Új hozzászólás Aktív témák

  • nbg

    senior tag

    válasz tlac #694 üzenetére

    mert amit korábban itt olvastam, azért az nem hangzik olyan jól, hogy ketogén étrenden egy kockacukor már "kiüt"

    Oktober kozepe ota ketozom, mult honapban ceges uton bebunoztem, egyik este megittam vagy harom rendes, eros nemet sort (minimum 100g ch) - semmi bajom nem volt tole, nem utott ki ketobol... ;)

    Az ehsegerzetre: keto ide vagy oda, en speciel ugyanugy meg tudok pusztulni az ehsegtol, mint elotte. Talan egy hanygyanyit jobb a helyzet, de azt, hogy soha nem vagyok ehes, nem tudnam kijelenteni.

    I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz tlac #698 üzenetére

    "hogyan? be áll valami középértékre?"
    Hogy őszinte legyek, nem teljesen értem a kérdést. A vércukornak van egy normális szintje, ami evés hatására felmegy, inzulin hatására csökken. A rendeződik, az azt jelenti, hogy visszaáll erre a normális értékre.

    "és ha a korábbi példám szerinti napi 1 szénhidrátos étkezésnél maradnánk, de a többi lenne a ketós, akkor ilyenkor egyformán tudná majd használni a zsírt és szénhidrátot is?"
    Szervezet eléggé priorizálja a szénhidrátot, szóval azt mindig jól tudja felhasználni. Viszont épp emiatt ha rendszeresen kap nagymennyiségű ch-t, akkor nem lesz késztetés arra, hogy hozzászokjon a zsír hatákony felhasználásához. Szóval szerintem egy ilyen étkezés hatásaiban közelebb áll egy sima 4/20-as IF-hez, mint ketohoz.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz anda64 #699 üzenetére

    Szivesen, örülök ha segíteni tudtam :R

    nbg:
    Mekkora kalória deficiten vagy? Illetve zsírt eszel eleget? (szóval kalóriabevitel 70-75%-át a zsír adja?)

  • tlac

    nagyúr

    válasz nbg #701 üzenetére

    Az ehsegerzetre: keto ide vagy oda, en speciel ugyanugy meg tudok pusztulni az ehsegtol, mint elotte.

    a 20 grammos szénhidrátadagot betartod szigorúan?

  • anda64

    újonc

    válasz robekri #700 üzenetére

    Hát a legpozitívabb valószínűleg itt nem sokakat érint, mivel úgy látom, ez egy fiús fórum. De azért leírom. :)) 50 felett vagyok, változókor, már az őrület határán voltam a hőhullámok miatt. Próbáltam egy csomó féle készítményt (gyógyszereket nem), de max. kicsit enyhítette egy kis időre, aztán ismét erősödött. Tavaly decemberben kezdtem az IF-et (Intermittent Fasting, a 24 órást próbáltam), és néhány alkalom után éreztem, hogy jobb a helyzet. Aztán január közepén kezdtem a ketogént, és azóta is egyre jobb. Tulajdonképpen nem tudom, hogy a keto nélkül az IF is elég lett volna-e, de nekem együtt a kettő tökéletes. A keto miatt nincsenek éhségrohamaim, sokkal könnyebb így az IF-et is csinálni. Elkezdtem fogyni, bár nem olyan nagy mértékben, mint sokan (heti 1-2 sőt 3 kilót is olvastam néhol), de én ennek is örülök, mert már évek óta hiába próbáltam lejjebb vinni a súlyomat, nem sikerült. Kevesebb alvással is jól vagyok, jobb a kedvem, a közérzetem. Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Ja, még valami. A lábszáramon a bőr évek óta nagyon száraz volt, ez megszűnt, most tejesen normális.

  • anda64

    újonc

    válasz Cathfaern #703 üzenetére

    Szeretném megkérdezni a véleményedet erről: http://www.zoldhaz.info/zsiradekban-gazdag-etrendek-mellekhatasai
    Nemrégen találtam, és egy kicsit megijesztett. Látom, hogy nagyon utánajársz a dolgoknak, talán már találkoztál is ezzel az írással, vagy hasonlóval. Nem tudom, mennyire kellene komolyan venni. Amit találtam magyarul, azt én is elolvastam a ketogén étrendről, de az angolom még sajnos nem elég jó, pedig talán több régóta ketózó tapasztalatát lehetne úgy megtalálni. Fiatalon vegetáriánus étrenden voltam 3 évig, és eleinte nagyon sok pozitív hatása volt, azt hittem, megtaláltam a Szent Grált. De a harmadik évben már egyre rosszabbul éreztem magam, végül abbahagytam. Most van bennem egy kis félelem, hogy talán ez sem működik hosszú távon, ez a cikk pedig pont ezt állítja. Örülnék, ha írnál ezzel kapcsolatban, ha tudsz valamit olyanokról vagy olyanoktól, akik már régóta eszerint étkeznek. Előre is köszönöm!

  • tlac

    nagyúr

    válasz anda64 #706 üzenetére

    Örülnék, ha írnál ezzel kapcsolatban, ha tudsz valamit olyanokról vagy olyanoktól, akik már régóta eszerint étkeznek.

    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • anda64

    újonc

    válasz tlac #707 üzenetére

    Tényleg, köszi. Ezt el is felejtettem, pedig egyszer már végigolvastam a fórumot. De ettől függetlenül érdekelne Cathfaern véleménye arról a cikkről, amit belinkeltem.

  • tlac

    nagyúr

    válasz anda64 #705 üzenetére

    Hát a legpozitívabb valószínűleg itt nem sokakat érint, mivel úgy látom, ez egy fiús fórum. De azért leírom. :)) 50 felett vagyok, változókor, már az őrület határán voltam a hőhullámok miatt.

    ne, hogy aztán csak ideiglenesen javuljon ez

    a cikkben ugyanis a hormonokra ez volt írva:

    Női gondok: zsírban (főleg hasi zsírban) a szervezet nagy mennyiségű hormont tárol. Amikor megkezdődik e zsírterületek bontása, akkor ezek a hormonok felszabadulnak

  • anda64

    újonc

    válasz tlac #709 üzenetére

    Olvasmányaim szerint a hasi zsír része a hormontermelő rendszernek, és konkrétan az ösztrogéntermelésben vesz részt. Viszont a változókori problémákat sok esetben éppen a felborult hormonegyensúly, azon belül is az ösztrogén magasabb szintje okozza. A hasi zsír csökkenése tehát tartósan kell hogy pozitívan befolyásolja a változókori panaszokat, mivel ahogy csökken a hasi zsír mennyisége, nyilván csökken az ösztrogén termelése is. Ehhez nincs linkem, de ha beírod, hogy ösztrogén és hasi zsír, több cikk is van a neten. Viszont a napokban találtam egy cikket, ami szerint újabb kutatások szerint a változókori panaszokat nemcsak hormon probléma okozhatja, hanem inzulinrezisztencia is. Márpedig nagyon sok nőnek van IR-re, én nem vizsgáltattam, de a tünetek alapján nekem is van. Az IF és a ketogén étrend állítólag csökkenti az inzulinrezisztenciát, vagyis ezek szerint a változókori panaszokat is. Tehát akárhogy nézem, ez nem lehet átmeneti javulás, ha folytatom az étrendet és az időszakos böjtöt, akkor tartósnak kell lennie. Nagyon bízom benne, hogy így lesz.
    https://www.endokrinkozpont.hu/hirek/a-klimax-soran-tapasztalhato-hohullamok-inzulinrezisztenciara-utalhatnak

  • nbg

    senior tag

    válasz Cathfaern #703 üzenetére

    kb. 1600-1800 kaloriat tolok be, zsirdusan, siman van tobb is, mint 70-75% szerintem...
    (36 vagyok, 184 centi, oktoberben 118-rol indultam, most 92 vagyok)

    (#704) tlac:
    Az elso 4+ honapban szigoruan betartottam 20g ch/nap adagot -az elejetol fogva is csak alig ereztem magam kevesbe ehesnek-, de kb. masfel-ket honapja lazabb vagyok: ha esetleg 30, vagy 40g, pont nem erdekel. Ha pl. egy kicsit cukrosabb a saliontet, vagy nagyon jol nez ki a hagyomanyosan panirozott cordon bleu, siman megeszem. Persze nem napi haromszor, de nem izgulom tul a dolgot, ha heti par alkalommal elgyengulok ilyen aprosagokkal.

    [ Szerkesztve ]

    I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

  • tlac

    nagyúr

    válasz Cathfaern #702 üzenetére

    A vércukornak van egy normális szintje, ami evés hatására felmegy, inzulin hatására csökken. A rendeződik, az azt jelenti, hogy visszaáll erre a normális értékre.

    igen, de mitől tud visszaállni magától, ha éppen elmarad egy étkezés?
    a glikonraktárból?

    egyébként ketón a normális vércukorszint alacsonyabb?

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz tlac #713 üzenetére

    Vagy majd taktarbol, vagy a maj valami masbol eloallitja.
    Normal vercukorszint keton is annyi, mint keto nelkul

  • BoC1ka

    senior tag

    Mi a velemenyetek errol a kenyerrol?

    http://trendplus.hu/termekek/fittandwell

    (Bocsi, telorol vagyok)

    YNWA

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz BoC1ka #715 üzenetére

    Barátnőm szokott enni, ketobarát :K (mi Aldiban vesszük) Ebből se lehet azért kilószámra enni (mondjuk ebben az ára is segít), de a 100g / 6,4g ch teljesen vállalható arány. Nekem mondjuk nem jön be, mert nem szeretem a barna kenyerek ízét.
    Arra érdemes figyelni, hogy glutén van benne, szóval aki esetleg ilyesmi okokból (is) ketozik, annak ez nem lesz jó.

    [ Szerkesztve ]

  • Lortech

    addikt

    válasz Cathfaern #716 üzenetére

    Fránya szója ne lenne ott az összes ilyen termékben.
    szerk: Aldiban még nem láttam ilyet, csak pl. a jókenyér márkájú kenyereket, na azok is olyan hosszú összetevő listával rendelkeznek, hogy borzalmas, és mindegyikben ott a szója.

    [ Szerkesztve ]

    Thank you to god for making me an atheist

  • vajaskifli

    tag

    Sziasztok! A vér triglicerid szintjét mennyire befolyásolja a ketogén étrend? Ajánlott lehet egy olyan embernek, akinek eleve magas a koleszterin és a a triglicerid szintje?

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz vajaskifli #718 üzenetére

    Igen. Önmagában attók, hogy ha valaki fogy, akkor garantáltan csak ettől csökkeni fog a koleszterin szintje.

  • anda64

    újonc

    válasz Cathfaern #712 üzenetére

    Nagyon köszönöm, azt is, hogy utánanéztél, és hogy ilyen hosszú, részletes választ írtál. Én huszonéves koromtól foglalkozom az egészséges táplálkozással. Egy időben a munkám miatt is, de egyébként is érdekelt. Néhány évig viszont nem foglalkoztam vele, mert besokalltam attól, hogy minden irányzat különféle élelmiszereket károsnak mond, és oda jutottam, hogy ha mindenkinek hiszek, akkor fényevő leszek, mert lassan már szinte minden tiltólistás lett. Ahogy írtad, én is igyekszem magamon kikísérletezni, hogy mi az, ami nekem működik. De nem könnyű. :)

  • vajaskifli

    tag

    válasz Cathfaern #719 üzenetére

    Köszönöm a választ. Az érdekelne még, hogy mennyi ideig kellene ketózisba lenni, hogy a vérzsír szintjében jelentős változás legyen kimutatható? Illetve általánosságban a vérből mikortól lehet kimutatni, hogy a szervezetben elindultak a pozitív változások?

    Lassan 4 hónapja vagyok ketóban, nem tudom mikor lenne ildomos elmenni egy vérvételre. :F

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz vajaskifli #721 üzenetére

    Azt szoktak mondani, hogy kezdes utan 6 honap utan erdemes eloszor elmenni vervetelre.

  • anda64

    újonc

    válasz Cathfaern #722 üzenetére

    Egy kis segítséget szeretnék kérni. Tudnád értelmezni az itt leírtakat? Én nem értem, mivel szerintem ha valaki nem fogyaszt szénhidrátot (vagyis csak a minimálisat, amit a ketogén étrend enged), akkor nem tudom, hogyan működhetne, amit itt olvastam:
    "A ketogén diéta arról szól, hogy a testet a magas zsírfogyasztással és gyakorlatilag 0 ch bevitellel átállítod arra, hogy zsírból történjen az energiafelhasználás. A sima súlyzós edzés és a hagyományos ketogén diéta éppen ezért nem fér össze: hiába esel ketózisba, a súlyzós edzés olyan intenzív folyamat, amit nem képes a szervezet zsírból finanszírozni energia terén, így egyből visszaáll a szénhidrátokra és kiesel a ketózisból. Ebből láthatod, hogy a hagyományos ketogén diéta inkább azoknál válik be, akik nem súlyzós edzést vagy bármilyen hasonló izommunkával járó sportot űznek."
    Kiemeltem, amit konkrétan nem tudok értelmezni. Ha nincs bevitt szénhidrát, akkor milyen szénhidrátokra tud visszaállni a szervezet? Esetleg hülyeséget írt az illető?
    Az idézet innen: https://shop.builder.hu/ketogen-dieta-minden-amit-tudni-erdemes-rola-a248
    A cikk alatti hozzászólásoknál ez egy válaszként lett leírva itt: mark_c1a69a (2017-02-09 18:33:54)
    A Hoxán van egy ketogén étrendes fórum, és kialakult egy kis vita. Most már nem tudom, kinek van igaza (szerintem persze nekem :P) ezért kérném a segítséget, és akkor ott is tisztázhatjuk végre ezt a dolgot.
    Előre is köszönöm! :R
    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • anda64

    újonc

    Egy kis saját tapasztalattal is szolgálnék. Ez a tizedik hetem, és az eddigi havi egy kilós súlyvesztés a múlt héten hirtelen heti egy kg-ra nőtt. Úgy látszik, ennyi idő kellett, hogy a szervezetem kicsit helyrerázódjon. Közben elkezdtem szedni a javasolt kiegészítőket (kálium és magnézium). Kezdetben nem szedtem semmit, de eléggé fáradtnak éreztem magam sokszor, aztán hajnalonként többször is begörcsölt a vádlim, arra ébredtem (mit ne mondjak, nem volt kellemes ébredés :( ). Mióta szedem ezeket, elmúltak a görcsök, és a fáradékonyság is. Van hogy négyszer is eszem egy nap, de gyakran csak kétszer. Nem éhezek, többnyire nem is vagyok éhes, inkább megkívánok valamit, és azért eszek, vagy azért, mert tudom, hogy később nem lesz időm. Nagyon finomak az ételek, amiket lehet enni, semmi hiányérzetem nincs. Egyelőre ennyi. :)

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz anda64 #723 üzenetére

    Egy kis segítséget szeretnék kérni. Tudnád értelmezni az itt leírtakat? Én nem értem, mivel szerintem ha valaki nem fogyaszt szénhidrátot (vagyis csak a minimálisat, amit a ketogén étrend enged), akkor nem tudom, hogyan működhetne, amit itt olvastam:
    "A ketogén diéta arról szól, hogy a testet a magas zsírfogyasztással és gyakorlatilag 0 ch bevitellel átállítod arra, hogy zsírból történjen az energiafelhasználás. A sima súlyzós edzés és a hagyományos ketogén diéta éppen ezért nem fér össze: hiába esel ketózisba, a súlyzós edzés olyan intenzív folyamat, amit nem képes a szervezet zsírból finanszírozni energia terén, így egyből visszaáll a szénhidrátokra és kiesel a ketózisból. Ebből láthatod, hogy a hagyományos ketogén diéta inkább azoknál válik be, akik nem súlyzós edzést vagy bármilyen hasonló izommunkával járó sportot űznek."

    Megpróbáltam értelmezni, de nem sikerült, mert szerintem nincs értelme :) Ketózis addig áll fent, amíg be nem viszel egy bizonyos mennyiségű szénhidrátot. Ha súlyzózástól abbamaradna a ketózis (értsd: szervezeted nem termelne ketont, és a tested nagy része nem ketonból / zsírsavakból fedezné az energiáját, hanem szénhidrátból), akkor rögtön elájulnál, mert a szervezetnek nem lenne energiája, hiszen annyi szénhidrát nincs benned, hogy abból fedezd. Ami tény, hogy anaerob terhelés alatt egyre több glükózt fog felhasználni a szervezet, VO2max környékén keto adaptált szervezetnél is a glükóz adja az energia jó részét (ugye izomban ketozis alatt is van glükóz, mert a szervezet feltölti), bővebben erről lásd: [link]. De ez egészen addig tart amíg abba nem hagyod a fizikai terhelést. Ez nem az fajta "kiütés", mint amikor a bevitt étel miatt az egész metabolizmus egy más folyamatra áll át.

    Közben visszaolvasgattam Hoxa-n is, és ha jól látom onnan indult a dolog, hogy valaki edzés után ketoncsíkkal méregette magát, és nem jelzett be a csík. A ketonmérő csíkról tudni kell, hogy nem ketogén diétára találták ki, hanem ketoacidózis kimutatására. Ketoacidózisnál a vérben nagymennyiségű cukor és keton is van. Ami azt eredményezi, hogy mindkettőből sok a felesleg. Szervezet hogy oldja meg a felesleget? Kiüríti (vagy más esetekben elraktározza, lásd kalória többlet). Ezért ketoacidózisnál nagy mennyiségű keton jelenik meg a vizeletben, mert a szervezet megpróbál megszabadulni tőle, hogy ne alakuljon ki elsavasodás. Erre a nagymennyiségű keton kijelezésére fejlesztették ki a csíkot. Ezzel szemben (kontrollált) ketózisnál csak annyi keton van a vérben amennyire szükség van a szervezetben (ezért is van, hogy minél inkább keto adaptált valaki, annál kevésbé fog bejelezni a csík, mert egyre kevesebb ketonra van szüksége a szervezetnek). Illetve némileg több, biztonsági tartalékként, és ez a kis többlet ürül ki. Súlyzós edzésnél mi történik? Hirtelen sok energia kell a szervezetnek. Mivel a zsírbontás lassabb folyamat (főleg ha valaki nem teljesen zsíradaptált még), ezért a szervezet fel fogja használni ezeket a tartalékokat, értsd: a vérben lévő ketontöbbletet is. Ennek az eredménye, hogy nem lesz mi kiürüljön, és nem fog kijelezni a csík semmit. Ha biztosra akar menni, akkor kapni olyan vércukormérőket, amik tudnak ketonszintet is mérni vérből, ez az egyetlen megbízható mérés.
    De igazából az egész méregetés felesleges pénzkidobás. Ha tartja a 20g ch-t, akkor úgyis ketózisban van, nincs mit méregetni. Ha valamiért mégis kijön ketózisból, akkor rögtön felpattan az emberre pár kiló víz formájában, illetve láthatóan is ki fog kerekedni emiatt, szóval nem igazán lehet észrevétlenül kijönni ketózisból, nem kell emiatt aggódni.

  • Cathfaern

    nagyúr

    Közben átnéztem az egész builder.hu-s cikket, megjegyzéseim / véleményem az ott írtakkal kapcsolatban okulásul:

    "Amikor beállt a ketózis (tehát amikor a keton koncentráció a vérben magasabb, mint a glukóz koncentráció), a ketonok válnak az említett három szövet fő tápanyagává, akár az üzemagyag 75%-át is szolgáltatva. Az agy, amely normál esetben kizárólag glukózt használ, 2-3 hét alatt áll át arra, hogy majdnem kizárólag keton testeket használjon energiaforrásként. Az agy anyagcseréjének ez az időbeli késése némi magyarázatra szorul. "
    Kár, hogy aztán nincs magyarázat :) Mert ez totál tévedés. Egyrészt félrefordítás, mert a 75% csak az agyra vonatkozik. Sajnos több helyen is látom a cikkben, hogy félreértelmezések / félrefordítások vannak (vagy csak magyartalan tükörfordítások).
    Másrészt az agynak nem kell 2-3 hét semmire, rögtön átáll ketonra (sőt kutatások szerint az agyszövetek könnyebben felhasználják a ketonokat, mint a glükózt...), pont hogy a szervezet többi részének kell idő... de nem a ketonfelhasználáshoz, hanem hogy ne ketont, hanem közvetlenül zsírsavakat használjanak fel energiatermelésre (amire az agy nem képes).
    Vicces lenne amúgy ha az agynak 2-3 hét kéne az átálláshoz, ugyanis az agy napi ~120 gramm glükózt éget el "szénhidrátmódban". Magyarul ha nem tudna azonnal átállni, akkor szénhidrát elhagyása után 1-2 napon belül meghalna az ember.

    "A ketontermelődés ellenőrzésének van egy nagyon egyszerű módja. A cukorbetegség esetét leszámítva, a keton többlet ugyanis egyszerűen kiválasztódik a vizeletbe. Ez bárki számára lehetővé teszi, hogy ellenőrizze a ketonok termelődését, azaz jelenlétét a vizeletében aceton-csík használatával [pl. Ketophan tesztcsík]."
    Vagy nem :) Vizeletben lévő ketonmennyiségből nem lehet egyértelműen következtetni a vérben lévő ketonmennyiségre. Főleg ha már a szervezet jól adaptált és nincs kalóriadeficit, akkor nem fog több ketont termelni, mint amennyit fel is használna, így vizeletben minimális ketonmennyiség lesz. Továbbá probléma, hogy a tesztcsík a vizeletben relatív ketontartalmát méri. Magyarul ha valaki többet iszik, akkor alacsonyabb lesz az érték, miközben a vér ketontartalma változatlan.

    "Az élelmi zsírok a leginkább ketogének, glukózzá alakulásuk csak mintegy 10%-os hatékonyságú. A fehérjék középtájon helyezkednek el, 58%-ban alakulnak glukózzá (ezt az okozza, hogy némely aminosavak ketoplasztikusak, ketonná alakulnak, mások glukoplasztikusak, glukózzá alakulnak)."
    Ez nem az, hogy fixen ennyire alakul át, hanem hogy szükség esetén a szervezet ennyi %-át képes glükózzá alakítani. Hangsúly a "szükség esetén"-en van (tehét pl. 0g ch bevitel mellett a szervezet kb. 45g fehérjét fog felhasználni arra, hogy előállítsa az agynak és egyéb glükózfüggő szöveteknek szükséges 25g glükózt. Tehát zerocarbon ennyivel több fehérjét kéne enni, mondjuk ott ez magától is meg lesz :) ).
    Amúgy a cikkben többször is emlegetett "ketogén hányadosnak" a ketózis szempontjából semmi jelentősége. Be kell vinni a szervezetnek szükséges mennyiségű fehérjét, szénhidrátot be kell limitálni a kívánt szintre, és emellé enni kell annyi zsírt, hogy jóllakjon az ember. Igen, ez átlagos esetben kb. 5% ch, 70% zsír és 25% proteint jelent. De az átlagos eset azt jelenti, hogy az illető napi 2000 kalóriát eszik, és "átlagos" izomzata van. Ettől bármilyen eltérés esetén ezek az arányok már borulni fognak (ezért sem szabad kifejezetten a %-okat nézni).

    "Meg kell még említenünk, hogy hasonló hormonális állapotot (lenyomott inzulin, stb.) el lehet érni normál diétás feltételek között is, különböző eszközökkel. Például a magas glikémiás indexű szénhidrátok helyettesítése alacsony indexűekkel leviszi az alap inzulin szintet ugyanúgy, mint például a megnövelt rost fogyasztás. A reggel éhgyomorra végzett kardiovaszkuláris edzés hasonló hormonális képet rajzol fel, a 8 óra alvás utáni alacsony vércukor szint miatt."
    Magas glikémiás index és táplálékkiegészítős rostbevitel (ami egyenes út a székrekedéshez) nem csökkenti a szervezet inzulinreakcióját, csak kitolja. Ez cukorbetegeknél fontos, mert a szervezet már nem működik jól és emiatt túlzottan ingadozna a vércukorszint, de ha fogyásról beszélünk, akkor ezek csak rontanak a helyzeten. Hogy miért? Mert bizonyos inzulin felett a szervezet nem bont zsírt. Ha magas GI-s ch-t eszik valaki, akkor az inzulinszintje felugrik magasra, viszont rövid időn belül le is esik, és indulhat a zsírbontás. Ellenben sok rost és alacsony GI-s ch mellett a közepes inzulinszint sokáig fennmarad, és így sokáig nem indul meg a zsírbontás.

    "Emellett egyes szerzők 2-es ketogén arányt javasolnak a biztos ketózishoz, ami 82% zsírt és 18% fehérjét jelent!"
    Mégegyszer, a ketózishoz magához nem kell se zsír, se fehérje, sem az arányuk. Ketózis fellép ha bizonyos szintnél kevesebb ch-t eszik az ember.

    "A ketogén diétának talán a legnagyobb mellékhatása a fáradtság, különösen a keton képződés kezdeti szakaszában, és főleg az agyban. A legújabb tanulmányok úgy találták, hogy a ketogén diéta első hetében a szellemi kapacitás visszaeshet, de ez a hatás a diéta folytatásával enyhül."
    Ez továbbra se igaz, fáradékonyságot a sóhiány okozza, megfelelő sópótlás mellett nem lép fel.

    "A ketogén diéta megszorító jellegéből következik a mikroelemek hiányának nagy valószínűsége."
    Ez se igaz, zöldségek nagymennyiségben fogyaszthatóak, amik jobb vitaminforrások, mint a gyümölcsök. Plusz ha az ember rendszeresen fogyaszt tojást, már csak azzal fedezi a vitaminjainak a jó részét. Nyilván össze lehet hozni vitaminhiányt, de semmivel se könnyebb vagy nehezebb, mint más táplálkozás esetén.

    "A ketózis előidézésének és fenntartásának másik kulcstényezője, hogy a vércukor szintet a normál 4-6 mmol/l értékről amilyen gyorsan csak lehet lenyomjuk 2,5-3-ra. Ezen a ponton az inzulin szint lecsökken és a glukagon szint (ami a ketózisért felelős) megemelkedik. A sima szénhidrát megvonás 3-4 napon belül alakítja ki a ketózist. Megfelelő edzéssel ugyanakkor a szénhidrátbevitel leállítása utáni 36-48 órán belül ez elérhető."
    Itt megint csúnya dolgok vannak :( 2,5-3-as vércukor szint kóros állapot, beteg szervezet az amelyiknek erre az értékre áll be a vércukorszintje akár éhezés alatt is. A szervezet mindent megtesz, hogy fentartsa a normál vércukorszint értéket (4-6 mmol/l), teljes éhezés alatt is, nem hogy ketogén étrend alatt. Plusz ugye mint már írtam, gyakorlatilag 12 órán belül beáll a ketózis edzés nélkül is (időszakos böjt ketogén étrend nélkül pontosan ezt használja ki).

    "Ehhez hozzájön még az is, hogy a ketonok alacsony üzemanyag "hatékonyságának" következtében (ami 7 kcal/g, szemben a zsírok 9 kcal/g értékével) több gramm zsírt égetsz el, mint amennyi a kalóriahiányból következne. Ez azt jelenti, hogy kevesebb kardió tréningre van szükség."
    Ez bizonyított tény, hogy nem igaz, a ketogén étrendnek nincs metabolikus előnye a szénhidrátdúshoz képest (értsd: azonos mennyiségű fogyáshoz azonos kalóriadeficit kell). Plusz alapból se kardióval fogy az ember, hanem kalóriadeficittel. 0 perc kardió mellett is lehet fogyni (meg is lep egyébként hogy testépítős oldalon kardióról beszélnek, amikor testépítős körökben inkább a "már attól is elsorvadnak az izmaid ha ránézel egy biciklire" szöveg szokott menni :) ).

    Amúgy a brutális fehérjebevitelről amit ír többször is a cikkben, bebizonyították, hogy teljesen felesleges. Profi sportolók (értsd: napi 8 órákat edzenek) képesek 2g / ttkg fehérjét érdemben hasznosítani. Ennél több csak elégetődik energiaként / kiürül. Szóval amit ír "ajánlott" 200g fehérjemennyiséget, az akkor reális ha valaki 100 kg és profi sportoló. Reális mennyiség egy átlagos férfinak közelebb van a 100-hoz.

    Szerk: Olvasgattam kommenteket, ott látom ő is 1-1,5 g / ttkg-ról beszél már, az teljesen reális.

    Ugyancsak sokszor említi, hogy unalmas a ketogén étrend... nos ez igaz lehet ha valakibe legalább egy minimális kreativitás nem szorult ételkészítés terén :) (direkt nem főzést írok, mert csomó olyan dologgal is lehet variálni amihez nem kell főzőtudomány) Mai ebédem pl.: [link]. Szerintem ez messze van az unalmastól :) Vagy a tegnap vacsorára készített wasabis-tormás töltött tojás is :)

    Illetve annyit még a cikkhez, hogy a ciklikus ketogén diétával személy szerint nem igazán értek egyet. Először is tény, hogy erre az egészre csak akkor van szükség, ha az illető versenyzik. És nem hobbi / amatőr sportoló, hanem tényleg tétje van a dologva. Ellenkező esetben max placebó hatása van a teljesítményre nézve, mert nem ezen fog állni vagy bukni egy versenye. Másik oldalról továbbra is azt gondolom (de ez nem tény, nem tudok kutatást mutatni), hogy hosszú távon a ciklikus ketogén diéta egészségtelenebb, mint egy jól összerakott szénhidrátos. Azzal, hogy minden hétvégén brutális ch mennyiségel megküldi a szervezetét, egyrészt elég durva inzulinreakciót fog kiváltani, másrészt minden héten jelentős vízveszteséget szenved el, ami folyamatosan kimossa a szervezetéből az elektrolitokat. Nyilván ezt lehet pótolni, de ez a folyamatos átállogatás szerintem megterheli a szervezetet. Ráadásul teljesen szükségtelenül, lásd mondandóm első felét.
    Azon még el lehet gondolkozni, hogy lehet érdemes időnként nagyobb mennyiségű ch-t is bevinni, de ez alatt is a zaggini.com-os oldalon írt egyszeri 100-150g-ra gondolok, nem két napig megállás nélkül ch-t enni. Bár személy szerint inkább az a tapasztalatom, hogy egyértelműbben jobb volt a közérzetem amikor szigorúan 20g ch alatt voltam, mint utóbbi hetekben amikor 20-30g között ingadozik a napi ch bevitelem.
    Szóval szerintem ciklikus ketogén étrendet csak olyan csináljon, aki szerint fontosabb a versenyteljesítmény, mint az egészség.
    ------------------

    Egy kis segítséget szeretnék kérni. Tudnád értelmezni az itt leírtakat? Én nem értem, mivel szerintem ha valaki nem fogyaszt szénhidrátot (vagyis csak a minimálisat, amit a ketogén étrend enged), akkor nem tudom, hogyan működhetne, amit itt olvastam:
    "A ketogén diéta arról szól, hogy a testet a magas zsírfogyasztással és gyakorlatilag 0 ch bevitellel átállítod arra, hogy zsírból történjen az energiafelhasználás. A sima súlyzós edzés és a hagyományos ketogén diéta éppen ezért nem fér össze: hiába esel ketózisba, a súlyzós edzés olyan intenzív folyamat, amit nem képes a szervezet zsírból finanszírozni energia terén, így egyből visszaáll a szénhidrátokra és kiesel a ketózisból. Ebből láthatod, hogy a hagyományos ketogén diéta inkább azoknál válik be, akik nem súlyzós edzést vagy bármilyen hasonló izommunkával járó sportot űznek."

    Megpróbáltam értelmezni, de nem sikerült, mert szerintem nincs értelme :) Ketózis addig áll fent, amíg nem viszel be egy bizonyos mennyiségű szénhidrátot. Ha súlyzózástól abbamaradna a ketózis, akkor rögtön elájulnál, mert a szervezetnek nem lenne energiája, hiszen annyi szénhidrát nincs benned, hogy abból fedezd. Ami tény, hogy anaerob terhelés alatt egyre több glükózt fog felhasználni a szervezet, VO2max környékén keto adaptált szervezetnél is a glükóz adja az energia jó részét (ugye izomban ketozis alatt is van glükóz, mert a szervezet feltölti), bővebben erről lásd: [link]. De ez egészen addig tart amíg abba nem hagyod a fizikai terhelést. Ez nem az fajta "kiütés", mint amikor a bevitt étel miatt az egész metabolizmus egy más folyamatra áll át.

    Közben visszaolvasgattam Hoxa-n is, és ha jól látom onnan indult a dolog, hogy valaki edzés után ketoncsíkkal méregette magát, és nem jelzett be a csík. A ketonmérő csíkról tudni kell, hogy nem ketogén diétára találták ki, hanem ketoacidózis kimutatására. Ketoacidózisnál a vérben nagymennyiségű cukor és keton is van. Ami azt eredményezi, hogy mindkettőből sok a felesleg. Szervezet hogy oldja meg a felesleget? Kiüríti (vagy elraktározza). Ezért ketoacidózisnál nagy mennyiségű keton jelenik meg a vizeletben, mert a szervezet megpróbál megszabadulni tőle, hogy ne alakuljon ki elsavasodás. Ezzel szemben (kontrollált) ketózisnál csak annyi keton van a vérben amennyire szükség van a szervezetben (ezért is van, hogy minél inkább keto adaptált valaki, annál kevésbé fog bejelezni a csík, mert egyre kevesebb ketonra van szüksége a szervezetnek). Illetve némileg több, biztonsági tartalékként, és ez a kis többlet ürül ki. Súlyzós edzésnél mi történik? Hirtelen sok energia kell a szervezetnek. Mivel a zsírbontás lassabb folyamat (főleg ha valaki nem teljesen zsíradaptált még), ezért a szervezet fel fogja használni ezeket a tartalékokat, értsd: a vérben lévő ketontöbbletet is. Ennek az eredménye, hogy nem lesz mi kiürüljön, és nem fog kijelezni a csík semmit. Ha biztosra akar menni, akkor kapni már olyan vércukormérőket, amik tudnak ketonszintet is mérni vérből, ez az egyetlen megbízható mérés.
    De igazából az egész méregetés felesleges pénzkidobás. Ha tartja a 20g ch-t, akkor úgyis ketózisban van, nincs mit méregetni. Ha valamiért mégis kijön ketózisból, akkor rögtön felpattan az emberre pár kiló víz formájában, illetve láthatóan is ki fog kerekedni emiatt, szóval nem igazán lehet észrevétlenül kijönni ketózisból, nem kell emiatt aggódni.

  • tlac

    nagyúr

    válasz Cathfaern #726 üzenetére

    ezt jól szétcincáltad

    örülök, hogy leírtad a véleményedet, korábban én is olvastam és voltak benne részek, amik nem tetszettek

    Hangsúly a "szükség esetén"-en van (tehét pl. 0g ch bevitel mellett a szervezet kb. 45g fehérjét fog felhasználni arra, hogy előállítsa az agynak és egyéb glükózfüggő szöveteknek szükséges 25g glükózt. Tehát zerocarbon ennyivel több fehérjét kéne enni

    mennyire megy nehezen vagy könnyen a glükóz előállítása?
    van lényegi különbség a zerocarb és a 20g-os ketogén között? (természetesen a szénhidrátbevitelen kívül)
    az előbbi drasztikusabbnak tűnik, lehet a ketogén étrendet "egészségesebbnek" nevezni?

    Be kell vinni a szervezetnek szükséges mennyiségű fehérjét, szénhidrátot be kell limitálni a kívánt szintre, és emellé enni kell annyi zsírt, hogy jóllakjon az ember. Igen, ez átlagos esetben kb. 5% ch, 70% zsír és 25% proteint jelent.

    ha az alacsony szénhidrát be van tartva, de a zsír-fehérje arányában a fehérje van többletben, abból lehet probléma?
    pl. átalakul glükózzá és kizökkent a ketóból vagy lerakódik zsírnak a felesleg stb.

    Ez cukorbetegeknél fontos, mert a szervezet már nem működik jól és emiatt túlzottan ingadozna a vércukorszint, de ha fogyásról beszélünk, akkor ezek csak rontanak a helyzeten. Hogy miért? Mert bizonyos inzulin felett a szervezet nem bont zsírt. Ha magas GI-s ch-t eszik valaki, akkor az inzulinszintje felugrik magasra, viszont rövid időn belül le is esik, és indulhat a zsírbontás. Ellenben sok rost és alacsony GI-s ch mellett a közepes inzulinszint sokáig fennmarad, és így sokáig nem indul meg a zsírbontás.

    ezzel érdekes témát hoztál fel
    a legújabb divat szerint a teljes kiőrlésű péktermékek az egészségesebbek
    a magasabb rosttartalom elvileg jobb, de pont emiatt lesz egy kiugró vércukor szint helyett egy kevésbé kiugró, de időben hosszabban elnyúló emelkedés

    azt értem, hogy cukorbetegeknél jobb, de az egészségeseknél is, nem?
    tovább nem lesznek éhesek és nem fognak megint letolni még egy adagot

    ami szerintem ugyanúgy érvényes egy szokásos diétázó emberre is, ott is kisebb lesz a kényszer az evésre
    lehet zsírbontás szerint nem ideális, de így nem könnyebb a kalóriadeficitet tartani?

    a ketogén étrendnek nincs metabolikus előnye a szénhidrátdúshoz képest (értsd: azonos mennyiségű fogyáshoz azonos kalóriadeficit kell)

    az, hogy könnyebben tudod felhasználni a zsírt, az nem egy metabolikus előny?
    vagy az anyagcserébe ezt nem értik bele?

    a zaggini.com-os oldalon írt

    mennyire tartod megbízhatónak az ottani írásokat?
    vagy azokat is szét tudnád így szedni, mint a builder-eset? :)

  • anda64

    újonc

    válasz Cathfaern #726 üzenetére

    Nagyon köszönöm a választ! A kérdésre adott válaszod bemásoltam a Hoxán (remélem, nem baj), és javasoltam, hogy olvassák el a többi dolgot is, amit itt leírtál a cikkel kapcsolatban.
    Amit most el tudtam olvasni, számomra egyértelmű és logikus. Most nincs időm végigolvasni, de holnap pótolni fogom.

  • nbg

    senior tag

    válasz tlac #727 üzenetére

    ha az alacsony szénhidrát be van tartva, de a zsír-fehérje arányában a fehérje van többletben, abból lehet probléma?
    pl. átalakul glükózzá és kizökkent a ketóból vagy lerakódik zsírnak a felesleg stb.

    Valahol, valamelyik angol nyelvu ketos oldalon olvastam, hogy tul sok feherje ugyanugy ki tud utni ketobol peldaul, de ott a koszveny veszelye is azt hiszem.

    I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

  • Xtras

    csendes tag

    Sziasztok. Bár még csak 2,5 hete folytatok ketogén étrendet, egyértelműen pozitívak a tapasztalataim.

    Édesanyám 62 éves, ebben a korban is lehet ezt az életmódot csinálni, illetve elkezdeni?

    köszönöm

  • Xtras

    csendes tag

    válasz nbg #444 üzenetére

    Hátha segít is másnak a válasz, bár régi a kérdés. Egy átlagos szelet rántott húsban 15g CH-val lehet számolni. Nem is olyan régen mértem le, mikor paníroztuk a húst, hogy a különböző szakaszok után mennyi tapadt rá lisztből és prézliből, és ebből kalkuláltam. Átlagosan 2g lisztet vett fel, a többi volt zsemlemorzsa.
    Mi rusztikus morzsát használunk, az lehet kicsit nehezebb. De ha 15-tel számol az ember ch-ból, akkor az kb jó.

  • nbg

    senior tag

    válasz Xtras #731 üzenetére

    Köszi! Az értékek úgy értendők, hogy lisztezés után két grammal, zsemlemorzsa után további 13 grammal lett nehezebb a szelet, vagy a 15 gramm ch már számított érték?

    [ Szerkesztve ]

    I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz nbg #733 üzenetére

    Nagyon meglepne ha az nem számított lenne, mégis csak tömény lisztbe, meg sült lisztbe (zsemlében lenne még plusz víz, de ugye kiszárítod a zsemlemorszához, szóval gyakorlatilag csak a liszt marad benne) forgatod :)

  • tlac

    nagyúr

    válasz Cathfaern #732 üzenetére

    köszi ismét a részletes választ

    Ami a fő különbség, hogy ő egy kevésbé szigorú ketot követ, talán nem is említi direkt ketogén étrend néven. Belegondolva az ő étrendje valahol keto és paleo között van félúton

    jogos, ezt korábban benéztem
    ([link])

  • Xtras

    csendes tag

    válasz Cathfaern #734 üzenetére

    Köszi! Az értékek úgy értendők, hogy lisztezés után két grammal, zsemlemorzsa után további 13 grammal lett nehezebb a szelet, vagy a 15 gramm ch már számított érték?

    az össz ch érték 15g, ami a rátapadt mennyiségből számolódott, csak arra emlékeztem, hogy 2g tapadt a lisztből....zsemlemorzsából 15-18g az ami kb tapadt

    nbg-nek szerettem volna válaszolni, rossz helyre nyomtam sorry, de így is jó helyre került :)

    [ Szerkesztve ]

  • Xtras

    csendes tag

    Heti 2-3 edzésem van, edzés előtt L-Carnitint szoktam magamhoz venni.

    És itt lenne pár kérdésem:

    - BCAA-t lehet fogyasztani szerintetek? ezek is aminosavak, semmi cukor nincs bennük, ezt egy jó edzésnap meginnám. Glutamint elhagytam, hogy ne töltse fel a glikogénraktáraim.

    - Vagy van valami tapasztalatotok? CLA-t fogyaszt valaki esetleg?

    - Nekem 2200kcal kb az amit meg kell ennem, van hogy meg van, van hogy csak 1800-1900kcal. Ez, a ketóban mennyire gond? nem lassul az anyagcserém mint másik diétában? költői a kérdés, úgy gondolom, hogy ilyenkor nem éhezik a szervezet feltétlen, mert a májam folyamatosan bontja a zsírt ami által ketonhoz jut, és eltartja magát. Vagy rosszul gondolom?

    - Itt is kell figyelni, hogy este a lefekvéshez képest 3 órával fogyasszam a vacsorám?

    köszönöm, hirtelen ennyi kérdésem támadt, még majd szedegetem őket :_)

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Xtras #737 üzenetére

    BCAA: ha nincs benne szénhidrát, akkor mehet
    CLA: Őszintén nem tudom mi ez, de rákeresve ez lényegében olaj, szóval az is mehet :)

    Egyébként személyes véleményem, hogy ha nem vegetáriánus ketogén étrendet eszel, és eszel mindenféle húst (nem csak csirkemellet), akkor se a BCAA-nak, se az L-carnitinnek nincs igazán jelentősége. Ahogy nézem ezt a CLA-t meg zsírégető hatás miatt szokták szedni, arra megint csak nem lesz szükséged keton. Szerintem többre mész azzal, hogy ha az ezekre szánt pénzt elköltöd drágább / minőségibb húsra (pl. időnként marha vagy hal csirke / sertés mellé) :)

    "Nekem 2200kcal kb az amit meg kell ennem, van hogy meg van, van hogy csak 1800-1900kcal. Ez, a ketóban mennyire gond? nem lassul az anyagcserém mint másik diétában? költői a kérdés, úgy gondolom, hogy ilyenkor nem éhezik a szervezet feltétlen, mert a májam folyamatosan bontja a zsírt ami által ketonhoz jut, és eltartja magát. Vagy rosszul gondolom?"
    Jól gondolod. Igazából zsírból "csak" annyit kell enni, hogy ne legyél éhes. Csak tapasztalatok alapján a túl magas deficitet nehéz tartani, ezért célszerű követni a kiszámolt értékeket. De ha mondjuk 1900 kcal-on állsz és totál tele vagy, akkor teljesen felesleges azért enned még valamit, hogy meglegyen a 2200.

    "Itt is kell figyelni, hogy este a lefekvéshez képest 3 órával fogyasszam a vacsorám?"
    Erre igazából étrendtől függetlenül célszerű figyelni. Szervezet akkor tud pihenni ha az emésztés is pihenni tud.

  • Xtras

    csendes tag

    válasz Cathfaern #738 üzenetére

    Köszönöm a válaszod.

    Igen, a BCAA-ban olyan mennyiségben találod meg az eszenciális aminosavakat, ahogy máshogy nem nagyon tudnád bevinni, de ha igen, akkor meg rengeteg kalória mellett. Így pedig ugye, tisztán táplálod az izmokat, jó tesz a hormonrendszernek és a kortizolszintet is csökkenti.
    Én baromira oda vagyok a BCAA-ért, a szüleimmel itatom mert hagy némi kívánni valót a táplálkozásuk, ha van időd kicsit olvass utána mert nagyon jó cucc. Antikatabolikus hatása miatt innám, nem vinnék be több fehérjét, inkább csak aminók. Viszont több helyen olvastam hogy nem fér bele, de nem tudtam az okát, nem írták. Én meg új vagyok a ketóban, örülök hogy megy le a súlyom, elrontani nem akarnám azt a csodálatos folyamatot :_)

    Az L-Carnitin a zsír energiává való átalakításában segít, egyik legértelmesebb amino, csak itt kérdéses volt számomra a használata, hogy hogyan avatkozna be, bár a szervezetük előállítja. Külön nem venném meg most ezeket, csak nekem mindig van ezekből itthon :_))

    Amíg szépen megy a fogyás, addig ezek parkolnak.

    Viszont kérdés, hogy itt mennyire számít a fogyás mértéke? Ugye azt mondják, hogy az egészséges a heti max 1kg, mert a többi akkor vélhetően izomból megy. A mi esetünkben elvileg az izomhoz nem nyúl, mert ott van számára a zsír mint fő energiaforrás, az meg ugye van bőven mert akkor nem ketóznánk, ráadásul meg viszünk is be 0,8-1g fehérjét. (pláne ha iszogatok BCAA-t) Én sportolok, nekem lehet kicsit több kéne. Na most, én ahogy nézegetem kb 1,5kg megy le per hét. Ahogy nézem ezt a hetet, lehet le megy a 2. Ez nem gáz?
    Nem koplalok, jókat eszek de még is érzem persze a féket. Bár tegnap tudtam volna többet enni este, de 2000kcal meg volt így is, csak azért nem ettem többet, mert estére nem akartam volna +70g zsírral többet bevinni.

    köszönöm a figyelmetek

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Xtras #739 üzenetére

    "Viszont kérdés, hogy itt mennyire számít a fogyás mértéke? Ugye azt mondják, hogy az egészséges a heti max 1kg, mert a többi akkor vélhetően izomból megy. A mi esetünkben elvileg az izomhoz nem nyúl, mert ott van számára a zsír mint fő energiaforrás, az meg ugye van bőven mert akkor nem ketóznánk, ráadásul meg viszünk is be 0,8-1g fehérjét. (pláne ha iszogatok BCAA-t) Én sportolok, nekem lehet kicsit több kéne. Na most, én ahogy nézegetem kb 1,5kg megy le per hét. Ahogy nézem ezt a hetet, lehet le megy a 2. Ez nem gáz?"
    Gyors matek alapján ha valakinek a szintentartó napi kalóriászintje 2500 (sportolást beleszámolva), az heti szinten 17500 elégetett kcal, zsírnak 1 grammja 9 kcal, tehát heti szinten 1944g zsírt tud elhasználni.
    De ugye ez a teljes böjttel igaz, bevitt étel mellett ennél ez kevesebb lesz, mert egy részét a bevitt táplálékból fogja fedezni. Ez alapján azt gondolnám, hogy keton is reális az 1kg / hét max zsírfogyasztás. Viszont első pár hét miatt ne aggódj, ugye először is jelentős mennyiségű víz kiürül a szervezetből, másrészt a más makrók miatt is csökken az ember testsúlya (grammra kevesebb kaja lesz benned, mivel 1g ch csak 4 kcal, 1g zsír meg 9, tehát ugyanannyi kalóriaához ketos étrenden grammra kevesebbet kell enni). Ugyancsak célszerű figyelembe venni, hogy a fogyás nem lineáris, szóval lehet egyik héten fogysz 2 kilót, másikon meg 0,5-öt, vagy akár nem is fogysz. Kiszámoltam, nekem 7 hónap alatt ment le a 20 kiló, ez átlagban kb. 0,7 kg / hét, de eleinte volt olyan, hogy szó szerint pár nap alatt 2 kilóval kevesebbet mutatott a mérleg: július 29-el kezdtem, augusztus 21-én 92 kg volt, augusztus 23-én meg 90. Nyilván ebbe sok mindent belejátszhat (bevitt étel és víz mennyiség is), de ezeket nem tudod kiszűrni, csak a mérleg által mutatott számot látod.
    Szóval én azt mondanám, hogy a kezdeti gyors fogyás miatt ne aggódj, ha hónapok múlva is heti 2 kiló megy le, akkor lehet valamit változtatni kell. Másrészt ha hónapokig lemegy heti 2 kiló, akkor valószínűleg hamarabb eléred a célsúlyt, mint hogy ez probléma legyen :)

    "ráadásul meg viszünk is be 0,8-1g fehérjét"
    Hogy számolva? Kg-ban, teljes testsúllyal vagy zsírmentes testsúllyal? Kg-ban és teljes testsúllyal nézve annál nyugodtan mehet több, 1-2g / ttkg.

  • Xtras

    csendes tag

    válasz Cathfaern #740 üzenetére

    Sok minden máshogy működik itt, nem volt a 2 hetes stagnálásom súlyvesztés előtt ami szokott lenni, mondhatni egyből működött a dolog. Nem az a baj, hogy ha 2kg vagy 1,3 lemegy, csak ne hogy utána benyújtsa nekem a számlát jojo-ba. Bár a kalória meg van, nem koplalok.

    Én 12 kg plussz súllyal kezdtem bele ebbe a dologba, már a felénél járok. Ha még lemegy 1-2 hónap alatt a maradék 6, akkor utána ráér stagnálgatni :_)

    Én teljes súlyra számolom a fehérjét. Éppen elérem amúgy az 1-et, de sokszor 0,8. Eszek egy picivel több húst majd. Ez nekem baromi szokatlan, eddig mindig 2-2,5 körül fogyasztottam.

    szép napot

  • tlac

    nagyúr

    válasz Cathfaern #740 üzenetére

    grammra kevesebb kaja lesz benned, mivel 1g ch csak 4 kcal, 1g zsír meg 9, tehát ugyanannyi kalóriaához ketos étrenden grammra kevesebbet kell enni

    ez egyébként tök fura is
    ránézel kajára és úgy néz ki, hogy a félfogadra sem lesz elég, aztán félúton rájössz, hogy de mégis :)
    plusz még előnye, hogy nem lesz "pókhasad" evés után :)

    (bevitt étel és víz mennyiség is), de ezeket nem tudod kiszűrni, csak a mérleg által mutatott számot látod

    ha reggel ébredés utána nem eszel, nem iszol semmit, elmész wc-re és utána megméred magad, az szinte biztos, hogy a napi minimum súlyod lesz

    [ Szerkesztve ]

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz tlac #742 üzenetére

    Napi minimum súlyod igen. De lehet egyik nap több fehérjét ettél, mint szoktál, meg csomó salátát, magvakat (sok rost -> nagy tömeg). Máskor meg szalonna + tepertő + hús. Utóbbi esetben kevesebbet fog mutatni a mérleg. De mondhatom a hidratáltságot is, ha csak 2 pohárral kevesebbet ittál előző nap, máris lesz fél kiló különbség. Szóval lehet azt látod, hogy ugyanannyi vagy, mint előző nap, de ha meg tudnád mérni csak a testeden lévő zsírmennyiséget, akkor az jönne ki, hogy kevesebb, mint volt.

    "ez egyébként tök fura is
    ránézel kajára és úgy néz ki, hogy a félfogadra sem lesz elég, aztán félúton rájössz, hogy de mégis :)
    plusz még előnye, hogy nem lesz "pókhasad" evés után :)"

    Igen, ez eleinte nekem is szokatlan volt :K Főleg, hogy korábban is ugye diétáztam, és ott is voltak ránézésre kis adagok, ami elvileg egy ebéd lett volna, és attól valahogy sose lakott jól az ember. Itt meg megeszek 3 grillkolbászt mustárral és tele vagyok :)

  • anda64

    újonc

    válasz Cathfaern #743 üzenetére

    A súlymérésről olvastam egy (szerintem) jó módszert. Minden reggel mérés (evés, ivás előtt), a napi adatokat hetente átlagolni. Így valamennyire reálisabb képet kapunk.

  • tlac

    nagyúr

    válasz Cathfaern #743 üzenetére

    De lehet egyik nap több fehérjét ettél, mint szoktál, meg csomó salátát, magvakat (sok rost -> nagy tömeg). Máskor meg szalonna + tepertő + hús. Utóbbi esetben kevesebbet fog mutatni a mérleg.

    de ezek csak dekákat számítanak szerintem

    De mondhatom a hidratáltságot is, ha csak 2 pohárral kevesebbet ittál előző nap, máris lesz fél kiló különbség

    ha mérés előtt nem iszok, már egyébként is dehidratált vagyok

  • tlac

    nagyúr

    válasz anda64 #744 üzenetére

    valóban, ez így tényleg elég jó lehet
    sőt ha valami táblázatkezelőben vezeted, lehetne belőle grafikonokat is gyártani :)

  • Ted_Beneky

    senior tag

    válasz anda64 #744 üzenetére

    A nap folyamán mindig ébredés után vagy a legkönnyebb. Lehet inspiráló, hogy milyen sokat fogytál már, de ... :)

    Csillagkaput a Csillag térre!

  • anda64

    újonc

    válasz tlac #746 üzenetére

    Nem akarok grafikonokat gyártani. :N :N
    Csak a kontroll miatt szükségem volt a napi mérésre, de ha így haladok, ezzel az étrenddel egy idő után nem is lesz rá szükségem.

  • anda64

    újonc

    válasz Ted_Beneky #747 üzenetére

    "Lehet inspiráló, hogy milyen sokat fogytál már, de ..."

    Mi az a "de..."? Ha mindig reggel történik a mérés, és egyre kevesebb a súly, akkor az valóban fogyás. :K Nyilván napközben és este már magasabb az érték, de nem az egy napon belüli változás számít, hanem az egymás utáni napok értékeinek a változása.

  • Ted_Beneky

    senior tag

    válasz anda64 #749 üzenetére

    Aha, már értem hogy értetted :)

    Csillagkaput a Csillag térre!

Új hozzászólás Aktív témák