Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz arabus #133 üzenetére

    Alapvetően az Intel a korábbi hibás döntések sorozatát cipeli a hátán. Ezek a következők:
    - Amikor volt rá lehetőségük, akkor nem terveztek egy olyan magot, mint a Zen, így megmaradtak a sokkal több tranzisztort használó és ezáltal sokkal nagyobb lapkaterületet igénylő aktuális magdizájnjuknál.
    - Ezt a magot az utóbbi időben nem tudták jól alkalmazni, mert az AMD két Zen magot is bepakolt ugyanakkora tranzisztorszámba, amennyiből az Intel csak egy P-magot tudott kihozni.
    - Az Intel konstrukciójának alapvető dizájnja miatt mára hátránya lett az L3 magas késleltetése és gyenge sávszélessége, amit máig nem tudtak megoldani.
    - Olyannyira nem, hogy a hibrid irány miatt még rontottak is rajta, mert át kellett alakítani az L3 működését, hogy megfeleljen az eltérő magoknak, de ettől az egész cache-rendszer hatékonysága romlott.
    - A változásokkal a Sapphire Rapidsban egy új P-mag már annyi tranzisztort igényel, amennyiből az AMD mára három Zen 4 magot épít be.

    Nem Pat Gelsinger döntött a hibrid irányról. Ő csak kapta készen a fejlesztést, mert már jóval előtte eldöntötték, hogy erre mennek. Patnek ebbe nem volt beleszólása. Neki a 2025-2026-ban érkező termékekre lesz valós ráhatása. A többi túl korán jön, hogy érdemben bármit is hozzáadjon, ezekről még Pat előtt döntöttek. Maximum annyit tehet, hogy leállítja a projektet.

    Nyilván Pat célja az, hogy ne kösse meg a jövőben az Intel mérnökeinek a kezét annyira, amennyire ma megköti ez a hibrid irány. Tehát nem akar ő ennyire eltérő magokat, inkább akar a nagy és kis mag helyett egy pont jó magot tervezni.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák