis mellémáll... és akkor jön egy nagy dög (ifa, kamion, busz...) és úgy áll mellém, hogy ha nem vigyázok ott helyben lezúz és ha tegyük fel rácsapok akkor néz ki gyilkos szemekkel, hogy mi a f... van??? az persze nem zavarja, hogy én már nem is az úton állok hanem mellette a padkán túl...

    Autós, motoros, biciklis, gyalogos... mindegyik táborban van bőven olyan akit nem lenne szabad a lakásból sem kiengedni...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Ha nem figyelek és reagálok kellő sebességgel akkor így nézne ki a mai nap végeredménye:
    -1 db transporter
    -1 db kisgyerek babakocsival
    -1 db kisgyerek kb 7 éves
    -1 db fiatal srác
    -1 db bmw
    -1 db fiesta

    Tábla, járda, úttest, záróvanal... kit érdekel?

    Transporter nem adta meg az elsőbbséget és kihajtott elém... fékeztem is rendesen és húztam vagy 4-5m csíkot az aszfalton... (kb 10 centire mentem el tőle).

    Fiesta: 4 sávoson 2 sávon át a tőle harmadikba kanyarodott ki.

    Babakocsi: anyuka beszélget és már tolja is le az útról a babakocsit igaz se járda se semmi és szerintem észre sem vette, hogy mit melóztam, hogy ne legyen egy babakocsi beépítve a jobb lámpám körüli részre.

    7 éves gyerek: szimplán átszaladt a 4 sávoson de nem amikor át tudna mert nem jönnek hanem amikor mindkét irányból jönnek... fiatal srác szintén csak máshol.

    Bmw: főúton neki feltétlenül meg kellett előznie egy másik autót igaz, hogy egyáltalán nem volt alkalmas az időpont és másoknak köszönheti, hogy még egyben van mert ha nem engedik be fékezéssel akkor neki annyi.

    Jah: volt még egy fehér swift2 is aki egy piros cordobával együtt úgy gondolta, hogy a 2 sávoson elfér 3 autó is egymás mellett majd mindkét lüke lekanyarodott de akkor minek siettek?

    Q7: előzné a kamiont aki kihúzódik elé (bringás volt a kamionos előtt főűton), a kamionos nem figyelte, hogy előzik ezért a q7-es is lassított szépen majd megelőzte végül :)

    Mára csak ennyi... mindez csupán pár óra vezetés alatt...

    Mióta szeptemberben összetörtem a kocsim elejét egyszer sem voltam olyan közel ahhoz, hogy összetörjem mint ma a transporter miatt...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dragonfx #350 üzenetére

    Nem volt vészes: [link]
    Ami akkor összetört: mocitető (apámmal dolgoztunk rajta és alig látszik a törés, azzal ment át műszakin is) cserélve gsi-re, jobb sárvédő ez pedig cserélve egy újra, index/fényszóró: cserélve + ha már úgyis csere akkor a sárga helyett fehér index lett breakva, lökhárítón nem látszik sérülés de belül összetört és a felfogatási része sem stabil teljesen de még vissza lehet rakni ha kell (cserélve gsi-re), hűtő tetejénél a műanyag elrepedt és engedte is a vizet => kétkomponensű ragaccsal megragasztottam => nem ereszt egy kicsit sem, egy vízcső is eltört (mintha félig bevágtam volna a 40-45mm-es csövet) onnan csepegett is a víz de még hazajöttem a kocsival gond nélkül és addig nem is tudtam, hogy mennyire sérült meg a cső amíg ki nem vettem. Jah a mocitetőt nem lehetett rendesen lezárni mert a zárhíd is benyomódott a mocitető pedig eldeformálódott szal hazafelé beálltam egy nagyobb jármű mögé szélárnyékba mert már 70-80-nál rendesen inogott a mocitető... + az elejébe még egy kis fém is eldeformálódott alapvetően ez csak koccanás volt...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dragonfx #359 üzenetére

    Annál kicsivel több volt, 2 elem festése alapból 30e :(
    Ragasztás nélkül jártam vele hónapokig, hetente utántöltöttem egy kicsit ennyi volt csak a baja, nem törött, nem lyukas csak el van repedve :) (Ha a motortérben megnézek valamit mindig ellenőrzöm azért :) )

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dragonfx #367 üzenetére

    Ezt tanuld meg: ''Annak van elsőbbsége akinek megadják!'' Ez nagyon hasznos tudnivaló :)

    Sokan vannak a temetőkbe akiknek elsőbbségük volt...

    [Szerkesztve]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Dumb #370 üzenetére

    Jaja... sajnos tapasztaltam is :O

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    ''Ilyet...

    Megyek szépen nyugodtan az úton és kipattan elém egy rendőr, a kipattan az valós leírása a szituációnak mert komolyan fékeznem kellett, hogy ne üssem el és be tudjak kanyarodni oda ahova mutatja...

    Iratok, szonda, viszlát...

    Órákkal később is ott voltak még, villogtam is az autóstársaimnak, volt aki bekapcsolta a lámpáját, de volt aki rám se bagózott csak ment tovább...'' (idézem magamat :D 5-én történt)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Tegnap benyomtam a DFX gombot a kocsimon :)

    Váltás: 2-estől 4-5000 alatt nem váltottam, kanyarban is egy kicsit nagy volt a sebességem mert csúsztam fél sávot, eleinte csak poroszkáltam mert volt ahol még csak aszfalt sem volt de utána nem kellett sokszor lassítanom, 2 sávoson nem tartottak fel, főúton aki előttem volt azt lazán megelőztem majd hazafelé a motor úgy döntött, hogy márpedig itt bekapcsol a takarékos üzemmód és ''nagy'' sebességnél megállt... végülis jól tette mert ott már fékezni kellett volna úgyis... begurultam a közeli mol kúthoz, indítottam és indult is... azt mondják a nálam okosabbak, hogy gyújtás probléma ami igaz is lehet hiszen a kábelek csereérettek, mondtak olyat is, hogy a trafó melegedett túl de nem hiszem mert pont felette van a légbeömlő és meg is tudtam fogni kézzel.
    Mindezt este majdnem 11-kor... a főút városon kívüli szakaszán teljesen üres volt...

    Nem volt rossz sőt... de szerintem a következő DFX üzem majd jövőre lesz... az utolsó is kb 1 éve volt amikor megvettem az autót és érdekelt, hogy mit megy maxon...

    Marad inkább a poroszkálás :D Nem beszélve a fogyasztásról és arról, hogy ha mérnek trafival akkor nem úsztam volna meg 2000 ft-os büntetéssel hanem kb 40e bírság és fél évre ugrik a jogsim... sőt... ezek csak 1,5x sebességnél vannak akkor mi van azzal aki 2x annyival megy? Áh nem jó ez... marad a megszokott városi 55 főút 100-as tempó :)

    Jah a váltásra visszatérve: 50-nél van, hogy én is beteszem ötödikbe de azt csak úgy szereti ha éppen gurulok, amint nyomok neki egy kicsivel több gázt már rángat, negyedikben ilyet nem csinál... mégis csak öreg technika bár ha azt vesszük 4 henger 1.3 liter 75 ló még ma sem olyan rossz :)

    [Szerkesztve]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dragonfx #431 üzenetére

    GSI motorral rendelkező autó 100%, hogy nem lesz nekem saját tulajdonban :)

    Hazafelé ott ahol tegnap 170-175 között volt a mutató ma kőkemény 70-el mentem :) Befelé sem mentem 100 fölé pedig mehettem volna :)

    Jó lesz a 6 hengeres 2,5-ös TDS bmw csak még ki kell várni, hogy eljussak addig :O

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz #25954560 #446 üzenetére

    Nekem, hogy pontosítsak úgy csinálja, hogy 50-nél ha ötödikben van és a kis gáz helyett kicsivel többet nyomok akkor rángat de ha lepadlózom akkor nem rángat ellenben ki az aki 50-nél ötödikben padlózza le az autóját? :) Ha menni akar vki akkor visszateszi 2-3-asba én is :)

    735 kiló az nagyon kevés, én műszaki előtt azt hittem, hogy 875 kilós az autóm majd megmérték és 973 jött ki mondhatni üresen mert kb 5 liter benzin volt benne és hiányzott még pár cucc is (kb 20 kilónyi cucc ami benne van amikor használom de nem volt benne a műszakin :) ). azaz kb 1 tonna jelenleg üresen pár liter benzinnel, átlagosan ha benne űlök és beteszek vmi csomagot akkor már 1,1 tonna fölött járok ahhoz képpest, hogy eddig 875+saját súlyommal számoltam és gondoltam, hogy ezért olyan kis fürge autó :) (lehet a karosszéria felújítása miatt is hízott egy kicsit...).

    Kerekek: 165/70 r13 a gyári mérete az enyémnek és helyette 175/70 r13 van rajta ami azt eredményezi, hogy én óra szerint 60-al sem megyek (kb 58-59-et mutatott az óra) de a az elém kiugró rendőr trafival 63-ra mér be... (télen éppen ellenkezőleg van: 155/70 r13 :D tudom nagyon mini kerekek de legalább nokian téligumi és ''jól tapad'', azzal ha óra szerint megyek akkor 50 és az útmenti jelzőketyere 44-et mutat :) ). (195/50R15 a cél nekem is bár sajnálni fogom leváltani ezeket a jó contintenal eco contact ep gumikat :(

    Starlet: megnéztem hasznaltautón, egészen apró kocsi :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Korunk egyik veszélyes közúti eleme az idős trabis bácsi... na jó eddig semmi probléma nem lenne de amikor kétsávoson úgy szlalomozik a sávok között mint hamilton a safety car mögött az már egy kicsit sok(k), persze nem megy gyorsan csak olyan 35-40-el 70-es szakaszon szal tuti nem mérné be a trafi... egyébként igaza van mert azon a szakaszon szoktak mérni, ellenőrizni... szal feladat meg is van: meg kell előzni nem kell de jó lenne... papa tartja a tempót és mindkét sávot fogja aktívan, kimegyek jobbra megy ő is, megyek balra megy ő is... na jó nem teljes sávot vált csak olyan 50-100 méterre megy be a másik sávba, mintha a felezőn akarná tartani az autót csak nem megy neki... szal megyek ''szélárnyékba'' gondoltam neki van 26-27 ló nekem meg 75 akkor mégiscsak megelőzöm... még mindig szélárnyék már meg is tolhatnám de inkább jön a be balra kicsit rá a dupla záróvonalra (jobbos ütemben volt), vissza kettő paldógáz... F1 a valóságban és még csak belépő sem volt! Na jó összesen 100 paci ''versenyzett'' de tetszett... + maga a szitu, hogy ilyen képességekkel van aki még vezet...

    Hozzátartozik, hogy esett az eső is egy kicsit szal vizes volt az aszfalt... lehet csúszkált :D

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Komolyan mondom néha nem hiszek a szememnek....

    Ismét két sávos út, de most nincs f1-es trabi aki szlalomozna van helyette nagy forgalom és mindenki siet jellegű csúcsidő... előttem kb 15 méterre volt egy pug, mellettem egy daewoo vagy hyunday sedan (egyre megy...) előtte egy tranzit.. a sedan belemászik a tranzit seggébe így kb 2 méterrel volt ''előttem'' csak ugye a másik sávban majd fogja magát indexel és mintha ott sem lennék már húzza is rám a kocsiját... mindezt 80-nál miközben jönnek szemből és a mögöttem haladó is ugye a seggemben elv alapján olyan közel van, hogy ha fékezek akkor belém is jön mert tuti ki akart sorolni a másik sávba szal a feladat ismét feladva már csak meg kell oldani... megoldás: kis fékezés amit a mögöttem jövő is észre tud venni és nem jön belém, duda folyamatosan (azért van... no...) és szokás szerint irány a szemközti sáv a két záróvonalon át majd gyorsan vissza amikor már megelőzött az a szerencsétlen... mi jön ezután? A tranzit előtt lekanyarodnak persze nem lassulhat le mert még a végén 2 másodpercet veszítene... kiteszi a kezét, hogy ''bocs'' és húzza elém a kocsiját... ilyet... reflexből mutattam neki, hogy mennyire szeretem... utána belassult megelőztem, majd visszaelőzött... ilyet... (a tranzitnak nem járt a mutogatás mert csak haladt dinamikusan és nem is tartott fel pusztán az előzmények után kicsit sok volt... általában az ilyen tranzit jellegűeket be is engedem :) )

    Reggel enm volt semmi érdekes csak annyi, hogy egy vw corrado (?) meglepően lassan és mindenféle dinamikát nélkülözve hülyén előzgetett... ott előzött ahol átlagban én nem szoktam mert tudom, hogy ott nem látom a kanyart teljesen na mind1 előzgette a kocsikat egyesével ami kicsit hülyén nézett ki kb 70-80-as tempónál... megelőzi majd gyorsan beáll elé majd előzi a buszt és beáll elé... megmutattam neki, hogy kell ezt csinálni, index ki, padló és előztem, a sort... pont mögé érkeztem meg és nekem az előzés kb 10mp volt úgy, hogy szemből még csak autót sem láttam ő meg kilométereken át szórakozott az autókkal egyesével... vagy nem bírná a verda? viccnek is rossz...

    Bénáztam is ma... emelkedőn lámpa előtt megálltam és induláskor lefulladtam mert éppen a telefonom is csörgött + ittam is szal elbénáztam :) Na jó kb 5mp-ig tartottam fel a sort és már mentem is csak hülyén néz ki amikor napszemcsiben autókázom, szól a zene (amolyan köztéri buli jellegűen szal hallják mások is de a legjobb az, hogy az amúgy is fájós hátamat egy kicsit masszírozza a basszus nem nagyon csak úgy bizsereg :D ) szal szól a zene, iszok majd lepukkanok... na jó ez legyen a legnagyobb probléma mai történik velem :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz legiaap #686 üzenetére

    Jártam már így én is :D Szerencsére nem lett nekem sem maradandó élmény :D

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Dumb #862 üzenetére

    ''Ideális világ.'' Ez jutott eszembe elsőnek a videó közben :) Jó autó, ránézésre jó út... :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Integra #997 üzenetére

    Nem is csoda... tuti egyforintosból volt meg az a 25 milla annak pedig már van súlya....

    Egyébként szép autó :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz bolondember #1060 üzenetére

    Hogy tolnak le? Én eddig mindig annyival mentem amennyivel én akartam, senki sem tolt, hogy nyomjam neki... azaz ez így nem igaz mert volt aki nyomta volna mögöttem de a féklámpámra inkább lemaradt és ez a jellemző... ha én pl 50-es kedvemben vagyok városban akkor annyival megyek még akkor is ha egy nagy kamion menne mögöttem... szerintem ez csak hozzáállás kérdése, eddig még senki sem tolt meg pl 50-nél hátulról szó szerint, hogy menjek többel...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Retro11 #1123 üzenetére

    Vannak jó olasz alkatrészek is igaz opelhez... ''Delco Remy'' megvettem, beraktam és nincs probléma vele :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    TV2 Napló Extra...

    Zebra, gyalogos, autós... vannak ám szövegek! Szerencsétlen taxisnak még gázt kellett nyomnia nehogy elüsse a csinos érettségiző lányt...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Debrecen főtértől kb 200 méterre, rs skoda (ha nem az javítsatok ki, 2 rendőr, kamera pedig ott lapult a szélvédőn) rádudál egy gyalogosra a járdán...na mondom mekkora f.sz és még rendőr is ráadásul... szép példa pont a tegnapi tv2 napló ''zebra vs autó'' műsor után... kb 2 perccel később látom, hogy a bunkó rendőrnek még van pofája megbüntetni egy autóst kb 80 méterre onnan ahol ő szabálytalankodott...

    [kép]
    [link]

    Nem tudom mit vétett az autós ne is kérdezzétek.
    Keze kint lóg... ő aztán nagyon kemény zsaru...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz brd #1140 üzenetére

    Jól van tegye ki de miközben az egyik zsaru megbünteti az autóst a lüke sofőr rendőr olyan lazán, elégedetten, kényelmesen ült bent, hogy abban a pillanatban kedvem lett volna meghúzni a kezét lefelé főleg a zebrás dudálása után...

    (nekem kényelmesebb a kocsiban tartani :D csak akkor rakom ki a kezem amikor havonta 1x kézzel is mefigyelem milyen a zene... remeg a kaszni :D... nem mintha nem érezném belülről :)) )

    [Szerkesztve]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dokar #1142 üzenetére

    Amit nem írtam: dudálás előtt a fék is bekapcsolt power boost üzemmódba... a gyalogostól kb 10 centire állt meg a zebrából pedig kb ennyi látszott miután megállt a skoda... ez már szabálytalanság de nem akartam ennyire belemenni :)

    TV2: csak úgy... pont erről volt szó benne és megjegyeztem :)


    Ááááh :W hülyeséget írok... a gyalogos a zebrán volt nem a járdán... na jó megyek inkább alszok egyet talán utána nem lesznek ilyen gondjaim, hogy mást írok mint amit gondolok :D

    Ha a járdán lett volna akkor nem is történt volna semmi sem... de hülye vagyok...

    Vmit magyarázott az autós... az is lehet, hogy ott parkolt és akkor ért vissza a kocsihoz és ez nem tetszett a rendőröknek vagy ki tudja...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Topiccsendőr #1175 üzenetére

    Jogos... ma pl lexus 450 akármi gyönyörű verda, hogy az mit szerencsétlenkedett mire ki tudott állni két autó közül... másik: 7-es bmw... szép nagy jószág az biztos... adnák csak nekem :D de nem egy öltönyös emberke volt a tulaj és még csak tankolni sem tudott bele... na jó ilyet azért ritkán látok de, hogy ne tudja melyik oldalon lehet tankolni vele.... (legutóbb kispolákos nő csinálta hasonlóan de ő addig erőlködött a csővel, hogy elért oda végül és tudott tankolni... nem tudtam megállni, hogy ne nevessek :) de ezen a bmw-s fazonon inkább sírni tudtam volna :( ) (az, hogy hogyan vezetnek számomra rejtély de a tankolásból kiindulva....)

    Pénz, életkor, jármű: semmit sem jelent :(

    Főúton pl kanyarban fickós wagonr+ (a sofőr tuti az volt de a kocsi nem) meg akart előzni... én láttam, hogy jönnek szemből de ő vagy nem látta vagy azt hitte, hogy van kraft az autóba és lazán megelőz... indexelni még nem indexelt gondoltam akkor megóvom egy frontális ütközéstől és szélesre vettem a figurát azaz köjöttem a felezőig, hogy feltartsam, nem is előzött meg utána sőt nem is próbálkozott.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz _seth_ #1178 üzenetére

    ''de nem, egy'' na mind1, az idő lejárt már nem tudom kijavítani...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz tildy #1283 üzenetére

    ''autó esetén mondjuk lehetne olyan határt húzni, hogy friss jogsival mondjuk 110 LE-nél erősebb gépet nem vezethet, vagy ha mégis akar, akkor kötelezővé tenni 1 v 2 nap pályanapot valamelyik ringgen''

    Szerinted ennek lenne értelme? 1-2 nap mire elég? + ne a pályán legyen jó hanem a közutakon... autóban nem kell megtanulni kanyarodni (lassítás, kormány elfordítása... nem olyan nehéz az). 110LE pedig milyen határ lenne? Nekem csak 75 ló van az autóban mégis megy 180-at akkor miről beszélünk? + Hiába megy 180-at mégsem megyek annyival csak évente 1x (valóban, tavaly mentem nyáron 180-at üres főúton, + múlt hónapban üres főúton este 11-kor 175-öt, a motornak segített egy kicsit a 2,5 hónapos felújítás után egy kis hajtás). Szal ezt így nem lehet behatárolni... A gyorshajtás is olyan, hogy 40km/h is lehet gyorshajtás és az útviszonyoknak megfelelő és a 150km/h is ugyanakkor van amikor 30km/h is több mint a biztonságos és ugyanakkor 200 is lehet adott pillanatban, helyzetben még biztonságos utazótempó persze ettől függetlenül szabálytalan és mégis jobb lenne mellőzni szal csak azt akarom mondani, hogy ez az LE meghatározás nem túl jó megközelítése a dolognak... ha mindenki megtanulna rendesen vezetni, nem szabálytalankodna akkor nem kellene semmit sem korlátozni mint ahogy nincs is korlátozva.

    (szegény frissjogsis a ringen még rászokna az ideális ívre és alkalmazná közúton is... na az lenne csak szép bár van aki megteszi...)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz tildy #1292 üzenetére

    ''Elvileg ha vezetéshez -pl. ha pályán(ringen)- használod nem kell minden esetben jogsi. Egyik ringgen pl egy 11 éves csajszi szokott menni egy 125cm3ssel , nem hiszem, hogy neki lenne róla papírja Szóval kacifántos a dolog , valóban.''

    Tudtommal a kresz közútra érvényes, pl a kertedben akármit vezethetsz jogsi nélkül is, ezért van pl nagyobb áruházak parkolójában is kiírva, hogy a kresz szabályai érvényesek mert az is már magánterület... ha nem így van kijavítanak.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz tildy #1299 üzenetére

    Az már más [kép]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz N1 #1302 üzenetére

    Nyugodj meg, még M6-os bmw-t vehet neked... :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz N1 #1303 üzenetére

    De az sem jó semmire, ilyen alapon egy trabant vagy kispolák is lehet nagyfalat... ugyanez van motornál is.

    Mégis, hogyan képzelnél el pl egy 5 lépcsős autós rendszert? Hol lenne a 26 lovas trabi és hol az m6-os bmw 500 lóval? És akkor kérdezem, hogy egy frissjogsist melyik autó gátolja abban, hogy beláthatatlan útszakaszon elkezdjen előzni és frontálisan ütközzön? Ugyanakkor miből lehet azt tudni, hogy a trabis tuti egy állandó lassanhajtó az m6 tulaj pedig mindig gyorsan hajt? (persze a trabi nem fog 250-et menni szemben az m6-al).

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz N1 #1309 üzenetére

    De itt nem a kg/le fogja megadni, hogy a sofőr hogyan vezet :(

    90LE az már elég akár a 200km/h-hoz is... akkor minek a limit?

    ''ez persze a hülyéket nem szűri ki'' akkor kérdezem én, hogy mi értelme? Velük van probléma nem azzal aki normálisan vezet, szal akkor mire is megyünk ezzel a beosztással?

    ''de legalább nem lenne az, hogy milliomosapuka megveszi a húszmillás rakétát, és az első úton meghalnak négyen benne'' Olvass a neten, nézd a tv-t és nézd meg, hogy milyen autóban halnak meg a diszkók után... ritka a 20 millás autó... elég a pár százetres is ehhez 90 lóval :(

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz tildy #1311 üzenetére

    Nem 10mp kell neki hozzá az biztos de ezt így nem lehet meghatározni, hogy édes kisfiam neked nem adok a kezdbe egy 300LE-s autót inkább itt egy 100LE-s ezzel nem történik semmi bajod mert ez csak 100LE és ennek a kg/súly aránya sokkal rosszabb mint a 300 lovas autónak szal menj utadra bajod nem eshet... ez így nem állja meg a helyét sajnos...

    Na jü hanyagolom a témát, reggel 8 vizsga és még tanulok egy keveset (pár órát :W ), meg kell lennie...

    [Szerkesztve]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz LuckyL #1313 üzenetére

    Nem sok ez egy kicsit? :F

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz N1 #1322 üzenetére

    Neked más a véleményed mint nekem ez van :)

    Én tartom, hogy semmi értelme nem lenne egy ilyen szabályozásnak hiszen a balesetek nem csak gyorshajtás miatt következnek be + a gyorshajtás sem olyan, hogy 200-tól kezdődik... Ugyanaz az autó 90 lóval kevésbé sérül 150-nél ha nekimegy a betonoszlopnak mintha 200 ló lenne benne? Nem hiszem :(

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Jaguar S-Type: megy előttem kb 50-el ott ahol 70 a max, vasúti átjáron megy 80-al, majd semmi sem történik és lelassít 50-re ott ahol még mindig 70 a max... na jó meguntam, bejöttem a belsőbe és mentem tovább igaz ez azzal járt, hogy nem fékeztem, hogy a jaguar beférjen elém, lassítania kellett szegénynek na de nem is az utolsó pillanatban kell besorolni (ugyanott x3-x5 bmw már kiment anno az útról mert azt hitte, hogy én beengedem pedig semmit nem tettem amiből ezt gondolhatta és ő olyan profi volt, hogy nem is lassított... jól van menj csak ha már terepjáród van... finom homok volt még ott akkor :D
    Egy ignis mögött voltam amit meg is előztem amikor egy audi a6 1.9 tdi mögé kerültem... fékezni kellett mert az audi éppen csak gurult előttem (előtte fordult meg tolatásos módszerrel főúton... semmi probléma...) gondolkoztam rajta, hogy megelőzzem-e de mondom majd csak gyorsít... de nem gurult tovább 40-el, jó legyen nem sietek :) Lámpánál látom, hogy több füle mint foga és haja is már csak mutatóba van a sofőrnek... jah akkor már értem... megfontoltan, magabiztosan közlekedik :) 1 kilométert sem volt előttem és lekanyarodot... na most lehet menni senki sincs előttem... szépen elérem az óra szerinti 100-as tempót( ehhez kb 1,5 kilométer kellett, nem siettem :) ) tükörben látom a jaguart... (könnyű felismerni mert nagyon ronda az eleje), jön-jön-jön a vizipók vagyis jaguar... na mondom ez tuti elsuhan mellettem 200-al csak, hogy lássam tud ő menni csak pillanatnyi elmezavar volt korábban... de nem... beáll mögém mintha f1-ben lennénk és szélárnyékba jön majd index nélkül (jah még a fényszóró sem volt felkapcsolva) megelőz de olyan +10km/h-s sebességtöblettel... láttam ketten ülnek az autóban, beszélgetnek majd gyorsan mutat a sofőrnek vmi az utas aki odanéz... jah jönnek szemből, ekkor odalépett neki... nocsak tud ez menni nem hiába van két oldlat két kipufogódob kompletten (nem csak vég)... kb 150-es tempóval mehetett utána, kicsit gyorsítottam én is... se előttem se mögöttem nem jött senki... (ezt szeretem :) ) utólértem mert beragadt egy kamion mögé.... befordul a városba... na ez volt a legjobb: volt egy kb 400 méteres szakasz ahol végig égett a féklámpája, tetszett :) mögötte állok lámpánál, zöld... nyomja neki már 50-el megy semmi gond 30-as övezet, rendőrség... nyomjad csak úgyis megfog a köv lámpa... így is lett... áll előttem szintén... kb 20 centiket haladt előre amíg 1 centire nem állt meg az előtte állótól, kb az 1 perces várakozást araszolgatással töltötte :) Parkoló meganból nő jelzi, hogy kikanyarodna elém, bólintok, hogy jöhet... lekanyarodik a megan megint a jaguar mögött vagyok... nyomja megint... megint beragad... amíg meg nem ''előztem'' és nem akadályoztam abban, hogy bejöjjön elém addig nem nyomta utána tuti elgurult a gyógyszere...

    (jah: vw passat, régi: a fékláma a bal oldalon valóban a féklámpa a jobb oldalon az index volt rákötve :) szép...)

    Turistabuszt kb 5 centire kerültem el mert a kanyarodása közben átlógott a sávomba de nem zavarta pedig látta, hogy jövök (jövünk... sokan), duda + szeretlek én is jelzés, 7-es bmw is úgy volt vele, hogy sávváltáshoz nem kell hely+index.. ha húzza a kormányt majd csak megtanulok repülni... na mondom ha te jössz akkor én is húzom a kormányt feléd egy kicsit mivel bőven a sávomban leszek még... meglepődött és utána kb 1 méterre volt tőlem, végig a külső sáv szélén ment minél messzebb tőlem :D Probléma megoldva :C

    És alig vezettem ma...

    [Szerkesztve]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Mr.Grincs #1337 üzenetére

    Képzeld el szegény amerikai tanulót aki a sivatag közepén vezet... megy 300 mérföldet és nem lát egy táblát sem, nem megy át kereszteződésen sőt még csak egy másik közlekedőt sem lát... :D

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz N1 #1348 üzenetére

    Alupedállal próbáltam... soha többé :D A gáz még elmegy, szép nagy, a kuplung is elviselhető de a fék :(

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Kadettklubról: [link] ;]
    + Linkek a flash alatt :)

    [Szerkesztve]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz Peet210 #1560 üzenetére

    Jaj-jaj olyankor vigyázni kell... volt már, hogy nő beszólt nekem, hogy egy irányú utcában miért jövök vele szembe én elvetemült, figyelmetlen bunkó sofőr... én ott meg sem tudtam szólalni... ez azért meglepett egy kicsit... ott sem volt felező felfestve és két autó éppen, hogy elfért egymás mellett de nem volt egyirányú... és ilyen esetekkel gyakran találkozom bár amilyen magabiztosan az a nő kioktatott... nem volt mindennapos :D

    3 napja vw passat kombi majdnem rámhúzta a kormányt amit meg is értenék ha nem lát de a két autó egymás mellett haladt... néz hátra a sofőr és húzza a kormányt én meg csak nézem, hogy közeledik... utána elnéz oldalra és mintha 3 meztelen bombázó nőt látott volna meg úgy meglepődött azon, hogy én ott vagyok mellette... visszanéztem rá értetlen arccal majd vissza 3 padlógáz módszerrel lehagytam mielőtt öngyilkos merényletet követ el...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    Emberek! 2007-et írunk! Mindenki ott áll meg ahol akar... én erre jöttem rá... :(

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    [link]

    Ez annyira jellemző... a románoknál egyébként nincsenek többsávos utak... már írtam ide is párszor hasonlót, hogy román sofőr szabadon értelmezte a kreszt és tessék most még balesetet is okozott... mi a f.nak jön ide az ilyen? Na jó tudom: jön a hipermarketekbe vásárolni és úgy mennek haza, hogy a kocsibia egy doboz pzs sem fér be a bevásárlás után...

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dokar #1747 üzenetére

    Én útálom őket és a határnál mindet visszafordítanám legyen az fekete ''kondenzcsíkos'' ócskavassal vagy zsír új A4-es audival mert mind bunkón, tudatlanul vezet... képes még leszorítani a városban csak, hogy megelőzzön kereszteződésben az a4-es audival... na azt szidtam nem is kicsit.. Hozzánk (hajdúb. megye) ugye közel vannak és jönnek is át szép számmal... kamionos/buszos román sofőr tuti nfs carbonon szerezte a jogsiját mert mennek mindenen keresztül és nekik tábla, másik autó, lámpa stb nem számít...
    (mind: akikkel én találkozok szinte kivétel nélkül)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dragonfx #1767 üzenetére

    Udvariasak :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz #00809728 #1783 üzenetére

    Kadett oldala:

    sárvédő: 3000 huf
    Ajtó(k) 5000 huf (ha 2 ajtós akkor 2x ennyi jah és kompletten)
    hátsó sárvédő ha sérült akkor az új vagy 5000 huf

    Lakatos munka változó... ha csak cserélni kell az elemeket akkor egyedül a hátsó sárvédővel van meló de ha pl a küszöb is sérült akkor az már + pénz :(

    Festés: ez 4 elem ami ha nem metál 40000 huf ez 100e-ből kihozható felénk jó eséllyel persze nem tudom mi sérült még az említett elemeken kívül.

    Mindenesetre ha amúgy sem volt vmi túl jó állapotban akkor az autó értékével egyenlő lehet lazán a felújítás :( öregek a kadettek ez van...

    Helyi bontóba ma kerestem volna kadettet de nem volt egy sem :(

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz #00809728 #1801 üzenetére

    Akkor súlyosabban megsérült mint gondoltam... azt valóban nem éri meg megjavíttatni.
    Futómű: ha az nem is tuti van más baja is ami nem látszik :(

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz I_Am #1813 üzenetére

    Na igen... ma én is állat voltam (opel kadett):

    30-as övezetben (nemrég még nem volt semmilyen övezet sem...) kettesben megyek 70-el amikor belenézek a visszapillantóba... skoda octavia mögöttem... rendőr... kb 5 méter volt köztünk annyira mögöttem volt már kezdtem felkészülni, hogy ez bizony megállít és megbüntet ami szép lett volna 30 helyett 70 az már alaból bukó nem is kicsit ráadásul nincs zöldkártya és a biztosítás ugyan érvényes de erre a negyedévre még nem fizettem be... gondoltam egyet és csináltam egy balkanyart... nem jött utánam :)

    Mindez a tegnapi eset után ami ugyan biciklivel volt este lámpa nélkül: villog rám folyamatosan a rendőr octavia, körbenézek nincs senki se előttem se mögöttem szal tuti nekem jelzett... ott jobbkanyar volt az első majd gyorsan egy balkanyar és már nem is láttam...

    Asszem holnap rendbeteszem az autóm és rakok lámpát a bringámra :D

    Racerek: városban lámpánál többnyire padlóval indulok én is de csak azért mert nálunk nem sok erős autó van inkább az 1.0, 1.2, 1.4-esek vannak 90%-ban, aztán úgy van vele, hogy öreg opelt tuti legyorsulja igen ám de arra nem gondol, hogy csak 75-80 pacija van és nekem is 75 van persze tudom ez nem túl sok de ahhoz elég, hogy sok autót legyorsuljak :) A héten pl pug 206 belső sávban én a külsőben állok lámpa előtt... egyértelmű volt, hogy le akarom gyorsulni mert nem kanyarodtam jobbra amikor lehetett szal én is egyenesen megyek mint ő csak az én sávom kb 60 méter után parkoló az övé meg szabad... pug 206 megindul én elaludtam a ''rajtot'' már kb 1,5 méterrel előttem volt az eleje amikor elindultam de akkor nagyon megindult a kis kadett... amikor bejöttem a pug elé már volt vagy 7-8 méter előnyöm :D Így járt a dacia logan is aznap bár azon nevettem, hogy ha ennyire fickós és kimegy mellém a külsőbe, hogy majd megelőz akkor gondolkozzon már az 1.2MPI motorjával meg az 5 utassal :D Merci, bmw járt már úgy, hogy kiment ugyanott a külsőbe, hogy majd megelőz ment is a saját jó kis tempójában csak annyi volt a probléma neki, hogy én meg padlóztam a kadettnek és kénytelen volt megállni, elengedni a sort és besorolni... olyankor dudálnak, villognak pedig alaptalan...

    [Szerkesztve]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz dokar #1818 üzenetére

    Trabival egyszer már csúnyán megjártam... mire én megtettem pár métert már csak a füstje látszott... na az meglepő volt :D

    Autóstali: hát igen ha nem 300 km-re lenne mindegyik :D

    Leköpni senkit sem szoktam, nevetni néha :)

    Ui.: sokan nem tudnak az autójukkal gyorsulni sem, jókor, gyorsan váltani nem tudnak :(

    [Szerkesztve]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • _seth_

    veterán

    válasz deicide #1826 üzenetére

    Nekem valahogy a fehér elemek lehetnek racing hatásúak mert mindenki úgy van vele, hogy versenyautó :) [link]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Új hozzászólás Aktív témák