Új hozzászólás Aktív témák

  • svgyula

    addikt

    Tisztelt Uraim!
    Egy gondolatmenetet fűznék hozzá a processzor üzemidő dologhoz.
    Az összehasonlítást valószínűleg a mi találgatásaink nélkül is elvégezték.
    Annyira azért nem tartom a fejlesztőket tudatlannak hogy a teljesítmény
    felvétel rovására fejlesztik a processzorokat. Gondolkozni kellene! :K Ha így lenne
    akkor már visszajutottunk volna az első hordozható telefonok szintjére azaz vállra
    akasztható akkumulátorral szállítanák a telefonokat :DD
    Ami minden processzor típusnál megoldandó feladat a sebességből származó
    hőmennyiség minimalizálása. Ennek a megoldása a teljesítmény növelését és egyben
    a felhasznált energia csökkenését eredményezi.
    Egy apró példa a régi pc-m 3Ghz egy mag és akkora volt a hőleadása alig tudtam levinni
    a nyári melegben! Az alap hőmérséklet 50-65c°! A mostani dupla sebesség fele a fogyasztás
    és láss csodát a max hőmérséklet 45c°!! jóval kisebb hűtővel!
    Tehát amit eddig tudunk az, hogy ugyanazt az alkalmazást (mert ugye nem készítettek ezekre
    külön OP. de appokat sem!) gyorsabb processzorral pl dupla sebességgel fele annyi ideig használja
    az akkumulátort. És mint írtam a teljesítmény nem egyenesen arányos az áramfelvétellel ebben az
    esetben! :N Mivel a tervezéskor a sebességet úgy állítják be, hogy optimális legyen.
    Na az viszont egy másik kérdés, hogy a telefon gyártók mit áldoznak fel a kinézetért :( amihez először hozzányúlnak az az akkumulátor mivel ha a külsőhöz nyúlnak és elb@sszák akkor feleslegesen
    dolgoztak a ha viszont többször kell tölteni az 1BIT-es felhasználók úgyis csak akkor veszik észre
    amikor már használják. De mint minden nő a választásnál :D sokan követik a férfiak közül is ezt a
    három dolgot: szín?(legfontosabb) :K , forma? :K megy-e a ruhámhoz? :B
    Az átlag nőnél több nem kell. Ezt ki is lehet próbálni :K Ezt nem sértésnek szántam egyszerűen így
    vannak kódolva :P

    Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

Új hozzászólás Aktív témák