Sonic Origins teszt

Kell-e nekünk egy újabb klasszikus Sonic gyűjtemény? A kérdés jogos, a Sega azonban ezúttal frappáns választ adott a kétkedőknek.

A definitív gyűjtemény

Ha csak a négy játék lenne egybe rakva ilyen technikai alapokkal, már annak is lenne okunk örülni, hiszen a klasszikus Sonic kalandok ezzel végre időtlenné váltak, a legmodernebb gépeken, a legújabb képernyőket támogatva, kortárs minőségben játszhatók újra az idők végezetéig. De a Sonic Origins fejlesztői nem átallottak tengernyi extrával nyakon önteni a csomagot. Van Múzeum mód, ahol rengeteg különleges tartalom várja az érdeklődőket. Zenék, illusztrációk, animációk, még Sonic zenei koncertfelvételeket is megnyithatunk a Gyűrűkkel, amiket játék közben, vagy küldetések teljesítésével szedhetünk össze.

Sonic Origins Xbox

Küldetések? Igen: a játékban található egy vadonatúj Mission mód, amely a négy játékra lebontva kínál tucatnyi egyedi feladatot. Ezek ráadásul nem pusztán az eredeti pályákat használják, hanem egyedileg létrehozott, rövid szakaszok, az eredeti tereptárgyakból felépítve. Gyűjts össze ennyi gyűrűt, pusztíts el ennyi és ennyi robotot, érj célba adott idő alatt, és hasonlók. Apró, néhány perces, de komoly kihívást jelentő feladatok, melyekért Gyűrűket kapunk – ezekkel nyithatók meg a Múzeum legnagyobb kincsei. Még arra is van lehetőség, hogy a négy Sonic játékot egyként, egybefűzve toljuk végig – ez a Story mód, amihez még vadonatúj, lenyűgözően látványos animációs betétek (!) is készültek.

A Sonic Origins prezentációja maga a megtestesült tökéletesség. A játékok között egy gyönyörű szép térképen válogathatunk, ezekre a 3D-s szigetekre akár rá is közelíthetünk, teli vannak táncoló-futkározó karakterekkel és élettel. Az új rajzfilmes jelenetek még élőbbé és szórakoztatóbbá teszik a játékokat, emellett a láthatóan hozzáértő alkotók nem feledkeztek meg a játékok apróságairól sem. Kiválaszthatjuk például, hogy az amerikai vagy a japán/európai dobozképeket szeretnénk-e látni, a Sonic CD esetén pedig helyükön vannak az eredeti FMV átvezetők, és természetesen választhatunk a szörnyű amerikai, illetve a briliáns japán/európai soundtrack között is. Még az eredeti cheat kódok is működnek, így aki ezekre emlékszik, vagy az interneten felkutatja őket, rögtön élhet a pályaválasztás és a debug mód lehetőségeivel. A fejlesztők tényleg mindenre figyeltek, egyetlen részlet sem maradt ki – nem hibáztak.

Sonic Origins Xbox

Szóval tekintsük át röviden, mit kapunk a Sonic Origins-ben: négy teljes Sonic játékot modern funkciókkal, nagyfelbontású, de eredeti látvánnyal, natív 16:9-ben és 60 fps-sel, rengeteg muzeális extrát, vadonatúj küldetéseket és kihívásokat, mindezt olyan profi, részletgazdag csomagolásban, amit egy korosabb Sonic rajongó garantáltan megkönnyez (nem, nem magamra gondolok – na jó). Nyugodtan kijelenthetjük, hogy ez a definitív verziója mind a négy címnek.

Bár Sonic karrierje mindig is leginkább egy hullámvasútra emlékeztetett, a sikerét megalapozó, eredeti játékok mindig is a platformer műfaj egyik alapkövének számítottak. A Sonic Origins gondoskodik róla, hogy méltóképp ünnepeljük meg a kék hős 31. születésnapját. Az egész csomag egyetlen gyenge pontja, hogy bizonyos extrákat DLC-ként árulnak hozzá – erre igazán semmi szükség nem lett volna, hiszen még a „Deluxe” változat is bőven a mai játékárak alatt van, lehetett volna ez az alap, és elkerülhető lett volna a DLC rendszer miatti felháborodás. A Sega, és persze a Whitehead vezette fejlesztők semmi másban nem ejtettek hibát. Ez egy fantasztikus, Sonichoz méltó csomag, amely újoncoknak és veteránoknak is nagyszerű élményeket tartogat. A legendás kékség és barátai megérdemeltek egy ennyire profi kiadványt – ahogy mi is.

A Sonic Origins PC-re, PS4-re, PS5-re, Xbox One-ra, Xbox Series X|S-re és Nintendo Switch-re jelent meg.

A Sonic Origins legjobb vonásai:

  • négy fantasztikus játék tökéletes, modern konverziója;
  • natív 16:9 látvány, 4K, 60 fps;
  • Mission mód, extra átvezetők és rengeteg látnivaló;
  • tökéletes prezentáció minden apró részletre odafigyelve.

A Sonic Origins leggyengébb pontjai:

  • a külön árusított DLC-kre semmi szükség nem lett volna.

dreampage

  • Kapcsolódó cégek:
  • SEGA

Azóta történt

  • Capcom Fighting Collection teszt

    A kiválóan sikerült harmincadik évfordulós Street Fighter-kollekció nyomán a Capcom most kevésbé ismert verekedős játékait ünnepli egy újabb gyűjteménnyel.

  • Klonoa Phantasy Reverie Series teszt

    A Bandai Namco több, mint egy évtized után újra életet próbál lehelni platformer kabalájába, egy felújított csomaggal, amely két játékot tartalmaz egyben.

  • Two Point Campus teszt

    Néhány éve egy mafla betegségekkel teli kórház irányításában merülhettünk el, most pedig egy szintén nem normális egyetemi kampusz felépítése lesz a feladatunk.

  • Digimon Survive teszt

    A szinte végtelen széria új felvonásában a digimonokból ugyan meglepő mértékben hiányzik a digitalizáció, de monsterekkel azért még lesz dolgunk.

Előzmények

  • Gunvolt Chronicles: Luminous Avenger iX 2 teszt

    Két évvel az első rész után ismét elmerülhetünk a Gunvolt Chronicles világában – pontosabban egy új világban, hiszen a főszereplők kalandja teleportálással kezdődik.

  • Alex Kidd in Miracle World DX teszt

    Komoly évfordulót lépett át a Sega klasszikus platformere, amely ebből az alkalomból teljes felújításon esett át. De nem biztos, hogy ez feltétlen jó ötlet volt.

  • Puyo Puyo Tetris 2 teszt

    Hat év után visszatért a Sega népszerű puzzle játéka, amely egyesíti két jól ismert univerzum játékszabályait. Puyo Puyo a Tetris ellen, második menet.