Új hozzászólás Aktív témák

  • Vertigo18

    addikt

    Akkor jöjjön innen is egy kis beszámoló, lássuk le lehet-e szedni a munka gyümölcsét...

    2016 óta futok, azóta is vagyok tagja ennek a balga társaságnak. 2018ban futottam életem FM-jét, 1:44 körüli idővel, nem is tudom pontosan, hiszen azóta sem sikerült beszorítanom sosem 1:45 alá, így "ködbe veszett" az az emlék. Ki tudom keresni, ha akarom, de mivel esélyt se láttam arra, hogy megdöntsem valaha is, így meg se jegyeztem. A lényeg, hogy a tavalyi évben megfogadtam, hogy minden hónapban futok egy Fm-et az alap futásokon túl. Elég jól is ment, csak a november maradt ki, már azt se tudom miért, természetesen az 1:45-öt meg se közelítettem, így is merült feledésbe, hogy valaha is újabb PB-t futhatok ezen távon. Aztán decemberben megfogadtam, hogy 2021-ben megfutom a 2021 km-t, majd év végén valami szép kis üveg cuccossal jutalmazom majd magamat ennek örömére. Ez annyira jól indult, hogy a havi 170 km. helyett már januárban 200 ment, februárban 203, márciusban 206, majd áprilisban is megugrottam, 186 km-rel. Emiatt gondoltam, hogy akkor kis tudatosságot is belecsempészek, így áprilisban már bele volt téve pár fokozó, kis dombok, stb., az alap, 10-12 km-ek gyűjtögetése mellett. Aztán jött a "17 év, 17 km" kihívás, amin azt tapasztaltam, hogy ha nem kell megállnom 17-nél, akkor TALÁN betoltam volna 1:45 alá az Fm-et, így gondoltam egy merészet és terveztem. 6 napot futottam felváltva, hol lassú 10-est (136 átlag pulzus - 5:17 p=km), hol pörgős 6-ot (meló előtt 4:27 p/km), aztán 2 napja toltam egy kemény dombosat (no nem ilyen gátra felfutósat, mint tomcicáék, de megeröltető volt). Majd jött egy nap pihenő...

    A mai alvásom nagyon rossz volt, egész éjjel forgolódtam, álmomban a két betűt kergettem, mindig elszaladtak előlem: "P"... "B"...

    Reggel kis séta gyerekekkel oviba, hazaérve kis reggeli, vitamin, ivás, majd melegítő krém. Aztán nyújtás, amit sosem teszek, közben raktam össze fejben a 17 km. mintájára. Terv szerint első 5 km. bemelegedés 5:05 alatt, majd betolni fokozatosan 4:55 alá és ezt tartani. Ha marad erő, akkor 17. km-től mehet még kicsit alá. Nos, nagyon jól ment, ennél sokkal jobban, így a tervet erősen túlteljesítettem:

    1:40:12 Új Fm PB! :B [Imádom]

    Talán így már beférek tomcica "közepes lány" csoportjába... :B

    Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

Új hozzászólás Aktív témák