Új hozzászólás Aktív témák

  • cocka

    veterán

    válasz lúzer #1220 üzenetére

    mi el tudjuk dönteni melyik nem háromszög, de ezt leprogramozni?

    Hát de a programodnak nem is feladata annak eldöntése, hogy le tudjuk-e programozni hogy mi nem háromszög.

    Na megcsináltam. Alulról felfelé haladva és balról jobbra: A B C stb.. a legteteje I, középen a vízszintes vonal balról jobbra: E F G.

    A programnak ennyit adsz meg:

    AB, AC, AD, AE, AG, AI
    BC, BD, BF, BH, BI
    CD, CE, CG, CI
    DE, DF, DG, DH, DI
    EF, EG, EH, EI
    FG, FH, FI
    GH, GI
    HI

    Azt hiszem a hatásfok növelésének érdekében nem is kell minden kombinációt legenerálni az elején, elég csak ezeket megadni és aztán ezekből alkosson ponthármasokat úgy, hogy az első és utolsó pontoknak is legyen kapcsolódása a halmazban. pl. AB BD-hez található legyen a halmazból egy AD is. Ezek alapján nekem 47 kombináció jött ki, de még le kellett vonni az egy egyenesen lévőeket. De az meg könnyű, mert ránézésre van (úgy értem kevésbé lehet belezavarodni, mint a háromszögszámolásba) 6 olyan egyenes, amin 3 pont van + egy olyan amin 5, de mivel háromszögekről van szó, ez 5 alatt a 3 lehetőséget von el, így 47-16=31 a megoldás tényleg.

    Egyszer a rádióban egy manusz azt mondta, hogy leprogramozta ezt a számolós dolgot, már bánom, hogy nem kértem el tőle a progit. Pedig biztos tanulságos lenne. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák