Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Pro Koryak #7 üzenetére

    "Aztán itt ki is fújt az előnye... :O"

    Ugyan már!

    Stutter, banding, tinting, panel inhomogenitás, near black flashing, alacsony fényerő, image retention, burn in...
    (Tudom, tudom... ez utóbbi fogalmat az OLED ellenes összesküvők találták ki... ;] ).

    A teljesség igénye nélkül csupa olyan hiányosság, probléma, ami az OLED technológiával készült televízióknál jelentkezik, jelentkezhet.

    A Pana JZ1000, és a SONY A90J már valóban jó irány. Bár személy szerint erős kétségeim vannak afelől, hogy a gyors panel miatti "Stutter" ne zavarna. (No és persze az sem mindegy, hogy mennyiért.)

    Én inkább szavazok a lassabb panel válaszidőre, és az időnként tapasztalható "blur" jelenségre, mert fontos a "fluid" mozgásmegjelenítés. Ebben még mindig a SONY LCD-k a legjobbak a jelenlegi kínálatból.

    Bárhogy is... mindenki olyan tévét válasszon, ami számára a legszimpatikusabb! :K

    Csak ne mondjátok lépten-nyomon minden LCD-vel, tévé gyártókkal kapcsolatos hírnél, hogy "csak az OLED", mintha az valami univerzális, megkerülhetetlen, tévedhetetlen, kifogástalan technológia volna. Mert nem az. :N

    Az ilyen hozzászólásokkal pedig félrevezetitek mindazokat, akik tájékozódni, esetleg vásárolni szertnétek.

    Amikor pedig egyes ~300.000-400.000-es felső kategóriás, és vitán felül remek LCD-k (pl. az U8QF) kapcsán jönnek a "Tesco gazdaságos LG OLED tévé" ajánlatok 350.000-ért az egészen megmosolyogtató. Azok finoman szólva sem jó tévék, nagyon drágán mérve. Érdekes, hogy sokakat ez mégsem zavar, csak mert "OLED". Bezzeg egy középszerű LCD... Hát így. :)

    Egyébként inkább arról folyna itt a beszélgetés, hogy ez a Samsung tévé a 7-8-10 évvel ezelőtti Samsung palettán valahol az 5000-es széria szintjén helyezkedne el. Most pedig már 9000-es sorozatszámot kapott.... No, ez tényleg szomorú.

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák