Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • saen

    veterán

    válasz sityupityu #45530 üzenetére

    Gondolom azért az etető állaga nagyon is számít, mennyire gyorsan bont, mennyi felszálló szemcse van benne és hasonlók.

  • szetcsuszott

    aktív tag

    válasz sityupityu #45530 üzenetére

    +1 :K Tiszán is a jó etetőanyag a sok. Majdnem qára mindegy, hogy mi, csak sok legyen. Régebben előfordult, hogy nem volt arománk, vagy otthon hagytuk, és a házi kukorica-búza-árpa-napraforgó darát csak áztatott kenyérrel kevertük be, de azt egy 16 literes diszperzites vödörrel. Annyi, hogy kicsit talán nehezebben érett be az etetés, de utána semmi különbség, amíg vertük be a kaját felváltva 4 bottal addig jött a keszeg, és fosták a darát horogszabadítás közben.(Nyáron főleg, persze..)

    Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

  • galervin93

    őstag

    válasz sityupityu #45530 üzenetére

    Nagyon köszi a válaszokat!! Hiába olvasgat, videózgat az ember, hiteles beszámolókból lehet leginkább tanulni.
    Mostanában ezzel a bottal szemezek, ha haverokkal megyünk bojlis tóra vagy ilyesmi ott is megállná helyét, meg persze a Dunára elsősorban, szerintem még a hónapban beújítok vele. :))

    Voltam ma haverral egy rapid pecán, klasszik hosszú előkés feeder cuccal próbálkoztam. Etető egy viszonylag finom szemcsés kukoricás kaja, de a lényeg nem is ezen volt, hanem az egy liter ragasztott csontin, amihez még kb. 40 deka 5 mm-es ananászos pelletet kevertem, némi kavics (mély bányatóról van szó, és eleinte kézzel terveztem etetni), és az egész - jobb híján, mert otthon vidéken maradt - etetőragasztóval összefogva. Ez ment a kosár közepére, két vége kajával lezárva. Etettem egy 10 meg egy szűk 25-ös távot, utóbbi adta jobban a halat (6-7 potyesz + kárászok), míg előbbin csak ritkán próbálkoztam és nem is fogtam (de folyamatosan kapta a ragasztott cuccot). Aztán legvégén betettem a rövidre, pakolás közben jött az elementáris erejű kapás, de nem lett meg sajna, a 14-es előke gondolom elhasználódott, forgónál szakadt, pedig bivaly halnak tűnt... De így is elégedett vagyok, kitűnő peca volt, nehezen indult a hideg reggel miatt, de a végére összekapták magukat a halak. Kukorica már nem nagyon ment (konkrétan kapásom nem volt rá), élőcsali (csonti, pinki, trágyagili) annál inkább. Pár kép a hangulatért:

    Dolgozik a World Champ:

    ...és a tettes:

    Ő éppen három szem pinkire éhezett meg. :)

    [ Szerkesztve ]

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

Új hozzászólás Aktív témák