Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Agony #57159 üzenetére

    Szerintem ha valaki rendszeresen sportol, akkor a kaja is magától megváltozik. Én amikor minden nap futottam, akkor volt egy csomó dolog, amit előtte rendszeresen ettem, utána meg már nem kívántam.

    A napi 600 kalóriát én nem becsülném le. Én napi 300-al fogytam 10kg-ot úgy, hogy nem figyeltem az étkezésre egyáltalán, illetve a fogyás sem volt annyira komoly cél. Nyilván a fenti is közrejátszott, hogy változott az étrend valamit automatikusan, de alapból ez egy ... hát steady state-nek hívjuk a vegyiparban. Beáll egy állandósult állapot, ami itt egy állandó testsúlyt és testzsír százalékot jelent, és ha változtatsz a paramétereken, ami itt az energia mérleg, akkor egy másik állandósult állapotba fogsz kerülni egy idő után, ami másik súlyt és másik testzsírt jelent. Úgy a tapasztalatom az, hogy a másik állandósult állapot minimum több hónap, de simán lehet, hogy évekbe is beletelik, amíg beáll. A rendszeresség a kulcs, és szerintem egyáltalán nem jó, ha valaki gyorsan akar fogyni, mert könnyen lehet, hogy hosszú távon nem tudja tartani azokat a módszereket. Mondják is, hogy az életmódváltásra kell törekedni, nem a fogyókúrára, és igazuk van. Lassú víz partot mos.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák