Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10860 üzenetére

    Csak nekem az egyensúlyról mindig két serpenyő jut az eszembe, vagy egy éremnek a két oldala. Illetve a jing-jang. Szóval ettől egy kicsit ódzkodok (remélem jól írtam).
    Vagy itt ez egyik a teljesen romlott erkölcstelen élet lenne a másik, pedig hogy én vagyok maga az Isten? Bár azzal teljesen tisztában vagyok, hogy a második lehetőség nem fenyeget.
    Nyilván a keresztyén életben is meg kell találni az aranyközéputat. Pont tegnap beszélgettünk a gazdagságról és szegénységről, materiális értelemben. És hogy ehhez mi a helyes hozzáállás. És az jött le hogy az se jó ha minden forintot a fogunkhoz veregetünk, de az se hogy a meglévő pénzünket elherdáljuk. De itt se egyensúlyról beszéltünk, hanem Istennek tetszően bánni azzal, amit nekünk adott.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10862 üzenetére

    Fel merül egy jó kérdés. Ha a keresztyén vallásban minden "jó" benne van ami megtalálható más vallásokban, akkor követnem kell-e a más vallások abszolút istentelen dolgait?

    Én azt látom, hogy más vallások nem nyújtanak semmivel se többet, nincs miből táplálkozni (hogy az általad említett példával éljek én is). Nem értem tehát, hogy miért írtad azt, hogy milyen hasznosítható "tudományról" maradok le, ha nem veszek át valamit azokból. És itt nincs semmi kondicionálás. Pál apostol is azt mondta, hogy nyitott szemmel kell járni, ami jó megtartsátok, ami rossz elvessétek. Ehhez Bibliát kell olvasni, beszélni más keresztyénekkel, az ige mérlegére tenni a dolgokat és úgy haladni előre. De amiről kiderül, hogy Isten akaratával ellenkezik azt véletlenül se próbálom beleerőszakolni a hitembe, mert meghasonlás lesz a vége.

    Ma nagyon divatos az úgy nevezett "patchwork" keresztyénség, ahol a távol-keleti vallásokból, buddhizmusból, taoizmusból, miszticizmusból, muszlimból stb vesznek át dolgokat az emberek és teljesen elfelejtik, hogy mi van a Bibliában, de Isten nevére hivatkozva élnek ebben a dologban. Létrehoznak egy nekik tetsző saját hitet, istenképet. (És ez nagyon terjedőben van az egész világon. A globalizáció és az ökumenizmus tendenciái miatt) Erre lehet mondani, hogy nem baj, sőt milyen toleránsak vagy intelligens nyitott gondolkodók ezek az emberek, nem? Csak az a baj, hogy pont azt felejtik el ami miatt a keresztyénség keresztyénség. Istent nem nekünk kell kitalálni, hiszen ő van és kijelentése van felénk, nem nekünk kell kitalálnunk az akaratát, hiszen azt közölte velünk, szintén nem nekünk kell az istentiszteletet kidolgoznunk, ez is elénk van adva.

    Itt is most teljesen jó olvasható, hogy miért istentelen dolog a jing-jang dolog. Persze bele lehet erőszakolni a keresztyénségbe, de az akkor már el is hal és bálványimádás lesz az egész. ezzel nem téged akarlak bántani. Mert lehet két eltérő vallású embernek együtt gondolkodni, de ne akarjunk olyan dolgokat összekeverni, ami egymásnak ellent mond. A víz kioltja a tüzet nem táplálja.

    Na én is befejeztem.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10864 üzenetére

    Pontosan ezért nem értem ezt a középutas dolgot, sokkal jobb ha az ember a jóra törekszik, az Isten szerinti helyesre, mint önmagát sanyargatja, magát próbálja a saját hajánál fogva kihúzni.
    Nem tudom, hogy van e más vallásokban olyan dolog ami megfontolható lehet, de ha az ember összeeszik sok mindent gyomorrontás lehet belőle, pláne ha az mérgező, vagy romlott. Ha maradunk a hasonlatodnál.
    De lehet ez is olyan dolog amiben soha nem fogunk egyetérteni, hiszen te másban hiszel és én is. És az ilyesmi nem összeegyeztethető, csak akkor ha a saját hitét megtagadja az ember.

    A keresztyén hit bálványimádás fogalmad nem egyezik az én fogalmammal. Nem csak a faragott képek azok, hanem minden olyan dolog imádása, ami nem Isten, legyen az kézzelfogható vagy se.(Pénz, munka, család is lehet ilyen) Ebbe bőven belefér a taoizmus minden dolgával és nem számít hogy te épp egy kézzelfogható dologhoz imádkozol vagy bölcs emberek tanításai alapján próbálod élni az életed. Ez olyan ha nem velünk akkor ellenünk dolog. A Szentháromság Isten az egyedüli élő isten.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10867 üzenetére

    Neked van egy nagyon durva tévképzeted a keresztyénségről és az én általam mondottakat próbálod beletuszkolni a te torz elgondolásodba és ez nagyon visszatetsző, legalábbis számomra. Valószínűleg ennek az az oka, hogy nem ismered a Bibliát és az azon alapuló tanításainkat.

    Ez látszik azon is ahogy elképzeled ami istentiszteletünket.

    Ahogy korábban is meg lett itt fogalmazva a fórumon a keresztyén nem rettegve jár kell a világban, hogy hol talál valami kisértést és attól rettegve iszonyodik és ki se mer nyitni egy könyvet vagy nem mer megnézni egy mozi filmet.

    Amit leírtál a taoizmus kényszerzubbony mentességéről az igaz a keresztyénségre is abból a szempontból, hogy a törvényeket nem azért tartjuk meg, mert akkor ejnyebejnye meg kénköves eső, döghalál, hanem azért mert Isten hamarabb szeretett minket és megváltott minket és helyet készített számunkra. Tehát úgy mond hálából, és az az egészben a legszebb, hogy a Szentlélek ezt kimunkálja, hogy nem kényszer lesz ez hanem tényleg szívből jövő hála megnyílvánulása a szeretet törvény megtartása, a kegyesség, a könyörület (lásd a lélek gyümölcsei).
    Tehát amiket itt írtál a parancsolgatásról, fenyegetésről, kibújásról egy nagyon téves elképzelés a részedről, de megértem, mert téged abszolút nem érdekel a keresztyénség és nyilván nem is akarod megismerni, csak rosszul esik mikor az ember ilyeneket olvas.

    Amit írtál a "jó"-ról, az pedig szerintem nem fest túl rózsás jövőképet. Nekem ez a tipikus "teszünk rá" mi a jó, mi történik a világban, tök mindegy, nihilista felfogás, jön le, bár ez biztos az én hiányos ismereteimnek tudható be.
    Bálványimádásról azt írtam ha olyan dolgot imádok ami nem Isten. Ha neked a tanulás imádás, akkor nem ismerlek eléggé bocsánat. De ha a tanítást nagyobbra tartod Istennél akkor már bálvány imádás, és ez azt hiszem nálad fent áll, mivel nem is hiszel a mi Istenünkben, de ha nem akkor javíts ki. A keresztyének is dolgoznia kell, szeretheti a munkáját, hobbiját, családját, ez így helyes erre buzdít a Biblia is, de ha ezeket fontosabbnak gondolom Istennél akkor ott baj van, erre értettem a bálványimádást. Ha valamit Isten helyére teszek. Ha az lenne igaz amit te következtetés képpen leírtál ott tartanánk, hogy egész nap csak ülnénk és lelkigyakorlatokat végeznénk és mások segítségére szorulnánk, és ettől óv a Biblia is, "aki nem akar dolgozni ne is egyék"... Az ős thesszalonikai gyülekezet volt hasonlóképen és Pál sokat tanítja őket erről, attól még hogy várom Jézus visszajövetelét az nem mentség a lustaságra, felelőtlenségre.

    Amit te bezártságnak írsz én az biztonságnak élem meg. És amit te úton járásnak azt én célba érkezésnek :)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10869 üzenetére

    Oké, értem. Lehet mibennünk van a hiba. Rosszul kommunikáljuk a világ felé az elképzeléseinket és azért alakul ki ilyen tévképzetek a keresztyénekről. Vagy esetleg mindenki angyalokat vár, de mi is emberek vagyunk... Nem tudom.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10871 üzenetére

    A szeretet már csak ilyen. Megkötözi az embert. A feleség ragaszkodik férjéhez, a férj a feleséghez. Szeretik egymást. Isten is úgy szeret minket mint a vőlegény a menyasszonyát. Megbocsát neki, még akkor is ha nem érdemli meg mert engedetlen, vagy éppen hűtlen lett. Megbocsát és maga mellé vesz. A menyasszony pedig kedvében jár az ó szerető férj jelöltjének. Ez lehet hogy illogikus vagy szembe megy a nagy emberi "bölcseségekkel". Egyébként ha azokhoz tartod magad azok is épp annyira megkötöznek mint a tízparancsolat, még akkor is ha te szabadon válogatsz, hogy mi tetszik és mi nem, ilyenkor saját magad kötözöd meg...

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10875 üzenetére

    Nem hiszem hogy itt a tudásról lenne szó vagy annak illúziójáról. Arról van szó hogy mit teszel és hogy miért. Szerintem ez ennyi.

    Szerintem a futós hasonlatod sántít. Ha a futó nem fejleszti a futó tudását akkor nem fog fejlődni, futhat akármennyit hibás technikával, max az egészségét teszi tönkre.

    kertes.endre:
    Ha jól tudom formálisan elég csak a keresztség az egyházi házassághoz. Egyet értek kymco-val. Nagyon sok függ a lelkipásztortól, paptól, gyülekezettől. Valaki csak szeretne egyel több házasságot elkönyvelni az egyházközségben, de valakinek fontos hogy tudja, hogy a leendő pár tényleg Isten előtt akar-e egybekelni, vele együtt akar-e élni a házasságban is. Nyilván ez beszélgetéseket jelent, és nem csak annyit hogy hova kell állni az úrasztala v. az oltár előtt.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10877 üzenetére

    Akkor nem értem, hogy mire akarsz utalni. Nyilván a nagy mű vagy teljesítmény elérésekor nem az alapokra és a technikára kell koncentrálni de azok elsajátítása elengedhetetlen (skálák elsajátítása, helyes rajzolási technika, rengeteg gyakorlás, másolás). Én ezt ugyan így látom a vallásnál is és ezért nem értem a te felejtsünk el dolgokat meglátásodat. Nyílván nekem napról napra olvasnom, tanulmányoznom kell a Bibliát, neked pedig a mesterek bölcsességeit, tanmeséit. Persze csak akkor kell a "kell", ha hitedben gyarapodni akarsz, érdeklődsz Isten, a tao iránt. De itt valahogy nem tudom azt elfogadni, hogy éppen akkor leszek nagy hívő, ha ezeket sutba dobom, sőt Jézus és maga a Biblia is arra buzdít hogy gyarapodjunk ismeretben és hitben... Szóval nekem ez egy kicsit zavaros, nem értem ezt a "felejteni kell" dolgot. Ez akkor lehet jó, ha valamivel nem akarunk szembesülni, vagy el akarunk felejteni valami kellemetlen dolgot.

    De lehet hogy én értek valamit rosszul.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • lao ce

    aktív tag

    válasz lao ce #10879 üzenetére

    felreertes ne essek: a pu nem a tanulasra vonatkozik. sokkal osszetettebb dolog.

    nicht kompot

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10880 üzenetére

    Oké. Sajnos úgy tűnik ehhez nagyon kevés vagyok. Nem tudom megérteni. Jobban mondva nem tudom elfogadni, mert nem ezt látom a környezetemben, legyenek azok az emberek hívők vagy ateisták. De lehet ha kiköltöznék kínába ott mást látnék :) Valahogy nekem jobbnak tűnik, hogyha valamit megtanulok azt nem felejtem el. Hiszen akkor minek tanultam meg... Vagy valami ilyesmi, de biztosra veszem hogy inkább nem értem azt amit mondani akarsz. Biztos van valami a mi számodra egyértelmű ennek megértéséhez, de számomra pedig nem triviális

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10883 üzenetére

    Erről a hasfájásról eszembe jutott, hogy mit mondott a hitről egy lelkipásztor:
    "Sokan úgy gondolnak a hitre mint valami érzés. De a hit nem az. A hascsikarás, na az érzés." :)

    Szóval visszatérve erre a tanulás - felejtés dologra. Kezd egy kicsit olyan érzésem lenni mint a tyúk és a tojás esete. Mert nyilván hogy gyakorlás nélkül még egy akkordot se tudna az ember leütni a zongorán nem hogy egy darabot eljátszani. És szerintem itt nem is arról van szó hogy görcsösen ragaszkodni kell valamihez és ez a görcsösség megbénítana, hanem olyan biztosan kell kezelni a megtanultakat, hogy egy külső szemlélő számára fel se tűnjön, illetve azt úgy tudjam alkalmazni, hogy a tudatlanságom, vagy gyakorlatlanságom ne akadályozzon a mű előadásában.

    És ezekhez a dolgokhoz nagyon is sok köze van annak amit írtam. Szerinted a tao az említett dologra is bizonyos magyarázatot ad, lelkigyakorlatok terén is. És ilyen számodra tiszta, de számomra homályos dolgokkal adsz magyarázatot lelki dolgokra (jing-jang, középút keresés, népi bölcseségek, fatönk, tanuljunk, de a nagy igazság a felejtés, stb). Oké hogy ez számomra nagy homály és katyvasz, de a Bibliában mindenkiszámára érthetően és tisztán le van írva, nem kell éveket elmélkedéssel, tanítások olvasásával és meditációval tölteni, hogy az ember megtalálja a kiutat. Isten mindent egyértelműen, tisztán elénk ad.
    Isten neked is egy csodálatos ajándékot készített el, de te ezt vagy elfogadod, vagy nem, ez rajtad áll. Hogy a hasonlatoddal éljek, nem hogy egy hangot leütni tesz képessé, hanem egy egész cantátát képesé tesz eljátszani.

    http://www.youtube.com/watch?v=MkzFNqc-rvg

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10885 üzenetére

    Van egy sejtésem, hogy mi a kommunikációs gond. Te mást értesz felejtés alatt mint én. Én a tudás elvesztését, te pedig egy megváltozott tudatállapotot. Így biztos nem jutunk közös nevezőre. Ha ezt az elején kimondtad volna nem pazaroltuk volna a byte-okat :)

    Csak biztos sokkal misztikusabbnak hangzik ha felejtésről beszélsz, mert az olyan meghökkentő vagy nem is tudom.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10887 üzenetére

    Szerettem volna megkérdezni, csak mindig valahogy elmaradt, hogy a te egyensúlyodnak mi az alapja? Ha nincs jó és rossz akkor honnan tudod, hogy pont középen vagy?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10889 üzenetére

    Örülök, hogy nem kell ezt tennem, sem elfogadnom.
    Köszönöm hogy ezt megosztottad, így már valamennyire tudok viszonyulni a "világotok" felé. Jobban látom miért kell ettől távol maradnom.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10893 üzenetére

    Nem tudom honnan szűrted le hogy ellenséges lennék. Én a hitedet ítélem el nem tégedet (ezt korábban is kiemeltem). És ahogy említettem embert nem ítélek, esetleg nyilvánvaló bűnt, a kettő nem ugyan az. Az ember emberségéből adódóan tökéletlen, én is. Sajnálom hogy te másképp látod a dolgokat, hogy nem vagy eléggé megértő. Nyilván nem kell annak lenned, hisz a tao erre téged nem buzdít, egyedül a józan belátásodban tudok bízni.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10895 üzenetére

    Sajnálom, hogy ekkora gyűlölet van benned felém. Vagy legalábbis az írásodból ez jön le.
    Ha megnézed a a szerinted taoizmust bántó hozzászólásomat, abban csak annyit írok, hogy örülök, hogy nem vagyok benne. Nem írtam azt, hogy milyen rossz hogy te benne vagy, vagy azt hogy az a sátán műve meg hasonlók, amiket te beleképzelsz és taoizmus bántó vádiratot látsz benne. Téged nem én vádollak, legfeljebb a saját lelkiismereted.

    Nem tudom, hogy benned honnan jön ez az iszonyatos ítélkezés és lenézés... Vádolsz ítélkezéssel holott én ezt nem is tettem és te magad ítélsz el.

    Persze tudom hogy nem vagyok tökéletes, de nem hiszem hogy olyan valaki lennék aki itt osztja az észt, csak a Biblia alapján próbálok válaszolni kérdésekre. Ez bánthat egyeseket, lehet... De mást nem mondhatok. Abban is igazad van hogy nem vagyok tökéletes, ezért is próbálok nem a magam eszére, hanem a Bibliára támaszkodni, nehogy személyeskedéssel vádolj meg.

    Örülök, hogy keresztyén emberektől olvasol könyveket. Ezzel nincs semmi bajom, ezért nem is kommentáltam külön. És persze azt a könyvet amit említettél nem olvastam, sajnos nem mindig van időm azt olvasni amit szeretnék.

    Nyílván két eltérő vallású ember nem értheti meg egymást, de nem én tereltem abba az irányba a témát. Próbáltalak téged megérteni és ezt te támadásnak vetted. Ezzel nem tudok mit kezdeni...

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10897 üzenetére

    Leírtam mindent az ítélgetésről a horka-nak intézett válaszomban. Jézus is elítélte a bűnt, de a bűnöst nem. Tehát ítélni kell csak nem mindegy hogy mit. Ez az én véleményem. Nyilván neked a taoizmus mindenféle elítélés nem tart szerencsésnek, mert akkor megbomlana az egyensúly, nem tudnál áramolni a nagy energiákkal vagy valami ilyesmi...(legalábbis erre következtetek az eddigi hozzászólásodból).
    Egyszerű, hogy nincs közös témánk, csak azt sajnálom, hogy neked nem a cél a fontos csak az út.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10899 üzenetére

    Nem tudom, hogy itt le volt-e már írva, de a keresztyén azt jelenti hogy Jézus Krisztus követője. Tisztában vagyok vele, hogy nem lehetek Jézus. Soha sem, de őt követem, ezt soha nem is írtam bármennyire ezt próbálod meg kihozni, sőt ki is emeltem hogy nem vagyok tökéletes, csak egy az: Jézus (ezt többször kiemeltem). És amit te nagyon keversz az a megítélni és az elítélni. Súlyos fogalmakat mosol össze, csak azt nem tudom, hogy tudatosan vagy tévedésből.

    Nagy ellentmondás van abban, amiket írsz. Nem figyelni a célra, de mégis. Ugyan azt látom amit korábban a sportolós-felejtős szövegben is. Beszélsz valamiről aminek ellent mondasz.

    A keresztyénségben nem cél a mennyországba kerülés, mert oda magadtól nem juthatsz. Nincs önmegváltás. Ami cél van attól nem remeg meg senki keze, hanem boldogan halad előre. Persze van hogy megbotlik az ember, de az nem a cél miatt van.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10901 üzenetére

    Tényleg, igazad van. Tévedtem. Csúnyán elítéltem a vallásod. Ebben változnom kell. Meg kell ítélnem a taoizmust.

    Itt is jól látszik, hogy nem vagyok tévedhetetlen.

    Szerintem nem feneklett meg a társalgás, csak elfáradtál.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10903 üzenetére

    Bocsánat, nem gondoltam volna hogy ennyire nehezen éled meg a nyelvbotlásomat, mert tényleg a megítélésre gondoltam, mert az Ige szerint ez helyes. Amíg nem látom meg életemben a bűnt addig nem tehetek semmit és te segítettél hogy meglássam, hogy nagyon elhamarkodott vagyok annyira rajongok Istenért, de ő nem szeretné hogy ezt az ő kárára tegyem, hanem hogy őt képviseljem mások előtt. Ez jó próba volt a számomra, sok mindent tanultam Jézusról, megint...
    Persze tudom, hogy nem fogom elfogadni a hitedet és te se az enyémet és nyílván ez egy nagy feszültség, ezt valaki elbírja hordozni valaki nem. Megértem, hogy belefáradtál. Néha az alapfogalmak új értelmet nyerhetnek és ez pláne fontos egy olyan dologban, ahol egy eszme teljesen felforgatja az ember világképét, ilyen kor érdemes az alapvetőnek gondolt fogalmak újradefiniálása. Bár lehet hogy neked ezek evidens dolgok.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • JJános

    addikt

    válasz lao ce #10903 üzenetére

    Sokáig gondolkodtam, hogy írjak-e.

    "mert sok a kulonbseg, ugy viszont totalisan remenytelen hogy lehanyjuk a masik vallasat itt-ott"

    A legnagyobb különbség az, hogy nekünk nem vallásunk, hanem megvallásunk van. A biblia azt mondja a szellemi ember mindent megítél. A szellemi ember az, aki nem a fizikai testét szolgálja. Persze mi is eszünk-iszunk, de nem engedünk minden kívánságnak, ami a test akarata.

    Az a vallás, vagy bármi más, ami mögött a gonosz áll, és az is hozta létre, a mi szemünkben értéktelen, ezért elítéljük.

    Miért hozza létre a gonosz ezeket? Azért, hogy elválasszon Istentől.

    A gonosz minden embert akit meggyőz valamely vallással, vagy bármivel, ami tévútra visz, becsapta. Ez a fő dolga.

    A mi célunk Krisztusivá válni. Ez az igazság útja. Bármennyire is szeretjük az embereket, még a becsapott embereket is, kötelességünk állást foglalni. Ezért ítéljük el vallásodat.

    Én is súlyosan elítélem! Undorodom tőle!

    Az igaz egyháznak, akinek tagjait csak Isten ismeri, a legnagyobb ellenfele a hamis egyház.

    Ezért van az, hogy pont azok támadják legjobban az igazakat, akik a hamisságban vannak.

    Lásd például Luthert. Meg akarták ölni, mert felnyitotta az emberek szemeit.
    Fel is nyitotta, és hatalmas változások kezdődtek!

    Amikor Isten közbeavatkozik, akkor az Istenkeresők mindig megtérnek, és követik.

    Sajnos ma a világban nagyon sok a hamis vallás, és sok sok ember jól érzi magát azokban, mert nincs tilalom, nincsenek törvények. Mindent lehet csinálni, csak az a lényeg, hogy hogy érzed magad. Nem számít semmilyen parancsolat, amíg a törvényt át nem hágják. A törvény meg engedékeny.

    De nem nekünk.

    Nem akarok a r.katolikusokkal példálózni, mert meguntam, de a legtöbb rosszat ők teszik itt a földön. Erőszakosak, másokat is ebbe a vallásba akarnak hurcolni, miközben nem a teremtő Isten az istenük.

    A reformáció is elvesztette lendületét, de azt látom, hogy a legnagyobb ellenségük mégis mindig a r.katolicizmus volt.

    Félnek is a reformációtól a katolikusok!

    Én is ismerek sok katolikust. A templomban térden csúsznak, aztán hazamennek, és folytatják a test kívánságainak a kielégítését. Paráznák, falánkok, ......gonosszak.
    Aztán megint vasárnap csúsznak-másznak, letudják a 30 miatyánkot, és kezdik elölről.

    Azt fogják aratni sajnos, amit vetettek.
    Advent, meg szeretet ünnepe. Ha tudnák mit is ünnepelnek valójában, a gyomruk is kifordulna. De nem vesznek észre semmit. Mert szemeik vannak, de nem látnak, füleik vannak, de nem hallanak. Olyanokká lesznek mint a bálványaik, isteneik.

    Elítélem lao ce a vallásodat, mert tévútra visz, ha te nem is látod, mert vak vagy.

    Elítélem, mert el kell ítélnem. Becsapott az ördög! bármennyire fáj is, ez az igazság.

    Jézus Krisztus a golgota keresztjén megváltotta életünket. Megváltott a halálból, a betegségből, az átkoktól, a szegénységtől.

    Ő az El Shaddai! Aki több mint elég!

    Aki megveti Őt, és nem fogadja el áldozatát, azt elítélem. Aki nem őhozzá megy hanem bárki máshoz, azt is.

    Tetszik, nem tetszik elítélem!

    2007-05-06 óta itt!

  • kilozsul

    aktív tag

    válasz lao ce #10899 üzenetére

    Nagyon jó ez a példázat :)

    Jellemzően a keleti vallások és filozófiák alapkövetelménye a tiszta és befolyásmentes tudat, akár a buddhizmus meditációs szintjeiről, vagy akár a hinduk és velük rokon vallások Aum (ॐ) befogadásáról van szó ez alapfeltétel...

    Tényleg... A Tao hogyan viszonyul az Aum-hoz és a Dharma-hoz (mind buddhista mind hindu értelmezéséhez)? Mert amennyit én tudok róla, a Tao mindkét irányba a legnyitottabb...

    Om Mani Padme Hum :)

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10945 üzenetére

    Itt nem arról van szó szerintem, hogy mit hogy élek meg, hanem, hogy mi van a világban.

    Beszélhetsz a mogyorós csokiról, de aki ataxiás tünetekben fuldokol, magyarázhatod neki, hogy az ugyan olyan mintha élvezné a csoki és a mogyoró ízharmóniáját.

    Ha azt mondod, hogy valaki undorodik a csokitól és nagyon szereti azt...

    Látod te is, hogy milyen az ha valami minden mindegy, leforrázott, bepólyált testtel feküdni, vagy felfrissülve egy jó fürdő után.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10947 üzenetére

    "pedig ez az allitas nem is rossz, nem is jo, csak "van", hasonloan mint a mogyoros csoki. viszont mivel te rossznak iteled ezert vagy elutasitod a megerteset vagy megertetted epp de felremagyarazod. vagy igy vagy ugy, de pejorativ jelzoket aggatsz ra, teszel rola hogy negativnak tunjon fel. latod? a negativsag a te fejedben (vagy szivedben) van nem abban amirol szo van."

    Szóval a negatívság az én fejemben van-e vagy a fuldokló fejében?

    Mindegy, én tényleg nem akarok vitatkozni, elmondtam a véleményem a keleti filozófia (európai hegeli abszolútum filozófia) kapcsán. Teljesen máshova helyezitek a hangsúlyt. Ez nem baj, csak megjegyeztem, hogy a keresztyénség Istene nem ilyen, szerinte van rossz és jó, és nem azért mert az én lelkem, szívem úgy viszonyul a dolgokhoz, hanem azért mert ezek tényleg olyanok.

    Isten gondolkodik, neki is van logikája és minket is így teremtett meg. Gondolkodunk. És mivel hitem szerint Isten teremtett mindent az ő logikája nyomon követhető abban, és a Bibliában is ezt a logikát tanulhatjuk, érthetjük meg. Ez persze teljesen ellentétben van a semmi se rossz vagy jó, hanem csak úgy van állásponttal. Erre hoztam egy kicsit erős példát, amit te nyílván nem értesz, mert neked a saját világképed a középpontod és ahhoz ragaszkodsz, azt isteníted (persze ezt te csak szemlélődésnek hívod). ezzel nincs semmi baj, csak a kommunikációt nehezíti, mert te az élet minden mozzanatát másképp látod mint én. Ezen persze fel lehet háborodni.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10951 üzenetére

    Értem.
    Akkor fuldokolni nem jó és leforrázni se jó, hanem...
    És értem hogy engem jellemez. Talán ez az oka annak hogy Isten dolgait tartom jónak, mert hívő vagyok? És szerinted az lenne a jó ha nem csak Isten dolgait nem tartanám se jónak, se rossznak, hanem... csak úgy vannak.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz lao ce #10956 üzenetére

    A szeretetről még eszembe jutott korábban pár dolog.

    A szeretetnek azon megnyilvánulásai, amikre azt mondjuk ,hogy nem tökéletes, vagy valakinek kára származik belőle, valójában nem maga a szeretet, hanem azok a dolgok bennünk, amik akadályozzák, hogy a tökéletes szeretetet tudjuk gyakorolni.

    Ha a kő oldaláról nézzük, számára a szeretet továbbra sem érték, tulajdonképpen a kő számára maga a létezés sem érték. Igazából mindegy neki, hogy van-e, vagy nincs. Ezzel meg rögtön kicsit mélyebb vizekre eveztem.

    Vajon van-e a világnak olyan nézőpontja, amiből abszolút értelemben érdemes vizsgálni a dolgokat? Vajon a kő nézőpontja az egyetemes? Az élő valóban magasabb rendő, mint az élettelen?

    Mennyire van létjogosultsága az emberközpontú univerzumnak? Vagy akár annak, hogy az ember, és esetleg más hasonló intelligens vallásos élőlények vannak benne? A szeretet nyilván csak nálunk játszik szerepet.

    Ha azt mondjuk, Isten a szeretet, akkor ezzel azt mondjuk ki, hogy Isten a szeretet és csak a szeretet, vagy azt, hogy a szeretet mindenképpen Isten, de Isten több ennél. Isten az emberi viszonylatokban nevezhető szeretetnek.

    Vajon a kő viszonya milyen Istennel? Hogyan mutatkozik meg Isten isteni mivolta az élettelenben? Az isteni jóság miben nyilvánul meg a kő esetében? Meg kell-e nyilvánulnia benne egyáltalán?

    És ha a taot nem zavarja a kereszténység, és akár Isten léte a rendszerben, vajon a kereszténységet és Istent vajon zavarja-e, akadályozza-e, vagy korlátozza-e a tao?

    És vajon lehetek-e emberként egyáltalán taoista? Hiszen én egy nézőpont vagyok, és talán még a tao számára sem lényeges, hogy úgy lássam a dolgokat, mint a tao.

    Lehet, hogy emberként emberi nézőpontból kell, vagy érdemes a dolgok felé közelíteni. Még akkor is, ha tudjuk, hogy van más, nem egyedüli valóság az, amit mi látunk, tapasztalunk, gondolunk. Hiszen ha a kő oldaláról nézzük, a kép egész más.

    Ezek leginkább kérdések, mert így tudom legjobban kifejezni azt, ami most előjött bennem.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz lao ce #10962 üzenetére

    Sajnos most nincs időm hosszabban válaszolni, ha lesz, megteszem. Angolul is hivatkozhatsz, de azt is csak az időm függvényében tudom olvasni.

    A csónakos példához viszont eszembe jutott egy mondás: Segíts magadon, az Isten is megsegít. ;)

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dorien

    veterán

    válasz lao ce #10962 üzenetére

    Azért egy kicsit durva így beállítani, hogy mindenki full idióta, aki nem taoista... :D Én ismerek teljesen normális, értékes és szeretetreméltó embereket különféle vallásokkal.

    Én jobb szeretek a különféle eszmékre térképként tekinteni. Egyik sem azonos a valósággal, csak modellek, amiket felhasználhatok tájékozódásra. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz lao ce #10968 üzenetére

    Ha ez lenne az emberközpontú világ definíciója, akkor ez a világ biztosan nem emberközpontú, hiszen túl nagy, és nem tudom ,hogy egyes fekete lyukak hogyan tudnák szolgálni az emberiséget. Mondjuk szupernova robbanás már segíthetett az emberi faj létrejöttében...

    A világegyetem paraméterei egyértelműen kedveznek az ember létrejöttének. Persze ez, mondhatjuk, semmit sem bizonyít meggyőzően. De egy kiindulási alap lehet arrra, hogy azt mondjuk, van helyünk a világegyetemben, nem feltétlenül véletlen, hogy kialakultunk, hiszen a feltételek adottak voltak.

    Visszatérve a kérdésre, talán egy definíció az is, hogy olyan világ emberközpontú, amiben cél az ember létrejötte és létezése. Ahol tudatosan és szándékosan létrehozott helyünk van. Kizárólag emberközpontú akkor, ha csak az emberek számára készült az univerzum, minden más csak eszköz, vagy melléktermék.

    Azon gondolom nincs is értelme vitázni, hogy ez így van-e, vagy hülyeség, mert tudományos erejű bizonyítékot úgysem fogunk tudni felmutatni se pro, se kontra. Mindenesetre érdekes kérdések ezek, szívesen olvasok hasonló, vagy eltérő elképzeléseket erről.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dorien

    veterán

    válasz lao ce #10969 üzenetére

    Így van! :C

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10969 üzenetére

    Attól függ mit tekintünk eredménynek. És nem tudom, hogy az imádságot és a meditációt mennyire lehet egy kalap alá vonni. Egyiknek a célja az elme kiürítése, megnyugvás, elmélkedés a másiknak az Istenhez fordulás, kommunikáció.

    Vannak törekvések, hogy a kettőt összehozzák: tantrikusan ismételgetni bibliai szöveget és közben "megvilágosulni", "szent szavak" ismételgetése, vagy egyszerűen annyira magamba süllyedek, hogy míg meghallom a bennem rejtőző istent, stb de ezek nem biblikusak, egyetlen apostol, vagy próféta nem használt ilyen módszert. És úgymond ez is csak szűkíti az ember kapcsolatát Istennel, hiszen ha valaki jobban tud "meditálni" mint a másik, akkor jobban kapcsolatba tud lépni Istennel, míg imádkozni bárki tud, ugyan olyan "hatásfokkal".

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10979 üzenetére

    Értelek.
    Sok imádságot olvas az ember a Bibliában is. Onnan is lehet tanulni.
    Amit te felhoztál példának, olyanok lehetnek de azok tényleg nem feltétlen imádságok, Isten nem egy kívánság automata, még akkor sem ha sokan azt szeretnék. De néha egy sóhaj vagy egy felkiáltás is lehet imádság. De szerintem az alapja az az, hogy Istenre figyeljek közben, nem a kívánságaimra, habár azokat is el lehet mondani. Ez tényleg olyan mint amikor valakivel beszélgetsz, nem mindig csak azért beszélsz valakivel mert pénzt akarsz kérni, hanem elmondod örömödet, bánatodat, tanácsot kérsz, megvitatsz dolgokat...

    Tehát szerintem az elsődleges, hogy Istenre kell figyelni, ez valakinek könnyebben megy, mert mindig e körül forog a gondolata, de valakinek ehhez "el kell csendesednie", hogy Istenre tudjon figyelni. Ezért van az hogy valaki séta közben is "tud", de valaki csak egy csendes szobában, Bibliát olvasva. Lehet hogy itt van valami a tudat állapotról, de a hitem szerint az ember mindig vágyik Isten után (akár hívő, akár nem), és Isten úgy teremtett meg minket, hogy bárki előképzés nélkül képes imádkozni. Nem kell tanulni. Az egy más kérdés, hogy az ember ebben is képes fejlődni.
    Érdekes az amit a célról írsz. Nem tudom, hogy mennyire lehet konkrét célt kötni az imádsághoz... Talán egy biztos van, Istenhez közelebb kerülni. És ebből jön a többi, béke, megnyugvás, haladni előre az életemben. Az is egy jó szűrő, hogy mit merek, akarok Isten elé vinni; megmutatja a szándékaimat.

    Most teljesen el bizonytalanodtam, hogy milyen párhuzam van a meditáció és az imádság között, de én nem látom a 100%-os átfedést.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz lao ce #10986 üzenetére

    Ez így van, nem lehet titkolózni. Sajnos sokszor ég is a pofám rendesen :B Istennel őszintébb lehetek, mint saját magammal.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz lao ce #10989 üzenetére

    Nem szégyenérzet, hanem bűntudat. Ha bűnt követek el. Ez természetes, és nem hívőknél is működik -jó esetben.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #10991 üzenetére

    Érdekes amiket írtok.
    Ez is jól mutatja, hogy az imádságra is az embernek van szüksége nem Istennek.
    És persze, hogy Isten tud mindent, de pont azért jó szűrő az imádság, hogy lássam, nem-e rosszul csinálok valamit. Igaz hogy Isten minden múlt és jövőbeli bűnömet eltörölte, de a bennem lévő Szentlélek mindig a helyes irányba terel engem, és pont az ilyen alkalmakkor derül ki ha valami nem biztos, hogy Isten szerint való és mivel szeretem őt és hálás vagyok neki, örömmel lemondok a rossz dolgokról, csak nem minden olyan egyszerű, hogy ez biztos nem kedves Istennek (pl hitel felvétel, stb, ami nem vezethető le közvetlenül a 10 parancsolatból).
    És ami a fontos nem azért akarok Istennek megfelelni, mert félek, hogy megbüntet, hanem azért mert ő hamarabb szeretett engem és én is szeretem őt.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz lao ce #10991 üzenetére

    Van különbség, nem is kicsi. A bűntudat akkor van, ha vélt, vagy valós bűn elkövetésének súlyával tisztában vagyok, és úgy érzem, ez nem volt helyes.

    A szégyenhez nem kell bűnt elkövetni. Ha velem valami olyan történt, amit megalázónak érzek, akkor lehet szégyenérzetem, de semmiképp sem bűntudatom alakul ki.

    Persze olyan is van, hogy bűn elkövetése után valaki szégyent érez. A szégyentől nehezebb szabadulni, és károsabb is.

    Az értelmezésbe persze belejátszik, hogy ki mit ért alattuk. ettől is függ, hogy ki hogyan definiálja.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dorien

    veterán

    válasz lao ce #10991 üzenetére

    Példa: Épp a pároddal fekszel meztelenül az ágyban, amikor tévedésből egy csapat kommandós ordítozva rád töri az ajtót és a nő szeme láttára bilincsben elhurcol. (Egyik ismerősömmel megtörtént) Amikor ez történik, biztosan nem bűntudatot érzel, hanem szégyent, megaláztatást.

    [ Szerkesztve ]

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #11002 üzenetére

    Megnéztem a pszichológusok tényleg írnak le ilyeneket, de ők se indokolják meg, hogy miért.
    Amit én leírtam az egy baptista teológus által írt könyv volt. Nem elképzelhetetlen, hogy a teológiai bűntudat más mint a tudomány által megfogalmazott bűntudat. De az is elképzelhető, hogy amiatt lett áldozata egy megerőszakolásnak, mert nem hallgatott a szüleire, férjére, barátaira vagy csak a józan észre (hányan lesznek áldozatai diszkóban randidrog miatti erőszaknak?). Lehet emiatt van bűntudatuk. De ez kicsit spekulatív.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Dorien

    veterán

    válasz lao ce #11012 üzenetére

    Személyi kultusz olyan embereknek, akik sohasem voltak képesek elhinni vagy elfogadni hogy saját magukban is megtalálható az isteni minőség.

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #11015 üzenetére

    Nyílván lehet sokféle módszer, hogy az ember elérje a célját. Valakinek a gondolkodás, valakinek meditáció, elmélkedés, hit... Kérdés hogy van e valami univerzális cél, mert ha igen és ezt emberi dolgokhoz kötjük, akkor a gyenge láncszem az ember és saját maga az akadálya a célba jutásának... Persze nem mindenkinek kell megtalálnia a boldogságot, és nem is mindenki találja meg (mondjuk ha a boldogság a cél).

    Nem neked szólt, hogy bizonyos emberek mit gondolnak a régi emberekről. Csak sokszor érzem azt hogy nagy szenzációnak tüntetik fel egy régi nagy civilizáció eredményeit, holott lehet, hogy az a természetes, hiszen azok is ugyan olyan okos értelmes emberek voltak mint mi. A matematika, csillagászat(fizika) állat és növénytermesztés, nemesítés alapjai nagyon régre nyúlnak vissza. Attól hogy nem tudtak fröccsöntött műanyagot készíteni, de tudtak olyan acélötvözeteket, kerámiákat amiknek ma sincs párjuk.

    Persze ne fagyasszuk be a gondolkodást, csak én nagyon erőltetettnek érzem, hogy pl Illés mennyberagadtatását feltétlen csak sugárhajtású repülőgéppel lehet magyarázni és nem úgy ahogy le van írva. Az emberek mindig kényszert éreznek arra hogy plusz infókkal kitöltsék azt amit nem (feltétlen) kell, mert úgy is értelmes lehet. Erre jó példa a nem régiben olvasott cikk, ahol Müller Péter leírja hogy Szűz Máriáról készített egy színdarabot, de mivel a Bibliában nagyon kevés utalás található, ezért nagymamájáról formázta meg. Ami szép meg jó, de akkor miért Máriáról nevezte el a színdarabot és miért nem a nagymamájáról. Mert ha valaki megnézi a színdarabot nem Máriát látja, hanem egy másik nő problémáit, gondolatait, tetteit.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #11025 üzenetére

    Úgy veszem észre ez is olyan, hogy ha valamit nem akarunk elfogadni úgy ahogy le van írva, akkor olyasmiket képzelünk bele, ami nem feltétlenül kellene. Ismeretlen repülő eszköz/teremtmény = feltétlenül másik világból származó űrlény??

    A másik, hogyha Megnézed Ezékiel könyvének első részének első felét, akkor ő itt egy látomást/vision ír le. Tehát ezt csak ő látta, mert Isten csak neki mutatta meg, nem akárkinek aki kiment a mezőre... Az hogy a látomások/prófétálások pontosan mik az is megérne egy topikot :) És tényleg beszél repülő élőlényekről (nem feltétlen tárgyak?) és akkor oda fejlett technológiát/ufókat kell gondolni? Érdekes megközelítés. Persze ettől még igaz lehet, csak erőltetettnek érzem. Miért ne láthatna be a mennyei világba és miért ne láthatna mennyei lényeket?

    A repülő trónhoz meg csak annyit, hogy sehol nincs írva hogy repül (csak annyi van, hogy a lények felett van, jó esetben is csak lebeg), és érdekes módon a trónon egy ember ül. De a következő részből kiderül hogy Isten mennyei trónját látta Ezékiel.

    De tőlem lehet ezeket ufónak gondolni, de elég meredek... Csak kérdés, hogy ez hova vezet? Vagy ha ezeket a dolgokat valaki elhiszi, azt nem hogy emberré lett Isten és megváltott minket és az örök életre, boldogságra juthatunk általa? Nagyobb a valószínűsége a földönkívüli életnek, minthogy van lelkünk és van mennyország?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #11027 üzenetére

    "lathatna ha tul akarunk misztifikalni mindent. en nyilvan mashonnan nezem ezt a dolgot mint te. en azt erzem logikusnak (monjduk inkabb ugy hogy kevesbe eroltetettnek) hogy egy kozlekedesi eszkozt latott amivel landolt valaki hogy beszeljen vele.
    van egy olyan erzesem hogyha mennyei vilagban mennyei lenyeket latott volna akkor azt irta volna hogy mennyei vilagban mennyei lenyeket lattam. de, a mennyei vilagokban nincsenek eszakrol kozeledo repulo szerkezetek. a mennyei vilagban nincs is eszak. ez koztudott :), de komolyan."

    Tényleg nem kötekedésből... De ha megnézed az első verset ott írja, hogy látomása van és a mennyet látja. A magyar, angol és héber szöveg szerint is.
    Ezek. Gen.
    Szóval írja, hogy mennyei lényeket lát a mennyben. Nem sok mindent tudunk a másvilágról, de kb valami olyasmi mint egy párhuzamos dimenzió, itt van a közelünkben, de mégse látjuk, de egyeseknek megadatott hogy belelássanak. Persze ebből nem következik, hogy olyan mint a mi világunk, de lehet , hogy lehet benne tájékozódni. És az égtájak kellenek a tájékozódáshoz. De ez teljesen mellékes. Én még mindig tartom magamat ahhoz, hogy ebben az esetben ez Ezékiel privát látomása volt, és csak ő látta, más nem. Persze ez így nem magyarázza a maják vagy nazca indiánok repülős képeit, de ahogy a római császárok istennek állították be magukat (Caligula) elképzelhető, hogy egy egy ügyes feltaláló "isteni rangot" érhetett el és megörökítették a piramisaik falán.

    Igazad van ufó az azonosítatlan repülő tárgyat jelent. Csak én mindig földönkívüli dolgokat értek. Bocsánat.

    Hogy Istennek mi kényelmes és mi ne nem? Egy mindenhatónak nem te fogod megmondani, hogy mit tegyen vagy szerinted mi lenne az optimális. Isten rengeteg képpen megmutatja magát az embereknek, Ezékielnek most pont így, de már Jánosnak vagy Mózesnek másképp.

    Ha a túlvilági lényekre (kérubok, angyalok, démonok, sátán) gondolsz akkor igen, hiszek a létezésükben. Ha konkrétan a földrajzi Föld bolygón kívüli de ebben a téridőben létező életre gondolsz, akkor azt kell mondanom, hogy a csillagászat kurzuson nekünk azt tanították, hogy a jelenlegi fizikai és valószínűség számítási ismereteink alapján, nem lehetséges idegen értelmes civilizációval a találkozás (mindent szépen alátámasztottak képletekkel). Ezt elfogadtam akkor és nem tudtak még meggyőzni az ellenkezőjéről. Azaz létezhetnek, de teljesen irreleváns. Ez a kérdés is kb olyan mint az evolúció, csak akkor tudnánk meg, ha visszamennénk az időben/illetve ténylegesen idejönne egy ilyen létforma vagy mi mennénk oda, addig az egész csak egy izgalmas elmélet marad.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #11029 üzenetére

    Nem sok minden derül ki a Bibliából a mennyei világról, de ha egy olyan hely amiben lehet mozogni, akkor ott lenni kell valami viszonyítási rendszernek, amihez viszonyítani lehet a mozgást, és így lehet olyan, hogy észak és dél. Itt a Földön se esik a földrajzi(forgási tengely) észak egybe a mágneses északkal (jó pár fok eltérés van és ez csak nőni fog). De mégis mondunk északot és senki se köt belénk, hogy melyiket mondjuk... De szerintem a mennynek is lehetnek saját törvényei (fizikai?), de ezt nem tudom.

    Miért nem áll össze a látomás? Írja hogy látomást lát és utána szépen leírja, hogy mit lát ő, ez szerintem teljesen logikus. Nem valaki másnak a tapasztalatait írja le hanem a sajátját, a saját istenélményét.

    A madáron se kéred számon, hogy miért repül, vagy a halon, hogy miért úszik, miért kérnéd számon egy mennyei lényen hogy miért repül és miért nem szalad...
    Én a helyedben nem azt mondanám, hogy logikátlan, csak azt hogy nem érted meg. Mi alapján mondod valamire, hogy logikátlan... Bár nekem is logikátlan a tao csavarjai (ahogy ez korábban már fejtegettem), lehet itt is valami hasonló dolog van a háttérben.
    De teljesen érthető, hogy nem tudod elfogadni, a menny, pokol, halál utáni élet... ezek mind olyan dolgok amiket csak hittel lehet elfogadni. Én se értek még mindent, de amit eddig megértettem tökéletes összhangban van egymással és a jelenlegi világgal.

    Dorien
    Nekem meg éppen az gyerekes mikor szánalmas emberi tulajdonságokkal ruháztak fel isteneket (akár görög, római vagy éppen hindu istenek). Egyébként biztosan van valamiféle hierarchia a mennyben is de jó tudni, hogy ki van legfelül és milyen tulajdonságai vannak és az egyik a mindenhatóság, bármilyen gyerekesen is hangzik. Szerintem jobb mintha lusta, élvezkedő, vagy áldozattal megvesztegethető lenne, manipulálni lehetne imádságokkal vagy egyéb dolgokkal...

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #11032 üzenetére

    Úgy gondolkozol ahogy jól esik, csak szerettem volna néhány nyilvánvaló dologra felhívni a figyelmedet, amiknek a fényében nem biztos hogy helytálló amit gondolsz.

    Dorien
    Az emberrel nyilván emberi módon lehet infókat közölni, különben nem érti meg. Istennek vannak nem emberi tulajdonságai: mindenható, örök, teremtő. És mivel az ember Isten képmására teremtetett vannak közös tulajdonságaink. De ezek nagy része megromlott a bűnesettel. Ilyen a szerető, gondoskodó, igazságos, kegyelmes, féltékeny, gondolkodó, kreatív, stb

    Akkor lenne élvezkedő pszihopata ha hagyta volna hogy Ábrahám tényleg megtegye. Ha elolvasod a történetet egyáltalán nem egy élvezkedő pszihopatát látsz, hanem egy gondoskodó Istent, akinek fontos volt Ábrahám hite, és Isten nem maga miatt csinálta, hanem Ábrahám miatt, Isten soha nem maga miatt követel meg dolgokat, hanem csak mi miattunk, a mi javunk érdekében.

    Ha megnézed a bűnesetet ott semmi kíváncsiság nincs Éva és Ádám részéről, egyszerűen lázadnak Isten ellen, nem az van ott, hogy annyira furdalta Éva oldalát a kíváncsiság, hogy muszáj levennie az almát, hanem, hogy: "olyanok lesztek mint az Isten" csábításának dőlt be.

    Imádkozok. De sokan az Istent egy kívánság automatának gondolják, de nem az. Nem tudjuk se zsarolni, se megvesztegetni. Igen, Isten azt mondta, hogy kérhetünk tőle bármit, de lehet tőle őszintén kérni és az embert a saját lelkiismerete ítéli meg miközben imádkozik, hogy helyes-e az amit kér (nyilván ha a szomszéd feleségét kéri, vagy hogy bárcsak lenne, egy ferrárim, egy rózsadombi villával, az ember érzi, hogy valami nem stimmel). Isten azt mondta, hogy minden a javunkra van és meg ad nékünk mindent. Az imádságunk nem azért van hogy Istent befolyásoljuk, manipuláljunk, vagy hízelegjünk, hanem hogy őszintén elé vigyük ügyes bajos dolgainkat, kiöntsük neki a szívünket, mint gyerek az apjának (Mi Atyánk...) Jézusnál ez a megszólítás az akkori szóhasználatban a legbensőségesebb megnevezése volt a szülőnek, mint ma a papa, vagy apuci. Ilyen kapcsolatba kerülünk Istennel Jézus által, aki szeret minket (szeret titeket is) és a legcsodálatosabb ajándékot készítette nekünk.

    Sajnálom, hogy ennyire felhúztalak. De ha tisztában vagy Isten szeretetével, talán érdemesnek találod arra hogy megismerd. Mert talán Isten legfőbb tulajdonsága, hogy szeret.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Horka1

    tag

    válasz lao ce #11080 üzenetére

    "a "buneink lanca""

    Egy szimbólum ebben a keretben. Valahogyan ki kellene fejeznem valamit. Nem ragaszkodok a bűn kifejezéshez, de ez a legismertebb.

    Azt nem értem mire mondod, hogy válogatok jó és rossz között, mikor meditációról és emlékezésről írok. Sem hitet nem fogalmaztam se nem különböztetek meg semmit...

    Belevetítesz szerintem valamit ami nincs az írásomban...

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • Horka1

    tag

    válasz lao ce #11083 üzenetére

    Jaaa így már világosabb igen :))

    A csoportosítás ilyen formán szinte automatizmus, és igazából csak elképzelés, hiszen olyan gondolatokkal foglalatoskodom én is és gondolom, hogy mindenki, ami a tudatába kerül. Vannak akaratlagos területek, de többnyire az van ami "beugrik".

    Amit leírtam inkább egy koncepció, arra vonatkozóan, hogy miként válik alkalmassá az "anyag" ember arra, hogy elhagyja ezt a materiális háborgó démon-világot. Arra jutottam, hogy a kötődéseket mindenképpen fel kell számolni, hiszen a kötődések teszik szükségessé a "hústól és vértől" való újra születést, Hindu tanítás szerint a kötelékek karmát keletkeztetnek, amikkel lévén az embernek dolga van, hát vissza kell jönni lerendezni azokat, mert a cél, hogy végül minden ember elhagyja ezt a világot, mégpedig Jézus tanítása szerint: Legyetek tökéletesek, miként a ti mennyei atyátok tökéletes, (I)(ez a mondat a gnosztikus tanok szerint másként hangzana, mert a mennyei atya, arra a démon-istenre mutat, akit JHVH ként említ az ószövetség. Jézusnak ehhez a démon-istenhez semmi köze, tehát nem Ez a JHVH a mennyei atya, mivel ez nem is Isten, csak annak mutatja magát)(/I)

    A tökéletesség tehát azt jelenti, hogy semmi nem köti az embert, ehhez a démonvilághoz, sem pozitív sem negatív érzelem, indulat vágyak szándékok stb...

    A tökéletesség tehát az, hogy felismertük valódi Önmagunkat, és semmivel nem kötődünk ehhez a világhoz.

    Az csak az én elképzelésem, hogy akkor már előbb a negatívumokat kellene felszámolni, mert ha karmát is keletkeztetek így magamnak, legalább nem rossz életkörülmények közé kell vissza lépni ebbe a világba :))) Az eredeti, tehát tudás alapú (gnosztikus) irányzatnak része az újraszületés tana, ezt persze a kánonista gyülekezet kihagyta az egész szentírásból. Nem véletlen volt, hogy a kánoni papság megosztódott, és akik nem egyeztek bele ebbe a Páli inkvizítor-kereszténységbe, azokból lettek a gnosztikusok, és rengeteg irányzat alakult ki ebből... Magának az inkvizíciónak tulajdonképpen a (gnózis) a tudás eltüntetése volt a célja, és egy félelmeken alapuló szeretet vallást hoztak létre (mekkora ellentmondás) azt amit ma Júdeo-krisztiánizmusnak, közismertebb nevén kereszténységnek nevezünk...

    A csoportosítgatásnak tehát ez az oka, de ez nem jelent semmi különöset, hiszen be kell végül látni, hogy nincsenek negatív és pozitív érzelmek, hanem érzelmek vannak amik jónak vagy rossznak ítélt dolgokhoz kötik az embert, tehát végül mindentől meg kell szabadulni ami a matéria világához köt...

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

  • kymco

    veterán

    válasz lao ce #11102 üzenetére

    Nekem nagyon jó nyaram volt. A legjobb a múlt héten véget ért keresztény ifjúsági táborom volt. Jó volt szolgálni a tizenévesek között. A feleségemmel, gyerekek nélkül voltunk... rá is jó hatással volt, hogy most nem anyaként van rá szükség, nem a családi mindennapok terheit kell hordoznia.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz lao ce #11107 üzenetére

    Én úgy lettem keresztény, hogy valaki beszélt az örömhírről, de nem akkor, mikor beszélt. És az, hogy én beszélek róla másoknak, nem azt jelenti, hogy bizonytalan vagyok. Amiben bizonytalan vagyok, arról hallgatni szoktam. Illetve beszélni... a bizonytalanságomról.
    Nem mondom, hogy nincs olyan ember, aki nem passzolna abba a skatulyába, amit te írtál, de ettől még az állításod nem fedi le megfelelően a valóságot. Én csupa olyan embert ismerek, aki nem álarc mögé rejti a hitét, hanem azt adja, ami ő maga. És ez nem feltétlenül diadalmenet minden esetben. Úgy látom, hogy nehéz a hit válságos pillanatairól beszélni, de ezeket nyíltan fel tudjuk vállalni. És itt most ne azt hidd, hogy a hit válsága arról szól, hogy van-e Isten. Természetesen néha előjöhet ez a kérdés is, de a hit válságai nem ilyen egyszerűek.
    Anélkül, hogy erről a témáról részletesen szólnék, leírok egy példát .
    Egy barátomat, aki hívő keresztény most rúgták ki a melóhelyéről méltatlan körülmények között, mert a céget csődbe vitte a vezetés. Adóssága van és két szép gyermeke. Vajon Isten gondoskodó Isten-e? Hol a határa az öngondoskodásnak és az Istenre hagyatkozásnak? Ezek és sok más még most a kérdései ezerrel. Ennyit a barátomról. Nem szeretnék többet írni róla, mert nem akarom kibeszélni őt a helyzetében, ez csupán példa volt.
    A másik emberért a Bibliai szavain keresztül Isten tesz.
    Lehet belemenekülni az individuumba, vannak ilyen keresztény emberek is, csak ők nem Krisztus követők. Mert Krisztus élete nem magáról szólt. Nincs olyan lapja az evangéliumoknak talán, ahol Krisztus nem egy másik ember problémáival foglalkozna.

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák