Új hozzászólás Aktív témák

  • Agony

    aktív tag

    válasz inf3rno #57162 üzenetére

    Én ugyan nem becsültem le a 600 kalóriát, imádtam minden percét amíg nem mozoghattam és a korábbi 2600-3000 kalóriát vissza kellett venni, 1800 alá. Napi 6 étkezés, darabja ~300 kCal, aztán game over... :P

    Csak azt mondom, hogy aki fogyni akar, az étkezés oldalon sokkal többet nyer, mint sport oldalon. A kettő együtt nyilván a leghatékonyabb, de hiába fut valaki minden nap egy órát zsírégető tartományba, ha amúgy ülő munkát végez és betermel egy pizzát utána "visszatöltés" címén. :U

    Például egész nap ülő munkát végzek ezért az első négy étkezés (7:00, 10:00, 13:00, 15:00) mind 300-350 kalóriára van belőve, aztán a 17:00 és 20:00-ás étkezések 500-600 kalóriások, mert a kettő között van a mozgás, így a nap végén kijön a matek, de ahhoz hogy egész nap a gépet nyomkodjam nem kell túl sok energia. :D

    Én is azt gondolnám, hogy aki sportol az tisztában van a táplálkozással is, de ez sok esetben nincs így vagy csak jóvak később alakul ki. Csomó olyan kocogó van a cégnél is, aki el van ájulva, ha fut 5K-t, aztán nyáron már pörög is a 3 gombóc a fagyizóba, mert megdolgozott érte... ja mondom csak kár hogy azaz 5K, épphogy csak elég volt 1 gombóc tejszínes fagyira. Aztán meglepve pislognak, hogy ők milyen kitartónak és keményen küzdenek, a kilók meg valahogy mégse akarnak leolvadni. ;] (Kedvencem volt, aki lelkesen mesélte, hogy nézzem meg milyen tudatos, délelőtt nasinak csak egy a zacskó manulát ette és ez milyen egészséges. Ja mondom, ez rendben is lenne nagyon egészséges meg minden, csak az egy zacskó ~650 kCal (100g), úgyhogy egy pár szemmel jobban járt volna.)

    Egyébként fogyásra csakis az általad említett 300 kCal megközelítés a járható út és a fogyókúra elfelejtése. Vagy megtanulja az ember, hogy mit és mennyit ehet vagy újra és újra elbukik. Sporttáplálkozás könyvek is 10-15%-os kalóriadeficitet javasolnak fogyáshoz, ami kényelmesen tartható és türelemmel hosszútávon is járható út.

    [ Szerkesztve ]

    Start with a whisper, end with a scream!

Új hozzászólás Aktív témák