Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    Sziasztok!

    Még eléggé zöldfülű vagyok a szakmában, ezért a segítségeteket kérném.
    Adott egy otthoni hálózat, ahol van pár számítógép (Windows 7, Windows 8 rendszerekekkel) és egy Windows Server 2008 R2, ami tartományi kiszolgáló lenne, ha sikerülne rendesen beüzemelnem (mindezt próbából, hogy élesbe is menjen, mielőtt valaki fejemhez vágná, hogy minek nekem otthonra Server és tartományi hálózat).
    A dolog ott kezdődik, hogy ugye fent van már az Active Directory és a dcpromo.exe-vel létre is hoztam a tartományt, már felhasználók is hozzá vannak adva, csak az a baj, hogy a számítógépeket nem tudom hozzáadni a tartományhoz, mert ahányszor megpróbálom a kliens gépeken, ezt a hibaüzenetet kapom:

    "A tartományhoz ("......") való csatlakozás közben a következő hiba történt:

    A megadott tartomány vagy nem létezik, vagy nem lehet csatlakozni hozzá."

    Már két hálókártyával is csatlakozik a hálózathoz, mert volt amikor a fix IP-s (a DNS miatt, bár lehet, hogy nem jól adtam meg) kártyára nem tudtam távoli asztallal csatlakozni, csak az után, miután bejelentkeztem külön a szerveren (monitor nélkül nehézkes, ezért is a távoli asztalos elérés).
    Tehát a kérdésem az lenne, hogy mi a probléma? Ha kihagytam valamilyen információt, amire feltétlen szükség lenne, akkor szóljatok és leírom.
    Bár az az érdekes, hogy régebben (1 éve) sikerült összehozni a dolgot, de csak VirtualBox-ban, viszont most valós hálózaton kellene megcsinálnom.

    Valamint az lenne még a kérdésem, hogy az IE 11-et hogy kell bekonfigurálni, hogy használni is lehessen és ne kelljen minden lépésnél a weboldalakat hozzáadni a megbízható zónához?
    Már kerestem Google-n is és próbáltam beállítani, de csak annyit sikerült elérnem a sok állítással, hogy már letölteni se engedett semmit (viszont nem is jött elő többet a párbeszédpanel a webhely zónához adásával), úgy hogy visszaállítottam mindent alapra.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz iwu #10831 üzenetére

    és brd: Annyira nem értek hozzá, hogy most megmondjam, hogy mi jó és mi nem, de gondolom igen, ugyanis mikor a rendszerbeállításoknál megpróbálom a gépet csatlakoztatni a tartományhoz, akkor felismeri a tartományt és bekéri a felhasználónevet és a jelszót és egy hosszas gondolkodás után fogja magát és visszadob a fenti hibaüzenettel.
    Hogy most DNS hiba, vagy mi, azt sajnos nem tudom, de most elkezdtem piszkálni a DNS-t és be is döglött és tényleg nem működött, mert nem látta a tartományt, viszont most visszaállítottam (gyakorlatilag újratelepítettem a szerepkört, mert másképp nem akart működni) és ugyan az a hibajelenség mint eddig, csatlakozáskor bekéri a hitelesítési adatokat, gondolkodik vagy egy fél percig, majd eldob.

    Szerk.: Az IE problémát viszont sikerült megoldani (bár ott volt szem előtt, viszont magamtól nem hinném, hogy megtaláltam volna :D), köszönöm a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz iwu #10836 üzenetére

    Ha a klienseken lévő parancssoros "lekérdezés" az, akkor érdekes mód, de nem működött, először még az OpenDNS is bekavart, főleg hogy elfelejtettem, hogy csak LAN-ra tudtam külön beállítani, így ezt ki is lőttem, de ezután se lett jobb, most pedig meghülyült a szerver is (lett egy új rendszergazdai fiókom a tartományvezérlő nevével), úgy hogy nagyon örülök.

    Hétvégén megpróbálok újra nekiállni egy friss telepítéssel, addig minden segítséget szívesen fogadok, hátha addigra sikerülni fog elsőre.
    Egyébként nincs olyan videó youtube-on vagy valahol, ahol egy teljes szerver konfigurálás és kliens beléptetése a tartományba is benne van? A magyar nem fontos (de jó ha van), viszont lényeg, hogy részletes legyen (pl. hálókártyák beállítása is).

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Alteran-IT #10837 üzenetére

    Kicsivel később rá nekifutottam mégegyszer, de most VMware Workstation-on egy Windows 7 és egy Windows Server 2012 R2 (a változatosság kedvéért) segítségével és az Active Directory, valamint a DNS telepítése után, plusz miután beállítottam a hálókártyát rögtön sikerült beléptetnem a Windows 7-es gépet a tartományba.
    Egyszerűen nem értem, hogy ezt miért nem megy valós számítógépeken.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz brd #10841 üzenetére

    Igen, csak az van megadva és pingelni is tudtam (ezt mindig eljátszom ilyen esetekben).

    Ami meg a videót illeti, tudom használni a keresőt, nem arról van szó, hanem arról, hogy a videók nagy része nem teljes körű (valamilyen részlet hiányzik, vagyis nem tér ki rá), mondom hátha van valamelyikőtöknek egy videója, amit saját maga készített és másnak küldött segítség gyanánt (én pl. már csináltam ilyet, így magamból indultam ki), na de mindegy.
    Egyébként mondtam, hogy kezdő vagyok, nem leszek rögtön Einstein a szakmában és a spanyol viaszt se én szartam, de ettől függetlenül nem kell rögtön eltéríteni a szakmától.

    Ami az OpenDNS-t illeti, azt használom a hálózatban és már nem egyszer bekavart, most is azon keresztül kereste a szervert, mihelyst kivettem LAN-ról, valamivel jobb lett, de érdekes mód még mindig nem működik a dolog és nem tudok rájönni, hogy mi a baj, mert már beállítottam a szerver címét is DNS-nek a kliens gépen és ugyan az, látja a tartományt, bekéri a hitelesítő adatokat és ahelyett, hogy üdvözölne a tartományban inkább eldob és mivel még kezdő vagyok, egyszerűen nem tudok rájönni, főleg hogy virtuális gépekkel működött egy az ott létrehozott hálózatban (amit a Workstation hozott létre) ráadásul első nekifutásra, ezért gondoltam, hogy a jelenlegi hálózat, illetve a külön DNS beállítás okozta a gondot, de természetesen lehet, sőt ezek szerint biztos, hogy hülyeséget beszéltem, de megpróbáltam gondolkodni.
    Még hétvégén megnézem miután újratelepítettem a szervert, remélhetőleg azután nem lesz problémája és sikerül majd beléptetni a tartományba a gépeket, bár tudomásom szerint egy szervernél nem kellene olyan problémának lennie, hogy újra kellene telepíteni ahhoz, hogy pár dolog normálisan működjön (elsőre), de majd kiderül.

    Egyébként milyen szakos is a kolléga? :D

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz brd #10847 üzenetére

    Az a baj, hogy jókor kérded, mert bár nem tettem újra a szervert, azért legyalultam a szerepköröket és mindent velük kapcsolatban, bár most az az érdekes, hogy egyetlen egy bejegyzést se tölt be, csak üres háttér (mondtam én hogy megbolondult szegény), sőt le is fagyott, mondjuk a vas se olyan erős alatta, de még mindig jobb, mint egy virtuális gép, amin meg tökéletesen működött, igaz hogy lassan, de működött.
    A videóval kapcsolatban igazad van, csak ugye amíg magunktól rájövünk néha az sok időbe is telhet és azt nem mindig engedhetjük meg magunknak.
    Ami meg a telepítést illeti, nálam van egy szabály, még pedig az, hogy elb@szott Windowst sose próbálj foltozni, mert az már úgy sz@r ahogy van (azért nem vagyok olyan új infóban, csak a szerveres rész új).
    A DNS meg nem kliensben volt beírva, hanem a routeren volt beállítva, de nem a WAN (Cisco-éknál ott nem lehet), hanem a LAN oldalon, ami azért nem teljesen ugyan az, legalább is a tapasztalataim szerint.

    Mondjuk ma már szinte minden azon múlik, hogy hogyan adod elő magad, gyakorlatilag bárkit meg tudsz már vezetni bármivel. Erre jó példa pl. a szavazások, holott a politikusok se túl okosak (olyan gyök2IQ, munkájukat még egy egyszerű paraszt is jobban végezné), de jól tudják hülyíteni az embert, na de nem akarok politizálni.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Alteran-IT #10855 üzenetére

    Na jó, most már biztos, hogy DNS hiba van, de csak most és már biztos elegem van belőle:

    "Nem sikerült feloldani egy tartományvezérlő DNS nevét abbana tartományban, amelyhez folyamatban van a csatlakozás. Ellenőrizze, hogy be-van e állítva ez az ügyfél egy olyan DNS kiszolgáló elérésére, amely fel tudja oldani a DNS neveket a céltartományban."

    A DC-n meg a DNS-nél egy csomó hibajelzés van, melyben arra hivatkozik, hogy nem tudja feloldani a nevet, mert nem az az IP van hozzárendelve, ami neki járna.... :F
    Ugyan azt az IP-t kapta meg most is, mint eddig is, eddig érdekes mód nem volt vele problémája, most pedig még IP ütközést is észlelt a hülye (routeren is fix IP-k kerülnek kiosztásra a WOL és a távoli asztal miatt).
    Most átállítottam az IP-t másra, de még mindig problémája van, tehát most már teljesen biztos vagyok benne, hogy valami probléma van a rendszerrel.

    Feri1977: Tudod mit mondok neked? Hogy ne add fel b+, mert direkt arra mennek ezek a nyomorék politikusok, hogy kimenjen minden normális ember az országból és kintről adózzon meg hozza be vissza a megkeresett drága Eurot hogy itt költse és segítse a cigányneveldét, már bocsánat a kifejezésért, de nekem is ki van már a f.szom ezekkel, meg a fenti idiótákkal is. Ráadásul már turista telepet meg menekülttábort is csinálnak ebből a szaros pöcegödörből, már minden van itt, csak magyar nincs.
    Mind arra játszik, hogy elhagyd Te is, meg sokan mások is az országot, viszont hülye is az (már bocsánat), aki inkább kimegy, ahelyett hogy talpra állna, felmenne pestre gyülekezni és leb@szná már őket onnan, mert addig nem tágulnak, a mai emberek hozzáállása meg pont olyan, hogy "á, én úgy se érek semmit ellenük, inkább nem csinálok semmit", na igen, de sokan vannak így, sok kicsi meg sokra megy, de m1. Úgy szar ez az ország, ahogy van.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Hequila #10862 üzenetére

    és mindenki:
    Azért azt se felejtsük el, hogy valahol (nyugaton) még a közalkalmazotti munkát is nagyra becsülik és azért a pénzért cserébe nem várják el, hogy mindent tudj, itt Magyarországon meg már ha valahol rendszergazda vagy pl. akkor elvárják azt, hogy az informatika terén szinte mindenhez érts (programozás, nyomtató javítás, áramkörökkel való babrálás, villany szerelés - ugye ha gépeknél értesz hozzá, akkor miért ne menne stb), sőt gyakran még azon kívül is.
    Egyszerűen a legkevesebb pénzért megpróbálják kisajtolni egy emberből a legtöbbet. Ha csak nem külföldön, vagy egy normális cégnél helyezkedtek el, ahol odafigyelnek az alkalmazottak lelki állapotára is, akkor bizony lesz se fogják sz@rni hogy mi kínod van és itt nem csak az iskolai rendszergazdákról beszélek, hanem úgy általánosságban.
    Meg végezzen mást, ha van olyan, amit szívesen végezne? Ha valakit az informatika vonz jobban, akkor nyilván azt nagyobb lelkesedéssel és szívesebben fogja csinálni, mint pl. valahol szakácsként dolgozni (főleg néha a nagy melegben), vagy pedig füvet nyírni vagy bármi más.
    Persze ebben a pöcegödörben sokszor az embereknek kényszerből teljesen mást kell csinálni, mint amit szeretnek, meg ugye ma már annyi ember van, hogy nyilván nem teljesülhet be mindenki álma, de ez elég szomorú és erről nem mi tehetünk és olyan sokat nem is tehetünk ellene.

    Na de off tényleg vége.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Hequila #10869 üzenetére

    Részben igazad van és egyetértek, viszont hidd el a rendszeren is lehet változtatni, csak nem egyedül, a probléma az, hogy mindenki hajtja, hogy nagy magyar azt nem mer semminek se nekikezdeni.
    A rendőrök is felmentek tüntetni (akik hamarabb elmehettek nyugdíjba), azt a hülyék megálltak a parlament előtt hogy "várjunk már, én már nem is akarok tüntetni, meg igazából bajt se akarok" :F
    Hát ilyen hozzáállással meg ennyi hülyével nem is lehet semmin változtatni, minden csak hozzáállás kérdése.

    Egyébként meg a változásról és főleg a lakhelyről, mert úgy látom ma már azon van a hangsúly, főleg a menjünk külföldre és ott dolgozzunk, csak álljunk hozzá jól és tanuljunk meg angolul vagy németül és akkor össze is foglaltam mind a 4 pontot csak tudod mi az én gondom?

    Na az, hogy magyar vagyok és eléggé szégyellem is magam azért, hogy abban a rohadt országban amiben én és őseim felnőttek, ott nem tudok megélni és eltartani a leendő családomat és felnevelni a leendő gyerekeimet (bár már kételkedek benne, hogy lesznek) még ha megszakadok akkor se, ráadásul ha itt maradok, akkor attól kell tartanom, hogy nem lesz munkahelyem, nem tudom őket eltartani és tovább neveltetni, vagy éppen ha mindez megvan, akkor attól kell tartanom, hogy nem tudom hova beíratni a gyerekemet óvodába és iskolába, mert tele van cigányokkal és attól kell félnem, hogy szegényt megverik, meg agyonütik esetleg a tízóraiért, vagy 100 forintért, vagy talán azért, mert levegőt mert venni.
    Na erre ott van az alternatíva, hogy menjek ki külföldre és ott alapítsak családot, csak hogy én nem szeretném, hogy ha nem magyar lenne a gyerekem és idegen nyelvezettel nőne fel csak azért, mert pár idióta elb@szta az országot és lepratelepet csinált belőle, holott ha nem idióták irányítanák, akkor már jókora területeket kaphattunk volna vissza többször is az elmúlt 20-30 évben és talán becsülnének is minket valamire és nem mindig nekünk kellene alkalmazkodni mindenkihez.
    Na ez az én kínom, meg az is, hogy mindenki csak feladja, hol ott az élet is egy nagy kihívás, amit nem szabad feladni, de feleslegesen beszélek, sokan azt se tudják mi az az élet, csak vegetálnak, meg fogyasztják a levegőt, de hogy minek ...

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz quailstorm #10871 üzenetére

    Hát tudod ez is eléggé szégyen.
    Régen az ilyet nem hazavitték a rendőrkocsival azt annyit mondtak, hogy dádá, hanem kivitték város szélére a rendőrök, kivágták a kocsiból, vertek rá párat a jó acélbelsős gumibottal azt ott is hagyták, vagy bevitték a rendőrségre és azt mondták, hogy rájuk támadt, na ezek után az ilyenekből legtöbbször egy rendes tisztességes ember lett, most meg már mi vagyunk a kisebbség, de még csak jogaink sincsenek, csak kötelezettségeink, nekik meg csak joguk van ..... meg az anyjuk .... majdnem mondtam valamit.

    Szerintem is, mert csak felidegesítem magam.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Alteran-IT #10859 üzenetére

    Sziasztok!

    Újra itt lennék, most viszont már sikerült valamit mókolni, csak mégse teljesen jó.
    A helyzet az, hogy most hétvégén a szerver újratelepítésével megoldódott a problémám és most már gond nélkül be tudom léptetni a gépeket a tartományba és ki is tudom venni őket, viszont csak akkor, ha manuálisan megadom a szerver IP címét DNS-nek a kliens gépeken, viszont ezt szeretném elkerülni, mert ugye mint mondtam, ez csak egy ilyen teszt szerver, tehát nem állandó jelleggel menne és így mindig át kellene írogatni a DNS-t hogy legyen internet, ha éppen nincs bekapcsolva a szerver, ha meg be van, akkor azért kell átírni, hogy tudjam használni a tartományi szolgáltatásokat, mert különben megint azzal jön a hitelesítés után, hogy:

    "A tartományhoz ("......") való csatlakozás közben a következő hiba történt:
    A megadott tartomány vagy nem létezik, vagy nem lehet csatlakozni hozzá."

    Viszont ez csak ideiglenes, most már a DNS átírása megoldja és lehet csatlakozni, viszont már csak azt kellene megoldanom, hogy a kliens gépek lássák DNS szerverként és manuálisan kelljen megadni.
    A router LAN részénél találtam olyan megoldást, hogy Static DNS 3 (DNS 1 és DNS 2 mellett, csak azok az OpenDNS címei most) valamint WINS és ha jól tudom ez kellene nekem, de hiába adtam meg itt a szerver címét, mégse passzol a dolog, még mindig a kliens oldali manuális DNS beállítás oldja meg csak a problémát, tehát gondolom szükség lenne még valamilyen beállításra vagy a szerver, vagy a router oldalon, csak sajnos nem tudom, hogy mi az és ezért fordulok megint hozzátok, hogy hátha van valamilyen ötletetek.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Timer #10883 üzenetére

    Azt továbbra is a router biztosítja, de ha jól tudom annak nem kellene problémát okoznia, vagy igen? Mert már láttam nem egyszer ilyen hálózatot, amiben a router osztja a DHCP-t és egy DC csak úgy be van kötve és működik.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Timer #10885 üzenetére

    Hát igen, elvileg, én is eszerint próbáltam meg megoldást keresni, de nem megy valami jól.
    Most megcsináltam ahogy javasoltad (csak éppen nem Google DNS-el, de gondolom az nem számít) és sajnos nem változott az eredmény.

    De tényleg érdekes, mert ha manuálisan a gépben adom meg DNS-ként a szerver címét (ami itt 192.168.0.101), akkor pedig működik, tehát nem értem.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Timer #10887 üzenetére

    Akár a router oldali részét is megmutathatom, mondjuk nem érne szinte semmit, meg plusz beállítási lehetőség sincs nagyon annál a résznél, ahol ezeket be tudom állítani, max IPv6 (nincs engedélyezve most), illetve azon belül olyan, hogy "Router Advertisement", de fingom sincs, hogy ez mit akar jelenti (ez viszont engedélyezve van).

    A szerver-es DHCP-vel meg ugye csak annyi a bajom, hogy akkor a routerben ki kellene kapcsolni a DHCP-t, viszont akkor még ha a routert beállítom átjáróként, akkor se biztos, hogy lenne internet (volt már rá példa) és ugye így is szórakozni kellene a DHCP ki be kapcsolgatással, meg még sajnos nem tudom, hogy Windows Server 2012 R2-ben lehet-e fix kiosztást létrehozni, bár még 2008 R2-ben se próbáltam, viszont 2003 R2-ben tudom hogy van ilyen, de az csak valamilyen kiegészítővel (MAC cím szűrés is egyben, mert ugye ahhoz rendeli az IP címeket).
    De igazából még mindig azon gondolkodok, hogy miért nem akar így működni a dolog, hiszen valamilyen módon látja a szervert és csatlakozik is hozzá, ha NetBIOS név alapján rátalál és kéri a hitelesítő adatokat, csak akkor azt tudnám, hogy miért dob el utána, ha nem adom meg a DNS-t manuálisan.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Timer #10889 üzenetére

    Sajnos ezzel az IP reservation-el még nem volt alkalmam találkozni, de majd már érdeklődés képen utánanézek és ha lehet, akkor ki is próbálom, csak időm és alkalmam legyen rá.
    Amúgy nálam ha már DHCP szerepet is ellátna a szerver, akkor én azt tenném meg átjáróként is, vagyis az internet rajta keresztül jönne, de még annak a beállításával is bajlódni kellene.

    brd: Igen ám, de itt jön a képbe amit VeryByte írt, hogy ha elsődleges DNS-ként állítom be a belső szerver címét, akkor nem azt kellene először megkérdezni?
    Meg a vicces az, hogy ugye rátalál (ha nem találna rá, akkor nem kérné a hitelesítő adatokat a tartományhoz való csatlakoztatáshoz), de csatlakozni már nem tud hozzá, bár lehet ennek így kell lennie, de ugye még új vagyok ebben, így annyira nem értek hozzá.

    Meg amúgy közrejátszhat az, hogy a router LAN-portjain vannak a csatlakozások? Tehát úgy értem, hogy egyik LAN port a másik LAN porttal nem teljesen ugyan úgy kommunikálna mint ahogy ez egy switch esetében van?
    Mert a routerben van egy csomó portbeállítás (L2 Switch --> VLAN, Port Mirroring stb), ami gondolom közrejátszat abban, hogy a dolgok nem történnek meg úgy, ahogy kellenének.
    Bár sajnos nem tudom, hogy ezek a beállítások mire jók igazából és mi van, ha alapon vannak hagyva a beállítások, de ezért is kérdeztem rá.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz brd #10894 üzenetére

    Épp ezért is kérdeztem rá, viszont így akkor tényleg nem értem, hogy mi a problémája.

  • Alteran-IT

    őstag

    Sziasztok!

    Nincs valami ötletetek távoli asztal tesztelésére? :D
    Már nem egyszer belefutottam abba a problémába, hogy beállítottam a távoli asztalt, a Windows, illetve a vírusírtó tűzfalát (néhány esetben ugye az kezeli a Windows tűzfalt) és a routert is (portot nyitottam) és mégse működik a dolog, persze ezt csak távolról tapasztalom, miután felébresztettem a gépet és nem tudom kikapcsolni ameddig haza nem megyek (a gép biztos, hogy megy).
    Most speciel a szervert szeretném elérni (Windows 2012 R2 Standard) távolról, de sajnos nem sikerül. Helyi hálózatról tökéletesen el tudom érni és tűzfalon a távoli asztal résznél a nyilvános hálózati elérést is bepipáltam, de valamiért nem megy a kapcsolódás (kliens gép amiről kapcsolódni szeretnék hozzá távolról - más szolgáltató hálózatáról - egy XP, illetve egy 7) és ezt a helyzetet szeretném elkerülni azzal, hogy valahogy tesztelni tudnám (sajnos nem működik a szomszédnak szólok, hogy próbálja ki dolog, nem akarok másokat ezzel feleslegesen zavarni).
    Meg amúgy olvastam valahol a Microsoft supportnál, hogy előtte a szerepköröknél és a szolgáltatásoknál telepíteni kellene külön egy távoli asztal szolgáltatást, de az a helyzet, hogy fogalmam sincs, hogy az mire jó és mit takar pontosan.

    Na meg ha már itt vagyok, akkor megkérdezném, hogy nem tudtok valami jó vírusírtó+tűzfalprogramot ajánlani, amit fel lehet lökni szerverre és konfigurálni úgy, hogy minden szolgáltatás és szerepkör ami hálózatos (pl. AD) az megfelelően működjön?

    Valamint láttam, hogy a távoli, illetve a hálózati telepítéseket beszéltétek, meg az az utáni aktiválást (KMS) és konfigurálást és hogy jó lenne egy ilyet összedobni. Én is támogatnám az ötletet, mert már próbálkoztam ilyenekkel, de nem találtam megfelelő megoldást.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz iwu #10951 üzenetére

    Ami azt illeti nem, nem volt bepipálva sajnos. Még jó hogy nem nagyon terveztem előre semmit, mert így nekiállhatok a problémafelderítésnek :(((
    A port egyébként nyitva van a routeren, hálózaton belül meg megint működik (most is rajta vagyok), szóval nem értem.
    Amúgy ránéztem erre a pfsense-re, nem hangzik rosszul, viszont ha jól tájékozódtam, akkor külön platform kell alá, tehát önálló "OS", nekem pedig a szerverre kellene valami jó vírusírtó+tűzfal kombó (ESET, Kaspersky, de szerveres változat), mert jó ideig nem akarom újratelepíteni, meg visszaállítani, ha esetleg bekap.

    bugizozi: Az ötlet nem rossz, már csak meg kellene valósítani :D A teló az a baj, hogy nem android-os és nem is apple (mindkettőt utálom valamiért), viszont ennek ellenére sok mindent átvészel, na de ugye mivel alkalmazást nem nagyon lehet rá rakni, ezért a netet kellene a géppel megosztani, viszont sajna ilyen funkciót se találtam benne most, de lehet még jobban utánanézek, vagy veszek egy olcsóbb android-os telót amire lehet van app, vagy megosztom majd a netet, mindenesetre köszi az ötletet :)

    Amúgy mi lett az ötlettel a hálózatos telepítéssel és konfigurálással kapcsolatban? Mert tényleg nem rossz, főleg hogy ha jó ötletek és megoldások lennének, akkor sokan elkezdenének foglalkozni vele és sokan meg el tudnának szakadni a lemezklónozástól meg a gyengébb hálózati telepítésektől (pl. clonezilla amit én is próbáltam, de annyira nem jött be, meg ugye ez még csak telepítés, a többi hol van).

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz iwu #10966 üzenetére

    Na igen, de az se megfelelő megoldás, meg úgy tudom, hogy Hyper-V alá már olyan gép is kell, ami támogatja, bár ezt csak hallottam.
    Amúgy mi az a protfw? :D Lehet én vagyok tájékozatlan, de nem tudom mi az.

    Meg közben javítanám az előző hozzászólásom, mert valamiért megint kimaradt egy-két szó:
    "meg visszaállítani, ha esetleg bekap valami vírust véletlenül"

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz iwu #10968 üzenetére

    Pedig gondolhattam volna rá :D
    Amúgy igazad van, azzal van a probléma. Most is épp csatlakozni szeretnék rá, de érdekes mód a port zárva van, holott a routerben (RVS4000) be van állítva Single Port Fw és Port Range Fw-nél is.
    Még a tűzfalat is kikapcsoltam, de semmi változás, egyedül a 8080-as port van nyitva, de azt a web management-re tarja fent, más portot hiába állítok be neki, zárva marad.

    De egyébként tényleg érdekes, mert olyan, mint ha a kérés eljutna a géphez, viszont nem érkezik válasz. A WOL-nál vettem észre, mert ha nem engedélyezem és állítom be a 9-es portot, akkor nem is tudom felébreszteni a szervert, viszont most ugye be van állítva és mégis zártnak látja a portchecker (többet is kipróbáltam, amit már régebb óta használok) a portot, holott a gép megkapja a csomagot és be is kapcsol a gép, viszont nem jön válasz (wakeonlan.me-n keresztül szoktam felébreszteni a gépet, ami sikeres küldésnél ki is írja, hogy sikeres, viszont most a "Sending Magic Packet to .... "-nél annyiban is maradt.

    Neten rá is kerestem a routerre és a konkrét problémára, néhányan szenvedtek vele, aztán valahogy megoldották. Van aki lecserélte a routert, de azt inkább elkerülném.
    Még arra gondoltam, hogy ha már a 8080-as port nyitva van, akkor azt nem lehetne átirányítani a szerverre és ott beállítani, hogy azon keresztül menjen a távoli asztal? Lehet hülyeséget kérdeztem, de más nem nagyon jut jelenleg az eszembe.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy VPN előfizetést egy VPN router segítségével lehetne használni úgy, hogy az internetet csak a VPN előfizetésen keresztül érjem el?
    Mert azt mondják, hogy a VPN routerek olyanok, hogy csak router-router között hozható létre VPN (sőt gyakran csak ugyan olyan, vagy hasonló routerek között, ez is gyártó és router függő), tehát két LAN között és másképp nem használhatók, viszont én egy LAN-t egy VPN router segítségével egy ilyen VPN előfizetéshez szeretnék kötni, mert egy LAN-on ugye több számítógép van és nem akarom mindegyiken külön beállítani a kapcsolatot, meg nem is nagyon lehet, főleg ha az előfizetés egy számítógépre szól.
    Remélem érthető a kérdés meg úgy az egész, mert így visszaolvasva kicsit fura, de máshogy nem tudtam leírni :D

    Persze ha ez az ötlet kizárt, akkor még ott van az a megoldás/ötlet, ami szerintem működne, mégpedig az, hogy egy gyengébb gépet közvetlenül a modemre kötök, a gépre pedig telepítek egy szervert (most mindegy, hogy milyet), amin két hálókártya van és a külsőre beállítom a VPN-t a belsőre (LAN) pedig beállítom a DHCP-t és akkor elméletileg a szerveren (nevezzük router) keresztül tudok használni egy ilyen előfizetést.
    Vagy akkor már lenne egy olyan kérdésem is, hogy szerver helyett van olyan telepíthető tűzfal, amin sok mindent lehet szűrni (pl portokat és a forgalmát blokkolni), monitorozni, illetve be lehet állítani VPN-t és DHCP-t?
    Bocsi a sok hülye kérdésért, de inkább megkérdem, mielőtt megint zsákutcába futok és azon gondolkodok, hogy miért nem működik.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz VeryByte #11031 üzenetére

    Na ez jó kérdés, mert ezt konkrétan még én se tudom, mert csak azután szándékoztam ebben dönteni, miután kiderül, hogy routerrel lehet-e egyáltalán csatlakozni hozzá és ha igen, akkor mennyire válogatós ez ügyben, mert ha igen és elég drágán jönne ki, akkor hagyom inkább, mert az olcsóbb (vagy akár ingyenes, mint pl. Tor) kategóriákban gondolkodom tovább.
    Egyébként VPN-ben a következőkben gondolkodtam, amik még "viszonylag" (ugye mihez képest) olcsók és jók is, főleg éves viszonylatban: PIA, AirVPN, NordVPN, Hide My Ass.
    De természetesen hajlok más fele is, csak megbízható legyen, viszonylag olcsó és ne legyen benne korlátozás (pl. p2p, mert a szolgáltató is azt nyomja néha).
    Ami meg a kapcsolódási módot illeti, vagy még nem értek hozzá annyira, vagy a saját routerbe nem találkoztam ilyen beállítással (RVS4000), sőt a Cisco oldalán is szinte csak olyat olvastam, hogy a legtöbb VPN router-ük csak router-router kapcsolatra képes, kivéve talán a 100-ezren felüli kategória, de annyit nem adok ki egy router-ért.

    Ezt a pfSense-t már ki fogom próbálni, mert már mondták itt is, meg hallottam róla és lehet inkább ennél a megoldásnál fogok maradni, viszont azért egy router mégis csak kevesebbet fogyaszt, mint egy külön számítógép, ami állandóan menne, arról nem is beszélve, hogy havonta, sőt kéthetente karbantartani is kell, mivel érdekes módon, de egy ideje elég sok por van a levegőben és itthon nem tartok klimatizált szervertermet :DDD

  • Alteran-IT

    őstag

    Valaki nem tudja, hogy Windows-on belül az úgymond "megjegyzett" hálózatokat hogy lehet törölni? Tehát gondolok itt arra, hogy csatlakoztattam pl. az otthoni hálózatra a gépet, azt megjegyezte Hálózat 1-nek, viszont ha másik hálózathoz csatlakoztatom, vagy akár frissítem a router beállításait (másik címtartomány), akkor már Hálózat 2 nevet ad neki és így viszont törölni szeretném a Hálózat 1-t,de nem tudom, hogy hol kell. Valakinek van ötlete?

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz VeryByte #11240 üzenetére

    Gondoltam volna, hogy a végén oda fogok jutni, de inkább a végére hagytam :D
    Amúgy köszönöm szépen, tényleg benne volt a NetworkList és így sikerült megtalálni és törölni a bejegyzéseket, már elölről is kezdte a hálózatok számozását.
    Ha esetleg valakinek még szüksége lenne rá, akkor az alábbi helyekről kell törölni a bejegyzéseket:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\NetworkList\Nla\Cache\Intranet
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\NetworkList\Profiles
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\NetworkList\Signatures\Unmanaged

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    Sziasztok!

    Valaki nem tudná megmondani, hogy ezen a képen a rendszerinfónál mit jelent a 800 MHz?
    Kép
    Tudom nem teljesen ide való, de hátha valaki találkozott már ilyennel.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz gaborbol #11278 üzenetére

    A vicces az, hogy pont ezt nem akartam elhinni és pont a BIOS-ban nem néztem még részletesen utána, így utólag nézve eléggé balga kérdés, na de mindegy. Köszi a választ.
    Amúgy érdekes mód, de alap CPU beállítások mellett az engedélyezett "Enhanced intel speed step" okozta ezt a problémát (már kikapcsoltam és minden rendben), csak azt nem értem, hogy miért szögezte le maximum 800 MHz-re a CPU órajelét, holott tudtommal ennek az a lényege, hogy a processzort alacsony óra jelen tartsa (persze dinamikusan), ha nincs nagy terhelés, de nagyobb terhelésen esetén gond nélkül vissza kellene állítania alap órajelre (legalább is ha jól tudom), de ezt nem tette meg, persze lehet, hogy rosszul tudom.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    Sziasztok!

    Valaki nem tudja véletlenül, hogy egy hálókártya (vezetékes) bejegyzéseit/beállításait hogy lehet eltávolítani Windows 7, illetve 8.1 alatt?
    A probléma az, hogy tönkrement a hálókártya és le kellett cserélni, viszont mivel volt egy ugyan olyanom (DGE-528T), ezért lecseréltem arra. Igen ám, de a régi hálókártyának a MAC címét és egyéb adatait megtartotta a Windows és ezt a kártyát úgy látja mint a régit. Ezzel nem is lenne baj, ha néha pont emiatt nem dobálná el, vagy nem fagyna le a rendszer.
    A driver és a kártya eszközkezelőből való eltávolítása és újratelepítése nem oldotta meg a problémát, viszont a rendszert nem szeretném újrarakni, mert még friss, ráadásul nem két perc rendesen újrarakni és mindent felpakolni rá.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz bobsys #11512 üzenetére

    Sajnos nem működik, ráadásul egy-két dolog nem is ott van, ahol lennie kellett volna, de a törlés és újratelepítés után ugyan úgy visszaadja az új kártyát a régi kártya paramétereivel. Kész vicc ez a Windows.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kraftxld #11515 üzenetére

    Igazából nincs vele semmi gond, jobb mint a TP-Link TG-3269 kártyája, viszont drágább is, ezért is nem terjedt el annyira, bár ettől függetlenül a Windows-nak fel kellene ismernie a különbséget a két kártya között, főleg hogy a driver is teljesen el lett távolítva.
    Az a baj, hogy nincs rejtett eszköz (legalább is nem jelent meg semmi új), így nincs mit eltávolítani.
    Komolyan mondom fejre állok, ha ilyen kis hülyeség miatt újra kell telepíteni a Windows-t (megint).

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz InfiniteReality #11519 üzenetére

    Sajnos ez se oldotta meg, viszont a restart után még egy restartot nyomtam és egy HBCD Win7-ről bootoltam (kíváncsi voltam, hogy most a rendszer tartalmazza a hibás adatokat még mindig, vagy nem), ahol a hálózati kártyák keresésénél kicsit lefagyott, aztán előhozta az új kártyát és a címét.
    Ekkor már nagyon mérges voltam, hogy biztos, hogy a Windows szar (bár nem értem, hogy a portable Windows miért fagyot le az adapter felismerésekor?) és újraindítottam, mondom lehet újrarakom, erre nem volt net (MAC szűrés van a hálón) és amikor ránéztem, a kártya már az új paraméterekkel rendelkezett, szóval a probléma úgy látszik, hogy megoldódott, viszont azt nem tudom, hogy hogyan, mert egyik próbálkozás után se látszott semmi eredmény.

    Köszönöm a segítséget mindenkinek!

  • Alteran-IT

    őstag

    Sziasztok!

    Valaki nem tudja véletlenül, hogy Windows (7, 8.1) alatt hogy lehet elrejteni egy telepített programot a "Programok és szolgáltatások" listából?

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Divi #11931 üzenetére

    Köszönöm! Érdekes, de erre a videóra nem találtam rá :D
    Amúgy Windows 8.1-nél van egy kis eltérés, de annyi baj legyen :)

  • Alteran-IT

    őstag

    Sziasztok!

    Egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy olyan problémám egy géppel, hogy nem ér el egy bizonyos webhelyet, mióta megszakadt az internetkapcsolat. A szakadás előtt éppen arról az oldalról, illetve annak a szervereiről töltött le és most se weben, se alkalmazáson keresztül nem éri el, az adott gép (az érdekes az viszont, hogy ping meg hasonló megy), viszont az összes többi ami ugyan azon a hálózaton van az eléri.
    Múltkor már előfordult ilyen probléma, mikor FTP-n töltöttem adatokat egy webhelyre, akkor ugyan ez a probléma volt, hirtelen megszakadt a kapcsolat, majd nem jött be a webtárhely egy jó darabig, persze csak az adott gépen, azonban 1-2 órán belül magától helyreállt, viszont most igen sürget az idő és ha van rá megoldás, akkor nagyon örülnék neki.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Timer #15195 üzenetére

    Akkor a hálózatból más gépről se lehetne elérni. Mondjuk már mindegy, ugyanis úgy gondolta hogy helyre áll, de rendkívül bosszantó, főleg hogy nem tudom hogy mi van ilyenkor.

  • Alteran-IT

    őstag

    Sziasztok!

    Valaki nem tudna nekem segíteni abban, hogy egy adott részt a regeditből hogy tudnék exportálni külsőleg? Vagyis úgy értem, hogy ne kelljen bemenni és minden gépen megkeresni (egyébként a telepített programokról van szó), hanem csak simán valamilyen parancsfájl vagy hasonló használatával le tudjam menteni.

  • Alteran-IT

    őstag

    Lehet, hogy hülye vagyok, de egyikőtöket sem értem. A reg export parancsot hogy használjam?
    Tehát hogy ha tudom, hogy mindegyik gépnél a "HKEY_LOCAL_MACHINE>SOFTWARE>Microsoft>Windows>CurrentVersion>Uninstall" részt akarom kiexportálni, akkor azt hogy tudom megcsinálni pl. egy pendrive-ról pl. egy parancsfájl futtatásával? Vagy nincs ilyen lehetőség és minden gépen egyesével ki kell keresni a regeditben?

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz sugarforce #18123 üzenetére

    Mondjuk annyira még mindig nem vagyok kisegítve, mert akárhogy akarom futtatni, valahogy nem akar működni, bár lehet én vagyok hülye hozzá, hogy nem tudok összedobni egy egyszerű parancsfájlt és ebben az a vicces, hogy ha cmd-be beírom, akkor működik, viszont ha egy cmd, vagy bat kiterjesztésű parancsfájlba, akkor nem, bár mondom, lehet én vagyok hülye hozzá. Múltkor is volt valami hasonló, akkor kódolást kellett átállítani, de nem hiszem hogy itt az lenne a probléma, mivel se ékezet, se semmi hasonló nincs.
    Kb. 40 gép, ezért is lenne szükség egy ilyen egyszerű megoldásra, de regeditben nem vagyok valami jártas, viszont a legegyszerűbb megoldás kellene, pendrive-ra menne minden, úgy gondoltam hogy ott csak lefuttatom és csinál egy fájlt, amit bedobok a gép mappájába, persze gondolom nem megy ilyen egyszerűen.

    kraftxld: Bárcsak azok lennének, akkor nagyon sok problémám megoldódna.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Alteran-IT #18125 üzenetére

    Érdekes, hogy most már működik a parancsfájl is, a fene se érti, na mindegy, most már lényegtelen, köszönöm az eddigi segítséget!

  • Alteran-IT

    őstag

    Sziasztok!

    Valakinek van valami bevált megoldása az USB portok szabályozására, illetve védelmére?
    Olyasmire gondolok, hogy ugye meg kellene oldani, hogy az USB portokat ne lehessen használni, legalább is pendrive-al és egyéb tároló eszközökkel, amivel a userek mindenféle hülyeséget rárakhatnak a gépekre, viszont ugye pár USB-s dolognak a működése szükséges lenne, mint az egér, billentyűzet stb. és ugye pont emiatt a portok letiltása nem jöhet szóba, még szelektíven se, mert akkor fogja a user és addig átdugja a dolgokat, de az kellene, hogy azon a 2-3 eszközön kívül egyik USB port se ismerjen, illetve telepítsen fel új eszközöket, illetve a már telepített eszközöket se lehessen használni, persze itt főleg a háttértárakra gondolok.
    Találtam megoldásokat a Microsoft weboldalán is erre, de egyik se túl biztató, meg nem is túl működőképes, mondjuk XP-s cikk, de annyit nem változott a Windows, hogy ne működjön.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz E.Kaufmann #18245 üzenetére

    Elméletileg mindenféle plusz szoftver nélkül megoldható Windows-ban is, csak kicsit macerás, egy XP-s cikket találtam is hozzá, megcsináltam amiket írt egy Windows 7 gépen, de hol működik, hol nem, egyik már telepített pendrive-ot nem ismeri fel utána, viszont egy újat minden probléma nélkül telepít és onnantól lehet használni újra, a fene se érti mi kínja van, pedig az érintet fájloktól is minden engedélyt megvontam, utána alig tudtam visszaállítani.

    X Factor és bogabi: Jó lenne, csak ugye nem kis pénzbe kerül a megvalósítása és nem mindenhol lehet ezért megvalósítani, főleg nem ha tisztán kell, persze elvárások bőven vannak.
    Amúgy azon gondolkoztam, persze csak józan paraszti ésszel, hogy ugye a tartományvezérlő is valami módosítást hajt végre a kliens gépeken és letilt/átállít valamit, aminek hatására nem fogják felismerni a gépek az USB háttértárakat, viszont a kérdés az lenne, hogy mit állít át az AD, mert ha az meglenne, akkor én is meg tudnám csinálni és nem lenne szükség tartományvezérlőre, persze sokkal tovább tart, mert egyesével kell majd megcsinálni, de csak kell lennie valami megoldásnak.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz E.Kaufmann #18254 üzenetére

    A f@szom fog regisztriben megint matatni már megint, ráadásul néha szart sem ér :D
    Végül is megtaláltam a megoldást a Helyi csoportházirend-szerkesztőn belül (aminek a nevét Win10-ben elbaszták, de mindegy) és azon belül Rendszer/Felhasználó, felügyeleti sablonok, rendszer résznél van olyan, hogy hozzáférés a cserélhető tárolókhoz, ott kell engedélyezni a megtagadásokat, majd egy gpupdate-el frissíteni a házirendet és kész van, ugyan telepíti az USB-t, de nem férhetnek hozzá, se írás, se olvasás, egyelőre doszt elég, később meg majd még megoldom hogy települni se települjön, bár az annyira nem fontos, mert ha nem férnek hozzá, akkor nem fogják bedugdosni sem :D

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Oposzumtoszó #19369 üzenetére

    Sziasztok!

    Van aki eléggé benne van a Windows Server és az AD témában? Lenne egy pár kérdésem :D

    Szerk.: Bocsi, új hsz.-nak akart menni.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    Sziasztok!

    Van egy érdekes problémám.
    Adott egy számítógép, ami frissen lett feltelepítve. Olyan szemmel látható hibája nincs, tehát nem omlik össze, nem indul újra és egész gyors (persze az SSD-nek köszönhetően), viszont van egy olyan problémája nem is olyan rég, hogy a Távoli Asztal kurva lassan indul és indítás után vagy 1-2 perc várakozás után tudok csak rá felcsatlakozni, holott maga a számítógép vagy 3-5 másodperc alatt beindul és egyben teljesen használható is.
    Na már most elkezdtem nézni a szolgáltatásokat, mindenhol kézi-n van, átállítottam automatikusra, ugyan olyan lassú, holott újratelepítéskor még nem volt az, bár azóta lehúzott már pár frissítést (esetleg lehet hogy a frissítések felelnek érte? :F).
    Miután nem jártam sikerrel, belenéztem az eseménynaplóba és ugyan a bekapcsolás óta nem találtam számomra gyanúsnak tűnő, vagy esetleg ehhez kapcsolódó bejegyzést, de lejjebb tekerve észrevettem, hogy a napi használat során kb. 50 egymást követő hiba bejegyzés van, melynek a forrása DistributedCOM, a leírás meg mindig így kezdődik, csak az azonosítók mások:
    "A(z) alkalmazásspecifikus engedélybeállítások nem biztosítanak a(z) Helyi számára Aktiválás engedélyt a COM-kiszolgálóalkalmazáshoz. CLSID: ......, APPID: ...., felhasználó: ....., SID: .... stb."
    Kérdésem az lenne, hogy kell-e ezekkel foglalkozni? Ha igen, akkor mit érdemes velük csinálni? Mert Google-n elég érdekes dolgokat találtam, mint pl. azt, hogy regeditbe menjek be és egyesével állítgassam át az engedélyeiket, csak itt kérdés, hogy hol, mármint melyik csoportban, na meg hogy most mind az 50+ "izénél" csináljam ezt meg? :D Mire kész lesz, addigra befonhatom a szakállam :DDD
    Másik kérdésem meg az lenne, hogy ennek köze lehet ahhoz, hogy az RDP lassan indul, vagy annak más az okozója, itt pedig a kérdésem az lenne, hogy mi lehet az?
    A választ és a segítséget előre is köszönöm!

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Alteran-IT #20610 üzenetére

    Erre esetleg valaki?

    Plusz egy másik kérdés.
    Windows 10 telepítésénél mikor megadom a felhasználás célját, hogy személyes, vagy szervezeti felhasználás, akkor ha pl. én a magánt választom, akkor esetleg később is be tudom léptetni mondjuk tartományba? Csak mert mindkét választás esetén létre tudom hozni az offline profilt ideiglenesen, kérdés csak az, hogy ha személyes felhasználást választom, akkor később be tudom-e léptetni tartományba, bár lehet csak én értelmezem rosszul ezt a dolgot, de azért érdekel, mert akkor odafigyelek majd újratelepítéseknél.

  • Alteran-IT

    őstag

    Üdv!

    Valakinek meg van a legfrissebb verziójú Windows Server 2016 magyar nyelvű telepítője? Ha igen, akkor valamilyen formában meg tudná osztani velem? Kulcsom van, csak friss magyar nyelvű telepítőm nincs, publikusba meg csak az angolt tudom leszedni.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Drag77 #21912 üzenetére

    Igen, de kolléga miatt jobb lenne, hogy ő is ki tudjon jönni belőle, ha nem vagyok, a nyelvi csomagokkal meg van egy olyan régi tapasztalatom, hogy általában nem fedik le teljesen a rendszert, mint ha magyarul telepítettem volna, mondjuk szerver esetén ez nem tudom, hogy így van-e.

    (#21910) kraftxld: Miért is?

  • Alteran-IT

    őstag

    Sziasztok!

    Valakinek van tapasztalata eszközkezelővel és hálózati kártya driverrel kapcsolatban?
    Mert eléggé barom lett a Microsoft és a Windows 10 és eleve gyenge funkcionalitású drivereket adnak a régebbi Intel-es hálókártyákhoz, a gond viszont az, hogy mikor eszközkezelőben próbálok egy "régebbi" driver-t ráerőltetni úgy, hogy külön megadom neki az inf fájlt, akkor olyan hálókártya neveket hoz ki, amik sem az inf, sem a driver fájlokban nem szerepel.
    A jelenlegi példa egy Intel 82576, ehhez pedig a e1q62x64.inf fájl kell, amiben szerepel is, erre viszont behoz nekem olyanokat, amik nem is szerepelnek benne, hogy I218, I218-LM, I219 stb....
    Tudom, egy hulladék eleve a rendszer, meg geci a Microsoft, de nincs erre valami megoldás, hogy tudjam melyik kártyát válasszam ki? Mert ez gyakorlatilag rákamuz nekem a listában lévő kártyákra olyan neveket, amik nincsenek is benne.
    Ezt amúgy WS 2016 esetén is megcsinálja, de ott utána az eszközkezelőben ha eltalálom, akkor mégis a megfelelő kártyanevet írja ki, de Windows 10-ben már a "kamu" nevet.

Új hozzászólás Aktív témák