Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Xtras #737 üzenetére

    BCAA: ha nincs benne szénhidrát, akkor mehet
    CLA: Őszintén nem tudom mi ez, de rákeresve ez lényegében olaj, szóval az is mehet :)

    Egyébként személyes véleményem, hogy ha nem vegetáriánus ketogén étrendet eszel, és eszel mindenféle húst (nem csak csirkemellet), akkor se a BCAA-nak, se az L-carnitinnek nincs igazán jelentősége. Ahogy nézem ezt a CLA-t meg zsírégető hatás miatt szokták szedni, arra megint csak nem lesz szükséged keton. Szerintem többre mész azzal, hogy ha az ezekre szánt pénzt elköltöd drágább / minőségibb húsra (pl. időnként marha vagy hal csirke / sertés mellé) :)

    "Nekem 2200kcal kb az amit meg kell ennem, van hogy meg van, van hogy csak 1800-1900kcal. Ez, a ketóban mennyire gond? nem lassul az anyagcserém mint másik diétában? költői a kérdés, úgy gondolom, hogy ilyenkor nem éhezik a szervezet feltétlen, mert a májam folyamatosan bontja a zsírt ami által ketonhoz jut, és eltartja magát. Vagy rosszul gondolom?"
    Jól gondolod. Igazából zsírból "csak" annyit kell enni, hogy ne legyél éhes. Csak tapasztalatok alapján a túl magas deficitet nehéz tartani, ezért célszerű követni a kiszámolt értékeket. De ha mondjuk 1900 kcal-on állsz és totál tele vagy, akkor teljesen felesleges azért enned még valamit, hogy meglegyen a 2200.

    "Itt is kell figyelni, hogy este a lefekvéshez képest 3 órával fogyasszam a vacsorám?"
    Erre igazából étrendtől függetlenül célszerű figyelni. Szervezet akkor tud pihenni ha az emésztés is pihenni tud.

Új hozzászólás Aktív témák