-
GAMEPOD.hu
Ezt érdemes elolvasni: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
turbokappa
senior tag
válasz pendre54 #24388 üzenetére
Gép bekapcsolása után random időpontban (hamar) tuti hogy 100% megy a proci ugyanis a hűtés is bekapcsol a veni zajról is észrevenni.
Abban a pillanatban hogy lenyitom a feladatkezelőt, látom hogy 100-ról leesik 2-3%-ra.
Ezt gyanítom hogy a win 11 okozza.A semmiért vállalom a felelősséget!
-
King Unique
titán
válasz pendre54 #20196 üzenetére
Pont akartam is kérdezni a következő körben a fájlrendszert, ami ezek szerint gyárilag exFAT az X6-nál a Windows és macOS kompatibilitási mantra okán. Aminek értelme ezen túl nem sok van, meg ha nagy a tárolt fájlok darabszáma, akkor a lemezterületet is jóval hamarabb felemészti az exFAT (példa).
Egyébként érdekes, mert normál esetben nem feltétlen kellene ilyen lassúságnak lenni az exFAT-nál sem, meg sok gyárilag készre szerelt külső SSD alapértelmezetten eleve arra van formázva az említett kompatibilitási okból.A következő az írási gyorsítótárazás lett volna, annak bekapcsolt / kikapcsolt állapotától is függhet az adatátviteli sebesség.
A másik válaszban lévő beállítást is meg lehetett volna nézni, bár nálam külső HDD / SSD meghajtóknál majdnem kb. azonos értékek vannak ott, alig van a 2 között eltérés, igaz eleve NTFS fájlrendszerrel vannak használva.
Sikerült megoldani, oké, gratulálok.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz pendre54 #20193 üzenetére
1. Tehát nem a legújabb, naprakész programverzió, hanem egy régebbi és ilyen alapon lehet akár az is potenciális hibaforrás.
2. OK! Bár az opcionális kumulatív frissítéseket nem feltétlen javasolt minden esetben telepíteni, lehetnek benne bugok, nem véletlenül csak opcionálisak az ilyenek.
3. Nem ártana kipróbálni, sőt akár az aktuális programverzióval, amihez a kész WinPE ISO-fájl akár a NeszeTools weboldalról is letölthető.
4. Ha 1:1-ben ugyanazon körülmények között az AOMEI Backupper programmal gyors a klónozás és a képfájlba mentés, akkor elvileg a Macrium Reflect, annak régi verziója vagy valamely helytelen beállítása lehet a hiba forrása.
5. De akkor is QLC modell, ami eleve drasztikus belassulásra hajlamos, meg csak addig gyors írásnál, ameddig az SLC cache-t használja.[ Szerkesztve ]
-
Csorbi
addikt
válasz pendre54 #20193 üzenetére
A Macriumban a céllemezen milyen módban megy az írás? (Drive Write Method)
Direct Disk I/O, vagy File System Cache?
A Backup menüpont Disk Write Performance opciójánál találod, ott tudod tesztelni/mérni is az írási sebességet, illetve módosítani a módot az eredmények tekintetében. -
King Unique
titán
válasz pendre54 #20188 üzenetére
• A leírtakból nem derült ki, hogy a Macrium Reflect programnak melyik verziójával történt a klónozás és a képfájlba mentés. Az aktuális verzió a
8.1.7979
, alapesetben ajánlott mindig a legújabbat használni.
• Ha már verzió, akkor a Windows 11 verziószáma illetve inkább buildszáma sem mellékes, meg hogy naprakészre / full naprakészre van-e frissítve, egy újraindítás után is lassú-e a klónozás / képfájlba mentés, stb.
• Ha a telepített Windows 11 alól történik a klónozás / képfájlba mentés, akkor az is lényeges infó lehet, hogy csak ott lassú a művelet, vagy a program pendrive-ról bootolt WinPE / WinRE live változata alól futtatva is.
• A klónozóprogram esetleges hibáját úgy lehetne kizárni vagy éppen megerősíteni, ha ugyanazon a PC-n és Windowson másik programmal (pl. AOMEI Backupper) is ki lenne próbálva. Ha másikkal is lassú a művelet, akkor nyilván nem a Macrium Reflect a hiba forrása, hanem egyéb.
• A Crucial X6 külső SSD eleve QLC és DRAM-less modell az alábbi teszt alapján, ami max. addig gyors, ameddig az SLC cache-t használja, ellenben ha az elfogy, akkor visszaesik az írási sebesség a QLC NAND sebességére, ami eleve lassú és nem meglepő a 405 Mb/s—►
~ 50 MB/s.
+ Még a nem működő TRIM / deallocate miatt is belassulhat egy külső SSD írási sebessége, de a gyárilag készre szerelt külső SSD-knél eleve működni szokott, a Windows 10/11 is natívan támogatja, stb.
• A "3 GB/Mp" vélhetően inkább 3 Gb/s akart lenni, mert ugye az USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s) Crucial X6 külső SSD max. 1 GB/s értéket tud szekvenciálisan.
• Ha már külső SSD adatátviteli sebesség, akkor meg lehetne nézni pl. az USB Device Tree Viewer programmal, hogy egyáltalán USB 3.X módban (SS = SuperSpeed) csatlakozik-e, ATTO / CDM vagy akár a beépített WinSAT programmal tesztelni az adatátviteli sebességét, stb.
• Javasolt a külső SSD-t másik USB 3.X porthoz csatlakoztatva is kipróbálni, asztali PC-knél inkább hátlapi portok használata javasolt, szükség esetén akár másik USB-kábellel is, stb.[ Szerkesztve ]
-
Malachi
addikt
válasz pendre54 #18709 üzenetére
köszi az infókat, ez eléggé elkeserítő. nekem Firefox alatt is ugyanígy elszállt egyébként, próbáltam azt is. (meg kb. mindent)
csak munkára használom a laptopot, de arra folyamatosan és nem nagyon engedhetek meg ilyen kieséseket sajnos szóval nem tudom, mi lesz. ha így marad, akkor át kell mennem Linuxra vagy passz.
nekem 4 hónap után (akkor vettem az új laptopot) most pár napja jelentkezett először ez a hiba. előtte semmi. és azt nem értem, hogy mi váltja ki, mert valami biztosan, ha nincs tele ezzel az egész internet, tehát van, aki soha nem találkozik ezzel.
korábbi laptopomat 8 évig használtam ugyanígy, sokkal gyengébb rendszer, kevesebb RAM-mal és a hírét se hallottam ennek a gondnak soha. érthetetlen.
-
veterán
-
poirot
őstag
válasz pendre54 #17439 üzenetére
Most ráengedtem a RevoUninstaller-t és egy alapos uninstallást végeztem vele. Nem szoktam használni, a Your-uninstaller-t használom, ami sokkal egyszerűbb, és gondolom felületesebb ezen a téren, de biztos ami biztos. A progi linkjét egy txt file-ba másoltam, majd előveszem, ha szükségem lesz rá.
-
poirot
őstag
válasz pendre54 #17428 üzenetére
Milyen jó hogy benéztem. Megnéztem az eszközkezelőt és az SM busz vezérlőnél, meg 2 PCIe port (?)nál hibát mutatott.
Felraktam, a Driver Booster Free progit (Installálásnál vigyázni kell mert még rátukmál az emberre más progikat is, habár igy is felrakott egy desktop mellék progit, egy kicsit összekuszálta az asztalomat, de azt uninstalláltam, és visszaállt az eredeti állapotra.)
Csak azokat frissítettem, ahol hiba volt az eszközkezelőben, egy újraindítást javasolt, utána már nem volt hiba az eszközkezelőben. -
arcitec
addikt
válasz pendre54 #17357 üzenetére
Canon i-SENSYS LBP7010C nyomtató van 11 éves lesz és érdekes nyilván win10-en tökéletes, laptop win11 tökéletes, azonban pc win11 nem ismeri fel. Akkor majd megteszem az ajánlásodat hátha, de azért az elég gáz, hogy win11 laptopon felismeri egy 4 éves pc-n meg nem. Még jó hogy meg van a win10 ssd is, no meg a laptop a bizonyíték, hogy win11 is simán ismeri. Hogy ez miért lett hardver függő? Azért akár hogy is ennyire belepiszkálni a win11-be, hogy még évek múlva is hiányos, nincs arra szóóóó.
[ Szerkesztve ]
Kereskedőnek akkor se higgy, ha ló legel a sírján!
-
Csorbi
addikt
válasz pendre54 #17187 üzenetére
Ha rányomsz az érintett programok keresés gombra, magad is láthatod milyen változás történt. Nem kell túlgondolni, bár megtévesztő, de nem Windows Update volt, hanem csak egy annak megfelelő "kategóriájú" leírással látta el (valamilyen szoftverfrissítés történt).
Nálam pl. tegnap:
-
martonl
senior tag
válasz pendre54 #16923 üzenetére
Akkor is fenntartom, amit írtam, félre ne érts, nem lenézem a hardvert, csak a tényeket igyekeztem leírni. Driver is okozhat ilyet, sajnos nem mindig a legfrissebb a legjobb.
Ami a háttértárat illeti, ilyen hibánál nem feltétlenül csak a rendszer meghajtó lehet a ludas, hiszen a Windows hozzányúl a többihez is kénye-kedve szerint. Ha mégis szikéhez nyúlsz, húzd le a rendszermeghajtón kívüli tárolókat és teszteld a rendszert úgy, ha van rá lehetőséged.
-
félisten
válasz pendre54 #16922 üzenetére
Akkor hajrá, hátha segít (egyes víruskergetők is okozhatják a jelenséget, ha a közelmúltban tettél fel/cseréltél kergetőt, akkor azzal kezd, hogy eltávolítod) [link]
Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)
-
martonl
senior tag
válasz pendre54 #16919 üzenetére
A hardveredről ugye eddig nem tudtunk (sőt, most sem tudunk, támogatott hardver egyáltalán?), és ami elromolhat, az el is romlik még ha új is.
Ha billentyűzetre és egérre nem reagál, az sanszos, hogy hardver.Próbáld ki amit a többiek írnak természetesen, bár ugye még találgatnak, hogy pontosan melyik Win11 verziód van fent, mert ugye azt sem írtad. Azokon végigmenni egyszerűbb, mint rögtön a szikéhez nyúlni.
[ Szerkesztve ]
-
félisten
válasz pendre54 #16916 üzenetére
Ahogy olvasgatok a neten a hiba után, olybá tűnik a 22H2 nyűgje ez. Te is 22H2-t használsz? Mert ha igen, akkor egy 23H2-re való frissítés, lehet (nem biztos persze), hogy megoldaná...
Vannak természetesen leírások, hogy hogyan lehetne orvosolni (frissítések eltávolítása, registry matatás stb), de egy 23H2-ra való frissítés talán egyszerűbb lenne...[ Szerkesztve ]
Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)
-
King Unique
titán
válasz pendre54 #16689 üzenetére
Igen, van, már frissült az MCT 23H2-re és a
22631.2715
buildszámú ESD ISO-t tölti le, a Microsoft szoftverletöltő oldalán már a fájlnévben is "MediaCreationTool_Win11_23H2.exe" szerepel, az ElevenForum / ElevenForum útmutatók is frissítve lettek a mai nappal, stb.
Ami még érdekes, hogy pl. az ElelvenForum alapján az MCT már a legutóbbi KB5032190 kumulatív frissítéssel (LCU) integrált ESD ISO-t tölti le, vagyis ami full naprakész (22631.2715
), ellenben a direkt standard ISO-fájl letöltésnél még a múlt havi22631.2428
buildszámú ISO-fájl tölthető le, de lehet időközben az utóbbi is már frissítve lett az aktuális állapotra (így lehet megnézni).[ Szerkesztve ]
-
félisten
-
King Unique
titán
válasz pendre54 #16247 üzenetére
Le lett írva az előbb, hogy a
10.0.22621
mire vonatkozik.
Eldönteni meg ugye már nem kell, ha a fájlnévben eleve 23H2 verzió szerepel, valamint az ElevenForum útmutatóban is oda van írva, hogy az 23H2 ISO.How to Find Windows version, build and edition from ISO or DVD
A linkelt útmutató végén ilyen esetekre ismertetve van, hogyan lehet tovább elemezni DISM módszerrel a verziót, kilistázni a telepített csomagokat, stb.
[ Szerkesztve ]
-
arcitec
addikt
-
King Unique
titán
válasz pendre54 #16199 üzenetére
Bizony, a korábbi késlekedés után szép csendben végül csak kiadta a Microsoft a Windows 11 23H2 verziót még októberben - ha már Oktober 2023 Update néven is hivatkoztak rá - , a konzumer szoftverletöltő oldalon is már a 23H2 verzió telepítője érhető el.
Akkor ne telepítsed, ha ekkora kérdés és dilemma, meg ismeretlen fogalom az előzetes képfájlba mentés és utólagos visszaállás lehetősége, ahol támogatott Windows 11-veziónál amúgy is csak opcionális frissítésként ajánlja fel a Windows Update a 23H2-t...
Egyébként ha csak az engedélyező csomagot (eKB) tölti le és telepíti a Windows Update, akkor a 23H2 funkciók már eleve telepítve, integrálva lettek a havi kumulatív frissítésekkel (CU) a 22H2 verzióba és az eKB csak bekapcsolja ezeket, meg átírja a buildszámot.[ Szerkesztve ]
-
-
-
-
vlevi
nagyúr
válasz pendre54 #13138 üzenetére
nem biztos, hogy elindulna
Intel i5-3470-t cseréltem Ryzen5-re, a win10 gond nélkül mokodik azóta is.
Csak egy újra aktivalasra volt szükség.Régebben a winXp, W7 időszakban is, nálam pl az volt a gond, hogy az alaplapi SATA vezérlő a régebbi gépemben AHCI mód nélkül működött, az ujabbakon pedig be volt kapcsolva, ezért nem tudott bootolni a win. De ezt is meg lehetett oldani.
Laptopokon viszont több az "egzotikus" hardverelem, ott lehetnek további érdekességek, de szerintem maga a rendszer ott is elindulna. Más kérdés, hogy laposon nem csinál ilyet az ember, mármint, hogy ugyanabban a gépben alaplap, proci típust vált. Legföljebb, ha atrakod az SSD-t egy teljesen más típusú laptopba.
-
Imi1981
veterán
válasz pendre54 #13135 üzenetére
Macrium egyszerűen biztosabb és gyorsabb . Jó az aomei is (abból is van ingyenes) de az én véleményem hogy macrium jobb. Visszaállítás is sokkal gyorsabb macrium esetében! Aomei mikor vissza állította a teljes rendszert és ugye betölt a rendszer még akkor is valamit szöszmötöl a háttérben egy darabig. Macrium visszaállítja a rendszert és kész és nem szarakodik utána még már a vissza állított rendszeren. Ja és nálam még sosem hibázott a macrium! Aomei se hibázott csak néha nagyon lassú volt a visszaállítás.
Macrium ingyenesre van valami infó meddig lesz használható?[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
-
martonl
senior tag
-
Imi1981
veterán
-
-
félisten
válasz pendre54 #10708 üzenetére
Pendre, King Unique, köszönöm!
Ebből bátorkodom azt a következtetést levonni, hogy a Gibabyte talán van annyira jelentős gyártó, hogy jelen legyen a Windows Update listáján, és ne kelljen kézzel telepítgetni.
Köszönettel: MaCS
Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!
-
s4hu|SyD^
addikt
válasz pendre54 #10515 üzenetére
Nekem nem telepíteni kell a Win11-et. Azt megoldottam rég még Rufus-szal. Engem az érdekelne, hogy megtalálja a legújabb frissítést, ami a 22H2 vagy melyik. 21H2 van most és semmi frissítést nem talált csak a Defender-hez. Dual Boot miatt a Secure Boot ki van kapcsolva. Lehet ennek köze hozzá? Ettől függetlenül a CPU még mindig nem kompatibilis.
"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"
-
King Unique
titán
válasz pendre54 #10353 üzenetére
Windows 11 telepítési gyors segédlet + [link]
Ha ismertek a rendszerkövetelményeket, akkor adott, hogy a célmeghajtó esetén a 32 GB vs. 64 GB is hibádzik, nem szimplán csak a TPM 2.0 és a CPU.
A Rufus esetén nem derült ki, hogy az aktuális 3.20-as, vagy más verzió lett-e használva, aminél eleve többféle beállítási lehetőség / többféle beállítási lehetőség van, ergya PC-knél érdemes akár többet is bejelölni, ha jóformán semelyik követelménynek nem felelnek meg.[ Szerkesztve ]
-
Geth
veterán
válasz pendre54 #10353 üzenetére
Én évek óta telepítő nélkül rakok fel Win-t, így a telepítőben lévő ellenőrzések sem léteznek.
Bebootolt winpe alatt megcsinálhatóak a partíciók, dism-mel pedig ki lehet tenni a .wim-et megfelelő partícíóra, onnan pedig az esd és recovery partíciók is megcsinálhatóak.
Ha ezek után nem bootol, akkor biztosan nem támogatott -
-=Jam=-
őstag
válasz pendre54 #10158 üzenetére
Nincs előttem olyan gép, amin elhasalt az upgrade, így fejből csak azt tudom mondani, hogy vannak ott CompatData*.xml file-ok, amiben lehet látni, hogy volt-e valami blokkoló tényező, driver vagy alkalmazás. Illetve ott van a setupact.log, amiben az egész folyamat részletes logja látható, vagy külön a setuperr.log, amiben csak a hibákat írja. Olyan nem lesz, hogy a setuperr.log üres, úgyhogy az nem feltétlen mérvadó, hogy abban mit látsz, érdemes a setupact végét átnézni.
-
-
King Unique
titán
válasz pendre54 #9422 üzenetére
• Eleve több partíció lesz BIOS/MBR és UEFI/GPT bootolási mód szerint telepítve egyaránt, kizárólag csak 1 db partíció max. a mesében van.
• A mellékelt screenshoton lévő állapot, a C melletti 2 db nagy méretű üres partíció miértje nem világos... Windows 10/11-gyel előtelepített PC-knél pl. a gyártó recovery partíciója lehet az extra, amiből 1:1-ben visszaállítható a gyári alapállapot.
• A partíciók egyesítéséhez nem feltétlen kell a Windows újratelepítése, normál esetben elég törölni azt a 2 db partíciót ha nincsen rajtuk semmilyen fontos adat, majd utána a C-t kiterjeszteni a létrejött nem lefoglalt területre.
• Ha gyárilag Windows 10-zel előtelepített a mini PC és megfelel a követelményeknek, akkor adott a Windows 10—►
Windows 11 in-place upgrade lehetősége is, lásd egy másik válaszban leírtakat.
• A Windows 11 tiszta telepítés előtt 0. lépésként célszerű lehet egy rendszermentést készíteni és akkor legalább lesz egy másolat a gyári állapotról, hátha később esetleg szükség lehet rá.
• Ha a Windows 11 "tiszta telepítése" a cél, akkor azt lehetőleg pl. ezen útmutató alapján kellene csinálni, törölve a már meglévő partíciókat és utána a létrejött szabad területet megadva telepítési célként majd tovább, valamint lehetőleg UEFI bootolási mód szerint, ha UEFI-s a mini PC.
• A Windows 11 tiszta telepítésnél eleve 3-4 db partíció lesz összesen BIOS/MBR / UEFI/GPT bootolási mód szerinti telepítéstől függően, de a "fő" partíció nyilván csak 1 db és nem a mellékelt screenshoton lévő állapot lesz.[ Szerkesztve ]
-
Spec
őstag
válasz pendre54 #9323 üzenetére
Megcsináltam DDU-val a driver eltávolítást, és feltetem a legújabb Nvidia drivert is. A helyzet változatlan, ami a kártya idle fogyasztását érinti. A frekvenciákkal sincs gond szerintem. Szóval ez szerintem csak egy tévesen kijelzett érték, nem valós adat.
"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine
-
Spec
őstag
válasz pendre54 #9323 üzenetére
Rendben, köszi! Kipróbálom a javaslatodat, és jelentkezem utána a fejleményekről
Szerintem amúgy nincs vele különösebben gond, simán csak driver oldali szenzoros adat hiba lehet ez a fogyasztás érték."They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine
-
Spec
őstag
válasz pendre54 #9311 üzenetére
Ez a gondom nekem is.
Ezt találtam a neten róla:
"3-5W/7W in idle/movie watching, 67W average gaming, 72-75W fully stressed card for 1050 TI"
A max az stimmel is, mert ennyire ment fel, ha meghajtottam, az idle viszont nálam nem 3-5-7W. Szinte konstans 36W-on megy, ahogy elindítom a rendszer, elindítom a HWiNFO64-t és egyből ezeket az értékeket írja. Lehet valami szenzor hiba ez esetleg, vagy valami beállítási gond lehet?"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine
-
King Unique
titán
válasz pendre54 #8939 üzenetére
Inkább a hogyan lett alaplemez helyett dinamikus lemez itt először a kérdés, az utóbbinak pl. tükrözésnél (szoftveres RAID) van értelme, egyéb esetben viszont nem sok...
• How to Convert a Dynamic Disk to a Basic Disk
• How to use DiskPart to clean and format drive not working on Windows 10/11
• How to format a new hard drive on Windows 10/11
• How to format hard drive on Windows 11Ha még nem lett adat másolva a HDD-n lévő F partícióra, akkor egyszerűbb törölni a köteteket és alaplemezzé konvertálni, majd inicializálni + particionálni + formázni. Vagy parancssorban (DiskPart) teljesen törölni a lemezt, majd újrainicializálni + újraparticionálni + újraformázni.
[ Szerkesztve ]
-
mekker
őstag
válasz pendre54 #8894 üzenetére
Ezt megtaláltam, csak a gyártói drivereket nem sorolts fel. Volt egy mágikus gomb, amivel lehet frissíteni a Windowsos nyomtatódriverek listáját, és azzal már sikeres volt a történet.
Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.
Új hozzászólás Aktív témák
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- LEGO klub
- SSD kibeszélő
- iPhone topik
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Renault, Dacia topik
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Az App Store-ban már kiütötte a ChatGPT-t a DeepSeek, tévúton az AI-szektor?
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- További aktív témák...
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok
- World of Warcraft Burning Crusade Collector's edition bontatlan
- Adobe Creative Cloud - 2024. 04. 05 - 2025. 04. 05-ig
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest