Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GoArt

    csendes tag

    Szevasztok!

    Az a helyzet, hogy a D-Link DI-604-es routerem sok év szolgálat után beadta a kulcsot. Ez még a kisebbik gond lenne, mert ma vettem egy Linksys BEFSR41-est. Ami a nagyobb gond, hogy nem osztja a Digis Topnetemet. Egyrészt az érdekelne, hogy esetleg használ e valaki ilyen routert a digi-hez, szal hogy egyáltalán működik e ilyen nettel?
    Ameddig én eljutottam, hogy mind két gép kapott belső ( 192.168.0.x) IP-t a routertől, viszont csak az egyik gép érte el a netet. :F Mind a két gépen ugyanazokat a beállításokat csináltam, meg persze a routerben beállítottam a felh.nevet meg a jelszót.
    Próbáltam firmware-t frissíteni, de akkor meg a következőt kaptam: "The router is not able to connect to the internet"...

    Na most akkor szerintetek a router rossz, vagy egyszerűen nem lehet vele Digi netet osztani?
    (vagy én csináltam rosszul vmit...)

    Előre is köszi a válasz(ok)at!

  • GoArt

    csendes tag

    válasz mope #4825 üzenetére

    Kedves Mope!

    Köszi szépen a segítséget. Végül is valami köztes megoldással sikerült megoldanom, mert először mindent úgy csináltam, ahogy leírtad, de sajna nem működött...

    A megoldást azért leírom, hátha vkinek még jól jön.

    Szóval, próbáltam rájönni a hiba okára, és eljutottam a router webes config-jának a status fülére, ahol is a "connecting" felirat volt. Innen meg ugye rájöttem, hogy amíg a router nincs a neten, addig tök mind1 mien parancsokat adok neki befelé.... Próbáltam Disconnect és aztán újra connect, erre: "The router is not able to connect to the PPPOE server"

    Végül manuálisan beírtam a Digi Static DNS szervereinek nevét a fentebb említett configba, és hagytam, hogy a router játssza a DHCP szerepét. A két gépen beállítottam, hogy automatikusan fogadja az IP címet.

    Így végül is működik. Nehéz szülés volt, de a lényeg, hogy megvan.

    Köszi Mope, még 1X!

    Üdv, GoArt

Új hozzászólás Aktív témák