Aktív témák

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Tegnap délelőtt felkerekedtünk autót vásárolni. Anyós felé menet felhívtam a 2. célpontot egy V.-ös kombi passatot ugyanazzal a motorral szerelve mint Csillag, de pont épp megnézni voltak akik végül el is vitték. Marad ez az egy Octavia mert a sors így akarta. Nem tökéletes kívülről de futómű/fék/motor/váltó rendben van. Ez nem azt jelenti hogy a fékeket azonnal ne kellene komplett felújíttatni mert gondolom van ami közel jár a kopáshatárhoz de üzemel. Kívülről van pár szépséghiba de ebben a korban már elnézőnek kell lenni. Elvittük egy körre és meghajtottuk. Szépen megy és van benne erő. Nyilván nem egy mozdony de azért a TDI teszi a dolgát. Megvettük mert nincs mire várni, annak ellenére hogy a piac miatt az ára szerintem 40%-al magasabb mint amit ér az autó. Nagy a csomagtartó és van végre klíma. Van benne gyári állófűtés ami programozható és távvezérelhető de az nem működik. Mindenképpen megcsináltatom mert ilyen autónk még nem volt. Csillagban is van kiegészítő fűtés ami halál jó dolog és elvileg az is átalakítható állófűtéssé is de nem foglalkoztunk vele. Teljesen meglepődtem hogy a Skoda mennyivel gyengébb minőségű anyagokkal dolgozik beltérben mint pl. a ford és a seat. Opel szinten van kb. amin meglepődtem. Nyilván most hasonló kategóriáról beszélek. munkásautónak nem kell flancolni csak megjegyeztem. Majd ha eszembe jut ma lefotózom. A rendszáma alapján Mónikám azonnal elnevezte Szeminek, szóval ezek után ez lesz a neve. A tegnapi nap átlagfogyasztása azzal együtt hogy kitiportam a próbaúton a belét mikor hazaértünk 4,7L lett a nagyjából 90km.-es úton amit megtettünk. Ezért vettem dízelt. Csillagnak 5,5L lett igaz ott megy a kiegészítő fűtés is.
    Ma reggeli mise után viszem apámnak az ellátmányt és sietek haza. Szemivel megyek. :D Kipróbálom hidegen hogy indul.
    Hazaérve még délelőtt lemegyek és tüzetesebben átnézem az új paripámat és ebéd után bemegyek szerelmemmel vásárolgatni. Megkezdődik a műtéti felkészülés. Ruhákat kell venni be a kórházba és amik kellhetnek.
    Szép napot mindenkinek.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák