Új hozzászólás Aktív témák
-
426os
őstag
válasz Citroware #39183 üzenetére
+1000. Az első évben még szerettük a vidéki környezetet (szerencsénk volt, nagyon jófej szomszédaink vannak), de lassan be kell látnunk, hogy kvázi lehetetlen teljesen beilleszkedni, hiába beszélünk egyre jobban. Be fogunk költözni a városba, ha szocializálódunk, most is odajárunk, csak rá kell szánni legalább 1 órát a bejutásra. Ez nem játszik hosszútávon. A munkahelyi tapasztalataidat is osztom, nagyon vágyom vissza a multis környezetbe.
.
-
426os
őstag
Erre gondolok. Nekem a legutóbbi (amit most etalonnak tartok), így zajlott:
0. Telefonhívás, pár alap kérdéssel (mikortól lennék elérhető stb) és időpont egyeztetés egy online interjúra.
1. Online interjú: Teamleader+HR: kis ismerkedés, bemutatkozás mindkét fél oldaláról, könnyedebb szakmai beszélgetés, fizetési igény tisztázása.
2. On-site interjú: körbevezetés a cégnél (TL), aztán szakmai beszélgetés, további ismerkedési kör, fizu/relocation igények további tisztázása (TL, Head of R&D, Head of HR)
Ezután szóltak telefonon, hogy részükről OK a dolog, szívesen látnának, a további egyeztetések (pl szerződés) meg emailben mentek..
-
426os
őstag
válasz lumpy92 #38733 üzenetére
Egyetértek azzal amit írsz, de erre elég lenne a 2. kör. Az első beszélgetésre, amikor még alig tudsz valamit a cégről és ők is rólad, elég egy online video interjú. Ha ezután is megvan a szimpátia, akkor lehet találkozni személyesen. Szerintem 2 kör bőven oké, főleg, ha értelmesen van szervezve. Első körért én sajnálnék elpazarolni órákat/1 nap szabit utazásra/parkolásra/becsekkolásra stb,. Már egy videokonferenciából is sok dolog kiderülhet, ami után mindkét fél vissza tud lépni. A cégnek persze mindegy, mert ígyis-úgyis csak 1 órába és egy tárgyaló foglalásba kerül, de érdemes tiszteletben tartani a leendő munkavállaló idejét is.
[ Szerkesztve ]
.
-
426os
őstag
válasz lumpy92 #38730 üzenetére
De mit néznek személyesen, amit online nem lehet? Hogy hogyan tartja a vonalzót? Minden más csak kifogás. Én is gépészmérnök vagyok, a legtöbb dolog, ami IT-ben manapság természetes, számomra is utópia, de a legutolsó munkahelyváltásomnál is letudtuk a dolgot egy Teams, majd később egy db személyes interjúval. Igaz ez a váltás együtt járt egy országváltással is, de nem tudok olyan dolgot mondani, amihez egy első, ismerkedős interjú keretében személyesen meg kellene jelenni.
[ Szerkesztve ]
.
-
426os
őstag
válasz Dare2Live #38727 üzenetére
"Külön jó amikor első körre személyes interjút akarnak = fél napod elmegy egy 20-30 perces HRes csevegésre. Nem jó a bekapcsolt kamera. Semennyire nem tiszteli a HR az időd. Reflexből decline."
Régebben a volt főnököm panaszkodott, hogy milyen már, hogy a jelöltek nem akarnak az első interjún személyesen megjelenni csak Teams-en. Szerencsére a HR ezt nem erőltette annyira, de ő nem értette mi ezzel a gond. Bár a cég sok szempontból (szakmámban) a top munkáltatók között volt, azért nem volt olyan elit hely, mint sokak gondolták és emiatt ilyen hozzáállásuk volt..
-
426os
őstag
válasz skristof #38721 üzenetére
"furán lihegett.." Biztos szerepjátékban érezte magát ilyen szakmaiatlan fejvadászjeléltekkel beszélve...
Én nem tudom, hogy ez ilyen és ehhez hasonló kommentárok mennyire jellemzőek a hasonló cégeknél, de ez a vállakozás megérdemli, hogy lehúzza a rolót és remélhetőleg a többi is észbekap, hogy érdemes lenne korrekt és emberi módon vezetni az adatbázisát. Az adatvédelemről nem is beszélve.....
-
426os
őstag
válasz Revolit #37368 üzenetére
Szerintem lehet pénzügyileg tudatosan nevelni a gyereket úgy, hogy közben segíted a lehetőségeidhez mérten, amennyire tudod. De elsősorban saját magadról és öregkorodról kell gondoskodnod, ez a legnagyobb segítség a gyereknek.
Egy jó arany középút, ha az önerőt kifizeted neki, aztán a hitelt majd gazdálkodja ki magának a fizetéséből. Sokan már ezért is összetennék a kezüket.
Volt egy kollégám, aki egyetemre kapott egy 2 szobás panelt Zuglóban. Az egyik szobát mindig kiadta, így fedezte magának a rezsit és maradt is kicsi. Szerintem ez is tök jó megoldás volt. Kapott is, de nem is lett elkényeztetve..
-
-
426os
őstag
válasz Dare2Live #36823 üzenetére
Ha hochdeutsch-ul tudsz, azt meg fogják érteni. Az, hogy a helyiek tudnak-e neked szép németet beszélni, az sok minden múlik (iskolázottság, szociális érzékenység, szándék). Idővel azért rááll a füled a helyi dialektusra, bár ez akár évekbe is telhet (én 1,5 év után még mindig nem értem az echte dél-stájert, bár nekem a rendes németem sem százas még)
.
-
426os
őstag
Ennél nyilván olcsóbb, de NO-ban sem mindenhol kerül 1,5-2k-ba egy 3 szobás lakás, mint ahogy nem is keres mindenki 60k felett...
De azért, ha keresel mondjuk 3k nettót havonta és abból kifizetsz 1,5k-t lakhatásra (ami arányaiban igen sok), akkor is marad még 1,5k-d, ami azért elég pár dologra, bőven nem halsz éhen.
MO-n sokkal kevesebb marad a zsebedben ha átlagos fizud van és a megélhetés nem annyival olcsóbb..
-
426os
őstag
"...dobálóznak ilyen 50-60k fizukkal, sőt, sokkal alacsonyabbakkal is. Fogalmam sincs hogyan lehet annyiból kijönni"
Bocs, de ezen felnevettem Miért, MO-n hogy jönnek ki az emberek 20-25k-s fizukból (Nem IT fizu, csak egy átlag éves bruttó)?
Erre mondják, hogy mindenki a saját szintjén nyomorog.
-
426os
őstag
Ausztriában is van 2 nap igazolatlan beteg szabi, illetve 6 hétig jár 100% fizu (azt most hirtelen nem tudom, hogy összesen vagy betegségenként). 6 év után (ebből 1,5 Ausztriában) most voltam először betegszabin, szinte már nekem volt lelkiismeretfurdalásom, hogy 1 hétig nem dolgozom (pedig pont pangás van, kevés a meló). Még nem álltam át teljesen úgy látszik.
Munkaiő itt is hasonóan van, de nyaggatnak minket, hogy ebédre csekkoljunk ki, ne automatán legyen vonva a fél óra. Pénteken csak délig van törzsidő, szóval a délután az off gyakorlatilag, amit én nagyon imádok. Tök jól ki lehet így használni a hétvégét..
-
426os
őstag
válasz D1Rect #35249 üzenetére
"Magyarországon nagyon kedvezőek a munkabért terhelő adók/levonások, pláne azoknak akik az átlag felett jóval keresnek."
Mihez képest? Otthon a nettó bérem 1,7x-esébe kerültem a munkáltatómnak, Ausztriában csak 1,5x-ésbe (és ebből még bőven tudok visszaigényelni különböző címeken). Ez alapján MO-n sokkal több adót vontak el arányaiban, míg a sokak szemében nagyon magas adókkal sújtott osztrákoknál kevesebbet, mégis itt tűnik jobbnak és kiszámíthatóbbnak a szociális háló. És akkor még nem ettem egy falatot sem, nem vettem semmit (hello 27 vs. 20% forgalmi adó). Persze vannak dolgok, amik itt jobban meg vannak adóztatva (pl autó), de összességében kevésbé érzem kidobott pénznek az adómat.
.
-
426os
őstag
válasz dellfanboy #35241 üzenetére
Én még nem hallottam MO-ról olyan esetet, ahol a kiégést betegségként diagnosztizálták volna és ennek megfelelően lett volna kezelve. Biztos van ilyen, de fehér holló kategória. Szerintem a magyar munkaviszonyok mellett inkább az van, hogy az illető felmond, esetleg belebetegszik és kirúgják. Nekem a személyes tapasztalatom az, ha jól dolgozol, akkor a jutalmad még több munka, ami hosszabb távon egyenes út a burnouthoz.
Itt Ausztriában létezik a dolog, egyik kolegina is eltűnt pár hónapja, aztán kiderült, hogy burnoutol éppen (30 éves, meglepődtem, nem tűnt túl leterheltnek). Ugyanitt, másik kollégámtól tudtam meg, hogy létezik olyan is, hogy Boreout. Így visszagondolva eddigi pályafutásomra, mindkettőben volt már kicsit részem..
-
426os
őstag
válasz tototos #35019 üzenetére
Ugyanennél a cégnél lévő volt főnököm sértődötten mesélte, hogy vannak jelöltek, akik interjúra nem akarnak bemenni személyesen és ez milyen dolog már. Így azért érthető, hogy nehezen találnak kompetens embereket, főleg, hogy emellé a fizu is olyan, amilyen.
Eléggé kifújt ez a full HO dolog, jelenlegi helyemen is próbálják visszaterelni az embereket az irodába, több-kevesebb sikerrel (sokan inkább váltanak más céghez, jellemzően a jobb szakemberek természetesen)..
-
426os
őstag
válasz tboy93 #34953 üzenetére
Ez engem is baromira idegesít. Az emberek 99% új építésűnek titulálja a lakásokat, amik valamikor az elmúlt 20 évben épültek, amikor meg mondom, hogy a 10 éve épült lakás az már messze nem új, akkor megsértődnek Elszomorítóak amúgy ezek az árak. Én 800 Euroért (rezsivel együtt) bérlem Ausztriában az 53nm-es 5 éve épült lakást (8 lakásos házban), fedett autóbeállóval, tárolóval, hőszivattyús fűtéssel és ez itt vidéken átlag feletti árnak számít. Hasonló áron, hasonló méretű, állapotú lakást (akár első beköltözőként is) simán lehet Grazban is találni. A fizuk meg azért csak magasabbak, mint MO-n (inkl. Budapest), kivéve talán IT-t....
.
-
426os
őstag
válasz basys2 #34908 üzenetére
Még addig sem kell menni. Múltkor megálltam az Oberwart-i Mekiben, ott is magyar volt az egész személyzet. Fizu nyílván kevesebb, mint a nyugati országrészben, de indulásnak jó lehet. Ha meg már tud németül, akkor nem kérdés. Ilyen élethelyzetben lennék a mostani magyar gazdasági helyzetben, nem lenne kérdés a külföld, bármilyen szarul is hangzik...
.
-
426os
őstag
válasz dellfanboy #34485 üzenetére
Kicsit béna a megfogalmazás, de azok a gépészmérnöki pozik (mechanikai fejlesztés). Ha megnézed a nofluff hirdetéseket a kategóriára szűrve, akkor egyértelmű lesz.
.
-
-
426os
őstag
válasz rasotamas #34046 üzenetére
A főnöködön és a viszonyotokon múlik, hogy tudsz-e faragni a felmondási időből. Én tudtam alkudni annó, nem volt ezzel gond.
A munkakeresési járulékot meg tudod majd igényelni, de azzal számolj, hogy alsó hangon 1 hét lesz az utolsó munkanapodtól számítva mire megkapod a szükséges papírokat postán, ezzel érdemes számolni. (ez is csak optimális esetben, ha külön megsürgeted őket, egyébként inkább több, privátban szívesen segítek a cégspecifikus részében).
Az igénylés menetéről már sokszor volt szó, főleg tavaly ősszel.
Hogy mikor kapod meg a teljes 3 havi pénzt, az attól is függ, hogy mi van az új szerződésedben (lehetőleg határozatlan idejú legyen és ne legyen benne olyan, hogy x ideig határozott, aztán lesz határozatlan automatikusan)..
-
426os
őstag
válasz bandus #34036 üzenetére
Nagyon ellentmondásos az osztrák munkaerőpiac. A hirdetésekben a minimum fizetés jellemzően nagyon alacsony, de közben sokan keresnek hasonló pozikban jóval többet.
Én azt gondolom, hogy ha a kereslet találkozik a kínálattal, akkor könnyen nyílik a pénztárca. Ahol dolgozom vidéken, középvezetők is közel lehetnek a 100k-hoz, de személyesen is ismerek olyan magyar srácot, aki ennyit keres (máshol, de a környéken, nem vezető, inkább expert kategória, céges autóval).
Volt egy nyitott pozi a cégnél (head of) és mikor lett egy potenciális jelölt, sikerült elkapnom egy beszélgetést, ahol a 100k-s fizu igényét "nem túl sok"-nak kommentálták.
Én bőven ezen színt alatt vagyok, de tudom, hogy mielőtt felvettek kb 1 évig volt nyitva a pozícióm és nem igazán találtak megfelelő embert (kvázi rám volt írva a pozi kiírás, szóval elég jó match volt). Nem is alkudtak egy centet sem abból, amit kértem, szerintem lehetett volna több is így utólag nézve.
Azt is érdemes megemlíteni, hogy az osztrákok nem szeretnek felvágni a fizujukkal, inkább lefelé kerekítenek (elmondásuk szerint kellemetlenül érzik, hogy ők sokat keresnek, míg mások jóval kevesebbet). Van sok olyan kollégám, akik egészen biztosan többet keresnek nálam, saját ingatlanban élnek, de bringával/vonattal, 20 éves autókkal járnak hétköznap, mondhatni igen szerényen élnek a bevételükhöz képest. Szerintem ez tök rendben van..
-
426os
őstag
válasz rasotamas #33960 üzenetére
Már nem dolgozom ott, szóval nem tudom most mi a helyzet, de nem gondolom, hogy sokat változott 1 év alatt. Mint munkáltató szerintem az egyik legjobb MO-n (workload az csapatfüggő), de meggazdagodni sosem fogsz ott mérnökként, max törtető managerként, de az szerintem nem éri meg, illetve kell hozzá egy fajta személyiség is (amit a többi kollégád nem biztos, hogy szeretni fog). Ha már megvan mindened és belépéskor kialkudtál egy kellemes fizut, akkor viszont jó hely, nem rossz onnan nyugdíjba menni.
.
-
426os
őstag
Egyszerűbb 2x papírozni, mint minden apró-cseprő ügyért hazajárkálni. Személy szerint nem is hiszem, hogy sokan fognak az itteni kiköltözők közül hazaköltözni pár év után. Ha hetente hazajársz és csak dolgozni mész ki, akkor oké a nebenwohnzitz, de ha az "életviteled központja" (ott dolgozol, élsz, fizetsz adót) az adott ország, akkor az mindenképpen hauptwohnzits... Nyilván lehet jogilag vitázni ezzel, de így van kitalálva a rendszer. És könnyebb beilleszkedni is, ha tiszteletben tartod a helyi szabályozásokat
Orvosaim? Akiket személy szerint ismerek azok már szintén elhagyták az országot
De ez már nagyon off, Ausztriával kapcsolatos témákra van dedikált topik..
-
426os
őstag
válasz nyunyu #33629 üzenetére
Ausztriában tudod honosítani a magyar jogsit és ha még lejátat előtt teszed ezt meg, akkor többet nincs is vele gondod, mert itt nincs x évenkénti orvosi vizsgálat. Személyit is lehet elvileg igényelni, emiatt ahogy elkezdenek lejárni az okmányaim én nem fogok haza rohangálni megújítani őket, inkább kérek ittenit. Egyedül az útlevél lesz érdekes, abból csak magyar lehet egy jó ideig.
.
-
426os
őstag
válasz bandus #33625 üzenetére
Hajrá!
Valami valóban történik, mert mióta kint vagyok, alig voltak megkereséseim Linkedinen, de az elmúlt egy hétben szinte naponta kerestek valamivel. Ráadásul nem is annyira irreleváns pozikkal, mint anno a magyar fejvadászok. A mai pl pont svájci pozi (100%, Gehalt ab 100k CHF). Nekem nem játszik Svájc, meg a pozi sem 100% match, de azért most eljátszottam kicsit a gondolattal.[ Szerkesztve ]
.
-
426os
őstag
válasz carapace #33618 üzenetére
Túl sok macera megszüntetni a magyar lakcímet
Kb 10 perc az okmányirodában.
Hivatalosan nem lehet állandó lakcímed több országban (EU-n belül legalábbis), de van egy kiskapu, miszerint ha ideiglenesen költözöl külföldre, akkor megmaradhat a magyar állandó lakcímed. Hogy mennyi ez az ideiglenes idő, az nincs definiálva, ezért kiskapu.
Mindenesetre én anno kijelentkeztem állandóról és tartózkodási helyet létesítettem helyette MO-n, mert csak így volt hajlandó elintézni az ügyintéző az autóm kijelentését külföldre költözés miatt. Valószínűleg lakcím megszüntetése nélkül is meg tudtam volna oldani, de egyelőre nincs hátrányom a magyar állandó lakcím hiányából..
-
426os
őstag
Örömmel olvasom én is! Kitartást, jó lesz! Sokan csak az anyagi részét nézik a kiköltözésnek, mert amit leírtál azt csak kint élve lehet megtapasztalni, az otthoni kényelmes fotelből ezt nehéz felfogni. Csak ezután döbben rá az ember, hogy tulajdonképpen otthon mi is van és nem is feltétlenül a pénz miatt rossz ma MOn élni. Én személy szerint nem tudnék még a realitás talajáról elrugaszkodva sem akkora pénzt mondani, amennyiért hazaköltöznék. Igaz, nekem introvertáltként kb mindegy hol élek, barátaim nagy része már korábban elköltözött az országból. Páromnak kicsit nehezebb, de maga a hétköznapi élet neki sem hiányzik otthonról.
Itt Ausztriában vannak "magasan kvalifikált bevándorlókat" segítő szervezetek, akik sokszor szerveznek különböző eseményeket. Ha vannak hasonlóak Svájcban is, akkor ajánlom, hogy csatlakozz valamelyikhez, mert nagyon jó lehetőség ismerkedni és sok, hasonló cipőben járó, gondolkodású, érdekes emberrel lehet találkozni. Ezen kívül ha van valami olyan hobbid, ami nem feltétlenül egyszemélyes, akkor ezzel kapcsolatos társaságokat érdemes keríteni, sokkal könnyebb így barátokat szerezni..
-
426os
őstag
válasz tboy93 #33568 üzenetére
Hát, szerintem elég kreatívan kell számolni, hogy egy 4tagú család kényelmesen megéljen havi 500k-ból
Arról nem is beszélve, hogy mostanában ahogy elnézem a budapesti albérlet árakat, simán számolnék kb 400k-val egy 1,5-2 szobás modernebb lakásra. Így azért már rögtön nem jönne ki olyan jól a matek otthon. (plusz magán eü, oktatás stb, ami még módosíthatja a költségeket...)
A másik meg, hogy ez az első fizuja bevándorlóként, örül, hogy lyuk van a fenekén kb. Majd ha lesz lokál tapasztalata, illetve megy a helyi nyelv, bőven lesz az még feljebb is Valahol el kell kezdeni, de nehezen hiszem, hogy hosszú távon nem fog jobban kijönni anyagilag. A távolság a családtól, barátoktól az más kérdés, azt nem lehet forintosítani.[ Szerkesztve ]
.
-
426os
őstag
válasz axioma #33353 üzenetére
És nagyjából jó minőségben is épülnek az ingatlanok, nem eldobós cégek által mindent kispórolva. Simán vennék itt ingatlant (fizetés-ár-érték viszonylatban messze jobb a helyzet, mint Bp-en). Példa az elmúlt napokból: körbenézték nemrég valamiért az épületet, amiben lakunk hőkamerával és láttak az alap-fal szigetelés között valami kis anomáliát (Pontosan nem értettem a részleteket, de semmi komoly). Kihívták az építtetőt, aki garanciában ki is javította a hibát, így több, mint 5 évvel az építés után is.
.
-
426os
őstag
válasz Vision #33344 üzenetére
Ahogy előttem is írják, ez pont nem igaz. Mindenféle munka van vidéken is, max kevesebb pénzért, cserébe az ingatlanok jóóóval olcsóbbak. Nem olyan vízfejű az ország, mint MO, de az tény, hogy ha MINDENT is akarsz, akkor itt is Bécsbe kell menned. Egyébként a nagyobb városok és vonzáskörzetük bőven kielégíti az ember igényeinek 99%-át.
.
-
426os
őstag
válasz nyunyu #33293 üzenetére
De, az echte stájer az egy külön nyelv kb, van hozzá szótár is
De ez inkább még vidékebbre, kisebb falukra jellemző. Többnyire, ha akarnak, tudnak érthetőbben is beszélni, de vannak egyedi kifejezéseik, amikkel elsőre nem tudsz mit kezdeni, akármilyen perfekt is vagy németből. Egyébként nekem az a tapasztalatom, hogy tudják ők magukról, hogy úgy beszélnek, ahogy és többnyira lazák ezzel kapcsolatban, simán kifigurázzák magukat is, mikor szóba kerül a téma.
Van egy AustrianKiwi (Facebook, Youtube) nevű újzélandi figura, aki nagyon jól (viccesen) tudja bemutatni az osztrák dialektusokat, ajánlom követésre[ Szerkesztve ]
.
-
426os
őstag
válasz nyunyu #33280 üzenetére
Sok pozi van mindenféle cégeknél (multik, startupok), ahol elég csak az angol, de azt gondolom, hogy ahogy növekszik a kivándorlási hullám, nagyobb lesz a verseny, ezért biztosan vannak helyek, ahol feljebb teszik kicsit a lécet a német nyelvtudással.
Érdemes lehet esetleg Grazban is körbenézni: a lakhatás olcsóbb, a bérek viszont nem biztos, hogy annyival le vannak maradva Bécshez képest..
-
426os
őstag
válasz tototos #32992 üzenetére
Szerintem felesleges ezen szörnyülködnöd. Kereslet-kínálat. Én is szoktam panaszkodni, hogy gépészmérnökként mennyivel kevesebbet tudok keresni, mint IT-ban, de ez ilyen. Ha nagyon tenni akarnék ez ellen, akkor átképezném magam IT területre, de annyira nem rossz a helyzet (külföldön legalábbis) és többé-kevésbé szeretem ezt csinálni.
.
-
426os
őstag
Szerintem teljesen reális elvárás és nagyon jól teszik, ha nem mennek alamizsnáért, fiatalos csapatért meg nagy ígéretekért dolgozni. A cikkben szereplő nettó 850 már megmosolyogtató, de a megélhetési költségeket, bizonytalanságot tekintve megértem, ha ennyit szeretnének kapni.
.
-
426os
őstag
válasz lumpy92 #32766 üzenetére
A gépészmérnöki munka nem csak a kamarai tagságtól függő tervezésből áll. Termékfejlesztés/tervezés is létezik, amit jogosultságok nélkül lehet végezni és attitűdtől/képességektől függően simán lehet valaki 5 év alatt olyan szinten, amit hívhatunk seniornak. Szerintem teljesen rendben van.
[ Szerkesztve ]
.
-
426os
őstag
válasz tototos #32185 üzenetére
Még azt hozzátenném a magyar törtetéshez, hogy otthon rá is van kényszerülve az ember, hogy a plusz feladatokkal, előléptetéssel, munkahelyváltással, fusizással stb. fedezni tudja legalább az inflációt és/vagy forint gyengülést. Ha nem törtetsz, simán lehet, hogy reálértéken kevesebbet keresel, mint pár éve, még békeidőkben is. Most meg főleg.
Nyugatabbra egy kicsit stabilabb, kiszámíthatóbb az élet, és kapsz alapból annyi fizut, amiből megélsz. Többen írták itt a topikban, hogy egy bizonyos szint felett az ember szabadideje többet ér a plusz fizetésnél. Ez ma, MO-n az emberek igen nagy többségének elképzelhetetlen dilemma (nem csak az anyagiak miatt, hanem a kiszámíthatatlanság miatt is), míg nyugatabbra az emberek többsége valóban megengedheti magának, hogy inkább a több szabadidőt válassza a több pénz helyett és ezzel a végén mindenki jobban jár..
-
426os
őstag
-
426os
őstag
-
426os
őstag
válasz tboy93 #31239 üzenetére
Szerintem Bandusék átlagnál nagyobb lábon élnek, amivel nincs baj, de nem feltétlenül reprezentatív (írta is korábban). Nálunk vidéken, szintén két fővel, autóval a havi összköltség bőven 2000Eur alatt marad (pontos átlagot még nem mernék vonni, sok egyszeri költségünk volt, kb most állnak be a költéseink), autóval együtt. Ebből a lakás mindennel együtt kb 850. Igaz nem járunk síelni (nem tudunk még) és hasonlók, de étterem pl néha befigyel, nem főzünk mindennap.
Egyébként szerintem pont gyerekkel (a gyerekNEK) lesz jobb kint. Nehéz forintosítani, de tök sok lehetőség van táborokra, nyelvtanulásra (az, hogy már oviban van lehetőség angol tanulásra, pl tök alap). Ez hosszabb távon fog megtérülni. Helyben abszolút minden elintézhető, az is teljesen megszokott, h anyuka dolgozik félállásban ha már ovis a gyerek.
Otthon, ha az itteni színvonalú ellátást, oktatást szeretnéd a gyerekednek, akkor mélyen zsebbe kell nyúlni és ez kicsit már bonyolítja a matekot. Eü hasonló. Ha csak az alap dolgokat nézzük, persze, MOn minden olcsóbb..
-
426os
őstag
válasz cech19960320 #31219 üzenetére
Étkezés, ruházkodás nem lesz gond (ezek ott sem kerülnek többe, mint MO-n. Szórakozás az más téma, mozi, koncert az egy laza 2x szorzó legalább. Igénytől függően azért bele kell férjen.
Lakhatás árakat már nézted, ha azzal nincs gondod, akkor szerintem ez nem rossz pénz, sőt, indulásnak tök jó. Hogy mire elég azt csak te tudod, de megélni biztosan megtudsz belőle. Itthon mivel foglalkozol?.
-
426os
őstag
válasz Domonkos #31201 üzenetére
Igen, jár, másnap visszamész, vagy online bejelented, hogy lett meló és ELVILEG kapod a pénzt. Bejelentkezéskor én nem reklámoznám még. Azt nézd meg, hogy mi van a szerződésedben, mert minden feltételnek teljesülnie kell az azonnali kifizetéshez. Nekem pl amiatt, hogy a szerződés alapvetően 3 hónapra szólt és utána automatikusan váltott határozatlan idejűre, nem adták meg a fennmaradó összeget. Most, 3 hónap elteltével munkáltatói igazolással újra megkerestem őket, hogy még mindig megvan a munkám, de a kért dokumentumok elküldése óta semmi hír, e-papíros megkeresésre sem reagálnak. Nekem van egy olyan érzésem, hogy ha az elején nem tudod kikérni apénzt, akkor később próbálják elsunnyogni, külföldről úgysem fogsz a nyakukra járni... Remélem nincs igazam, mert kicsit bosszant a dolog.
.
-
426os
őstag
"Ráadásul alapból iszonyatosan b.ssza a csőröm, hogy elvégez az ember egy mérnöki képzést, tud kezelni vagy 5 féle tervezőprogramot, és nem fizetik meg, hanem tanulj meg egy hatodikat, teljesen más területen tanulj újra, hátha azért több csontot adnak."
Hehe, naív, kezdőként annó azt hittem, hogy ha majd "expert" szinten tudok kezelni egy tervezőprogramot, az majd milyen jó lesz, sokat fog érni a cégnek. Azóta már tudom, hogy hiába jelent valóban hatalmas előnyt a mindennapi munka során és tényleg jó lenne a cégek, igazából ez sehol senkit nem érdekel. Azóta nem is szűröm a hirdetéseket az alapján, hogy milyen szoftverben kell dolgozni, pár nap/hét alatt úgyis megtanulom olyan szinten, amivel többé-kevésbé elbodogulok..
-
426os
őstag
Szerintem is az, nem egy embert láttam, aki hibát hibára halmozott, de az ilyen egoboost-ok miatt tévedhetetlennek gondolta magát. Nagyon rossz volt velük dolgozni, mert meggyőződésük volt, hogy ők a legkompetensebb emberek a cégnél. Ráadásul ha ez a hozzáállás még nyalással is párosul a vezetők irányába...
.
-
-
426os
őstag
-
426os
őstag
válasz #41635072 #30818 üzenetére
Gépészmérnökként többnyire örülsz, ha kapsz rendes fizetést, aztán ha csekkolni kell, csekkolsz Még mindig jobb, mint csekkolás nélkül ingyen túlórázni. Amennyi rálátásom volt szaktársak melóira, ahol nem volt rendesen vezetve a munkaidő, ott a végén mindig rosszabbul jöttek ki (pénz/munkaidő arány)
.
-
426os
őstag
válasz Citroware #30803 üzenetére
Mit takar pontosan ez a kötelező túlóra?
@tototos: Hát nem tudom, én MO-n szintén autóipari multinál dolgoztam (egyik legnagyobbnál, Bp-en), R&D területen, sima mérnökként. Nagyon hajtós volt, 2-3 embernyi melót vittem és sokszor azt sem tudtam már hol áll a fejem. Többször is jeleztem, hogy ez nem okés, mégis volt meglepetés mikor felmondtam. Mondjuk látszólag az én csoportvezetőm sem dolgozta halálra magát, ez tény :D Magyar fizetések viszonylatában nem volt rossz a fizum, de most külföldön harmadannyi effektív melóval 2x annyit keresek. Ugyanezért a pénzért sem mennék vissza, főleg nem autóiparba.
.
-
426os
őstag
Egyetértek azzal, hogy leginkább az unokáknak lesz jó. Viszont ismerősi körben, rokonságban azt látom, hogy a már kint született gyerekeknek nem igazán vannak beilleszkedési problémái.
Ugyan nem régóta vagyok kint és egyelőre még az itteni nyelv (dialektus) sem megy olyan jól, de nem tapasztalok semmilyen negatív hozzáállást, kirekesztést. Egyedül a jó nyelvtudás hiánya nehezíti a kommunikációt és pl karrier szemponjából is erős határt szab jelenleg. De nem célom felsővezető lenni sem most, sem később. Egyébként egy olyan cégnél vagyok, ahol sok külföldről betelepedett kolléga van, sokan <10 éve élnek az országban és a nyelvi nehézségeken túllépve nincs problémájuk. Vannak vezető pozícióban is közűlük.
Egyetértek abban, hogy teljesen asszimilálódni évek, generációk, de semmivel nem érzem magam jobban lenézve itt, mint otthon, sőt. Összességében itt kedvesebbek, türelmesebbek az emberek velünk, ami eléggé elgondolkodtató (pl. utcán köszönés alapvető, egy kis csitcset szomszédokkal ha összefutunk, szintén. máskor bringázás közben be akartunk ülni egy étterembe, de nem volt hely. már mentünk volna, de egy random középkorú pár odainvitált az asztalukhoz, hogy nyugodtan együnk ott, abból is tök kellemes beszélgetés lett. Pedig a kis szakadt, olcsó bringáinkkal voltunk, miközben ők meg sokezer eurós eBike-okkal). De hozzáteszem, hogy ez vidék, lehet, hogy nagyvárosokban más a helyzet..
-
426os
őstag
Ezt nem tudom most megmondani. Hosszútávra tervezünk, most úgy gondoljuk, hogy ha MOn is hasonló körülmények között (elsősorban nem a fizetésekre gondolok) lehet családot alapítani, gyereket nevelni, taníttatni akkor lehet elgondolkodunk a visszaköltözésen. Ez jelenleg nagyon utópisztikusnak tűnik. Persze itt sem egyszerű, főleg a nyelv miatt, de talán a gyerekeknek jobb lesz.
.
-
426os
őstag
Nem Németország, helyette Ausztria. Gépészmérnök, R&D, 5+ év tapasztalat.
Br.55ezer Eur/év.
Otthon (Bp.) ugyanez Br.990e Huf/hó volt, folyamatos management noszogatással a fizuemelésekért, tarthatatlan határidőkkel, kaotikus project felállással, folyamatos cseszegetés miatt sok stresszel.
Kb a max volt, amit otthon vezetői feladatok nélkül, (gépész)mérnökként, alkalmazotti státuszban el lehet manapság érni (kivétel biztos van, de ritka). Ehhez mérten nem nagy ugrás a kinti fizetés, de sokkal nyugisabb, konkrétan fele annyit dolgozom és szakmailag is sokkal előrébb vagyok. Ezen kívül itt van a mérnököknek is szakszervezete, így az infláció miatt várható jövőre egy 7-8%-os emelés (cégtől, egyéni teljesítménytől függetlenül). Ha megadnák otthon a kinti bérem, egyelőre azt gondolom, hogy akkor sem mennék haza.
Valószínűleg magasabb fizetést lehet Németországban elérni, de több olyan kollégám is van, aki onnan jött át Ausztriába és work-life balance, szociális juttatások, gyereknevelés szempontjából elégedettebbek az itteni körülményekkel. Csak egy tipp, hogy nézz körül osztrák cégeknél is..
-
426os
őstag
válasz bandus #28944 üzenetére
Sajnos én is csak ennyit tudok, a türelmi időről nem is volt infóm. Engem nem érintett, itt vidéken (Deutschlandsberg) sokkal több a magánszemély vagy közvetítő által, de Provision nélkül hirdetett lakás. Én magánszemélytől béreltem ki így jutalék nem volt, cserébe a kaució volt magas, mert nagyjából bútorozott és szinte új a lakás.
.
-
426os
őstag
válasz cech19960320 #28941 üzenetére
Szintén osztrák:
Vidéken ez jó, kényelmesen el tudsz lenni belőle. Lakhatás olyan havi 6-800 ból bőven kijön, akár nagyobb városokban is, új lakásban (bútorozni többnyire magadnak kell, de némi türelemmel fillérekből össze lehet szedni használt, szinte új bútorokból egy lakásnyit). Ami szívás, hogy kell kezdőtőke, főleg, ha közvetítőn keresztül találsz lakást (ezt pl Bécsben nehéz elkerülni), mert itt bérlőként kell jutalékot fizetned, amit sosem látsz viszont. Előfordulhat, hogy jutalékkal, kaucióval, első havi díjjal akár 5-6ezer Eurót is ki kell csengetned, hogy beköltözhess. Szerencsére januártól ez a jutalékos dolog megváltozik egy törvény miatt, de érdemes vele számolni. Ételre, étteremre kb 1.2-1.5x szorzót rakj az otthoni árakra, de cserébe jobb minőséget kapsz általánosságban. Autózás drágább (évi 1k-t nyugodtan számolj adókra és biztosításra), a többi egyénfüggő, hogy mire van igényed. Tömegközlekedés szintén jóval drágább, mint MO-n, cserébe színvonalasabb, pontosabb. Éves, regionális bérlettel viszont elég jó áron van összességében (plusz kedvezmények vannak még, ha tanulsz, 26 alatti vagy, családod van, stb) Sok dolog ár-érték arányban sokkal jobb mint MO-n, vagy ugyanolyan áron megy. Pl mászóterem belépő Grácban 10Eur és össze sem hasonlítható a budapestiekkel, amik szintén hasonló árban vannak..
-
426os
őstag
Sziasztok!
Jól érzem, hogy bukta a mobilitási támogatásként igényelt hátralévő álláskeresési járulék igényem? A munkaszerződésem 3 hónap határozott időt definiál, ami a 3 hónap letelte után automatikusan határozatlan idejűre vált. Erre hivatkozva (tehát, hogy a szerződésem határozott időre szól) visszadobták a támogatás igényemet. Bevallom őszintén, nem gondoltam, hogy ebbe belekötnek és nem is feltétlenül érzem jogosnak a dolgot. Ti mit gondoltok? Esetleg adjam be az igényt 3 hónap eltelte után?.
-
426os
őstag
válasz bandus #28515 üzenetére
Én nem tudom, hogy visszamennék-e MO-ra, ha megadnák az osztrák bérem. Valószínűleg nem, hasonló okokból. Nem is mondtam semmit a főnökömnek felmondáskor a "mivel tudna itt tartani" kérdésre. Amúgy van bennem is egy "kérhettem volna többet" érzés most a sógoroknál, de igazából kijövünk kényelmesen a fizuból és nagyon korrekt volt a cég eddig mindenben, szóval nincs bennem szálka. Anyagilag, arányaiban nem vagyunk előrébb, mint otthon voltunk, de életminőség (munkatempó, nyugalom, kiszámíthatóság, emberek hozzáállása a dolgokhoz) szempontjából sokkal jobban érezzük magunkat, pedig csak 2 hete vagyunk kint.
Más: Kicsit több, mint 3 héttel az igénylés után megjött az ítélet, hogy jogosult vagyok az álláskeresési járadékra. Kíváncsi vagyok mikor dolgozzák fel a múlt héten bejelentett elhelyezkedésemet és igényemet a mobilitási támogatásra....
-
426os
őstag
+1, saját tapasztalat, igaz én ~5 évvel maxoltam ki. Efelett vezetői, szakértői, PM pozik fizetnek csak, de jellemzően autó az még ezekhez sem jár, csak még magasabb szinten. illetve többnyire ezeket házon belül szeretik kinevelni.
Azt gondolom, hogy a legegyszerűbb valamelyik autóipari multi PM poziját megcsípni (megfelelő tapasztalat esetén mondjuk 900-1.1 közti bérigénnyel) és utána onnan a legegyszerűbb feljebb kerülni pénzben. Tisztán technikai vonalon nem igazán lehet ennél jobban érvényesülni, én legalábbis úgy éreztem, hogy innentől már nagyon nincs egyensúlyban a munkamennyiség/fizetés és sokszor éreztem magamon a kiégés jeleit. További opciónak marad külföld, sajnos itthon a gépész szakmában, szakmai vonalon, alkalmazottként ennyi a max..
-
426os
őstag
Beadtam ma én is a kérelmet a járadék igényléséhez. Ilyen sokszor még sosem írtam le 20percen belül az adataimat
Személyesen mentem be, fél óra volt az egész, amiből 20 percet körmöléssel töltöttem.
Lakcím szerinti kormányablakba mentem, az ügyintéző szerint kb 1 hónap, mire nyilvántartásba vesz az illetékes hivatal, de ha közben változás áll be (találok munkát), akkor azt már elektronikusan is jelezhetem. Valószínűleg ezt meg is teszem a hétvége folyamán..
-
426os
őstag
válasz CyberPunk666 #28107 üzenetére
Bosch azért nyomul ennyire és toboroz gőzerővel, mert náluk ez a költségcsökkentés. Nyugat EU-ban építik lefelé a headcountot már évek óta és hozzák a balkánra a melót. Felépült az új campus is, amit meg kell tölteni emberrel, ráadásul a kormány is tolja őket ezerrel (lásd Orbán beszéde a múlt heti megnyitón). Valószínű a többi cégnél is hasonló a szitu, főleg autóiparban.
.
-
426os
őstag
válasz CyberPunk666 #27223 üzenetére
Tökéletesen egyetértek az utolsó bekezdéseddel, nagyon szép megfogalmazás.
.
-
426os
őstag
válasz Benny89 #25762 üzenetére
Ilyen speckó tudással inkább arra törekednék a helyedben, hogy átültessem a tudást saját vállalkozásba. Hosszú távon ez érné meg, de elindulni nem könnyű. Multinál, jó angollal és/vagy némettel, sok HO-val lehet egy bő százassal több, de azzal kb kifújt a dolog. Felette vezetői/szakértői pozik, amik többet fizetnek, de ezekből egyrészt kevesebb van, másrészt jobban szeretnek belsős embereket kinevezni a legtöbb helyen.
.
-
426os
őstag
válasz BorisAn #25193 üzenetére
Nekem is lesz hamarosan egy interjúm, bár már egyre kevésbé van hozzá kedvem. Úgy indult a sztori, hogy fejvadász megkeresett, beszéltünk, meló/cég nagyjából szimpi, én szimpi, elmondtam a bérigényemet (X) is. Később keresett a fejvadász, hogy egyeztetett a céggel és ők az adott pozira ~0,6X-et szántak, de amúgy szívesen beszélgetnének velem (biztos unatkoznak). Itt lemondtam a dolgot, nem láttam értelmét. Később újra keresett a fejvadász, hogy átgondolták a cégnél a dolgot és továbbra is szívesen beszélnének velem. Nem túl motiváltan, de végül belementem, hogy interjúzzunk egyet, habár a leírt események kb 1 hónap alatt zajlottak le, szóval ez is elég negatív élmény. Erős fenntartásaim vannak, tulajdonképpen úgy fogom fel, hogy gyakorlom kicsit az interjúzást (több, mint egy éve nem voltam). Kikötöttem, hogy X-ből nem engedek, de biztos vagyok benne, hogy ennél kisebb lesz az ajánlat, ha lesz...
.
-
426os
őstag
válasz #41635072 #23982 üzenetére
Ne haragudj, többször el kellett olvasnom a hsz-ed, mire megértettem..
Nem tudok IT-s pozikat mutatni neked, nem IT-ban dolgozom. Ellenben a topic nagyrészt erről szól, biztos linkelnek majd mások.
Ha azt mondod (és egyet is értek vele), hogy nekem nincs kiemelkedő tudásom és ennek ellenére aránylag korrekt fizuért dolgozom, miközben a nagyon penge, phd-s ismerőseid (minden tiszteletem a kitartásukért!) nem kapnak normális ajánlatokat, akkor miért nekem kell összeszednem magam?
Érteni valamihez és eladni magad két külön dolog. Akkor nyerő a szitu, ha ezek a skillek találkoznak. Csak úgy senkinek nem hullik az ölébe 7 számjegyű fizu (na jó, biztosan van ilyen, de azért a többség megdolgozik érte így vagy úgy)..
-
426os
őstag
válasz skoda12 #23978 üzenetére
Szkeptikus vagyok azzal az oldallal. Kicsit az az érzésem, hogy inkább azok írnak oda, akik el akarják panaszolni a bánatukat. Én kevesebb, mint 5 év tapasztalattal az említett sáv felett keresek és már tavaly is hívtak volna vidékre(!) br750-ért, pár hónapig lakhatási támogatással megtoldva. Igaz, én aránylag vállalhatóan tudok kommunikálni, akár angolul is. Sokaknál viszont nagyon hiányzik az idegen nyelv tudása, ennek hiányában érthető, hogy nem kapnak értelmes fizetést. Szakmailag is elég híg a felhozatal (akár ha csak a kollégáim között körbenézek). Abban viszont egyet értek, hogy a fizu sávok alig-alig emelkedtek az elmúlt években.
.
-
426os
őstag
válasz brumi1024 #19124 üzenetére
szvsz az IT kicsit más, mint a gépész vonal.
Eleve van egy hatalmas különbség (és erre kicsit irigy vagyok, bevallom) a sw fejlesztés és a tervezés között. Programozni elég alacsony költséggel, otthon is meg tudsz tanulni, amivel már tudsz értéket előállítani a munkáltatódnak. Jól tervezni terméket, alkatrészt viszont nehéz otthon megtanulni, mert nem látod azonnal az eredményét. Kell hozzá infrastruktúra, hogy amit terveztél le lehessen gyártani. Képzeld el ezt úgy, hogy whiteboardon kell kódot írnod. Nem tudsz debuggolni, hanem amikor elkészültél, akkor jön a "gyártásért" felelős kolléga, begépeli a kódodat, aztán legyártja a sok(tíz-száz) milliós gépen. Ezután "összeszerelik" az így legyártott kód részeket és ekkor buknak ki a hibák. Csak ekkor derül ki, hogy nem működik jól a kódod. Ekkor lehet újrakezdeni. Ez időben, pénzben sokba kerül. Programozóként a kódról, amit írsz a gépeden szinte azonnal kiderül, hogy hibás, mert nem fordul le, vagy csak nem az történik, amit várnál. A lényeg, hogy ez hamar kiderül és nem költöttél közben egy centet sem. (eléggé lesarkítottam a példát, de szerintem érthető)
Emiatt egy gépészmérnöknek (fejlesztő/tervező) hosszabb lesz a betanulási ideje, így lassabban emelkedik a fizuja is. Nagyon sokat számít az, hogy ha valaki már az egyetem alatt gyakorlati feladatokkal tud foglalkozni, valós projektekben vehet részt és ehhez az kell, hogy az egyetemen olyan oktatói legyenek, akik maguk is aktívak az iparban és jó szakmai kapcsolataik vannak. E tekintetben szerintem a BME Gépészkaron országos viszonylatban jó lehetőségek vannak, mert nem csak egy nagy céggel áll kapcsolatban az egyetem, hanem sok oktató tevékenykedik ilyen-olyan mérnöki irodában is, esetleg saját cége van --> a hallgatónak több lehetősége van --> feltételezhető, hogy kompetensebb, univerzálisabb tudása van.
Persze munkám során sok kivétellel találkoztam már én is, mindkét oldalról (baromi jó nem BME-s szakember és kutyaütő BME-s), de azért látszik egyfajta trend.
Az első pár év tapasztalata sokkal többet számít karrier szempontjából, mint az, hogy mi van a diplomádra írva. Viszont gépészeknek az, hogy az elején hova kerül be az azért erősen függ attól, hogy milyen lehetőségei voltak az egyetemen szakmai tevékenységekre, fejlődésre, mert otthon egyszerűen nem tud mindent megtanulni, ami kell a szakmához.
Lehet érvényesülni elég jól ebben a szakmában is, de jóval kevesebb a lehetőség itthon, mint IT-ban, így a cégek is jobban szűrhetnek és bizony meg is teszik - pályakezdők esetén akár egyetem alapján is, még interjú előtt.
Én gépészmérnökként így látom, aztán lehet vitatni az álláspontomat, ha valakinek más a tapasztalata..
-
426os
őstag
válasz PredatorZoli #19108 üzenetére
Nem egy év, olvasd újra, kérlek. A kezdőfizum ennél kevesebb volt.
Ismerek olyan szaktársat, aki hozzád hasonlóan gyakornokként viszonylag jól keresett, viszont utána sem akartak többet adni neki. De még mindig ott dolgozik, mert máshol sem kapott volna többet.
Akkor vagy alku pozícióban, ha van hova menned, több vagy legalább akkora fizuért, mint a mostani. Ezt értsd meg. Az, hogy a cégnek mekkora hasznot hozol vagy nélküled mennyire marad talpon az kvázi irreleváns, ez a szomorú igazság.
Egyébként a BME géptervező szakirány igen jó képzés, színvonalas oktatókkal. Sok hasznos tudást ad, ha komolyan veszed, de ha csak a papír érdekel, el lehet végezni relatíve könnyen is. Önmagában így nem sokat ér, csak jól mutat a cvben és megelőlegezett bizalomra ad okot, hogy téged hívjanak interjúra. Utána az egyénen múlik minden, nem a papíron..
-
426os
őstag
válasz PredatorZoli #19098 üzenetére
Minden pályakezdő hasonlóan érez, mint te, én is. Vedd figyelembe, hogy gyakornokként a bruttód sokkal alacsonyabb volt a kedvezőbb adókulcs miatt, ezért könnyebben kaptál jó fizut. Csatlakozom az előttem szólókhoz, nincs okod panaszra a fizudat tekintve. Ez nem jelenti azt, hogy nem kereshetsz többet és ne legyél ambíciózus, sőt. De ne követelőzve beszélj a jelenlegi főnökkel, hanem próbálj érvekkel előállni és nézz körül, hogy máshol mennyit kapnál. Most a gépészeknek kicsit kevésbé kedvez a piac. Sok célgépes kisebb cégnél örülnek, ha nem eresztették útnak a dolgozókat, esetleg 4 órás bérben dolgoznak.
Benchmarknak írom, hogy picit több, mint 2 év tapasztalattal (előtte 1+ évig voltam gyakornok), gépész mscvel br650et kapok multinál. Én is keveslem a fizetésem, de amíg máshol sem adnak többet, addig sajnos ez van. Nézz körül, pályázz, nem kötelező egy munkahelyen ledolgozni az egész életed :).
-
426os
őstag
válasz adrian14 #19068 üzenetére
Én még egyetem alatt vettem 60e Ft-ért, néha meg is feledkezem róla, hogy van. Talán 4-5 éve lehet meg, még nem nyertem vele, nem is számítok rá igazán. Régen sokkal kevesebb volt forgalomban így sokkal-sokkal nagyobb eséllyel lehetett vele nyerni. Csak lustaságból nem foglalkozom vele, meg annyira nem fáj az összeg. Amúgy inkább Cetelem, bár jelenleg ott is csak 900 Forintom van (havi 1Ft kamatot írnak rá jóvá )
.
-
426os
őstag
válasz CyberPunk666 #19063 üzenetére
Cetelem +1, bár van pár negatívuma, amit én nem szeretek:
- Csak és kizárólag papíralapon hajlandóak havi számlakivonatot küldeni (2020 van könyörgöm)
- A webes felülete valami borzalom
Érdemes lehet lekötni a pénzt, akkor úgy emlékszem 2% kamat is elérhető. Ha vész van és fel kell törni, gyorsan megvan és csak a kamatot veszted el, nincs bünti).
-
426os
őstag
válasz DanielLong #18884 üzenetére
+1, szintén német multi, BP. Eddig is volt hivatalosan átlag heti egy nap HO (nem hivatalosan meg elég rugalmas volt a dolog). Két kattintás a rendszerben, puszta formaiságból, pont mint szabikérelemnél. Manager meg kérdés nélkül engedélyezte mindig. Most az elmúlt 2 hónap tapasztalata alapján a jövőben ez még rugalmasabban lesz kezelve. Egy cég alapján leírni egy egész országot szerintem nem célravezető
Jó, mondjuk a németek kényelmes munkatempójáról én is tudnék mesélni, ez létezik, aláírom.[ Szerkesztve ]
.
-
426os
őstag
válasz kw3v865 #17277 üzenetére
Én is hasonló cipőben vagyok (arányokat tekintve, csak más számokkal, Bp-en).
Nekem az böki a csőröm, hogy a munkamennyiség eléggé megnőtt, ami egy kicsit demotiváló, mert a pénz meg arányaiban nem. Szerintem pályázz meg más cégeknél nyitott pozikat és ha találsz jónak tűnő helyet több pénzért, akkor max váltasz. Ha nem adnak többet máshol, akkor rendben vagy és feleslegesen elégedetlenkedsz. Én is ezen vagyok most.
Egyébként szerintem korrekt emelést kaptál, szóval mindenképpen állj te is korrekten a dologhoz. htomi85 hozzászólásait meg fenntartásokkal kezeld és olvass a sorai között
btw htomi85: Akartam már korábban kérdezni: Nem gondolkozol blog írásban? Néha vannak (számomra) elgondolkodtató hozzászólásaid, és ha nem is mindig értek egyet velük, szívesen olvasnám az eszmefuttatásaid..
-
426os
őstag
válasz #79563158 #16775 üzenetére
Többnyire így születnek az álláshirdetések is. Van egy projekt, amire kevés az ember, így fel vesznek rá újat pluszban, vagy valaki helyett, aki elment. Ha kifut a projekt, akkor jön újabb, vagy majd átkerülsz másikra. Nekem ez egy sztandard multis recruit-nak tűnik.
.
-
426os
őstag
Én is a Linkedin-re szavazok, bár ott is próbálkoznak a "profilom alapján" más területekre szóló pozikkal bombázni, mint amiben tevékenykedem. Mai gyöngyszem egy kedves HR-es hölgy, aki pár hete keresett egy pozival kapcsolatban. Akkor lepattintottam "nem aktuális" indoklással. Most újra írt, totál más névvel a megszólításban, látszik, hogy félrement a levél. Kértem, hogy lehetséges bérsávval, illetve szóba jöhető juttatások megjelölésével (én kis naív) keressen meg vmelyik elérhetőségemen, erre visszaírt, hogy köszöni a bizalmat, de erről nem adhat ki információt
Multi vs. kis cég témához: Lehet elsiklottam felette, de mintha nem láttam volna érvként felhozni azt, hogy multinál többnyire van lehetőség a mindennapokban legalább az angolt vagy akár más idegen nyelvet is gyakorolni. Ahogy én látom ismeretségi körben, kis cégnél többnyire nincs szükség idegen nyelvre, ami hosszútávon hátrányba szorítja az illetőt, ha nincs egyéb lehetősége gyakorolni a már meglévő vagy fejleszteni a még nem annyira jó nyelvtudását. Manapság idegen nyelvtudás nélkül pedig nem igazán lehet labdába rúgni, vagy legalábbis nagyon durván leszűkülnek a lehetőségek.
.
-
426os
őstag
válasz inferno88 #14031 üzenetére
+1.
Tizenpár éves koromban én is nyomtam ezt. Adtam fel hirdetést a helyi (közepes méretű falu) újságban és hívtak egész sűrűn. Voltak visszatérő kuncsaftjaim is. Sokszor pár perces melókkal kerestem 2-3 ezer Ft-ot (nem volt arcom többet kérni, pedig nagyon olcsón dolgoztam). Jó buli volt..
-
426os
őstag
Új hozzászólás Aktív témák
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Világ Ninjái és Kódfejtői, egyesüljetek!
- AliExpress tapasztalatok
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Philips LCD és LED TV-k
- Deame D9 Max Gen 2 - az egyik legolcsóbb Dreame
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- EAFC 25
- Táp ventilátor csere
- Asszociációs játék. :)
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest