Új hozzászólás Aktív témák

  • Horka1

    tag

    válasz lao ce #11083 üzenetére

    Jaaa így már világosabb igen :))

    A csoportosítás ilyen formán szinte automatizmus, és igazából csak elképzelés, hiszen olyan gondolatokkal foglalatoskodom én is és gondolom, hogy mindenki, ami a tudatába kerül. Vannak akaratlagos területek, de többnyire az van ami "beugrik".

    Amit leírtam inkább egy koncepció, arra vonatkozóan, hogy miként válik alkalmassá az "anyag" ember arra, hogy elhagyja ezt a materiális háborgó démon-világot. Arra jutottam, hogy a kötődéseket mindenképpen fel kell számolni, hiszen a kötődések teszik szükségessé a "hústól és vértől" való újra születést, Hindu tanítás szerint a kötelékek karmát keletkeztetnek, amikkel lévén az embernek dolga van, hát vissza kell jönni lerendezni azokat, mert a cél, hogy végül minden ember elhagyja ezt a világot, mégpedig Jézus tanítása szerint: Legyetek tökéletesek, miként a ti mennyei atyátok tökéletes, (I)(ez a mondat a gnosztikus tanok szerint másként hangzana, mert a mennyei atya, arra a démon-istenre mutat, akit JHVH ként említ az ószövetség. Jézusnak ehhez a démon-istenhez semmi köze, tehát nem Ez a JHVH a mennyei atya, mivel ez nem is Isten, csak annak mutatja magát)(/I)

    A tökéletesség tehát azt jelenti, hogy semmi nem köti az embert, ehhez a démonvilághoz, sem pozitív sem negatív érzelem, indulat vágyak szándékok stb...

    A tökéletesség tehát az, hogy felismertük valódi Önmagunkat, és semmivel nem kötődünk ehhez a világhoz.

    Az csak az én elképzelésem, hogy akkor már előbb a negatívumokat kellene felszámolni, mert ha karmát is keletkeztetek így magamnak, legalább nem rossz életkörülmények közé kell vissza lépni ebbe a világba :))) Az eredeti, tehát tudás alapú (gnosztikus) irányzatnak része az újraszületés tana, ezt persze a kánonista gyülekezet kihagyta az egész szentírásból. Nem véletlen volt, hogy a kánoni papság megosztódott, és akik nem egyeztek bele ebbe a Páli inkvizítor-kereszténységbe, azokból lettek a gnosztikusok, és rengeteg irányzat alakult ki ebből... Magának az inkvizíciónak tulajdonképpen a (gnózis) a tudás eltüntetése volt a célja, és egy félelmeken alapuló szeretet vallást hoztak létre (mekkora ellentmondás) azt amit ma Júdeo-krisztiánizmusnak, közismertebb nevén kereszténységnek nevezünk...

    A csoportosítgatásnak tehát ez az oka, de ez nem jelent semmi különöset, hiszen be kell végül látni, hogy nincsenek negatív és pozitív érzelmek, hanem érzelmek vannak amik jónak vagy rossznak ítélt dolgokhoz kötik az embert, tehát végül mindentől meg kell szabadulni ami a matéria világához köt...

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

Új hozzászólás Aktív témák