Új hozzászólás Aktív témák

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Noddy #10896 üzenetére

    eloszor is en kedvellek teged es szerintem jo beszelgetni veled. sajnalom hogy ide kanyarodott a tema.

    azert probald mar el is olvasni neha azt amit irsz :)
    "én itt nem lao ce-t ítélem hanem a tanítást ami őt (félre)vezeti." - #10892
    "Én a hitedet ítélem el " - #10894

    ezt en igy foglaltam ossze (#10895):
    "elojottel a tenyekkel alatamaszthatatlan ragalmaddal hogy a hitem felrevezetett engem, aztan mint valami onjelolt lokalis forumisten kinyilatkoztatod hogy eliteled a taoizmust."

    vegul megkerdeztelek hogy mit gondolsz arrol hogy ne itelgessunk.

    "csak a Biblia alapján próbálok válaszolni kérdésekre"
    senki sem kerdezte hogy szerinted engem hova vezet az en vallasom, vagy hogy szerinted elitelendo-e a vallasom. ezert is kerdeztem azt, hogy mit gondolsz arrol hogy koltcsonosen ne itelgessunk.

    remelem igy mar tiszta mirol irok.

    ============
    "abban csak annyit írok, hogy örülök, hogy nem vagyok benne."
    abban valoban errol irsz.
    nem kommentaltam ezt a gondolatodat, mert egyetertek veled, neked nem a tao az utad. nincs ebben semmi rossz, erre mar celoztam parszor. sot, orulok hogy olyan utat jarsz ami szamodra nyilvanvaloan megfelel es boldogga tesz. hogy is itelhetnem el a te boldogsagod utjat en? hogy irhatnek olyat hogy az felrevezet teged? ki vagyok en hogy ezt kijelentsem? egy senki. a tao te ching senkit sem hatalmaz fel arra hogy eliteljen mas vallasokat vagy azok kovetoit.

    tovabba, a taoista megkozelites alapjan a vallasok nem tevutak. a vallasok nem vezetnek senkit felre. viszont az emberek felfogasa korlatozott, es egyesek felrevezetik magukat a sajat vallasukban - vagy akar masokat is.

    [ Szerkesztve ]

    nicht kompot

Új hozzászólás Aktív témák