Új hozzászólás Aktív témák

  • iMaverick

    addikt

    válasz svgyula #63292 üzenetére

    Az bajom a gondolatmeneteddel, hogy megint egy X évvel ezelőtti architektúrájú számítógép processzort hasonlítasz Te is, egy mostani, jóval modernebb architektúrájúhoz! Emberek! Ezen a "paicon" szinte naponta találnak ki valami újat, jelen esetben a proci gyártásánál a csíkszélességet csökkentgetik. Persze hogy egy 10 éves P4-es procogó "zabált" X Wattot, egy mostani két magos (!) gép meg X/3 Wattot...

    Ezeknél a telefonok SOC-oknál nem történt (külső szemlélő számára látható) fejlesztés, ezért is írtam, hogy több a 8 magosnak a fogyasztása. Azt nyilván nem gondoltam én sem, hogy 2x akkora! Itt közbe szól az energiatakarékos funkciója ezeknek a küttyenőknek.

    Viszont a fotosjani által linkelt multiméteres összehasonlítás alapján (itt jegyzem meg én is, hogy azért illett volna ugyanolyan típust használni, már csak a korrektség miatt) szerintem inkább 20-25% a különbség köztük. (A 6589 olyan 0,3-0,33A között ugrált, a 6592 meg 0,37-0,4A között, namost ez majdnem 1/3-dal hosszabb ám!)

    "Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Új hozzászólás Aktív témák