Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Bash #3273 üzenetére

    Egy háromlitereshez képest meglehetősen takarékos fogyasztási adatok.

    Felénk egy hasonló méretű Minivan, mint ami neked van 1,9L és 2,5L közötti dízelmotorral megy általában, ami 6-8 literes fogyasztást jlent, ahogy dabadab is írta az imént. Viszont ez azt jelenti, hogy ezek a dögök az 50-60 literes tankjukkal olyan 600-700 km-t biztosan elmennek, jó esetben akár 900-at is.

    Meglepett egyébként, hogy pont US-ben, ahol nagyobbak a távolságok, kevésbé figyelnek oda az autók által egy tank üzemanyaggal megtehető távolságokra. Persze tudom, jó a töltőállomásokkal való ellátottság, meg 3-4 óránként úgyis meg kell állni, és végülis az a 3-4 óra tartós 130 kmph tempónál pont 390-540km. Úgyhogy még az is lehet, hogy jól ki van ez találva.

    Dragon: Írtam, hogy 8-8,5 körül van a budapesti fogyasztásom. Egyébként ahogy beszélgettünk a fővárosi kollégákkal, meg néztem a flotta fogyasztási adatait, a 10 liter budapesti viszonylatban is kirívó, még az 1,8-as benzines Vectráknak is 9 a normája, amit még a felső-közép vezetőknek is illik tartani.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák