Új hozzászólás Aktív témák

  • mohabá 007

    aktív tag

    válasz trassher #50424 üzenetére

    Szerintem az arany középút.(árban) A drágábbak háza igényesebben van megmunkálva.A drágább se lesz lényegesen hosszabb élettartamú.A működő rész (a bele) :DDD azonosan működik,felépítésében vannak apróbb változtatások,de minden esetben a működését biztosító folyadék elszökése miatt ragad meg a termosztát,zárt,vagy nyitott állásban.A működtető folyadék pedig tudod mi?Viasz! (gyertyafaggyú!) :K
    Tudom,mert darabjaira szétszedtem,szétvágtam megnéztem,hogy működik.(egy egész délután eljátszottam vele) :B
    Így néz ki,ez működteti az egészet:

    Van egy zárt rendszer,aminek a furatában van a viasz.(alul a lefűrészelt résznél az a vöröses piros rész)
    Ebbe van egy vékony tengely.(felül) A tengely ül a házban a helyén.A víz hideg,ezért a tányér is zárja a víz útját.(nem engedi a hűtő felé menni) Ahogy egyre jobban melegszik a víz,a szilárd halmazállapotú viasz elkezd olvadni,ezáltal nő a térfogata,és elkezd hátrafelé elmozdulni a tányér a vékony tengelyen.(nyitni kezd)Minél melegebb a víz,annál nagyobb a viasz térfogata,mégjobban nyit.
    Maga a ház tul képpen egy bronzpersely,benne viasz,és egy jól illesztett tengely.Egy idő után a tengely,és a persely annyira megkopik,hogy a forró viasz el tud folyni a hézagon a forró vízzel,és mivel nincs viasz,a rendszert nincs ami működtesse,ezért nyitott,vagy zárt állásban beragad.

    [ Szerkesztve ]

    Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

Új hozzászólás Aktív témák