Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Noddy #10884 üzenetére

    "Mert nyilván hogy gyakorlás nélkül még egy akkordot se tudna az ember leütni a zongorán nem hogy egy darabot eljátszani."
    nincs sehol tyuk es tojas. ha megfigyelted nem irtam olyat hogy nem kell gyakorolni. azt irtam el kell felejteni a tudast. elfelejteni csak azt lehet amit tudsz mar. minden embernek sokat kell gyakorolnia, de ez nem azt jelenti hogy mindenkinek tanulnia kell.

    van, aki csak odaul es megy neki. talalkoztam ilyen emberekkel egy parszor, aki azt jatszott amit hallott belul a hivatalos zenetudomany teljes hianyaval a fejeben. legutobb egy zongoristaval. kb hat-het eves volt es jazz darabokat improvizalt. ugyan, mi is kellhet ehhez azon kivul hogy valaki segit neki felhajtani a zongora fedelet mert neki az meg tul nehez?

    "olyan biztosan kell kezelni a megtanultakat, hogy egy külso szemlélo számára fel se tunjön, illetve azt úgy tudjam alkalmazni, hogy a tudatlanságom, vagy gyakorlatlanságom ne akadályozzon a mu eloadásában"
    ha boxolo lennel es igy mennel a ringbe, jol elagyabugyalnanak.

    nem tudok felidezni egyetlen konyvet, tortenetet, vagy hogy a mestereim ilyeneket mondtak volna (legalabbis miota kinottem a porosz beidegzodesu iskolabol). az eloadaskor nem lehet elpalastolni dolgokat vagy energiat forditani arra hogy becsapjuk magunkat vagy masokat. (vagyis lehet csak nem profi szinten)

    azt hiszem ugy tudnam mondani ezt hogy nem lehet es nem is kell "kezelni" a tudasanyagot az "eloadas" alatt. a tudasanyagra semmi szukseg, csak zavar, raadasul senkit sem erdekel. az "eloadas" nem a felhanyasa a tudasnak, hanem a bemutatasa az eloado altal a tudas-informaciobol transzformalt eredmenynek. a transzformalas nem a mu eladasa alatt tortenik hanem joval elotte, a gyakorlas altal.

    de ez az egesz amirol beszelgetunk nem errol szol, hanem arrol hogy milyen elmeallapotban kepes az ember a teljesitmenyre. arrol, hogyan lehet csatornat nyitni a belsonkkel es hagyni hogy felszinre keruljon amit meg akarunk osztani masokkal. maskent fogalmazva kb: hogy tudjuk ugy kizongorazni a belso gondolatainkat mint az a hat eves kisgyerek.

    komolyan, ha erdekel akkor utana tudsz olvasni ezeknek a dolgoknak. akarmilyen teruletrol is van szo, van fellelheto irodalom (legalabbis angolul biztos). ezek nem magyaraznak semmit taoizmusrol, es merget vehetsz ra hogy erthetobben mondjak el ezt mint en. szivesen ajanlok egy par konyvet, csak nem akarom eroltetni vagy feleslegesen tolteni az idot ilyesmivel ha szimplan elutasitod ezeket a dolgokat (ami reszemrol rendben van amugy).

    [ Szerkesztve ]

    nicht kompot

Új hozzászólás Aktív témák