Új hozzászólás Aktív témák

  • diegho

    nagyúr

    Sziasztok!

    Van egy érdekes jelenségem. 1.4Tsi CXSA. 118k km. 114k-nál volt olajcsere, szokásos Castrol Edge 5W30 ment bele, nem a megszokott szervizben csináltattam, de végig ott voltam. Az autó ~3,5k km után kiírta, hogy ellenőrizzem az olajszintet, ami minimumon volt, utántöltöttem 1 litert, azóta 500km alatt nem evett meg semmit (nem tudom meddig lett tölve a cserekor). Átnéztük, szivárgás sehol, gyertyákban 15k van, kivéve, megnézve tökéletesek. Szóval megevett 1 liter olajat kb. Ebből a 3,5k-ból kb 1,5k pálya volt, tolva neki rendesen. Esélyes, hogy hamarosan el fog jönni az idő az olajlehúzó gyűrűk cseréjének, viszont a szerviz azt mondja ne bontsuk még meg. A motor gyönyörűen jár, inkább a jelenlegi olajba tegyek tisztító adalékot, tankoljam tele 100-assal, hajtsam ki és cseréljük le 0W30-ra. Novemberben lesz 10 éves, vezérlést cserélni akarom, nem sajnálnám rá a pénzt és a gyűrűket is cseréltetném. Szerintetek van értelme, vagy inkább várjak? Ha adalékot öntök a motorba, akkor melyiket?

Új hozzászólás Aktív témák