Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Timer #10887 üzenetére

    Akár a router oldali részét is megmutathatom, mondjuk nem érne szinte semmit, meg plusz beállítási lehetőség sincs nagyon annál a résznél, ahol ezeket be tudom állítani, max IPv6 (nincs engedélyezve most), illetve azon belül olyan, hogy "Router Advertisement", de fingom sincs, hogy ez mit akar jelenti (ez viszont engedélyezve van).

    A szerver-es DHCP-vel meg ugye csak annyi a bajom, hogy akkor a routerben ki kellene kapcsolni a DHCP-t, viszont akkor még ha a routert beállítom átjáróként, akkor se biztos, hogy lenne internet (volt már rá példa) és ugye így is szórakozni kellene a DHCP ki be kapcsolgatással, meg még sajnos nem tudom, hogy Windows Server 2012 R2-ben lehet-e fix kiosztást létrehozni, bár még 2008 R2-ben se próbáltam, viszont 2003 R2-ben tudom hogy van ilyen, de az csak valamilyen kiegészítővel (MAC cím szűrés is egyben, mert ugye ahhoz rendeli az IP címeket).
    De igazából még mindig azon gondolkodok, hogy miért nem akar így működni a dolog, hiszen valamilyen módon látja a szervert és csatlakozik is hozzá, ha NetBIOS név alapján rátalál és kéri a hitelesítő adatokat, csak akkor azt tudnám, hogy miért dob el utána, ha nem adom meg a DNS-t manuálisan.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák