Új hozzászólás Aktív témák

  • Joeeeeeey

    csendes tag

    válasz jlaudio #19918 üzenetére

    Vízeséshez ND6 + polár (=ND7) használtam, míg fatörzses ND10-el készült.

    Én azért vettem tavasszal XT1-et mert nem volt fontos a követő AF (hangsúlyozom követő) és venni akartam mellé 3 obit is, így maradt XT1. Képminőségben én úgy olvastam hogy nem ég és föld a kettő, persze picit jobb az XT2 de nem annyival amennyit az árkülönbség indokolna, AF-ban nagy előrelépés, plusz kapott pár hasznos fejlesztést (joystick mindenképp jó dolog). Ha fontos a követő AF, akkor XT2, egyébként XT1 is jó választás lehet használtan (újonnan én sem venném), és idővel újíthatsz XT2-re.

    D500 fókusza nagyon jó DSLR kategóriában, a milc-eknél a pontosság szerintem ennek ellenére jóval magasabb kategóriában mozog, ennek a oka a két technológia közti különbség, DSLR-nél nagyon sok mindennek össze kell jönnie (lásd lenti cikk), hogy pontos legyen, míg milc-nél ez adott, így én elégedettebb vagyok XT1-el mint d500-al (AF általánosságban, nem követő AF). És nagyon jó dolog, hogy nem kell kalibrálgatni semmit, kalibrálni egyébként sem lehet 100%-osan, csak szenvedés volt számomra. Milc megváltás ezen a téren. Követő AF-ben azért a D500 XT2 előtt mozog, de pár év és ez is megoldódik. DSLR AF-ről jó cikk: [link]

    Többi kérdést úgy látom megválaszolták:)

    https://500px.com/ifjgazso

Új hozzászólás Aktív témák