Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    válasz philoxenia #22011 üzenetére

    Tényleg az az érdekes, hogy ha mondjuk beáll az ember fix 100-ra, akkor 90--es táblánál még nincsen gond, a többi közlekedő is nagyjából arra a sebességre számít, amivel közlekedsz, és talán egy kiugró őz, nyúl, nem látható kátyu vagy bármi más meglepetés is könnyebben elkerülhető. Én kb heti 2000 km-t megyek, régebben sokszor teszteltem, hogy mennyivel jobb végig nyomni, és az jött ki, hogy pl egy Pécs Szeged 190km-es útvonalon (ami a rosszabb minőségű és sok kanyarral megépített utakhoz tartozik) a GPS szerint számolt idő kb 3 óra, ha jövök 120-szal, akkor ütöm vágom a futóművet, előzés előtt a 90-nel haladó mögött fékezek, szembe jönnek, kanyar következik, utána padlógáz, ilyen körülmények között itthon vagyok 2 óra alatt. Igaz, lakott területen belül szigorúan 50-53 akkor is ha véletlenül sietnék. Most, hogy igazán hosszabb távokra járok, egyszerűen annyit csinálok, hogy akkor indulok el, mikor a GPS szerint kell indulnom, hogy időre odaérjek. BP, Győr, Zalaegerszeg, Pécs, mind megvan úgy, hogy 5-6 perccel előtte odaérek háztól házig, belefér egy benzinkúton ásványvíz, csoki, pisi is... És nem kell küzdenem a többi közlekedővel sem, tempomat be és kész, szól a zene, meg beszélgetek a párommal. Hozzáteszem, régen haszáltam detektort, sőt, forgalmaztam is őket, ma már nincsen bent csak a gps, és nem is várok semmiféle papírt, mert ugye nem szabálytalankodom.

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák