Új hozzászólás Aktív témák

  • Agony

    aktív tag

    Ja futópadozás elég lélekölő, kb. mint a 400 méteres pályán lekörözni 20-30K-t. :D

    De sok szempontból hasznos kiegészítője a kinti futásnak, nagyjából úgy mint a futócipő rotáció. Én pl. arra használom ha már 100-120K-s hetek vannak, akkor a kilómétergyűjtős edzéseket padon csinálom, ami klasszisokkal kímélőbb mint az aszfalt. Most még csak épülőben vagyok, de a heti 6 futásból 1-2 padon megy, 2-3 aszfalton, 1-2 rekortánon.

    A másik amire (szerintem) baromi jó a szintes edzés. Itt az Alföldön a legnagyobb szint, egy ~100 méter hosszan emelkedő felüljáró kb. 5% emelkedéssel. :D Padon meg tavaly simán megcsináltam az Ultrabalaton északi szakaszának az útvonalát, aztán legfutottam rendesen szintesen emlkedőkkel, lejtőkkel. Tom javasolta a szintes edzéseket és valóban nagyon hatékonyak... előtte egy városi félmaratonon már ha több híd volt az útvonalban, azt megéreztem. :O :U

    Szóval én nem bántam meg a futópad vásárlást és használom is rendesen. Amíg gyógyultam az elmúlt hónapokban pl. sokat sétáltam rajta bármikor amikor volt szabad fél órám. Ilyen havi 150-160 km séta összejött a pár kilóméterekből és abból is rendeteg fix 5-10-15%-os emelkedőre ment, így valamennyire az aerob alapot is sikerült megtartani a kiesett 3 hónap alatt. :K

    Start with a whisper, end with a scream!

Új hozzászólás Aktív témák